wxWidgets 2.5.5 - en to hu translation catalogue (982 entries)

en: 
    Please send this report to the program maintainer, thank you!
hu: 
    Kérem küldje el ezt a jelentést a program karbantartójának! Köszönöm.

en:               Thank you and we're sorry for the inconvenience!
hu:               Köszönöm és elnézést kérek a kényelmetlenségért!

en:  (error %ld: %s)
hu: (hiba %ld: %s)

en:  Preview
hu:  Nyomtatási előkép

en: #10 Envelope, 4 1/8 x 9 1/2 in
hu: #10 Boriték, 4 1/8 x 9 1/2 hüvelyk

en: #11 Envelope, 4 1/2 x 10 3/8 in
hu: #11 Boriték, 4 1/2 x 10 3/8 hüvelyk

en: #12 Envelope, 4 3/4 x 11 in
hu: #12 Boriték, 4 3/4 x 11 hüvelyk

en: #14 Envelope, 5 x 11 1/2 in
hu: #14 Boriték, 5 x 11 1/2 hüvelyk

en: #9 Envelope, 3 7/8 x 8 7/8 in
hu: #10 Boriték, 3 7/8 x 8 7/8 hüvelyk

en: #define %s must be an integer.
hu: #define %s-nek egész típusúnak kell lennie.

en: %i of %i
hu: %i. (össz %i)

en: %ld bytes
hu: %ld bájt

en: %s (or %s)
hu: %s (vagy %s)

en: %s Error
hu: %s Hiba

en: %s Information
hu: %s Információ

en: %s Warning
hu: %s Figyelmeztetés

en: %s files (%s)|%s
hu: %s fájl (%s)|%s

en: %s message
hu: %s üzenet

en: %s not a bitmap resource specification.
hu: %s nem bittérkép erőforrás meghatározás.

en: %s not an icon resource specification.
hu: %s nem ikon erőforrás meghatározás.

en: %s: ill-formed resource file syntax.
hu: %s: nyelvtani hibás erőforrás file.

en: &About...
hu: &Névjegy...

en: &Actual Size
hu: &Aktuális méret

en: &Apply
hu: &Alkalmazd

en: &Arrange Icons
hu: Ikonok &elrendezése

en: &Back
hu: &Vissza

en: &Bold
hu: Kövér

en: &Cancel
hu: &Mégsem

en: &Cascade
hu: &Zuhatag

en: &Clear
hu: &Törlés

en: &Close
hu: &Bezár

en: &Copy
hu: &Másolás

en: &Debug report preview:
hu: &Előkép a hiba jelentésről:

en: &Delete
hu: &Törlés

en: &Details
hu: &Részletek

en: &Down
hu: &Le

en: &File
hu: &Fájl

en: &Find
hu: &Keres

en: &Finish
hu: Be&fejez

en: &Font family:
hu: Jelkészlet család:

en: &Forward
hu: &Előre

en: &Goto...
hu: &Válasszon oldalszámot...

en: &Help
hu: &Súgó

en: &Home
hu: &Haza

en: &Index
hu: &Tartalom mutató

en: &Italic
hu: &Dőlt

en: &Log
hu: &Napló

en: &Move
hu: &Áthelyezés

en: &New
hu: Ú&j

en: &Next
hu: &Következő

en: &Next >
hu: &Következő >

en: &Next Tip
hu: &Következő ötlet

en: &No
hu: &Nem

en: &Notes:
hu: &Megjegyzések:

en: &OK
hu: &Igen

en: &Open
hu: &Megnyitás

en: &Open...
hu: &Megnyitás...

en: &Paste
hu: &Beillesztés

en: &Point size:
hu: Jelkészlet &pontmérete:

en: &Preferences
hu: &Előválasztás

en: &Previous
hu: &Előző

en: &Print
hu: &Nyomtatás

en: &Print...
hu: &Nyomtatás...

en: &Properties
hu: &Tulajdonságok

en: &Quit
hu: &Kilépés

en: &Redo
hu: &Újra

en: &Redo
hu: &Újra

en: &Replace
hu: &Helyettesítés

en: &Restore
hu: &Helyreállítás

en: &Save
hu: &Mentés

en: &Save...
hu: &Mentés...

en: &Show tips at startup
hu: &Mutass ötleteket inditáskor

en: &Size
hu: &Méret

en: &Stop
hu: &Leállítás

en: &Style:
hu: &Stílus:

en: &Underline
hu: Alá&húzás

en: &Undo
hu: &Visszavonás

en: &Undo
hu: &Visszavonás

en: &Unindent
hu: &Kikezdés

en: &Up
hu: &Fel

en: &Weight:
hu: Hang&súly:

en: &Window
hu: &Ablak

en: &Yes
hu: &Igen

en: '%s' has extra '..', ignored.
hu: '%s' után felesleges '..'-t találtam, elhanyagoltam.

en: '%s' is invalid
hu: '%s' érvénytelen

en: '%s' is not a correct numeric value for option '%s'.
hu: '%s' nem megfelelő számérték a(z) '%s' beállításához.

en: '%s' is not a valid message catalog.
hu: '%s' érvénytelen üzenet katalógus.

en: '%s' is probably a binary buffer.
hu: '%s' valószínűleg bináris fájl.

en: '%s' should be numeric.
hu: '%s' csak számérték lehet.

en: '%s' should only contain ASCII characters.
hu: '%s' csak ASCII jeleket tartalmazhat.

en: '%s' should only contain alphabetic characters.
hu: '%s' csak betűket tartalmazhat.

en: '%s' should only contain alphabetic or numeric characters.
hu: '%s' csak betűket vagy számokat tartalmazhat.

en: (Help)
hu: (Súgó)

en: (bookmarks)
hu: (könyvjelzők)

en: *** A debug report has been generated
hu: *** Elkészült a hibakeresésről a jelentés

en: *** And includes the following files:
hu: *** És a következő fájlokat tartalmazza:

en: *** It can be found in "%s"
hu: *** Ez a "%s"-ben található

en: , expected static, #include or #define
    while parsing resource.
hu: ,  static, #include or #define kulcsszót vártam
    az erőforrás értelmezésekor.

en: 10 x 14 in
hu: 10 x 14 hüvelyk

en: 11 x 17 in
hu: 11 x 17 hüvelyk

en: 6 3/4 Envelope, 3 5/8 x 6 1/2 in
hu: 6 3/4 Boríték, 3 5/8 x 6 1/2 hüvelyk

en: : file does not exist!
hu: : a file nem létezik!

en: : unknown charset
hu: : ismeretlen jelkészlet

en: : unknown encoding
hu: : ismeretlen kódolás

en: < &Back
hu: < &Vissza

en: <DRIVE>
hu: <MEGHAJTÓ>

en: <b><i>Bold italic face.</i></b><br>
hu: <b><i>Félkövér dőlt betű.</i></b><br>

en: <b><i>bold italic <u>underlined</u></i></b><br>
hu: <b><i>félkövér dőlt <u>aláhúzott</u></i></b><br>

en: <b>Bold face.</b>
hu: <b>Félkövér betű.</b>

en: <i>Italic face.</i>
hu: <i>Dőlt betű.</i>

en: A debug report has been generated in the directory
hu: A hibakeresésről a jelentés ebben a könyvtárban van

en: A non empty collection must consist of 'element' nodes
hu: Egy nem-üres gyűjteménynek 'elem' csomópontokból kell állnia

en: A3 sheet, 297 x 420 mm
hu: A3 lap, 297 x 420 mm

en: A4 sheet, 210 x 297 mm
hu: A4 lap, 210 x 297 mm

en: A4 small sheet, 210 x 297 mm
hu: A4 kis lap, 210 x 297 mm

en: A5 sheet, 148 x 210 mm
hu: A5 lap, 148 x 210 mm

en: Add
hu: Add hozzá

en: Add current page to bookmarks
hu: Add hozzá ezt a lapot a könyvjelzőkhöz

en: Add to custom colours
hu: Add hozzá a felhasználói színekhez

en: AddToPropertyCollection called on a generic accessor
hu: AddToPropertyCollection hívás generikus hozzáféréssel

en: AddToPropertyCollection called w/o valid adder
hu: AddToPropertyCollection hívás érvényes hozzáadás nélkül

en: Adding book %s
hu: Add hozzá a %s könyvet

en: Align Left
hu: Balra igazítsd

en: Align Right
hu: Jobbra igazíts

en: All
hu: Mindet

en: All files (%s)|%s
hu: Minden fájlt (%s)|%s

en: All files (*)|*
hu: Minden fájlt (*)|*

en: All files (*.*)|*
hu: Minden fájlt (*.*)|*

en: All files (*.*)|*.*
hu: Minden fájlt (*.*)|*.*

en: Already Registered Object passed to SetObjectClassInfo
hu: Egy már regisztrált objektumot adott át a SetObjectClassInfo-nak

en: Already dialling ISP.
hu: Már tárcsázom az ISPt.

en: Append log to file '%s' (choosing [No] will overwrite it)?
hu: A naplót  a(z) '%s' file végéhez írjam? (Ha [Nem]-et választ, felülírom!)

en: Arabic (ISO-8859-6)
hu: Arab (ISO-8859-6)

en: Archive doesnt contain #SYSTEM file
hu: Az archívum nem tartalmaz #SYSTEM fájlt

en: Attributes
hu: Tulajdonságok

en: B4 Envelope, 250 x 353 mm
hu: B4 Boríték, 250 x 353 mm

en: B4 sheet, 250 x 354 mm
hu: B4 lap, 250 x 354 mm

en: B5 Envelope, 176 x 250 mm
hu: B5 Boriték, 176 x 250 mm

en: B5 sheet, 182 x 257 millimeter
hu: B5 lap, 182 x 257 milliméter

en: B6 Envelope, 176 x 125 mm
hu: B6 Boriték, 176 x 125 mm

en: BMP: Couldn't allocate memory.
hu: BMP: Nem sikerült memóriát foglalni.

en: BMP: Couldn't save invalid image.
hu: BMP: Nem tudtam elmenteni a hibás képet.

en: BMP: Couldn't write RGB color map.
hu: BMP: Nem tudtam kiírni az RGB színtérképet.

en: BMP: Couldn't write data.
hu: BMP: Nem tudtam kiírni az adatokat.

en: BMP: Couldn't write the file (Bitmap) header.
hu: BMP: Nem tudtam kiírni a fájl (bittérkép) fejet.

en: BMP: Couldn't write the file (BitmapInfo) header.
hu: BMP: Nem tudtam kiírni a fájl (bittérkép info) fejet.

en: BMP: wxImage doesn't have own wxPalette.
hu: BMP: a wxImage-nek nincs saját wxPalette-je.

en: Baltic (ISO-8859-13)
hu: Balti (ISO-8859-13)

en: Baltic (old) (ISO-8859-4)
hu: Balti (régi) (ISO-8859-4)

en: Bitmap resource specification %s not found.
hu: Nem találom a(z) '%s'  bitmap erőforrást leírást.

en: Bold
hu: Félkövér

en: Bottom margin (mm):
hu: Alsó margó (mm):

en: C sheet, 17 x 22 in
hu: C lap,  17 x 22 hüvelyk

en: C&lear
hu: Tör&lés

en: C&olour:
hu: S&zín

en: C3 Envelope, 324 x 458 mm
hu: C3 Boríték, 324 x 458 mm

en: C4 Envelope, 229 x 324 mm
hu: C4 Boríték, 229 x 324 mm

en: C5 Envelope, 162 x 229 mm
hu: C5 Boríték, 162 x 229 mm

en: C6 Envelope, 114 x 162 mm
hu: C6 Boríték, 114 x 162 mm

en: C65 Envelope, 114 x 229 mm
hu: C65 Boríték, 114 x 229 mm

en: CHM handler currently supports only local files!
hu: A CHM kezelő jelenleg csak helyi fájlokat támogat!

en: Can not create mutex.
hu: Nem tudom létrehozni a mutex-et

en: Can not enumerate files '%s'
hu: Nem tudom megszámolni a(z) '%s'  fájlokat

en: Can not enumerate files in directory '%s'
hu: Nem tudom megszámolni a(z) '%s' könyvtárban a fájlokat

en: Can not resume thread %lu
hu: Nem tudom folytatni a(z) %lu szálat

en: Can not resume thread %x
hu: Nem tudom folytatni a(z) %x szálat

en: Can not start thread: error writing TLS.
hu: Nem tudom elindítani a szálat: hiba a TLS írásakor.

en: Can not suspend thread %lu
hu: Nem tudom felfüggeszteni a(z) %lu szálat

en: Can not suspend thread %x
hu: Nem tudom felfüggeszteni a(z) %x szálat

en: Can not wait for thread termination
hu: Nem tudom megvárni a szál befejeződését

en: Can't &Undo
hu: Nem lehet &Visszavonni

en: Can't check image format of file '%s': file does not exist.
hu: Nem tudom megvizsgálni a(z) '%s' kép fájl formátumát: nincs ilyen fájl.

en: Can't close registry key '%s'
hu: Nem tudom lezárni a(z) '%s' registry kulcsot

en: Can't copy values of unsupported type %d.
hu: Nem tudom a nem támogatott %d típusú értékeket lemásolni.

en: Can't create registry key '%s'
hu: Nem tudom létrehozni a '%s' registry kulcsot

en: Can't create thread
hu: Nem tudom létrehozni a szálat

en: Can't create window of class %s
hu: Nem tudom létrehozni a(z) %s osztályhoz tartozó fájlt

en: Can't delete key '%s'
hu: Nem tudom törölni a(z) '%s' kulcsot

en: Can't delete the INI file '%s'
hu: Nem tudom törölni a '%s' INI fájt

en: Can't delete value '%s' from key '%s'
hu: Nem tudom törölni a '%s' értéket a '%s' kulcsból

en: Can't enumerate subkeys of key '%s'
hu: Nem tudtam megszámlálni a(z) '%s' kulcs alkulcsait

en: Can't enumerate values of key '%s'
hu: Nem tudtam megszámlálni a(z) '%s' kulcs értékeit

en: Can't export value of unsupported type %d.
hu: Nem tudom a nem támogatott %d típusú értékeket exportálni.

en: Can't find current position in file '%s'
hu: Nem találom a(z) '%s' fájlban a jelenlegi pozíciót

en: Can't get info about registry key '%s'
hu: Nincs információm a '%s' registry kulcsról

en: Can't initialize zlib deflate stream.
hu: Nem tudom elindítani a zlib folyam tömörítését.

en: Can't initialize zlib inflate stream.
hu: Nem tudom elindítani a zlib folyam kifejtését.

en: Can't load image from file '%s': file does not exist.
hu: Nem tudom betölteni a képet a(z) '%s' fájlból: nincs ilyen fájl.

en: Can't open registry key '%s'
hu: Nem tudom megnyitni a(z) '%s' registry kulcsot

en: Can't read from inflate stream: %s
hu: Nem tudok olvasni a(z) %s tömörített folyamból

en: Can't read inflate stream: unexpected EOF in underlying stream.
hu: Nem tudom olvasni a folyamot, nem várt EOF-t találtam

en: Can't read value of '%s'
hu: Nem tudom olvasni a(z) '%s' értékét

en: Can't read value of key '%s'
hu: Nem tudom olvasni a(z) '%s' kulcs értékét

en: Can't save image to file '%s': unknown extension.
hu: Nem tudom elmenteni a képet a(z) '%s' fájlba: nincs ilyen kiterjesztés.

en: Can't save log contents to file.
hu: Nem tudom a napló tartalmát fájlba menteni.

en: Can't set thread priority
hu: Nem tudom a szál prioritását beállítani

en: Can't set value of '%s'
hu: Nem tudom a(z) '%s' értéket beállítani

en: Can't write to deflate stream: %s
hu: Nem tudok írni a(z) %s tömörített folyamba

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Cannot convert dialog units: dialog unknown.
hu: Nem tudom átalakítani a dialógus egységeit; ismeretlen dialógus.

en: Cannot convert from the charset '%s'!
hu: Nem tudok átalakítani '%s' kódolásról!

en: Cannot find active dialup connection: %s
hu: Nem találom a(z) %s aktív telefonos kapcsolatot

en: Cannot find container for unknown control '%s'.
hu: Nem találok tároló elemet a(z) '%s' ismeretlen irányitóelemhez.

en: Cannot find font node '%s'.
hu: Nem találom a(z) '%s' betűkészlet csomópontot

en: Cannot find the location of address book file
hu: Nem találom a címjegyzék fájl helyét

en: Cannot get priority range for scheduling policy %d.
hu: Nincs prioritási tartomány a(z) %d ütemezési előíráshoz.

en: Cannot get the hostname
hu: Nem ismerem a gazdagép nevét

en: Cannot get the official hostname
hu: Nem ismerem a gazdagép hivatalos nevét

en: Cannot hang up - no active dialup connection.
hu: Nem tudom letenni - nincs aktív telefonkapcsolat.

en: Cannot initialize OLE
hu: Nem tudom inicializálni az OLEt

en: Cannot initialize SciTech MGL!
hu: Nem tudom elindítani az SciTech MGLt!

en: Cannot initialize display.
hu: Nem tudom elindítani a megjelenítést.

en: Cannot load icon from '%s'.
hu: Nem tudom betölteni az ikont '%s'-ből.

en: Cannot load resources from file '%s'.
hu: Nem tudom betölteni az erőforrást a(z) '%s' fájlból.

en: Cannot open HTML document: %s
hu: Nem tudom megnyitni a(z) %s HTML dokumentumot

en: Cannot open HTML help book: %s
hu: Nem tudom megnyitni a(z) %s súgó könyvet

en: Cannot open URL '%s'
hu: Nem tudom megnyitni a(z) '%s' URL-t

en: Cannot open contents file: %s
hu: Nem tudom megnyitni a(z) %s tartalom fájlt

en: Cannot open file '%s'.
hu: Nem tudom megnyitni a(z) '%s' fájlt.

en: Cannot open file for PostScript printing!
hu: Nem tudom a fájlt PostScript nyomtatásra megnyitni!

en: Cannot open index file: %s
hu: Nem tudom a(z) %s index fájlt megnyitni

en: Cannot parse Plural-Forms:'%s'
hu: Nem tudom értelmezni a(z)  '%s' többes számú alakotat

en: Cannot parse coordinates from '%s'.
hu: Nem tudom értelmezni a koordinátákat '%s'-ből.

en: Cannot parse dimension from '%s'.
hu: Nem tudom értelmezni a dimenziót '%s'-ből.

en: Cannot print empty page.
hu: Nem tudok üres oldalt nyomtatni.

en: Cannot read typename from '%s'!
hu: Nem tudom elolvasni '%s' típusának nevét.

en: Cannot retrieve thread scheduling policy.
hu: Nem találom a szál ütemezés előírásait.

en: Cannot start thread: error writing TLS
hu: Nem tudom elindítani a szálat: hiba a TLS írásakor

en: Cannot wait for thread termination.
hu: Nem tudom megvárni a szál befejeződését.

en: Cant create the thread event queue
hu: Nem tudom létrehozni a szál esemény sorát

en: Case sensitive
hu: Kis/nagybetűk különbözőek

en: Celtic (ISO-8859-14)
hu: Kelta (ISO-8859-14)

en: Centered
hu: Középre igazítva

en: Central European (ISO-8859-2)
hu: Közép-európai (ISO-8859-2)

en: Choose ISP to dial
hu: Válassza ki a tárcsázandó szolgáltatót (ISPt)!

en: Choose colour
hu: Válasszon színt

en: Choose font
hu: Válasszon betűtípust

en: Cl&ose
hu: Be&zárás

en: Clear the log contents
hu: A napló fájl törlése

en: Click to cancel the font selection.
hu: Kattints ide a betűtípus választás törléséhez

en: Click to confirm the font selection.
hu: Kattints ide a betűtípus választás megerősítéséhez

en: Close
hu: Bezárás

en: Close	Alt-F4
hu: Bezárás	Alt-F4

en: Close All
hu: Minden fájl bezárása

en: Close this window
hu: Zárja be ezt az ablakot

en: Compressed HTML Help file (*.chm)|*.chm|
hu: Tömörített HTML súgó file (*.chm)|*.chm|

en: Computer
hu: Számítógép

en: Config entry name cannot start with '%c'.
hu: Konfigurációs bejegyzés nem kezdődhet '%c'-vel.

en: Confirm
hu: Megerősítés

en: Confirm registry update
hu: Registry frissítés megerősítése

en: Connecting...
hu: Kapcsolódás...

en: Contents
hu: Tartalom

en: Conversion to charset '%s' doesn't work.
hu: A  '%s' jelkészletté alakítás nem működik.

en: Copied to clipboard:"%s"
hu: Átmásolva a "%s" vágólapra

en: Copies:
hu: Másolat(ok):

en: Could not create temporary file '%s'
hu: Nem tudom létrehozni a(z) '%s' átmeneti fájlt

en: Could not extract %s into %s: %s
hu: Nem tudtam kifejteni %s-t %s-be: %s

en: Could not find resource include file %s.
hu: Nem tudtam megtalálni a(z) '%s' erőforrás betét fájlt.

en: Could not find tab for id
hu: Nem találok lapválasztót az azonosítóhoz

en: Could not locate file '%s'.
hu: Nem tudtam megtalálni a(z) '%s' fájlt.

en: Could not resolve control class or id '%s'. Use (non-zero) integer instead
     or provide #define (see manual for caveats)
hu: Nem találtam a kontroll osztályt vagy a '%s' azonosítót. Használjon (nem-nulla) egészt helyette
     vagy adja meg #define használatával (lásd a kézikönyvet)

en: Could not resolve menu id '%s'. Use (non-zero) integer instead
    or provide #define (see manual for caveats)
hu: Nem találtam meg a(z) '%s' menü azonosítót. Használjon (nem-nulla) egészet helyette
    vagy adja meg #define használatával (lásd a kézikönyvet a részletekért)

en: Could not start document preview.
hu: Nem tudom a dokument megtekintését kezdeményezni.

en: Could not start printing.
hu: Nem tudom elindítani a nyomtatást.

en: Could not transfer data to window
hu: Nem tudtam adatot átvinni az ablakba

en: Could not unlock mutex
hu: Nem tudtam kinyitni a mutex-et

en: Couldn't acquire a mutex lock
hu: Nem tudtam mutex zárat létrehozni

en: Couldn't add an image to the image list.
hu: Nem tudok egy képet a képek listájához hozzáadni.

en: Couldn't create a timer
hu: Nem tudtam időzítőt létrehozni

en: Couldn't create cursor.
hu: Nem tudtam létrehozni a képernyő pozició mutatót.

en: Couldn't find symbol '%s' in a dynamic library
hu: Nem találom a(z) '%s' szimbólumot a dinamikus könyvtárban

en: Couldn't get the current thread pointer
hu: Nem kaptam meg a mutatót a jelenlegi szálhoz

en: Couldn't load a PNG image - file is corrupted or not enough memory.
hu: Nem tudtam betölteni a PNG képet - hibás a fájl vagy nincs elég memória.

en: Couldn't load sound data from '%s'.
hu: Nem tudtam betölteni hangot '%s'-ből.

en: Couldn't open audio: %s
hu: Nem tudtam megnyitni a(z) '%s' audiot

en: Couldn't register clipboard format '%s'.
hu: Nem tudtam regisztrálni a(z) '%s' vágólap formátumot.

en: Couldn't release a mutex
hu: Nem tudtam elengedni a mutex-et

en: Couldn't retrieve information about list control item %d.
hu: Nem kaptam információt a lista vezérlő %d eleméről.

en: Couldn't save PNG image.
hu: Nem tudtam elmenteni a PNG képet.

en: Couldn't terminate thread
hu: Nem tudtam befejezni a szálat

en: Create Parameter not found in declared RTTI Parameters
hu: Nem találtam

en: Create directory
hu: Hozzon létre könyvtárat

en: Create new directory
hu: Hozzon létre egy új könyvtárat

en: Cu&t
hu: &Kivágás

en: Current directory:
hu: A jelenlegi könyvtár:

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
hu: Ciril (ISO-8859-5)

en: D sheet, 22 x 34 in
hu: D lap, 22 x 34 hüvelyk

en: DDE poke request failed
hu: DDE adatbeírás nem sikerült

en: DIB Header: Encoding doesn't match bitdepth.
hu: DIB fej: A kódolás nem felel meg a bitmélységnek.

en: DIB Header: Image height > 32767 pixels for file.
hu: DIB fej: A képmagasság a fájl-ban  > 32767 pixel.

en: DIB Header: Image width > 32767 pixels for file.
hu: DIB fej: A képszélesség a fájl-ban  > 32767 pixel.

en: DIB Header: Unknown bitdepth in file.
hu: DIB fej: Ismeretlen bitmélység a fájl-ban.

en: DIB Header: Unknown encoding in file.
hu: DIB fej: Ismeretlen kódolás a fájl-ban.

en: DL Envelope, 110 x 220 mm
hu: DL Boríték,  110 x 220 mm

en: Debug report "%s"
hu: Hibakeresési jelentés "%s"

en: Debug report couldn't be created.
hu: Nem sikerült létrehozni a(z) '%s' könyvtárat.

en: Debug report generation has failed.
hu: A hibakeresésről nem sikerült jelentést készíteni.

en: Decorative
hu: Dekoratív

en: Default encoding
hu: Az alapértelmezett kódolás

en: Default printer
hu: Az alapértelmezett nyomtató

en: Delete item
hu: Bejegyzés törlése

en: Deleted stale lock file '%s'.
hu: A régi '%s' lakat fájt töröltem.

en: Desktop
hu: Asztal

en: Dial up functions are unavailable because the remote access service (RAS) is not installed on this machine. Please install it.
hu: A tárcsázó funkciók nem használhatók, mert a távoli elérés szolgáltatás (RAS) nincs installálva ezen a gépen. Kérem installálja.

en: Did you know...
hu: Tudta Ön, hogy...

en: Directory '%s' couldn't be created
hu: Nem sikerült létrehozni a(z) '%s' könyvtárat

en: Directory '%s' doesn't exist!
hu: A(z) '%s' könyvtár nem létezik!

en: Directory does not exist
hu: A könyvtár nem létezik

en: Directory doesn't exist.
hu: A könyvtár nem létezik.

en: Display all index items that contain given substring. Search is case insensitive.
hu: Írja ki az összes index bejegyzést, ami tartalmazza az adott bejegyzést. A keresés kis/nagy betűre nem érzékeny.

en: Display options dialog
hu: Képernyő beállítási párbeszédablak

en: Do you want to overwrite the command used to %s files with extension "%s" ?
    Current value is 
    %s, 
    New value is 
    %s %1
hu: Akarja, hogy átírjam a fájloknál használt % parancsot (csak "%s" kiterjesztés esetén)?
    A jelenlegi érték 
    %s, 
    Az új érték 
    %s %1

en: Do you want to save changes to document %s?
hu: Elmentsem a(z) %s dokument változásait?

en: Don't Save
hu: Ne mentsd el

en: Done
hu: Kész

en: Done.
hu: Kész.

en: Doubly used id : %d
hu: Másodszor használt azonosító : %d

en: Down
hu: Le

en: E sheet, 34 x 44 in
hu: E lap, 34 x 44 hüvelyk

en: Edit item
hu: Bejegyzés szerkesztése

en: Elapsed time :
hu: Az eltelt idő :

en: Enter a page number between %d and %d:
hu: Adjon meg egy oldalszámot %d és %d között:

en: Enter command to open file "%s":
hu: Írja be a(z) "%s" fájlt megnyitó parancsot:

en: Entries found
hu: A talált bejegyzések

en: Environment variables expansion failed: missing '%c' at position %u in '%s'.
hu: A környezeti változók kifejtése nem sikerült: hiányzik '%c' a(z) %u helyen '%s'-ból.

en: Error
hu: Hiba

en: Error
hu: Hiba

en: Error creating directory
hu: Hiba a könyvtár létrehozásakor

en: Error in reading image DIB .
hu: Hiba a DIB kép olvasásakor.

en: Error reading config options.
hu: Hiba a konfigurációs beállítások olvasásakor.

en: Error saving user configuration data.
hu: Hiba a felhasználói konfigurációs beállítások elmentésekor.

en: Error while waiting on semaphore
hu: Hiba történt a semaforra várakozás során

en: Error:
hu: Hiba:

en: Esperanto (ISO-8859-3)
hu: Eszperantó (ISO-8859-3)

en: Estimated time :
hu: A becsült idő :

en: Executable files (*.exe)|*.exe|All files (*.*)|*.*||
hu: Végrehajtható fájlok (*.exe)|*.exe|Minden fájl (*.*)|*.*||

en: Execution of command '%s' failed
hu: Nem sikerült végrehajtani a(z) '%s' parancsot

en: Execution of command '%s' failed with error: %ul
hu: Nem sikerült végrehajtani a(z) '%s' parancsot, hibakód: %ul

en: Executive, 7 1/4 x 10 1/2 in
hu: Executive, 7 1/4 x 10 1/2 hüvelyk

en: Expected '*' while parsing resource.
hu: '*'-ot vártam az erőforrás értelmezése során.

en: Expected '=' while parsing resource.
hu: '='-et vártam az erőforrás értelmezése során.

en: Expected 'char' while parsing resource.
hu: 'char'-t vártam az erőforrás értelmezése során.

en: Exporting registry key: file "%s" already exists and won't be overwritten.
hu: Registry kulcs exportálás: a fájl "%s" már létezik és nem írom felül.

en: Extended Unix Codepage for Japanese (EUC-JP)
hu: Kiterjesztett japán Unix kódlap (EUC-JP)

en: Extraction of '%s' into '%s' failed.
hu: Nem sikerült kifejteni  '%s'-t '%s'-be

en: Failed to %s dialup connection: %s
hu: Nem sikerült %s a(z) %s telefonos kapcsolatban

en: Failed to access lock file.
hu: Nem sikerült elérni a lakat fájlt.

en: Failed to allocated %luKb of memory for bitmap data.
hu: Nem sikerült %luKb tárterületet foglalni a memóriatérkép adatoknak.

en: Failed to change video mode
hu: Nem sikerült megváltoztatni a video módot.

en: Failed to clean up debug report directory "%s"
hu: Nem sikerült létrehozni a(z) hibakeresési jelentések "%s" könyvtárát

en: Failed to close file handle
hu: Nem sikerült lezárni a file kezelőt.

en: Failed to close lock file '%s'
hu: Nem sikerült lezárni a(z) '%s' lakat fájlt.

en: Failed to close the clipboard.
hu: Nem sikerült lezárni a vágólapot.

en: Failed to connect: missing username/password.
hu: Nem sikerült létrehozni a kapcsolatot: hiányzik a felhasználói név vagy a jelszó.

en: Failed to connect: no ISP to dial.
hu: Nem sikerült létrehozni a kapcsolatot: nincs tárcsázható szolgáltató (ISP).

en: Failed to copy registry value '%s'
hu: Nem sikerült lemásolni a(z) '%s' registry bejegyzést

en: Failed to copy the contents of registry key '%s' to '%s'.
hu: Nem sikerült lemásolni a(z) '%s' registry kulcs tartalmát a(z) '%s'-be.

en: Failed to copy the file '%s' to '%s'
hu: Nem sikerült lemásolni a(z) '%s' fájlt  '%s'-be.

en: Failed to copy the registry subkey '%s' to '%s'.
hu: Nem tudtam a(z) '%s' registry kulcsot '%s'-re átmásolni.

en: Failed to create DDE string
hu: Nem sikerült létrehozni a DDE láncot

en: Failed to create MDI parent frame.
hu: Nem sikerült létrehozni az MDI szülő keretet.

en: Failed to create a status bar.
hu: Nem sikerült lérehozni az állapotsort.

en: Failed to create a temporary file name
hu: Nem sikerült létrehozni átmeneti fájlnevet.

en: Failed to create an anonymous pipe
hu: Nem sikerült lérehozni a névtelen csövet.

en: Failed to create connection to server '%s' on topic '%s'
hu: Nem sikerült kapcsolatot létrehozni a '%s' kiszolgálóval a '%s' témában

en: Failed to create cursor.
hu: Nem sikerült lérehozni egér mutatót.

en: Failed to create directory "%s"
hu: Nem sikerült létrehozni a(z) "%s" könyvtárat

en: Failed to create directory %s/.gnome.
hu: Nem sikerült létrehozni a(z) %s/.gnome.

en: Failed to create directory %s/mime-info.
hu: Nem tudtam létrehozni a(z) %s/mime-info könyvtárat.

en: Failed to create directory '%s'
    (Do you have the required permissions?)
hu: Nem sikerült létrehozni a '%s' könyvtárat.
    (Rendelkezik a szükséges jogosultsággal?)

en: Failed to create registry entry for '%s' files.
hu: Nem tudtam létrehozni registry bejegyzést a(z) '%s' fájlokra.

en: Failed to create the standard find/replace dialog (error code %d)
hu: Nem sikerült létrehozni a keresés-helyettesítés párbeszéd ablakot (hibakód : %d)

en: Failed to display HTML document in %s encoding
hu: Nem sikerült a HTML dokumentumot %s kódolással megjeleníteni

en: Failed to empty the clipboard.
hu: Nem sikerült kiüríteni a vágólapot.

en: Failed to enumerate video modes
hu: Nem sikerült megszámlálni a video módokat.

en: Failed to establish an advise loop with DDE server
hu: Nem sikerült létrehozni tanácsadói kapcsolatot a DDE kiszolgálóval

en: Failed to establish dialup connection: %s
hu: Nem sikerült létrehozni a telefonos kapcsolatot: %s

en: Failed to execute '%s'
hu: Nem sikerült végrehajtani '%s'-t

en: Failed to execute curl, please install it in PATH.
hu: Nem sikerült a curl-t végrehajtani, kérem tegye elérhetővé a PATH-on.

en: Failed to find XBM resource %s.
    Forgot to use wxResourceLoadBitmapData?
hu: Nem találom a(z) %s XBM erőforrást.
    Elfelejtette használni wxResourceLoadBitmapData-t?

en: Failed to find XBM resource %s.
    Forgot to use wxResourceLoadIconData?
hu: Nem találom a(z) %s XBM erőforrást.
    Elfelejtette használni wxResourceLoadIconData-t?

en: Failed to find XPM resource %s.
    Forgot to use wxResourceLoadBitmapData?
hu: Nem találom a(z) %s erőforrást.
    Elfelejtette használni wxResourceLoadBitmapData-t?

en: Failed to get ISP names: %s
hu: Nem kaptam meg a(z) %s ISP(szolgáltató) neveket

en: Failed to get clipboard data.
hu: Nem tudtam a vágólap adatot elővenni.

en: Failed to get data from the clipboard
hu: Nem kaptam a vágólapról adatokat

en: Failed to get stack backtrace:
    %s
hu: Nem kaptam meg a veremtár nyomkövetést:
    %s

en: Failed to get the local system time
hu: Nem kaptam meg a helyi rendszer időt.

en: Failed to get the working directory
hu: Nem sikerült létrehozni a munkakönyvtárat.

en: Failed to initialize GUI: no built-in themes found.
hu: Nem sikerült elindítani a GUIt: nem találtam beépített bőrt.

en: Failed to initialize MS HTML Help.
hu: Nem sikerült elindítani az MS HTML súgót.

en: Failed to initialize OpenGL
hu: Nem tudom elindítani az OpenGLt.

en: Failed to inspect the lock file '%s'
hu: Nem sikerült megvizsgálni a(z) '%s' lezáró fájlt.

en: Failed to join a thread, potential memory leak detected - please restart the program
hu: Nem tudtam a szálhoz csatlakozni, valószínűleg memória lyukat találtam - kérem indítsa újra a programot

en: Failed to kill process %d
hu: Nem tudtam megölni a '%d' folyamatot.

en: Failed to load image %d from file '%s'.
hu: Nem tudtam betölteni a(z) %d képet a  '%s' fájlból.

en: Failed to load metafile from file "%s".
hu: Nem tudtam betölteni a metafájlt a(z)  '%s' fájlból.

en: Failed to load mpr.dll.
hu: Nem tudtam betölteni az mpr.dll-t.

en: Failed to load shared library '%s'
hu: Nem tudtam betölteni a(z) '%s' osztott könyvtárat.

en: Failed to load shared library '%s' Error '%s'
hu: Nem tudtam betölteni a(z) '%s' osztott könyvtárat, '%s' hiba miatt.

en: Failed to lock the lock file '%s'
hu: Nem sikerült lelakatolni a(z) '%s' lakat fájlt.

en: Failed to match '%s' in regular expression: %s
hu: Nem sikerült megtalálni '%s'-t  a(z) '%s' szabályos kifejezésben.

en: Failed to modify file times for '%s'
hu: Nem sikerült módosítani a(z) időket '%s'-re.

en: Failed to open '%s' for %s
hu: Nem tudtam megnyitni '%s'-t %s-ként.

en: Failed to open CHM archive '%s'.
hu: Nem tudtam megnyitni a(z) '%s' CHM archive fájlt.

en: Failed to open temporary file.
hu: Nem tudtam megnyitni az átmeneti fájlt.

en: Failed to open the clipboard.
hu: Nem tudtam megnyitni a vágólapot.

en: Failed to put data on the clipboard
hu: Nem tudtam adatokat tenni a vágólapra.

en: Failed to read PID from lock file.
hu: Nem sikerült elolvasni a PID-t a lakat fájlból.

en: Failed to redirect child process input/output
hu: Nem tudtam átirányítani a gyermek processz be/kimenetét.

en: Failed to redirect the child process IO
hu: Nem tudtam átirányítani a gyermek processz be/kimenetét

en: Failed to register DDE server '%s'
hu: Nem tudtam regisztrálni a(z) '%s' DDE kiszolgálót

en: Failed to register OpenGL window class.
hu: Nem tudom regisztrálani az OpenGL ablak osztályt.

en: Failed to remember the encoding for the charset '%s'.
hu: Nem emlékszem a '%s' jelkészlet kódolására.

en: Failed to remove debug report file "%s"
hu: Nem tudom eltávolítani a(z) '%s' hibekeresési jelentést tartalmazó fájlt.

en: Failed to remove lock file '%s'
hu: Nem tudom eltávolítani a(z) '%s' lakat fájlt.

en: Failed to remove stale lock file '%s'.
hu: Nem tudtam eltávolítani az elavult  '%s' lakat fájlt.

en: Failed to rename registry value '%s' to '%s'.
hu: Nem tudtam a(z) '%s' registry értéket '%s'-re átnevezni.

en: Failed to rename the registry key '%s' to '%s'.
hu: Nem tudtam a(z) '%s' registry kulcsot '%s'-re átnevezni.

en: Failed to retrieve data from the clipboard.
hu: Nem tudtam adatot elővenni a vágólapról.

en: Failed to retrieve file times for '%s'
hu: Nem sikerült helyrehozni a fájl időket '%s'-re.

en: Failed to retrieve text of RAS error message
hu: Nem sikerült értelmezni a RAS hibaüzenet szövegét.

en: Failed to retrieve the supported clipboard formats
hu: Nem tudtam meghatározni a támogatott vágólap formátumokat.

en: Failed to save the bitmap image to file "%s".
hu: Nem tudtam elmenteni a bittérképet a(z)  '%s' fájlba.

en: Failed to send DDE advise notification
hu: Nem sikerült DDE tanácsot küldeni.

en: Failed to set FTP transfer mode to %s.
hu: Nem tudtam a(z) '%s' FTP átviteli módot beállítani.

en: Failed to set clipboard data.
hu: Nem tudtam a vágólap adatot beállítani.

en: Failed to set permissions on lock file '%s'
hu: Nem lehet beállítani a(z)  '%s' lezáró fájl engedélyeit

en: Failed to set temporary file permissions
hu: Nem tudtam az átmeneti fájl engedélyeit beállítani.

en: Failed to set thread priority %d.
hu: Nem tudtam a(z) %d szál prioritást beállítani.

en: Failed to store image '%s' to memory VFS!
hu: Nem tudtam a '%s' képet a VFS memóriába tárolni!

en: Failed to terminate a thread.
hu: Nem tudtam befejezni a szálat.

en: Failed to terminate the advise loop with DDE server
hu: Nem tudtam befejezni a tanácskozási ciklust a DDE kiszolgálóval.

en: Failed to terminate the dialup connection: %s
hu: Nem tudtam befejezni a(z) %s telefon kapcsolatot.

en: Failed to touch the file '%s'
hu: Nem sikerült megérinteni a(z) '%s't.

en: Failed to unlock lock file '%s'
hu: Nem sikerült felnyitni a(z) '%s'  lakat fájlt.

en: Failed to unregister DDE server '%s'
hu: Nem tudtam a(z) '%s' DDE kiszolgáló regisztrációját megszüntetni.

en: Failed to update user configuration file.
hu: Nem tudom frissíteni a felhasználó konfigurációs fájlját.

en: Failed to upload the debug report (error code %d).
hu: Nem sikerült létrehozni a hibakereső jelentéstt (hibakód : %d)

en: Failed to write to lock file '%s'
hu: Nem sikerült írni a(z) '%s' lakat fájlba.

en: Fatal error
hu: Végzetes hiba

en: Fatal error:
hu: Végzetes hiba:

en: File
hu: Fájl

en: File %s does not exist.
hu: A(z) '%s' file nem létezik.

en: File '%s' already exists, do you really want to overwrite it?
hu: A(z) '%s file már létezik, valóban  felül akarja írni?

en: File '%s' already exists.
    Do you want to replace it?
hu: A(z) '%s file már létezik. Akarja felülírni?

en: File couldn't be loaded.
hu: A fájlt nem tudtam betölteni.

en: File error
hu: Fájl hiba

en: File name exists already.
hu: Már van ilyen nevű fájl.

en: Files (%s)
hu: Fájlok (%s)

en: Find
hu: Keres

en: Fixed font:
hu: Nem skálázható jelkészlet:

en: Fixed size face.<br> <b>bold</b> <i>italic</i>
hu: Rögzített méretű betű.<br> <b>bold</b> <i>dőlt</i>

en: Folio, 8 1/2 x 13 in
hu: Folio, 8 1/2 x 13 hüvelyk

en: Font size:
hu: Jelkészlet mérete:

en: Fork failed
hu: A folyamat elágaztatása nem sikerült

en: Forward hrefs are not supported
hu: Előre mutató href-eket nem tudok használni

en: Found
hu: Megtaláltam

en: Found %i matches
hu: %i megfelelőt találtam

en: From:
hu: Tól:

en: GIF: Invalid gif index.
hu: GIF: Hibás gif index.

en: GIF: data stream seems to be truncated.
hu: GIF: az adatfolyam csonkítottnak tűnik.

en: GIF: error in GIF image format.
hu: GIF: hiba a GIF képformátumban.

en: GIF: not enough memory.
hu: GIF: nincs elég tároló.

en: GIF: unknown error!!!
hu: GIF: ismeretlen hiba!!!

en: GTK+ theme
hu: GTK+ bőr

en: Generic PostScript
hu: Generikus PostScript

en: German Legal Fanfold, 8 1/2 x 13 in
hu: Német bírósági leporelló, 8 1/2 x 13 hüvelyk

en: German Std Fanfold, 8 1/2 x 12 in
hu: Német standard leporelló, 8 1/2 x 12 hüvelyk

en: GetProperty called w/o valid getter
hu: GetProperty híváskor nincs érvényes fogadó

en: GetPropertyCollection called on a generic accessor
hu: GetPropertyCollection generikus accessor hívás

en: GetPropertyCollection called w/o valid collection getter
hu: GetProperty híváskor nincs érvényes gyűjtő fogadó

en: Go back
hu: Menj vissza

en: Go forward
hu: Menj előre

en: Go one level up in document hierarchy
hu: Menj a dokumentum hierarchia eggyel magasabb szintjére

en: Go to home directory
hu: Menj a saját (hon) könyvtárba

en: Go to parent directory
hu: Menj a szülő könyvtárba

en: Goto Page
hu: Meghatározott oldalra

en: Greek (ISO-8859-7)
hu: Görög (ISO-8859-7)

en: Gzip not supported by this version of zlib
hu: A zlib ezen változata nem támogatja gzip-et

en: HTML anchor %s does not exist.
hu: A(z) %s horgony nem létezik.

en: HTML files (*.html;*.htm)|*.html;*.htm|
hu: HTML fájlok (*.html;*.htm)|*.html;*.htm|

en: Hebrew (ISO-8859-8)
hu: Héber (ISO-8859-8)

en: Help
hu: Súgó

en: Help Browser Options
hu: Súgó Böngésző beállítások

en: Help Index
hu: Súgó tartalomjegyzék

en: Help Printing
hu: Súgó nyomtatás

en: Help Topics
hu: Súgó témakörök

en: Help books (*.htb)|*.htb|Help books (*.zip)|*.zip|
hu: Súgó könyvek (*.htb)|*.htb|Súgó könyvek (*.zip)|*.zip|

en: Help: %s
hu: Súgó: %s

en: Home
hu: Haza

en: Home directory
hu: Saját könyvtár

en: ICO: Error in reading mask DIB.
hu: ICO: Hiba a DIB maszk olvasásakor.

en: ICO: Error writing the image file!
hu: ICO: Hiba a kép írásakor!

en: ICO: Image too tall for an icon.
hu: ICO: A kép túl magas az ikon számára.

en: ICO: Image too wide for an icon.
hu: ICO: A kép túl széles az ikon számára.

en: ICO: Invalid icon index.
hu: ICO: Hibás icon index.

en: IFF: data stream seems to be truncated.
hu: IFF: az adatfolyam csonkítottnak tűnik.

en: IFF: error in IFF image format.
hu: IFF: hiba a GIFF képformátumban.

en: IFF: not enough memory.
hu: IFF: nincs elég tároló.

en: IFF: unknown error!!!
hu: IFF: ismeretlen hiba!!!

en: Icon resource specification %s not found.
hu: Nem találom a(z) '%s'  ikon erőforrás leírást.

en: If you have any additional information pertaining to this bug
    report, please enter it here and it will be joined to it:
hu: Ha van erre a hibára vonatkozó egyéb információja,
    kérem írja be ide és azt a jelentéshez csatolom:

en: If you wish to suppress this debug report completely, please choose the "Cancel" button,
    but be warned that it may hinder improving the program, so if
    at all possible please do continue with the report generation.
hu: Ha teljesen mellőzni akarja ennek a hibajavítási jelentésnek az elküldését, kérem válassza a "Mégsem" gombot,
    de kérem vegye figyelembe hogy ez hátráltathatja a program fejlesztését, tehát
    ha csak lehetséges, kérem folytassa a jelentés előállítását.

en: Ignoring value "%s" of the key "%s".
hu: Nem írom be a "%s" értéket a "%s" kulcsba.

en: Ill-formed resource file syntax.
hu: Nyelvtani hibás erőforrás fájl

en: Illegal Object Class (Non-wxEvtHandler) as Event Source
hu: Hibás objektum osztály (Nem-wxEvtHandler) szerepel esemény forrásként

en: Illegal Parameter Count for ConstructObject Method
hu: A ConstructObject módszer hibás paraméterszámot kapott

en: Illegal Parameter Count for Create Method
hu: A Create módszer hibás paraméter számot kapott

en: Illegal directory name.
hu: Hibás könyvtár név.

en: Illegal file specification.
hu: Hibás fájl meghatározás.

en: Image and mask have different sizes.
hu: A kép és a maszk mérete különböző.

en: Image file is not of type %d.
hu: A kép nem %d típusú.

en: Impossible to create a rich edit control, using simple text control instead. Please reinstall riched32.dll
hu: Nem tudok formázott szövegkontrollt készíteni, egyszerű szövegkontrollt használok helyette. Kérem installálja újra a riched32.dll fájlt

en: Impossible to get child process input
hu: Nem kapom meg a gyermek processz bemenetét.

en: Impossible to get permissions for file '%s'
hu: Nem kapom meg a '%s' fájl engedélyeit.

en: Impossible to overwrite the file '%s'
hu: Nem sikerült felülírni ni a(z) '%s' fájlt.

en: Impossible to set permissions for the file '%s'
hu: Nem lehet beállítani a  '%s' fájl engedélyeit.

en: Indent
hu: Bekezdés

en: Index
hu: Tartalom mutató

en: Indian (ISO-8859-12)
hu: Indiai  (ISO-8859-12)

en: Internal error, illegal wxCustomTypeInfo
hu: Belső hiba, hibás wxCustomTypeInfo

en: Invalid TIFF image index.
hu: Hibás TIFF kép index.

en: Invalid XRC resource '%s': doesn't have root node 'resource'.
hu: Érvénytelen '%s' erőforrás: nincs 'resource' csomópont.

en: Invalid display mode specification '%s'.
hu: Hibás megjelenítési mód meghatározás: '%s'.

en: Invalid geometry specification '%s'
hu: Hibás geometriai meghatározás: '%s'.

en: Invalid lock file '%s'.
hu: Hibás a(z) '%s' lakat fájl.

en: Invalid or Null Object ID passed to GetObjectClassInfo
hu: Érvénytelen vagy Null Object ID-t kapott GetObjectClassInfo

en: Invalid or Null Object ID passed to HasObjectClassInfo
hu: Érvénytelen vagy Null Object ID-t kapott HasObjectClassInfo

en: Invalid regular expression '%s': %s
hu: Hibás szabályos kifejezés '%s': %s

en: Italic
hu: Dőlt

en: Italy Envelope, 110 x 230 mm
hu: Olasz boríték, 110 x 230 mm

en: JPEG: Couldn't load - file is probably corrupted.
hu: JPEG: nem tudtam betölteni - a fájl valószínűleg hibás

en: JPEG: Couldn't save image.
hu: JPEG: Nem tudtam elmenteni a képet.

en: Justified
hu: Jóváhagyva

en: Landscape
hu: Tájkép

en: Ledger, 17 x 11 in
hu: Ledger, 17 x 11 hüvelyk

en: Left margin (mm):
hu: Bal margó (mm):

en: Legal, 8 1/2 x 14 in
hu: Jogi, 8 1/2 x 14 hüvelyk

en: Letter Small, 8 1/2 x 11 in
hu: Kisméretű levél, 8 1/2 x 11 hüvelyk

en: Letter, 8 1/2 x 11 in
hu: Levél, 8 1/2 x 11 hüvelyk

en: Light
hu: Vékony

en: Link contained '//', converted to absolute link.
hu: A mutató '//'-t tartalmazott, abszolút mutatóvá alakítottam.

en: Load %s file
hu: A(z) %s fájl betöltése

en: Loading :
hu: Betöltés :

en: Loading Grey Ascii PNM image is not yet implemented.
hu: A szürke  Ascii PNM kép betöltése még nincs implementálva.

en: Loading Grey Raw PNM image is not yet implemented.
hu: A szürke nyers PNM kép betöltése még nincs implementálva.

en: Lock file '%s' has incorrect owner.
hu: A(z) '%s' lezáró fájl tulajdonosa hibás.

en: Lock file '%s' has incorrect permissions.
hu: A(z) '%s' lezáró file hozzáférése hibás.

en: Log saved to the file '%s'.
hu: A naplót a(z) '%s' fájl-ba mentettem.

en: Long Conversions not supported
hu: A hosszú átalakításokat nem támogatom

en: MDI child
hu: MDI gyermek

en: MP Thread Support is not available on this System
hu: Nincs MP szál támogatás ezen a rendszeren

en: MS HTML Help functions are unavailable because the MS HTML Help library is not installed on this machine. Please install it.
hu: A MS HTML funkciók nem használhatók, mert a MS HTML Help könyvtár nincs installálva ezen a gépen. Kérem installálja.

en: Ma&ximize
hu: Ma&ximalizál

en: Mailcap file %s, line %d: incomplete entry ignored.
hu: Mailcap fájl %s, %d. sor: elhanyagoltam a hiányos bejegyzést.

en: Match case
hu: Kis/nagybetű megkülönböztetés

en: Memory VFS already contains file '%s'!
hu: A VFS memóriában már van '%s' fájl!

en: Metal theme
hu: Fém bőr

en: Mi&nimize
hu: Mi&nimalizál

en: Mime.types file %s, line %d: unterminated quoted string.
hu: %s mime-típusú fájl, %d. sor: befejezetlen idézőjeles szöveg.

en: Mode %ix%i-%i not available.
hu: A %ix%i-%i mód nem létezik.

en: Modified
hu: Módosítva

en: Monarch Envelope, 3 7/8 x 7 1/2 in
hu: Birodalmi boríték, 3 7/8 x 7 1/2 hüvelyk

en: Move down
hu: Mozgasd lefelé

en: Move up
hu: Vidd &feljebb

en: Name
hu: Név

en: New directory
hu: Új könyvtár

en: New item
hu: Új bejegyzés

en: NewName
hu: ÚjNév

en: Next
hu: Következő

en: Next page
hu: Következő oldal

en: No
hu: Nem

en: No XBM facility available!
hu: Nincs XBM lehetőség!

en: No XPM icon facility available!
hu: Nincs XPM ikon lehetőség!

en: No entries found.
hu: Nem találtam elemet.

en: No font for displaying text in encoding '%s' found,
    but an alternative encoding '%s' is available.
    Do you want to use this encoding (otherwise you will have to choose another one)?
hu: Nem találtam jelkészletet a(z) '%s' kódoláshoz,
    de a vagylagos '%s' kódolás elérhető.
    Akarja használni ezt a kódolást  (egyébként másikat kell választania)?

en: No font for displaying text in encoding '%s' found.
    Would you like to select a font to be used for this encoding
    (otherwise the text in this encoding will not be shown correctly)?
hu: Nem találtam jelkészletet a(z) '%s' kódoláshoz.
    Szeretne választani egy jelkészletet ehhez a kódoláshoz
    (különben az e kódolással készített szöveg nem jelezhető ki helyesen)?

en: No handler found for XML node '%s', class '%s'!
hu: A '%s', class '%s' XML csomóponthoz nem találtam meghajtót!

en: No handler found for image type.
hu: Ilyen típusú képhez nem találtam kezelőt.

en: No image handler for type %d defined.
hu: %d  típusú képhez nincs kezelő meghatározva.

en: No image handler for type %s defined.
hu: %s  típusú képhez nincs kezelő meghatározva.

en: No matching page found yet
hu: Még nem találtam egy megfelelő oldalt

en: No sound
hu: Nincs hang

en: No unused colour in image being masked.
hu: A képben nincs maszkolva nem használt szín.

en: No unused colour in image.
hu: A képben nincs nem használt szín.

en: Nordic (ISO-8859-10)
hu: Északi (ISO-8859-10)

en: Normal
hu: Normál

en: Normal face<br>and <u>underlined</u>.
hu: Normál btű<br>and <u>aláhúzva</u>.

en: Normal font:
hu: Normál jelkészlet:

en: Note, 8 1/2 x 11 in
hu: Feljegyzés, 8 1/2 x 11 hüvelyk

en: OK
hu: Igen

en: Objects must have an id attribute
hu: Az objektumoknak id jellemzúvel is rendelkezniük kell

en: Open File
hu: Fájl megnyitás

en: Open HTML document
hu: Nyisd meg a HTML dokumentumot

en: Open file "%s"
hu: A(z) "%s" fájl megnyitása

en: Operation not permitted.
hu: Ez a művelet nincs megengedve.

en: Option '%s' requires a value, '=' expected.
hu: A(z) '%s' beállítás egy értéket kér, '='-et vártam.

en: Option '%s' requires a value.
hu: A(z) '%s' beállítás egy értéket kér.

en: Option '%s': '%s' cannot be converted to a date.
hu: A(z) '%s' beállítása: '%s' nem alakítható át dátummá.

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Orientation
hu: Irányultság

en: PCX: couldn't allocate memory
hu: PCX: nem tudtam memóriát foglalni

en: PCX: image format unsupported
hu: PCX: nem támogatott kép formátum

en: PCX: invalid image
hu: PCX: érvénytelen kép

en: PCX: this is not a PCX file.
hu: PCX: ez nem PCX fájl.

en: PCX: unknown error !!!
hu: PCX: ismeretlen hiba !!!

en: PCX: version number too low
hu: PCX: túl alacsony verziószám

en: PNM: Couldn't allocate memory.
hu: PNM: nem tudtam memóriát foglalni.

en: PNM: File format is not recognized.
hu: PNM: Azonosítalan fájl formátum.

en: PNM: File seems truncated.
hu: PNM: A fájl csonkítottnak tűnik.

en: Page %d
hu: %d. oldal

en: Page %d of %d
hu: %d. oldal (%d-ből)

en: Page Setup
hu: Oldal beállítás

en: Page setup
hu: Oldal beállítás

en: Pages
hu: Oldalak

en: Paper Size
hu: Papír méret

en: Paper size
hu: Papír méret

en: Passing a already registered object to SetObject
hu: SetObject már regisztrált objektumot kapott

en: Passing a already registered object to SetObjectName
hu: SetObjectName már regisztrált objektumot kapott

en: Passing an unkown object to GetObject
hu: GetObject ismeretlen objektumot kapott

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Pipe creation failed
hu: A cső létrehozása nem sikerült

en: Please choose a valid font.
hu: Kérem válasszon egy érvényes jelkészletet.

en: Please choose an existing file.
hu: Kérem válasszon egy létező fájlt.

en: Please choose the page to display:
hu: Kérem válassza ki a látni kívánt oldalt:

en: Please choose which ISP do you want to connect to
hu: Kérem válassza ki, melyik szolgáltatóhoz (ISP) akar kapcsolódni.

en: Please install a newer version of comctl32.dll
    (at least version 4.70 is required but you have %d.%02d)
    or this program won't operate correctly.
hu: Kérem installálja a comctl32.dll újabb verzióját
    (legalább a 4.70 kellene, de Önnek a %d.%02d van)
    vagy ez a program nem működik megfelelően.

en: Please wait while printing
hu: Kérem várjon amíg nyomtatok

en: Portrait
hu: Álló

en: PostScript file
hu: PostScript fájl

en: Preview:
hu: Előkép:

en: Previous page
hu: Előző oldal

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Print Preview
hu: Nyomtatási kép

en: Print Preview Failure
hu: Nyomtatási kép hiba

en: Print Range
hu: Nyomtatási tartomány

en: Print Setup
hu: Nyomtatási beállítások

en: Print in colour
hu: Színes nyomtatás

en: Print previe&w
hu: Nyomtatási &kép

en: Print preview
hu: Nyomtatási elő&kép

en: Print spooling
hu: Nyomtatás sorbaállítással

en: Print this page
hu: Nyomtasd ezt az oldalt

en: Print to File
hu: Nyomtatás fájlba

en: Printer
hu: Nyomtató

en: Printer command:
hu: Nyomtató parancs:

en: Printer options
hu: Nyomtató lehetőségek

en: Printer options:
hu: Nyomtató lehetőségek:

en: Printer...
hu: Nyomtató...

en: Printer:
hu: Nyomtató:

en: Printing
hu: Nyomtatás

en: Printing Error
hu: Nyomtatási hiba

en: Printing page %d...
hu: A(z) %d. oldalt nyomtatom...

en: Printing...
hu: Nyomtatás...

en: Processing debug report has failed, leaving the files in "%s" directory.
hu: A hibakeresési jelentés feldolgozása nem sikerült, a fájlokat a(z) "%s" könyvtárban hagytam.

en: Program aborted.
hu: A program rendellenesen fejeződött be.

en: Question
hu: Kérdés

en: Read error on file '%s'
hu: Olvasási hiba a(z) '%s' fájlban

en: Ready
hu: Kész

en: Referenced object node with ref="%s" not found!
hu: A ref="%s" számmal hivatkozott objektum csomópontot nem találom!

en: Refresh
hu: Frissíts

en: Registry key '%s' already exists.
hu: Már létezik a(z) '%s' registry kulcs.

en: Registry key '%s' does not exist, cannot rename it.
hu: A(z) '%s' registry kulcs még nem létezik, nem tudom átnevezni.

en: Registry key '%s' is needed for normal system operation,
    deleting it will leave your system in unusable state:
    operation aborted.
hu: A(z) '%s' registry kulcs a normális működéshez szükséges,
    annak törlése használhatatlanná teszi az Ön rendszerét:
    a műveletet nem hajtom végre.

en: Registry value '%s' already exists.
hu: Már létezik a(z) '%s' registry érték.

en: Relevant entries:
hu: A megfelelő tagok:

en: Remaining time :
hu: A hátralevő idő :

en: Remove
hu: Töröld

en: Remove current page from bookmarks
hu: Töröld ezt az oldalt a könyvjelzők közül

en: Renderer "%s" has incompatible version %d.%d and couldn't be loaded.
hu: A "%s" renderer  verziója %d.%d nem megfelelő és ezért nem lehet betölteni.

en: Rep&lace
hu: &Helyettesítsd

en: Replace &all
hu: Helyettesítsem &mindet

en: Replace with:
hu: Helyette:

en: Resource files must have same version number!
hu: Az erőforrás fájloknak azonos verziószámúaknak kell lenniük!

en: Revert to Saved
hu: Cseréld vissza az elmentettre

en: Right margin (mm):
hu: Jobb margó (mm):

en: Save
hu: Mentés

en: Save %s file
hu: A(z) %s fájl elmentése

en: Save &As...
hu: &Mentés másként...

en: Save as
hu: Mentés másként

en: Save log contents to file
hu: Mentsd a napló tartalmát fájlba

en: Search
hu: Keresés

en: Search contents of help book(s) for all occurences of the text you typed above
hu: Keresd meg a fentebb beírt szöveg valamennyi előfordulását a súgó könyv(ek)ben

en: Search direction
hu: Keresési irány

en: Search for:
hu: Keresés:

en: Search in all books
hu: Keresés az összes könyvben

en: Searching...
hu: Keresek...

en: Sections
hu: Szakaszok

en: Seek error on file '%s'
hu: Keresési hiba a(z) '%s' fájlban

en: Seek error on file '%s' (large files not supported by stdio)
hu: Keresési hiba a(z) '%s' fájlban (a nagy fájlokat nem támogatja a stdio)

en: Select &All
hu: Válassz ki &minden fájlt

en: Select a document template
hu: Válasszon dokumentum mintát

en: Select a document view
hu: Válasszon dokumentum nézetet

en: Select a file
hu: Válasszon fájlt

en: Separator expected after the option '%s'.
hu: A(z) '%s' választási lehetőség után elválasztó jelet vártam.

en: SetProperty called w/o valid setter
hu: GetProperty híváskor nincs érvényes küldő

en: Setup...
hu: Beállítás...

en: Several active dialup connections found, choosing one randomly.
hu: Több aktív telefonkapcsolatot találtam, az egyiket véletlenszerűen kiválasztom.

en: Show all
hu: Mutatsd mindet

en: Show all items in index
hu: Mutasd meg a tartalom mutató valamennyi elemét

en: Show hidden directories
hu: Mutasd meg a rejtett könyvtárokat

en: Show hidden files
hu: Mutasd meg a rejtett fájlokat

en: Show/hide navigation panel
hu: Bemutatja/elrejti az irányító elemeket

en: Shows the font preview.
hu: Betűkészlet előkép bemutatás

en: Size
hu: Méret

en: Skip
hu: Ugrás

en: Slant
hu: Ferde

en: Sorry, could not open this file for saving.
hu: Sajnálom, nem tudtam megnyitni a fájlt mentésre.

en: Sorry, could not open this file.
hu: Sajnálom, nem tudtam megnyitni ezt a fájlt.

en: Sorry, could not save this file.
hu: Sajnálom, nem tudtam elmenteni ezt a fájlt.

en: Sorry, not enough memory to create a preview.
hu: Sajnálom, nincs elég memória az előkép létrehozásához.

en: Sorry, print preview needs a printer to be installed.
hu: Sajnálom, a nyomtatási előképhez állítson be egy nyomtatót.

en: Sorry, the format for this file is unknown.
hu: Sajnálom, ezt a fájl formátumot nem ismerem.

en: Sound data are in unsupported format.
hu: A hang adat ismeretlen formátumban van.

en: Sound file '%s' is in unsupported format.
hu: A(z) '%s' hang fájl ismeretlen formátumban van.

en: Statement, 5 1/2 x 8 1/2 in
hu: Bejelentés, 5 1/2 x 8 1/2 hüvelyk

en: Status:
hu: Állapot:

en: Status:
hu: Állapot:

en: Streaming delegates for not already streamed objects not yet supported
hu: Küldemények soros tárolása még nem sorosított objektumok számára még nem támogatott

en: String To Colour : Incorrect colour specification : %s
hu: Szöveget színné: Helytelen szín meghatározás '%s'

en: String conversions not supported
hu: Szöveg átalakítást nem támogatok

en: Subclass '%s' not found for resource '%s', not subclassing!
hu: A(z) '%s' alosztályt nem találtama(z) '%s' erőforráshoz, nem tudom használni!

en: Swiss
hu: Svájci

en: TIFF: Couldn't allocate memory.
hu: TIFF: Nem tudtam memóriát foglalni.

en: TIFF: Error loading image.
hu: TIFF: Hiba a kép betöltésekor.

en: TIFF: Error reading image.
hu: TIFF: Hiba a kép olvasásakor.

en: TIFF: Error saving image.
hu: TIFF: Hiba a kép elmentésekor.

en: TIFF: Error writing image.
hu: TIFF: Hiba a kép írásakor.

en: Tabloid, 11 x 17 in
hu: Tabloid, 11 x 17 hüvelyk

en: Templates
hu: Minták

en: The FTP server doesn't support passive mode.
hu: Az FTP kiszolgáló nem támogatja a passzív módot.

en: The FTP server doesn't support the PORT command.
hu: Az FTP kiszolgáló nem támogatja a PORT parancsot.

en: The charset '%s' is unknown. You may select
    another charset to replace it with or choose
    [Cancel] if it cannot be replaced
hu: A(z) '%s' jelkészlet ismeretlen.Választhat másik
    készletet ennek helyettesítésére vagy
    [Mégsem]-t ha nem helyettesíthető

en: The clipboard format '%d' doesn't exist.
hu: A(z) '%d' vágólap formátum nem létezik.

en: The directory '%s' does not exist
    Create it now?
hu: A '%s' könyvtár nem létezik.
    Létrehozzam most?

en: The file '%s' couldn't be opened.
    It has been removed from the most recently used files list.
hu: A(z) '%s' fájlt nem sikerült megyitni.
    A legutóbb használt fájlok listájáról is el van távolítva.

en: The file '%s' doesn't exist and couldn't be opened.
    It has been removed from the most recently used files list.
hu: A(z) '%s' fájl nem létezik és nem nyitható meg.
    A legutóbb használt fájlok listájáról is el van távolítva.

en: The font colour.
hu: A betűkészlet színe.

en: The font family.
hu: A betűkészlet családja.

en: The font point size.
hu: A jelkészlet mérete.

en: The font style.
hu: A betűkészlet stílusa.

en: The font weight.
hu: A betűkészlet hangsúlya.

en: The path '%s' contains too many ".."!
hu: A(z) '%s' útvonal túl sok ".."-t tartalmaz!

en: The report contains the files listed below. If any of these files contain private information,
    please uncheck them and they will be removed from the report.
hu: A jelentés az alább felsorolt fájlokat tartalmazza. Ha a fájlok valamelyike magánjellegű információt tartalmaz,
    szüntesse meg a kijelölését ls az nem fog szerepelni a jelentésben.

en: The required parameter '%s' was not specified.
hu: A szükséges '%s' paraméter nincs megadva.

en: The text couldn't be saved.
hu: A szöveget nem tudom elmenteni.

en: The value for the option '%s' must be specified.
hu: A(z) '%s' beállítás értékét meg kell adni.

en: The version of remote access service (RAS) installed on this machine is tooold, please upgrade (the following required function is missing: %s).
hu: Az ezen a gépre installált távoli hozzáférési lehetőség  (RAS) túl régi, kérem frissítsen (A(z) %s szükséges funkció hiányzik).

en: There was a problem during page setup: you may need to set a default printer.
hu: Az oldal beállításakor hiba történt: lehet hogy az alapértelmezett nyomtatót kellene beállítania.

en: This system doesn't support date picker control, please upgrade your version of comctl32.dll
hu: Ez a rendszer nem támogatja a dátumkiolvasó egységet, kérem frissítse a comctl32.dll-t.

en: Thread module initialization failed: can not store value in thread local storage
hu: A szál modul inicializálása nem sikerült: nem tudok értéket tárolni a szál helyi tárolójába

en: Thread module initialization failed: failed to create thread key
hu: A szál modul inicializálása nem sikerült: nem sikerült a szálhoz kulcsot készíteni

en: Thread module initialization failed: impossible to allocate index in thread local storage
hu: A szál modul inicializálása nem sikerült: nem lehet indexet foglalni a szál helyi tárolájában

en: Thread priority setting is ignored.
hu: A szál prioritás beállítását elhanyagoltam.

en: Tile &Horizontally
hu: Csempék &Vízszintesen

en: Tile &Vertically
hu: Csempék &Függőlegesen

en: Timeout while waiting for FTP server to connect, try passive mode.
hu: Időkifutás az FTP kiszolgálóhoz való kapcsolódáskor, próbálja meg a passzív módot.

en: Timer creation failed.
hu: Az időzítés létrehozása nem sikerült

en: Tip of the Day
hu: A Nap Tippje

en: Tips not available, sorry!
hu: Nincsenek tippek, sajnálom!

en: To:
hu: Ig:

en: Too many colours in PNG, the image may be slightly blurred.
hu: Túl sok szín a PNG-ben, a kép kicsit homályos lehet.

en: Top margin (mm):
hu: Felső margó (mm):

en: Trying to remove file '%s' from memory VFS, but it is not loaded!
hu: Megpróbáltam eltávolítani a(z) '%s' fájlt a VFS tárolóból, de nincs betöltve!

en: Trying to solve a NULL hostname: giving up
hu: Megpróbáltam feloldani a NULL gazdagép nevet: feladom

en: Turkish (ISO-8859-9)
hu: Török (ISO-8859-9)

en: Type
hu: Típus

en: Type must have enum - long conversion
hu: A típust enum-ról long-ra kell alakítani

en: US Std Fanfold, 14 7/8 x 11 in
hu: USA standard leporelló, 14 7/8 x 11 hüvelyk

en: Unable to open requested HTML document: %s
hu: Nem tudom megnyitni a kért %s HTML dokumentumot.

en: Unable to play sound asynchronously.
hu: Nem tudok aszinkron módon hangot játszani.

en: Undelete
hu: Törlés vissza

en: Unexpected end of file while parsing resource.
hu: Váratlanul véget ért a fájl az erőforrás értelmezése során.

en: Unexpected parameter '%s'
hu: Váratlan '%s' paraméter

en: Unknown DDE error %08x
hu: Ismeretlen DDE hiba %08x

en: Unknown Object passed to GetObjectClassInfo
hu: GetObjectClassInfo ismeretlen objektumot kapott

en: Unknown dynamic library error
hu: Ismeretlen dinamikus könyvtár hiba

en: Unknown encoding (%d)
hu: Ismeretlen (%d) kódolás

en: Unknown field in file %s, line %d: '%s'.
hu: A(z) %s fájl %d-edik sorában: '%s' ismeretlen mező.

en: Unknown long option '%s'
hu: Ismeretlen hosszú opció '%s'

en: Unknown option '%s'
hu: Ismeretlen opció '%s'

en: Unknown style flag
hu: Ismererlen stílus jel

en: Unkown Property %s
hu: Ismeretlen tulajdonság %s

en: Unmatched '{' in an entry for mime type %s.
hu: Páratlan '{' a(z) %s mime típus egyik elemében.

en: Unnamed command
hu: Név nélküli parancs

en: Unrecognized style %s while parsing resource.
hu: %s: Ismeretlen stílus az erőforrás értelmezése során.

en: Unsupported clipboard format.
hu: Nem támogatott vágólap formátum.

en: Unsupported theme '%s'.
hu: A(z) '%s' bőr nem támogatott.

en: Up
hu: Fel

en: Usage: %s
hu: Használat: %s

en: Validation conflict
hu: Érvényességi ütközés

en: Video Output
hu: Video kimenet

en: View files as a detailed view
hu: A fájlok bemutatása részletezve

en: View files as a list view
hu: A fájlok bemutatása lista szerűen

en: Views
hu: Nézetek

en: Waiting for subprocess termination failed
hu: Nem sikerült megvárni az alprocessz befejeződését

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Warning:
hu: Figyelmeztetés:

en: Warning: attempt to remove HTML tag handler from empty stack.
hu: Figyeleztetés: üres veremtárolóból próbál eltávolítani HTML kifejezés kezelőt.

en: Western European (ISO-8859-1)
hu: Nyugat-európai (ISO-8859-1)

en: Western European with Euro (ISO-8859-15)
hu: Nyugat-európai Euro-val (ISO-8859-15)

en: Whether the font is underlined.
hu: Hogy aláhúzza-e a betűket.

en: Whole word
hu: Egész szó

en: Whole words only
hu: Csak egész szavak

en: Win32 theme
hu: Win32 bőr

en: Win32s on Windows 3.1
hu: Win32s a  Windows 3.1-en

en: Windows Arabic (CP 1256)
hu: Windows Arab (CP 1256)

en: Windows Baltic (CP 1257)
hu: Windows Balti (CP 1257)

en: Windows Central European (CP 1250)
hu: Windows Közép-európai (CP 1250)

en: Windows Chinese Simplified (CP 936)
hu: Windows egyszerűsített kínai (CP 936)

en: Windows Chinese Traditional (CP 950)
hu: Windows hagyományos kínai (CP 950)

en: Windows Cyrillic (CP 1251)
hu: Windows Orosz (CP 1251)

en: Windows Greek (CP 1253)
hu: Windows Görög (CP 1253)

en: Windows Hebrew (CP 1255)
hu: Windows Héber (CP 1255)

en: Windows Japanese (CP 932)
hu: Windows japán (CP 932)

en: Windows Korean (CP 949)
hu: Windows koreai (CP 949)

en: Windows Turkish (CP 1254)
hu: Windows Török (CP 1254)

en: Windows Western European (CP 1252)
hu: Windows Nyugat-európai (CP 1252)

en: Write error on file '%s'
hu: Irási hiba a(z) '%s' fájlban

en: XML parsing error: '%s' at line %d
hu: XML értelmezési hiba: '%s' a(z) %d sorban

en: XPM: Malformed pixel data!
hu: XPM: Hiányos pixel adat!

en: XPM: malformed colour definition '%s'!
hu: XPM: hiányos szín meghatározás '%s'!

en: XRC resource '%s' (class '%s') not found!
hu: Nem találom a(z) '%s'  XRC erőforrást ('%s' osztály).

en: XRC resource: Cannot create bitmap from '%s'.
hu: XRC erőforrás: Nem tudom létrehozni a(z) '%s'-ből a bittérképet.

en: XRC resource: Incorrect colour specification '%s' for property '%s'.
hu: XRC erőforrás: Helytelen szín meghatározás '%s' a '%s' tulajdonságnál.

en: Yes
hu: Igen

en: You cannot add a new directory to this section.
hu: Nem tud könyvtárat hozzáadni ehhez a szakaszhoz.

en: Zoom &In
hu: &Nagyítás

en: Zoom &Out
hu: &Kicsinyítés

en: Zoom to &Fit
hu: &Ablakméretű nagyítás

en: [EMPTY]
hu: [ÜRES]

en: a DDEML application has created a prolonged race condition.
hu: a DDEML alkalmazás meghosszabított versenyhelyzetet teremtett.

en: a DDEML function was called without first calling the DdeInitialize function,
    or an invalid instance identifier
    was passed to a DDEML function.
hu: egy DDEML függvényt hívott anélkül, hogy először a  DdeInitialize függvényt hívta volna,
    vagy érvénytelen instance azonosítót 
    adott át a DDEML függvénynek.

en: a client's attempt to establish a conversation has failed.
hu: nem sikerült az ügyfél próbálkozása a párbeszéd létrehozására.

en: a memory allocation failed.
hu: a memória lefoglalása nem sikerült.

en: a parameter failed to be validated by the DDEML.
hu: a paramétert nem sikerült érvényesíttetni a DDEML-lel.

en: a request for a synchronous advise transaction has timed out.
hu: a szinkron tanácskérési tranzakció nem fejeződött be időre.

en: a request for a synchronous data transaction has timed out.
hu: a szinkron adatkérési tranzakció nem fejeződött be időre.

en: a request for a synchronous execute transaction has timed out.
hu: a szinkron végrehajtás kérési tranzakció nem fejeződött be időre.

en: a request for a synchronous poke transaction has timed out.
hu: a szinkron adatlerakás kérési tranzakció nem fejeződött be időre.

en: a request to end an advise transaction has timed out.
hu: a  tanácskozási tranzakció befejezésének kérése nem fejeződött be időre.

en: a server-side transaction was attempted on a conversation
    that was terminated by the client, or the server
    terminated before completing a transaction.
hu: a kiszolgáló olyan párbeszédben kísérelt meg tranzakciót végrehajtani
    amelyiket az ügyfél már befejezett, vagy a kiszolgáló
    a tranzakció befejezése előtt kilépett.

en: a transaction failed.
hu: sikertelen tranzakció.

en: an application initialized as APPCLASS_MONITOR has
    attempted to perform a DDE transaction,
    or an application initialized as APPCMD_CLIENTONLY has 
    attempted to perform server transactions.
hu: egy APPCLASS_MONITOR-ként inicializált alkalmazás
    DDE tranzakciót próbált végezni,
    vagy  APPCMD_CLIENTONLY-ként inicializált alkalmazás
    próbált meg kiszolgáló tranzakciót végezni.

en: an internal call to the PostMessage function has failed.
hu: egy belső PostMessage függvényhívás nem sikerült.

en: an internal error has occurred in the DDEML.
hu: belső hiba történt a DDEML-ben.

en: an invalid transaction identifier was passed to a DDEML function.
    Once the application has returned from an XTYP_XACT_COMPLETE callback,
    the transaction identifier for that callback is no longer valid.
hu: érvénytelen azonosítót adott át a DDEML függvénynek.
    Ha az alkalmazás visszatért egy XTYP_XACT_COMPLETE visszahívásból,
    a tranzakció azonosítója erre a hívásra már nem érvényes.

en: assuming this is a multi-part zip concatenated
hu: azt hiszem ez egy több-részes zip egymás után pakolva

en: attempt to change immutable key '%s' ignored.
hu: elhanyagoltam a változtathatatlan '%s' kulcs megváltoztatására tett kísérletét.

en: bad arguments to library function
hu: hibás argumentumok a könyvtári függvényben

en: bad signature
hu: hibás aláírás

en: bad zipfile offset to entry
hu: hibás zip-fájl offset

en: binary
hu: bináris

en: bold
hu: félkövér

en: bold
hu: félkövér

en: can't close file '%s'
hu: nem tudom lezárni a(z) '%s' fájlt.

en: can't close file descriptor %d
hu: nem tudom lezárni a(z) %d fájl leírót

en: can't commit changes to file '%s'
hu: nem tudom érvényre juttatni a(z) '%s' fájl változásait

en: can't create file '%s'
hu: nem tudom létrehozni a(z) '%s' fájl-t

en: can't delete user configuration file '%s'
hu: nem tudom törölni a(z) '%s' felhasználói konfigurációs fájlt

en: can't determine if the end of file is reached on descriptor %d
hu: nem tudom meghatározni, hogy a fájl végét értük-e el a(z) %d leíróval megadott fájlban

en: can't find central directory in zip
hu: nem találom a fő könyvtárat a zip-ben

en: can't find length of file on file descriptor %d
hu: nem tudom meghatározni a fájl hosszát a(z) %d leíróval megadott fájlban

en: can't find user's HOME, using current directory.
hu: nem tudom meghatározni a felhasználó saját könyvtárát, a jelenlegit használom tovább.

en: can't flush file descriptor %d
hu: nem tudom kiüríteni a(z) %d leíróval megadott fájl pufferét

en: can't get seek position on file descriptor %d
hu: nem találom a keresési pozíciót a(z) %d leíróval megadott fájlban

en: can't load any font, aborting
hu: egyetlen jelkészletet sem tudok betölteni, kilépek

en: can't open file '%s'
hu: nem tudom megnyitni a(z) '%s' fájlt

en: can't open global configuration file '%s'.
hu: nem tudom megnyitni a(z) '%s' globális konfigurációs fájlt.

en: can't open user configuration file '%s'.
hu: nem tudom megnyitni a(z) '%s' felhasználói konfigurációs fájlt.

en: can't open user configuration file.
hu: nem tudom megnyitni a felhasználó konfigurációs fájlját.

en: can't query for GUI plugins name in console applications
hu: konzol alkalmazásban nem informálúdhatok GUI betétról

en: can't re-initialize zlib deflate stream
hu: Nem tudom megkezdenii a zlib folyam kifejtését.

en: can't re-initialize zlib inflate stream
hu: Nem tudom elindítani a zlib folyam tömörítését.

en: can't read from file descriptor %d
hu: nem tudok olvasni a(z) %d leíróval megadott fájból

en: can't remove file '%s'
hu: nem tudom eltávolítani a(z) '%s' fájlt

en: can't remove temporary file '%s'
hu: nem tudom eltávolítani a(z) '%s' átmeneti fájlt

en: can't seek on file descriptor %d
hu: nem tudok keresni a(z) %d leíróval megadott fájlban

en: can't write buffer '%s' to disk.
hu: nem tudom a mágneslemezre írni a(z) '%s' puffert.

en: can't write to file descriptor %d
hu: nem tudok írni a(z) %d leíróval megadott fájba

en: can't write user configuration file.
hu: nem tudom írni a felhasználó konfigurációs fájlját.

en: catalog file for domain '%s' not found.
hu: a(z) '%s' domén konfigurációs fájlját nem találom.

en: checksum error
hu: hibás ellenőrző összeg

en: compression error
hu: tömörítési hiba

en: conversion to 8-bit encoding failed
hu: nem sikerült 8 bites kódolásúvá alakítani

en: date
hu: dátum

en: decompression error
hu: kifejtési hiba

en: default
hu: alapértelmezés

en: delegate has no type info
hu: a delegáltnak nincs típus jelzése

en: dump of the process state (binary)
hu: a folyamat állapotának (bináris) nyomtatása

en: eighteenth
hu: tizennyolcadik

en: eighth
hu: nyolcadik

en: eleventh
hu: tizenegyedik

en: encoding %s
hu: %s kódolás

en: entry '%s' appears more than once in group '%s'
hu: a(z) '%s' elem egynél többször jelenik meg a(z) '%s' csoportban

en: error in data format
hu: adatformátum hiba

en: error opening file
hu: fájl megnyitási hiba

en: error reading zip central directory
hu: hiba a zip fő könyvtár olvasásakor

en: error reading zip local header
hu: hiba a zip lokális fejrészének olvasásakor

en: error writing zip entry '%s': bad crc or length
hu: hiba a(z) '%s' zip adat írásakor: hibás crc vagy hossz

en: establish
hu: megalapoz

en: failed to flush the file '%s'
hu: nem sikerült kiüríteni a(z) '%s' fájl pufferét

en: fifteenth
hu: tizenötödik

en: fifth
hu: ötödik

en: file '%s', line %d: '%s' ignored after group header.
hu: '%s' fájl, %d. sor: '%s' -t elhanyagoltam a csoport fejléce után.

en: file '%s', line %d: '=' expected.
hu: '%s' fájl, %d. sor: '=' -t vártam.

en: file '%s', line %d: key '%s' was first found at line %d.
hu: '%s' fájl, %d. sor: a(z) '%s' kulcsot először a(z) %d sorban találtam meg.

en: file '%s', line %d: value for immutable key '%s' ignored.
hu: file '%s', line %d: a változtathatatlan '%s' kulcs új értékét elhanyagoltam.

en: file '%s': unexpected character %c at line %d.
hu: '%s' fájl: a(z) %c nem várt jel a(z) %d sorban.

en: first
hu: első

en: font size
hu: Jelkészlet méret

en: fourteenth
hu: tizennegyedik

en: fourth
hu: negyedik

en: generate verbose log messages
hu: készíts bőbeszédű naplóbejegyzéseket

en: incorrect event handler string, missing dot
hu: hibás eseménykezelő szöveg, a pont hiányzik

en: initiate
hu: kezdeményez

en: invalid eof() return value.
hu: érvénytelen eof() visszatérési érték.

en: invalid message box return value
hu: érvénytelen üzenet ablak visszatérési érték

en: invalid zip file
hu: Hibás zip fájl.

en: italic
hu: dőlt

en: light
hu: vékony

en: light
hu: vékony

en: locale '%s' can not be set.
hu: A(z) '%s' helyi változó nem állítható be.

en: looking for catalog '%s' in path '%s'.
hu: keresem a(z) '%s' katalógust a(z) '%s' elérési úton.

en: midnight
hu: éjfél

en: nineteenth
hu: tizenkilencedik

en: ninth
hu: kilencedik

en: no DDE error.
hu: nincs DDE hiba.

en: no error
hu: nincs hiba

en: noname
hu: névtelen

en: noon
hu: dél

en: objects cannot have XML Text Nodes
hu: az objektumoknak nem lehet XML szöveg csomópontjuk

en: out of memory
hu: nincs elég tároló.

en: process context description
hu: a folyamat jellemzőinek leírása

en: read error
hu: olvasás hiba

en: reading
hu: olvasok

en: reading zip stream (entry %s): bad crc
hu: a zip folyam olvasása ( a(z) %s adat): hibás crc

en: reading zip stream (entry %s): bad length
hu: a zip folyam olvasása ( a(z) %s adat): hibáshossz

en: reentrancy problem.
hu: újrabelépési probléma.

en: second
hu: második

en: seek error
hu: keresési hiba

en: seventeenth
hu: tizenhetedik

en: seventh
hu: hetedik

en: shift
hu: eltol

en: show this help message
hu: mutassa meg ezt az üzenetet a súgóban

en: sixteenth
hu: tizenhatodik

en: sixth
hu: hatodik

en: specify display mode to use (e.g. 640x480-16)
hu: jelölje ki a használandó megjelenítési módot (pl.. 640x480-16)

en: specify the theme to use
hu: jelölje ki a használandó bőrt

en: stored file length not in Zip header
hu: a Zip fejrészben nincs meg a tárolt fájl hossza

en: tenth
hu: tizedik

en: the response to the transaction caused the DDE_FBUSY bit to be set.
hu: a tranzakció eredményeként a DDE_FBUSY bit beállítódott.

en: third
hu: harmadik

en: thirteenth
hu: tizenharmadik

en: tiff module: %s
hu: tiff modul: %s

en: today
hu: ma

en: tomorrow
hu: holnap

en: twelfth
hu: tizenkettedik

en: twentieth
hu: huszadik

en: underlined
hu: aláhúzott

en: underlined
hu: aláhúzott

en: unexpected " at position %d in '%s'.
hu: váratlan " a(z) %d pozícióban, a(z) '%s' fájlban.

en: unknown
hu: ismeretlen

en: unknown class %s
hu: ismeretlen osztály: %s

en: unknown error
hu: ismeretlen hiba

en: unknown error (error code %08x).
hu: ismeretlen hiba (hiba kód %08x).

en: unknown line terminator
hu: ismeretlen sorhatároló

en: unknown seek origin
hu: ismeretlen keresési kezdőpont

en: unknown-%d
hu: ismeretlen-%d

en: unnamed
hu: névtelen

en: unnamed%d
hu: névtelen%d

en: unsupported Zip compression method
hu: nem támogatott Zip tömörítési módszer

en: unsupported zip archive
hu: nem támogatott zip archívum

en: using catalog '%s' from '%s'.
hu: a(z) '%s' katalógust használom (a(z) '%s' közül).

en: write error
hu: írási hiba

en: writing
hu: kiírás

en: wxGetTimeOfDay failed.
hu: wxGetTimeOfDay hibát eredményezett.

en: wxSocket: invalid signature in ReadMsg.
hu: wxSocket: érvénytelen aláírás  ReadMsg-ben.

en: wxSocket: unknown event!.
hu: wxSocket: ismeretlen esemény.

en: wxWidgets could not open display for '%s': exiting.
hu: a wxWidgets nem tudott képernyőt nyitni '%s' számára: kilépés.

en: wxWidgets could not open display. Exiting.
hu: A wxWidgets nem tudott képernyőt nyitni. Kilépés.

en: yesterday
hu: tegnap

en: zlib error %d
hu: zlib hiba %d
