wxWidgets 2.5.4 - en to el translation catalogue (946 entries)

en:  (error %ld: %s)
el:  (σφάλμα %ld: %s)

en:  Preview
el:  Προεπισκόπηση

en: #10 Envelope, 4 1/8 x 9 1/2 in
el: #10 Φάκελος, 4 1/8 x 9 1/2 ίντσες

en: #11 Envelope, 4 1/2 x 10 3/8 in
el: #11 Φάκελος, 4 1/2 x 10 3/8 ίντσες

en: #12 Envelope, 4 3/4 x 11 in
el: #12 Φάκελος, 4 3/4 x 11 ίντσες

en: #14 Envelope, 5 x 11 1/2 in
el: #14 Φάκελος, 5 x 11 1/2 ίντσες

en: #9 Envelope, 3 7/8 x 8 7/8 in
el: #9 Φάκελος, 3 7/8 x 8 7/8 ίντσες

en: #define %s must be an integer.
el: #define %s πρέπει να είναι ακέραιος (integer).

en: %i of %i
el: %i από %i

en: %s (or %s)
el: %s (ή %s)

en: %s Error
el: %s Σφάλμα

en: %s Information
el: %s Πληροφορίες

en: %s Warning
el: %s Προειδοποίηση

en: %s files (%s)|%s
el: %s αρχεία (%s)|%s

en: %s message
el: %s μήνυμα

en: %s not a bitmap resource specification.
el: %s δεν είναι καθορισμός πόρου τύπου bitmap ( bitmap resource )

en: %s not an icon resource specification.
el: %s δεν είναι καθορισμός πόρου τύπου εικονιδίου ( icon resource )

en: %s: ill-formed resource file syntax.
el: %s: κακή (ill-formed) σύνταξη αρχείου πόρων. ( resource file )

en: &About...
el: &Περί...

en: &Actual Size
el: &Πραγματικό μέγεθος

en: &Apply
el: &Εφαρμογή

en: &Arrange Icons
el: &Τακτοποίηση εικονιδίων

en: &Back
el: &Πίσω

en: &Bold
el: &Έντονο

en: &Cancel
el: &Ακυρο

en: &Cascade
el: &Επικάλυψη

en: &Clear
el: &Καθαρισμός

en: &Close
el: &Κλείσιμο

en: &Copy
el: &Αντιγραφή

en: &Delete
el: &Διαγραφή

en: &Details
el: &Λεπτομέρειες

en: &Down
el: &Κάτω

en: &File
el: &Αρχείο

en: &Find
el: &Εύρεση

en: &Finish
el: &Τέλος

en: &Font family:
el: Οικογένεια γραμματοσειράς:

en: &Forward
el: &Εμπρός

en: &Goto...
el: &Μετάβαση...

en: &Help
el: &Βοήθεια

en: &Home
el: &Αρχική

en: &Index
el: &Ευρετήριο

en: &Italic
el: &Πλάγια

en: &Log
el: &Καταγραφή

en: &Move
el: &Μετακίνηση

en: &New
el: &Νέο

en: &Next
el: &Επόμενο

en: &Next >
el: &Επόμενο >

en: &Next Tip
el: &Επόμενο Tip

en: &No
el: &Όχι

en: &Open
el: &Ανοιγμα

en: &Open...
el: &Ανοιγμα...

en: &Paste
el: &Επικόληση

en: &Point size:
el: Μέγεθος κουκίδας:

en: &Preferences
el: &Προτιμήσεις

en: &Previous
el: &Προηγούμενο

en: &Print
el: &Εκτύπωση

en: &Print...
el: &Εκτύπωση...

en: &Properties
el: &Ιδιότητες

en: &Quit
el: Έ&ξοδος

en: &Redo
el: &Επανάληψη

en: &Redo
el: &Επανάληψη

en: &Replace
el: &Αντικατάσταση

en: &Restore
el: &Επαναφορά

en: &Save
el: &Αποθήκευση

en: &Save...
el: &Αποθήκευση...

en: &Show tips at startup
el: &Εμφάνιση tips κατά την εκκίνηση

en: &Size
el: &Μέγεθος

en: &Stop
el: &Διακοπή

en: &Style:
el: &Στυλ:

en: &Underline
el: &Υπογράμμιση

en: &Undo
el: &Αναίρεση

en: &Undo
el: &Αναίρεση

en: &Unindent
el: Α&ποστοίχιση

en: &Up
el: &Επάνω

en: &Weight:
el: &Βάρος:

en: &Window
el: &Παράθυρο

en: &Yes
el: &Ναι

en: '%s' has extra '..', ignored.
el: '%s' περιέχει επιπλέον '..', αγνοήθηκαν.

en: '%s' is invalid
el: '%s' δεν ισχύει

en: '%s' is not a correct numeric value for option '%s'.
el: '%s' δεν είναι μία σωστή αριθμητική τιμή για την επιλογή '%s'.

en: '%s' is not a valid message catalog.
el: '%s' δεν είναι ένας σωστός κατάλογος μηνυμάτων.

en: '%s' is probably a binary buffer.
el: '%s' είναι πιθανόν ένας δυαδικός ( binary ) buffer

en: '%s' should be numeric.
el: '%s' πρέπει να είναι αριθμητικό.

en: '%s' should only contain ASCII characters.
el: '%s' πρέπει να περιέχει ASCII χαρακτήρες.

en: '%s' should only contain alphabetic characters.
el: '%s' πρέπει να περιέχει μόνο αλφαβητικούς χαρακτήρες.

en: '%s' should only contain alphabetic or numeric characters.
el: '%s' πρέπει να περιέχει μόνο αλφαβητικούς ή αριθμητικούς χαρακτήρες.

en: (Help)
el: (Βοήθεια)

en: (bookmarks)
el: (σελιδοδείκτες)

en: , expected static, #include or #define
    while parsing resource.
el: , αναμενόταν static, #include ή #define
    κατά την ανάγνωση του πόρου.

en: 10 x 14 in
el: 10 x 14 ίντσες

en: 11 x 17 in
el: 11 x 17 ίντσες

en: 6 3/4 Envelope, 3 5/8 x 6 1/2 in
el: 6 3/4 Φάκελος, 3 5/8 x 6 1/2 ίντσες

en: : file does not exist!
el: : το αρχείο δεν υπάρχει!

en: : unknown charset
el: : άγνωστο σετ χαρακτήρων

en: : unknown encoding
el: : άγνωστη κωδικοποίηση

en: < &Back
el: < &Πίσω

en: <DIR>
el: <ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ>

en: <DRIVE>
el: <ΟΔΗΓΟΣ>

en: <LINK>
el: <ΣΥΝΔΕΣΗ>

en: <b><i>Bold italic face.</i></b><br>
el: <b><i>Εντονη πλάγια όψη.</i></b><br>

en: <b><i>bold italic <u>underlined</u></i></b><br>
el: <b><i>έντονα πλάγια <u>υπογραμμισμένα</u></i></b><br>

en: <b>Bold face.</b>
el: <b>Έντονη όψη</b>

en: <i>Italic face.</i>
el: <i>Πλάγια όψη.

en: A non empty collection must consist of 'element' nodes
el: Μία μη άδεια συλλογή πρέπει να αποτελείται από κόμβους 'element'

en: A3 sheet, 297 x 420 mm
el: Φύλλο A3, 297 x 420 mm

en: A4 sheet, 210 x 297 mm
el: Φύλλο A4, 210 x 297 mm

en: A4 small sheet, 210 x 297 mm
el: Μικρό φύλλο A4, 210 x 297 mm

en: A5 sheet, 148 x 210 mm
el: Φύλλο A5, 148 x 210 mm

en: ABCDEFGabcdefg12345
el: ΑΒΓΔΕΖαβγδεζ12345

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add current page to bookmarks
el: Προσθήκη της τρέχουσας σελίδας στους σελιδοδείκτες

en: Add to custom colours
el: Προσθήκη στα χρώματα χρήστη

en: AddToPropertyCollection called on a generic accessor
el: AddToPropertyCollection κλήθηκε σε έναν γενικό accessor

en: AddToPropertyCollection called w/o valid adder
el: AddToPropertyCollection κλήθηκε χωρίς έγκυρο προσθέτη

en: Adding book %s
el: Προσθήκη βιβλίου %s

en: Align Left
el: Στοίχιση Αριστερά

en: Align Right
el: Στοίχιση Δεξιά

en: All
el: Όλα

en: All files (%s)|%s
el: Όλα τα αρχεία (%s)|%s

en: All files (*)|*
el: Όλα τα αρχεία (*)|*

en: All files (*.*)|*
el: Όλα τα αρχεία (*.*)|*

en: All files (*.*)|*.*
el: Όλα τα αρχεία (*.*)|*.*

en: Already Registered Object passed to SetObjectClassInfo
el: Ένα ήδη Registered αντικείμενο δόθηκε στην SetObjectClassInfo

en: Already dialling ISP.
el: Γίνεται ήδη κλήση προς τον παροχέα Internet(ISP).

en: Append log to file '%s' (choosing [No] will overwrite it)?
el: Να γίνει προσάρτηση(append) της καταγραφής(log) στο αρχείο '%s' (Επιλέγοντας [Όχι] θα το επικαλύψει(overwrite));

en: Arabic (ISO-8859-6)
el: Αραβικό (ISO-8859-6)

en: Archive doesnt contain #SYSTEM file
el: Το αρχείο δεν περιέχει αρχείο #SYSTEM

en: Attributes
el: Χαρακτηριστικά

en: B4 Envelope, 250 x 353 mm
el: B4 Φάκελος, 250 x 353 mm

en: B4 sheet, 250 x 354 mm
el: Φύλλο B4, 250 x 354 mm

en: B5 Envelope, 176 x 250 mm
el: B5 Φάκελος, 176 x 250 mm

en: B5 sheet, 182 x 257 millimeter
el: Φύλλο B5, 182 x 257 mm

en: B6 Envelope, 176 x 125 mm
el: B6 Φάκελος, 176 x 125 mm

en: BMP: Couldn't allocate memory.
el: BMP: Δεν ήταν δυνατή η δέσμευση(allocation) μνήμης.

en: BMP: Couldn't save invalid image.
el: BMP: Δεν είναι δυνατή η αποθήκευση μη έγκυρης εικόνας.

en: BMP: Couldn't write RGB color map.
el: BMP: Δεν ήταν δυνατή η εγγραφή του χάρτη RGB.

en: BMP: Couldn't write data.
el: BMP: Δεν ήταν δυνατή η εγγραφή δεδομένων.

en: BMP: Couldn't write the file (Bitmap) header.
el: BMP: Δεν ήταν δυνατή η εγγραφή της κεφαλής του αρχείου Bitmap.

en: BMP: Couldn't write the file (BitmapInfo) header.
el: BMP: Δεν ήταν δυνατή η εγγραφή της κεφαλής του αρχείου BitmapInfo.

en: BMP: wxImage doesn't have own wxPalette.
el: BMP: Το wxImage δεν κατέχει κάποιο wxPalette.

en: Baltic (ISO-8859-13)
el: Βαλτικό (ISO-8859-13)

en: Baltic (old) (ISO-8859-4)
el: Βαλτικό (παλαιό) (ISO-8859-4)

en: Bitmap resource specification %s not found.
el: Δεν βρέθηκε ο καθοριμός πόρου bitmap %s

en: Bold
el: Έντονο

en: Bottom margin (mm):
el: Κάτω περιθώριο (mm)

en: C sheet, 17 x 22 in
el: Φύλλο C, 17 x 22 ίντσες

en: C&lear
el: &Καθάρισμα

en: C&olour:
el: &Χρώμα:

en: C3 Envelope, 324 x 458 mm
el: C3 Φάκελος, 324 x 458 mm

en: C4 Envelope, 229 x 324 mm
el: C4 Φάκελος, 229 x 324 mm

en: C5 Envelope, 162 x 229 mm
el: C5 Φάκελος, 162 x 229 mm

en: C6 Envelope, 114 x 162 mm
el: C6 Φάκελος, 114 x 162 mm

en: C65 Envelope, 114 x 229 mm
el: C65 Φάκελος, 114 x 229 mm

en: CHM handler currently supports only local files!
el: ο χειριστής CHM προς το παρόν υποστηρίζει μόνο τοπικά αρχεία!

en: Can not create mutex.
el: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία του mutex.

en: Can not enumerate files '%s'
el: Δεν είναι δυνατή η απαρίθμηση των αρχείων '%s'

en: Can not enumerate files in directory '%s'
el: Δεν είναι δυνατή η απαρίθμηση των αρχείων στον κατάλογο '%s'

en: Can not resume thread %lu
el: Δεν είναι δυνατή η συνέχιση(resume) του νήματος(thread) %lu

en: Can not resume thread %x
el: Δεν είναι δυνατή η συνέχιση(resume) του νήματος(thread) %x

en: Can not start thread: error writing TLS.
el: Δεν είναι δυνατή η εκκίνηση του νήματος(thread): Σφάλμα κατά την εγγραφή του TLS

en: Can not suspend thread %lu
el: Δεν είναι δυνατή η αναστολή εκτέλεσης(suspend) του νήματος(thread) %lu

en: Can not suspend thread %x
el: Δεν είναι δυνατή η αναστολή εκτέλεσης(suspend) του νήματος(thread) %x

en: Can not wait for thread termination
el: Δεν είναι δυνατή η αναμονή(wait) για τον τερματισμό του νήματος εκτέλεσης(thread)

en: Can't &Undo
el: Δεν είναι δυνατή η αναίρεση

en: Can't check image format of file '%s': file does not exist.
el: Δεν είναι δυνατή η εξακρίβωση του τύπου του αρχείου %s: το αρχείο δεν υπάρχει.

en: Can't close registry key '%s'
el: Δεν είναι δυνατό το κλείσιμο του κλειδιού μητρώου(registry key) '%s'

en: Can't copy values of unsupported type %d.
el: Δεν είναι δυνατή η αντιγραφή τιμών μη υποστηριζομένου τύπου %d.

en: Can't create registry key '%s'
el: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία του κλειδιού μητρώου(registry key) '%s'

en: Can't create thread
el: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία του νήματος εκτέλεσης (thread)

en: Can't create window of class %s
el: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία παραθύρου τάξεως %s

en: Can't delete key '%s'
el: Δεν είναι δυνατή η διαγραφή του κλειδιού '%s'

en: Can't delete the INI file '%s'
el: Δεν είναι δυνατή η διαγραφή του αρχείου INI '%s'

en: Can't delete value '%s' from key '%s'
el: Δεν είναι δυνατή η διαγραφή της τιμής '%s' από το κλειδί '%s'

en: Can't enumerate subkeys of key '%s'
el: Δεν είναι δυνατή η απαρίθμηση των υποκλειδιών του '%s'

en: Can't enumerate values of key '%s'
el: Δεν είναι δυνατή η απαρίθμηση των τιμών του κλειδιού '%s'

en: Can't export value of unsupported type %d.
el: Δεν είναι δυνατή η εξαγωγή τιμών μη υποστηριζομένου τύπου %d.

en: Can't find current position in file '%s'
el: Δεν είναι δυνατή η εύρεση της τρέχουσας θέσης στο αρχείου '%s'

en: Can't get info about registry key '%s'
el: Δεν είναι δυνατή η συλλογή πληροφοριών για το κλειδί μητρώου(registry) '%s'

en: Can't initialize zlib deflate stream.
el: Δεν είναι δυνατή η αρχικοποίηση της ροής zlib deflate.

en: Can't initialize zlib inflate stream.
el: Δεν είναι δυνατή η αρχικοποίηση της ροής zlib inflate.

en: Can't load image from file '%s': file does not exist.
el: Δεν είναι δυνατή η ανάγνωση της εικόνας από το αρχείο '%s': Το αρχείο δεν υπάρχει.

en: Can't open registry key '%s'
el: Δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του κλειδιού μητρώου(registry) '%s'

en: Can't read from inflate stream: %s
el: Αδύνατη η ανάγνωση από την ροή inflate: %s

en: Can't read inflate stream: unexpected EOF in underlying stream.
el: Αδύνατη η ανάγνωση της ροής inflate: απρόσμενο EOF στην υποκείμενη ροή.

en: Can't read value of '%s'
el: Δεν είναι δυνατή η ανάγνωση της τιμής του '%s'

en: Can't read value of key '%s'
el: Δεν είναι δυνατή η ανάγνωση της τιμής του κλειδιού '%s'

en: Can't save image to file '%s': unknown extension.
el: Δεν είναι δυνατή η αποθήκευση της εικόνας στο αρχείο '%s': άγνωστη επέκταση

en: Can't save log contents to file.
el: Δεν είναι δυνατή η αποθήκευση των περιεχομένων της καταγραφής(log) στο αρχείο.

en: Can't set thread priority
el: Δεν είναι δυνατή η θέση προτεραιότητας του νήματος εκτέλεσης (thread)

en: Can't set value of '%s'
el: Δεν είναι δυνατή η ανάθεση τιμής του '%s'

en: Can't write to deflate stream: %s
el: Δεν είναι δυνατή η εγγραφή στην ροή deflate: %s

en: Cancel
el: Ακυρο

en: Cannot convert dialog units: dialog unknown.
el: Δεν είναι δυνατή η μετατροπή των μονάδων διαλόγου(dialog units): άγνωστο παράθυρο διαλόγου.

en: Cannot convert from the charset '%s'!
el: Δεν είναι δυνατή η μετατροπη από το σύνολο χαρακτήρων '%s'!

en: Cannot find active dialup connection: %s
el: Δεν είναι δυνατή η εύρεση της ενεργού τηλεφωνικής συνδέσεως: %s

en: Cannot find container for unknown control '%s'.
el: Δεν είναι δυνατή η εύρεση φορέα(container) για άγνωστο στοιχείο ελέγχου(control) '%s'.

en: Cannot find font node '%s'.
el: Δεν είναι δυνατή η εύρεση καταστάσεως γραμματοσειράς(font mode) '%s'.

en: Cannot find the location of address book file
el: Δεν είναι δυνατή η εύρεση της θέσης του αρχείου βιβλίου διευθύνσεων

en: Cannot get the hostname
el: Δεν είναι δυνατή η ανάγνωση του ονόματος διακομιστή(hostname)

en: Cannot get the official hostname
el: Δεν είναι δυνατή η ανάγνωση του επισήμου ονόματος διακομιστή(official hostname)

en: Cannot hang up - no active dialup connection.
el: Δεν είναι δυνατό το κλείσιμο της γραμμής - δεν υπάρχει ενεργός τηλεφωνική σύνδεση.

en: Cannot initialize OLE
el: Δεν είναι δυνατή η αρχικοποίηση του OLE

en: Cannot initialize SciTech MGL!
el: Δεν είναι δυνατή η αρχικοποίηση του SciTech MGL

en: Cannot initialize display.
el: Δεν είναι δυνατή η αρχικοποίηση απεικόνησης.

en: Cannot load icon from '%s'.
el: Δεν είναι δυνατή η φόρτωση εικονιδίου από το '%s'

en: Cannot load resources from file '%s'.
el: Δεν είναι δυνατή η φόρτωση πόρων(resources) από το αρχείο '%s'

en: Cannot open HTML document: %s
el: Δεν είναι δυνατό το άνοιγμα εγγράφου HTML: %s

en: Cannot open HTML help book: %s
el: Δεν είναι δυνατό το άνοιγμα βιβλίου βοήθειας HTML: %s

en: Cannot open URL '%s'
el: Δεν είναι δυνατό to άνοιγμα του URL '%s'

en: Cannot open contents file: %s
el: Δεν είναι δυνατό το άνοιγμα των περιεχομένων του αρχείου: %s

en: Cannot open file '%s'.
el: Δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του αρχείου '%s'.

en: Cannot open file for PostScript printing!
el: Δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του αρχείου για εκτύπωση PostScript!

en: Cannot open index file: %s
el: Δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του αρχείου ευρετηρίου(index): %s

en: Cannot parse Plural-Forms:'%s'
el: Δεν είναι δυνατή η ανάγνωση Plural-Forms:'%s'.

en: Cannot parse coordinates from '%s'.
el: Δεν είναι δυνατή η ανάγνωση συντεταγμένων από '%s'.

en: Cannot parse dimension from '%s'.
el: Δεν είναι δυνατή η ανάγνωση διαστάσεων από '%s'.

en: Cannot print empty page.
el: Δεν είναι δυνατή η εκτύπωση άδειας σελίδας.

en: Cannot read typename from '%s'!
el: Δεν είναι δυνατή η ανάγνωση ονομάτων τύπων(typenames) από το '%s'

en: Cannot retrieve thread scheduling policy.
el: Δεν είναι δυνατή η ανάκτηση της thread scheduling policy.

en: Cannot start thread: error writing TLS
el: Δεν είναι δυνατή η εκκίνηση του ΄νηματος εκτέλεσης (thread): σφάλμα κατά την εγγραφή του TLS

en: Cant create the thread event queue
el: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία της ουράς συμβάντων των νημάτων

en: Case sensitive
el: Διάκριση κεφαλαίων-πεζών

en: Celtic (ISO-8859-14)
el: Κελτικό (ISO-8859-14)

en: Centered
el: Στο κέντρο

en: Central European (ISO-8859-2)
el: Κεντροευρωπαϊκό (ISO-8859-2)

en: Choose ISP to dial
el: Επιλέξτε παροχέα Internet για κλήση

en: Choose colour
el: Επιλέξτε χρώμα

en: Choose font
el: Επιλέξτε γραμματοσειρά

en: Cl&ose
el: &Κλείσιμο

en: Clear the log contents
el: Καθαρισμός περιεχομένων καταγραφής(log)

en: Click to cancel the font selection.
el: Κάνετε κλικ για να ακυρώσετε την επιλογή γραμματοσειράς.

en: Click to confirm the font selection.
el: Κάνετε κλικ για να επιβεβαιώσετε την επιλογή γραμματοσειράς.

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Close	Alt-F4
el: Κλείσιμο	Alt-F4

en: Close All
el: Κλείσιμο

en: Close this window
el: Κλείσιμο αυτού του παραθύρου.

en: Compressed HTML Help file (*.chm)|*.chm|
el: Αρχείο βοήθειας συμπιεσμένης HTML (*.chm)|*.chm|

en: Computer
el: Υπολογιστής

en: Config entry name cannot start with '%c'.
el: Το όνομα εισόδου διαμόρφωσης (Config entry name) δεν μπορεί να αρχίζει με '%c'

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Confirm registry update
el: Επιβεβαίωση ενημέρωσης μητρώου(registry update)

en: Connecting...
el: Γίνεται σύνδεση...

en: Contents
el: Περιεχόμενα

en: Conversion to charset '%s' doesn't work.
el: Η μετατροπή στο σετ χαρακτήρων '%s' δεν λειτουργεί

en: Copied to clipboard:"%s"
el: Αντιγράφηκε στο πρόχειρο:"%s"

en: Copies:
el: Αντίγραφα:

en: Could not create temporary file '%s'
el: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία του προσωρινού αρχείου '%s'

en: Could not extract %s into %s: %s
el: Δεν ήταν δυνατή η εξαγωγή του %s στο %s: %s

en: Could not find resource include file %s.
el: Δεν βρέθηκε το αρχείο συμπερήληψης πόρων(resource include file) %s.

en: Could not find tab for id
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση tab για το id

en: Could not locate file '%s'.
el: Δεν είναι δυνατός ο εντοπισμός του αρχείου '%s'.

en: Could not resolve control class or id '%s'. Use (non-zero) integer instead
     or provide #define (see manual for caveats)
el: Δεν ήταν δυνατή η αντιστοίχηση της κλάσης ελέγχου ή του id '%s'. Χρησιμοποιήστε (μη-μηδενικό) ακέραιο
     ή μία οδηγία #define (ανατρέξατε στο εγχειρίδιο για λεπτομέρειες)

en: Could not resolve menu id '%s'. Use (non-zero) integer instead
    or provide #define (see manual for caveats)
el: Δεν ήταν δυνατή η αντιστοίχηση του menu id '%s'. Χρησιμοποιήστε (μη-μηδενικό) ακέραιο
    ή μία οδηγία #define (ανατρέξατε στο εγχειρίδιο για λεπτομέρειες)

en: Could not start document preview.
el: Δεν ήταν δυνατή η εκκίνηση της προεπισκόπησης εγγράφου.

en: Could not start printing.
el: Δεν ήταν δυνατή η εκκίνηση της εκτύπωσης.

en: Could not transfer data to window
el: Δεν ήταν δυνατή η μεταφορά δεδομένων στο παράθυρο.

en: Could not unlock mutex
el: Δεν ήταν δυνατό το ξεκλείδωμα του mutex

en: Couldn't acquire a mutex lock
el: Δεν ήταν δυνατή η κτήση μιας κλειδαριάς mutex

en: Couldn't add an image to the image list.
el: Δεν ήταν δυνατή η προσθήκη μιας εικόνας στην λίστα εικόνων.

en: Couldn't create a timer
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία χρονοδιακόπτη (timer)

en: Couldn't create cursor.
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία δείκτη ποντικιού.

en: Couldn't find symbol '%s' in a dynamic library
el: Δεν ήταν δυνατός ο εντοπισμός του συμβόλου '%s' σε μια δυναμική βιβλιοθήκη.

en: Couldn't get the current thread pointer
el: Δεν ήταν δυνατή η ανάκτηση toy τρέχοντος δείκτη νήματος εκτέλεσης(thread)

en: Couldn't load a PNG image - file is corrupted or not enough memory.
el: Δεν ήταν δυνατή η φόρτωση εικόνας PNG - είτε το αρχείο δεν είναι έγκυρο ή δεν υπάρχει αρκετή μνήμη.

en: Couldn't load sound data from '%s'.
el: Δεν ήταν δυνατή η φόρτωση δεδομένων ήχου από το '%s'

en: Couldn't open audio: %s
el: Δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του ήχου: %s

en: Couldn't register clipboard format '%s'.
el: Δεν ήταν δυνατή η καταχώρηση του τύπου προχείρου(clipboard format) '%s'

en: Couldn't release a mutex
el: Δεν ήταν δυνατή η απελευθέρωση ενός mutex

en: Couldn't retrieve information about list control item %d.
el: Δεν ήταν δυνατή η ανάκτηση πληροφοριών σχετικά με το στοιχείο λίστας %d.

en: Couldn't save PNG image.
el: Δεν ήταν δυνατή η αποθήκευση εικόνας PNG.

en: Couldn't terminate thread
el: Δεν ήταν δυνατός ο τερματισμός του thread

en: Create Parameter not found in declared RTTI Parameters
el: Η παράμετρος Create δεν βρέθηκε στις δηλωμένες παραμέτρους RTTI

en: Create directory
el: Δημιουργία καταλόγου

en: Create new directory
el: Δημιουργία νέου καταλόγου

en: Cu&t
el: Απο&κοπή

en: Current directory:
el: Τρέχον κατάλογος:

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
el: Κυριλλικό (ISO-8859-5)

en: D sheet, 22 x 34 in
el: D sheet, 22 x 34 ίντσες

en: DDE poke request failed
el: Η DDE poke αίτηση απέτυχε

en: DIB Header: Encoding doesn't match bitdepth.
el: DIB Header: Η κωδικοποίηση δεν ταιρίζει με το βάθος bit.

en: DIB Header: Image height > 32767 pixels for file.
el: DIB Header: Το ύψος της εικόνας είναι > 32767 εικονοστοιχεία για το αρχείο.

en: DIB Header: Image width > 32767 pixels for file.
el: DIB Header: Το πλάτος της εικόνας είναι > 32767 εικονοστοιχεία για το αρχείο.

en: DIB Header: Unknown bitdepth in file.
el: DIB Header: Αγνωστο βάθος bit στο αρχείο.

en: DIB Header: Unknown encoding in file.
el: DIB Header: Αγνωστη κωδικοποίηση στο αρχείο.

en: DL Envelope, 110 x 220 mm
el: Φάκελος DL, 110 x 220 mm

en: Decorative
el: Διακοσμητικός

en: Default encoding
el: Προκαθορισμένη κωδικοποίηση

en: Default printer
el: Προκαθορισμένος εκτυπωτής

en: Delete item
el: Διαγραφή στοιχείου

en: Deleted stale lock file '%s'.
el: Διεγράφη το απαρχειομένο(stale) αρχείο κλειδαριά (lock file) '%s'

en: Dial up functions are unavailable because the remote access service (RAS) is not installed on this machine. Please install it.
el: Συναρτήσεις (functions) τηλεφωνικής σύνδεσης (dialup) δεν είναι διαθέσιμες γιατί η υπηρεσία απομακρυσμένης πρόσβασης (remote access service, RAS) δεν είναι εκατεστημένη σε αυτό το μηχάνημα. Παρακαλώ εγκαταστήστε τη.

en: Did you know...
el: Γνωρίζατε ότι...

en: Directory '%s' couldn't be created
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία του καταλόγου '%s'

en: Directory '%s' doesn't exist!
el: Ο κατάλογος '%s' δεν υπάρχει!

en: Directory does not exist
el: Ο κατάλογος δεν υπάρχει

en: Directory doesn't exist.
el: Ο κατάλογος δεν υπάρχει.

en: Display all index items that contain given substring. Search is case insensitive.
el: Εμφάνιση όλων των στοιχείων του ευρετηρίου δεδομένου substring. Η αναζήτηση διακρίνει μεταξύ κεφαλαίων/πεζών.

en: Display options dialog
el: Εμφάνιση του διαλόγου επιλογών

en: Do you want to overwrite the command used to %s files with extension "%s" ?
    Current value is 
    %s, 
    New value is 
    %s %1
el: Θέλετε να επικαλύψετε την εντολή που χρησιμοποιήθηκε για να %s τα αρχεία με επέκταση "%s" ?
    Η τρέχουσα τιμή είναι 
    %s, 
    Η νέα τιμή είναι 
    %s %1

en: Do you want to save changes to document %s?
el: Θέλετε να αποθηκεύσετε τις αλλαγές στο έγγραφο %s ;

en: Done
el: Έτοιμο

en: Done.
el: Έτοιμο.

en: Doubly used id : %d
el: Id χρησιμοποιούμενο δύο φορές : %d

en: Down
el: Κάτω

en: E sheet, 34 x 44 in
el: E sheet, 34 x 44 ίντσες

en: Edit item
el: Επεξεργασία στοιχείου

en: Elapsed time :
el: Υπολογισθείς χρόνος :

en: Enter a page number between %d and %d:
el: Δώστε έναν αριθμό σελίδας μεταξύ %d και %d:

en: Entries found
el: Εισαγωγές(entries) βρέθηκαν

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error creating directory
el: Σφάλμα κατα τη δημιουργία καταλόγου

en: Error in reading image DIB .
el: Σφάλμα κατά την ανάγνωση εικόνας DIB.

en: Error reading config options.
el: Σφάλμα κατά την ανάγνωση των ρυθμίσεων.

en: Error saving user configuration data.
el: Σφάλμα κατά την εγγραφή των ρυθμίσεων χρήστη.

en: Error while waiting on semaphore
el: Σφάλμα κατά την αναμονή στη σημαφόρο

en: Error:
el: Σφάλμα:

en: Esperanto (ISO-8859-3)
el: Εσπεράντο (ISO-8859-3)

en: Estimated time :
el: Υπολογισθείς χρόνος :

en: Execution of command '%s' failed
el: Η εκτέλεση της εντολής '%s' απέτυχε

en: Execution of command '%s' failed with error: %ul
el: Η εκτέλεση της εντολής '%s' απέτυχε με σφάλμα: %ul

en: Executive, 7 1/4 x 10 1/2 in
el: Executive, 7 1/4 x 10 1/2 ίντσες

en: Expected '*' while parsing resource.
el: Αναμενόταν '*' κατά την ανάγνωση του πόρου(resource).

en: Expected '=' while parsing resource.
el: Αναμενόταν '=' κατά την ανάγνωση του πόρου(resource).

en: Expected 'char' while parsing resource.
el: Αναμενόταν 'char' κατά την ανάγνωση του πόρου(resource).

en: Extended Unix Codepage for Japanese (EUC-JP)
el: Εκτεταμένη Κωδικοσελίδα Unix για Ιαπωνικά (EUC-JP)

en: Extraction of '%s' into '%s' failed.
el: Η εξαγωγή του '%s' στο '%s' απέτυχε

en: Failed to %s dialup connection: %s
el: Αποτυχία %s της σύνδεσης μέσω τηλεφώνου : %s

en: Failed to access lock file.
el: Αποτυχία πρόσβασης στο αρχείο 'κλειδωνιά'(lock file).

en: Failed to allocated %luKb of memory for bitmap data.
el: Αποτυχία δέσμευσης %luKb μνήμης για δεδομένα bitmap.

en: Failed to change video mode
el: Αποτυχία αλλαγής της κατάστασης οθόνης

en: Failed to close file handle
el: Αποτυχία κλεισίματος του χειριστηρίου του αρχείου(file handle)

en: Failed to close lock file '%s'
el: Αποτυχία κλεισίματος του αρχείου 'κλειδωνιά'(lock file) '%s'

en: Failed to close the clipboard.
el: Αποτυχία κλεισίματος του προχείρου(clipboard)

en: Failed to connect: missing username/password.
el: Αποτυχία συνδεσης: λείπει το όνομα χρήστη/συνθηματικό

en: Failed to connect: no ISP to dial.
el: Αποτυχία συνδεσης: κανένας παροχέας υπηρεσιών Internet (ISP) για να καλέσω.

en: Failed to copy registry value '%s'
el: Αποτυχία αντιγραφής της τιμής μητρώου '%s'

en: Failed to copy the contents of registry key '%s' to '%s'.
el: Αποτυχία αντιγραφής των περιεχομένων του κλειδιού μητρώου '%s' στο '%s'.

en: Failed to copy the file '%s' to '%s'
el: Αποτυχία αντιγραφής του αρχείου '%s' στο '%s'

en: Failed to copy the registry subkey '%s' to '%s'.
el: Αποτυχία της αντιγραφής του υποκλειδιού μητρώου '%s' σε '%s'.

en: Failed to create DDE string
el: Απέτυχε η δημιουργεία ενός DDE αλφαρηθμιτικού (string)

en: Failed to create MDI parent frame.
el: Αποτυχία δημιουργίας ενός γονεικού περιγράμματος (parent frame) MDI.

en: Failed to create a status bar.
el: Αποτυχία δημιουργίας μιας μπάρας κατάστασης (status bar)

en: Failed to create a temporary file name
el: Αποτυχία δημιουργίας ονόματος προσωρινού αρχείου

en: Failed to create an anonymous pipe
el: Αποτυχία δημιουργίας ενός ανώνυμου pipe

en: Failed to create connection to server '%s' on topic '%s'
el: Αποτυχία κατά την δημιουργία σύνδεσης με τον εξυπηρετητή (server) '%s' στο θέμα '%s'

en: Failed to create cursor.
el: Αποτυχία δημιουργίας δείκτη.

en: Failed to create directory %s/.gnome.
el: Απέτυχε η δημιουργία καταλόγου '%s'/.gnome.

en: Failed to create directory %s/mime-info.
el: Απέτυχε η δημιουργία καταλόγου '%s'/mime-info.

en: Failed to create directory '%s'
    (Do you have the required permissions?)
el: Αποτυχία κατά τη δημιουργία υποκαταλόγου '%s'
    (Έχετε τα απαιτούμενα δικαιώματα(permissions);)

en: Failed to create registry entry for '%s' files.
el: Απέτυχε η δημιουργία εγγραφής μητρώου (registry entry) για '%s' αρχεία.

en: Failed to create the standard find/replace dialog (error code %d)
el: Απέτυχε η δημιουργία καθιερωμένου παράθυρου διαλόγου εύρεσης/αντικατάστασης (κωδικός σφάλματος %d)

en: Failed to display HTML document in %s encoding
el: Απέτυχε η προβολή του εγγράφου HTML στην κωδικοποίηση %s

en: Failed to empty the clipboard.
el: Αποτυχία αδειάσματος του προχείρου (clipboard).

en: Failed to enumerate video modes
el: Απέτυχε η απαρίθμηση των καταστάσεων οθόνης.

en: Failed to establish an advise loop with DDE server
el: Αποτυχία επίτευξης βρόχου advise με τον διακομιστή DDE

en: Failed to execute '%s'
el: Αποτυχία εκτέλεσης του '%s'

en: Failed to find XBM resource %s.
    Forgot to use wxResourceLoadBitmapData?
el: Απέτυχε η έυρεση XBM πόρου %s.
    Ξεχάσατε να χρησιμοποιήσετε το wxResourceLoadBitmapData ;

en: Failed to find XBM resource %s.
    Forgot to use wxResourceLoadIconData?
el: Απέτυχε η έυρεση XBM πόρου %s.
    Ξεχάσατε να χρησιμοποιήσετε το wxResourceLoadIconData ;

en: Failed to find XPM resource %s.
    Forgot to use wxResourceLoadBitmapData?
el: Απέτυχε η έυρεση XPM πόρου %s.
    Ξεχάσατε να χρησιμοποιήσετε το wxResourceLoadBitmapData ;

en: Failed to get ISP names: %s
el: Αποτυχία κατά την λήψη των ονομάτων των ISP: %s

en: Failed to get clipboard data.
el: Αποτυχία λήψης των δεδομένων του προχείρου (clipboard).

en: Failed to get data from the clipboard
el: Αποτυχία λήψης δεδομένων απο το πρόχειρο

en: Failed to get the local system time
el: Αποτυχία καθορισμού της ώρας του τοπικού συστήματος

en: Failed to get the working directory
el: Αποτυχία λήψης καταλόγου εργασίας (working directory)

en: Failed to initialize GUI: no built-in themes found.
el: Αποτυχία αρχικοποίησης του GUI: δεν βρέθηκαν ενσωματωμένα θέματα.

en: Failed to initialize MS HTML Help.
el: Αποτυχία στην αρχικοποίηση του MS HTML Help.

en: Failed to initialize OpenGL
el: Απέτυχε η αρχικοποίηση του OpenGL

en: Failed to inspect the lock file '%s'
el: Αποτυχία επιθεώρησης του αρχείου 'κλειδωνιά'(lock file) '%s'

en: Failed to join a thread, potential memory leak detected - please restart the program
el: Απέτυχε η συνένωση(join) ενός νήματος εκτέλεσης (thread), πιθανή διαρροή μνήμης εντοπίστηκε - παρακαλώ επανεκκινήστε το πρόγραμμα

en: Failed to kill process %d
el: Αποτυχία θανάτωσης της διαδικασίας(process) %d

en: Failed to load image %d from file '%s'.
el: Αποτυχία φόρτωσης της εικόνας %d από το αρχείο '%s'.

en: Failed to load metafile from file "%s".
el: Αποτυχία φόρτωσης της μετα-εικόνας από το αρχείο '%s'.

en: Failed to load mpr.dll.
el: Αποτυχία φόρτωσης του mpr.dll.

en: Failed to load shared library '%s'
el: Αποτυχία φόρτωσης της κοινής βιβλιοθήκης (shared library) '%s'

en: Failed to load shared library '%s' Error '%s'
el: Αποτυχία φόρτωσης της κοινής βιβλιοθήκης (shared library) '%s' Σφάλμα '%s'

en: Failed to lock the lock file '%s'
el: Αποτυχία κλειδώματος του αρχείου 'κλειδωνιά'(lock file) '%s'

en: Failed to match '%s' in regular expression: %s
el: Αποτυχία στο συνταίριασμα του '%s' στην κανονική έκφραση (regular expression): %s

en: Failed to modify file times for '%s'
el: Αποτυχία τροποποίησης ώρας του αρχείου '%s'

en: Failed to open '%s' for %s
el: Αποτυχία ανοίγματος του '%s' για το '%s'

en: Failed to open CHM archive '%s'.
el: Αποτυχία ανοίγματος του arxe;ioy CHM '%s'.

en: Failed to open temporary file.
el: Αποτυχία ανοίγματος προσωρινού αρχείου

en: Failed to open the clipboard.
el: Αποτυχία ανοίγματος του προχείρου (clipboard).

en: Failed to put data on the clipboard
el: Αποτυχία τοποθέτησης δεδομένων στο πρόχειρο (clipboard)

en: Failed to read PID from lock file.
el: Απέτυχε η ανάγνωση PID από αρχείο κλειδωνιά(lock file).

en: Failed to redirect child process input/output
el: Αποτυχία στην ανακατεύθυνση της εισόδου/εξόδου διεργασίας απογόνου (child process input/output)

en: Failed to redirect the child process IO
el: Αποτυχία στην ανακατεύθυνση του IO διεργασίας απογόνου (child process IO)

en: Failed to register DDE server '%s'
el: Απέτυχε η καταχώρηση του DDE εξυπηρετητή (server) '%s'

en: Failed to register OpenGL window class.
el: Απέτυχε η θέση της κλάσης του παραθύρου OpenGL

en: Failed to remember the encoding for the charset '%s'.
el: Αποτυχία ανάμνησης της κωδικοποίησης για το συνολο χαρακτήρων (charset) '%s'.

en: Failed to remove lock file '%s'
el: Αποτυχία απομάκρυνσης του αρχείου 'κλειδωνιά'(lock file) '%s'

en: Failed to remove stale lock file '%s'.
el: Αποτυχία απομάκρυνσης του απαρχειομένου(stale) αρχείου 'κλειδωνιά'(lock file) '%s'

en: Failed to rename registry value '%s' to '%s'.
el: Αποτυχία της μετονομασίας της τιμής μητρώου '%s' σε '%s'.

en: Failed to rename the registry key '%s' to '%s'.
el: Αποτυχία της μετονομασίας του κλειδιού μητρώου '%s' σε '%s'.

en: Failed to retrieve data from the clipboard.
el: Αποτυχία κατά την ανάκτηση δεδομένων από το πρόχειρο (clipboard).

en: Failed to retrieve file times for '%s'
el: Αποτυχία λήψης της ώρας του αρχείου '%s'

en: Failed to retrieve text of RAS error message
el: Αποτυχία στη λήψη κειμένου από το μήνυμα σφάλματος RAS

en: Failed to retrieve the supported clipboard formats
el: Αποτυχία στην ανάκτηση των υποστηριζομένων μορφών προχείρου (clipboard formats)

en: Failed to save the bitmap image to file "%s".
el: Αποτυχία αποθήκευσης της εικόνας στο αρχείο "%s".

en: Failed to send DDE advise notification
el: Αποτυχία κατά την αποστολή DDE advise επισήμανσης

en: Failed to set FTP transfer mode to %s.
el: Αποτυχία θέσης FTP transfer mode σε '%s'

en: Failed to set clipboard data.
el: Αποτυχία θέσης δεδομένων προχείρου (clipboard).

en: Failed to set permissions on lock file '%s'
el: Αδύνατος ο ορισμός των δικαιωμάτων για το αρχείο 'κλειδωνιά' '%s'

en: Failed to set temporary file permissions
el: Αποτυχία θέσπισης δικαιωμάτων προσωρινού αρχείου

en: Failed to store image '%s' to memory VFS!
el: Αποτυχία αποθήκευσης της εικόνας '%s' στο VFS μνήμης!

en: Failed to terminate a thread.
el: Αποτυχία τερματισμού του thread

en: Failed to terminate the advise loop with DDE server
el: Αποτυχία τερματισμού του advise loop με τον DDE εξυπηρετητή (server)

en: Failed to terminate the dialup connection: %s
el: Αποτυχία τερματισμού της σύνδεσης μέσω τηλεφώνου : %s

en: Failed to touch the file '%s'
el: Αποτυχία αγγίγματος (touch) του αρχείου '%s'

en: Failed to unlock lock file '%s'
el: Αποτυχία ξεκλείδωματος του αρχείου 'κλειδωνιά'(lock file) '%s'

en: Failed to unregister DDE server '%s'
el: Αποτυχία απο-καταχώρησης (unregister) του DDE εξυπηρετητή (server) '%s'

en: Failed to update user configuration file.
el: Αποτυχία ανανέωσης του αρχείου ρυθμίσεων του χρήστη.

en: Failed to write to lock file '%s'
el: Αποτυχία εγγραφής του αρχείου 'κλειδωνιά'(lock file) '%s'

en: Fatal error
el: Μοιραίο σφάλμα

en: Fatal error:
el: Μοιραίο σφάλμα:

en: File
el: Αρχείο

en: File %s does not exist.
el: Το αρχείο %s δεν υπάρχει.

en: File '%s' already exists, do you really want to overwrite it?
el: Το αρχείο '%s' υπάρχει ήδη, πραγματικά θέλετε να επικαλυφτεί;

en: File '%s' already exists.
    Do you want to replace it?
el: Το αρχείο '%s' υπάρχει ήδη.
    Θέλετε να αντικατασταθεί;

en: File couldn't be loaded.
el: Το αρχείο δεν μπόρεσε να φορτωθεί.

en: File error
el: Σφάλμα αρχείου

en: File name exists already.
el: Το όνομα αρχείου υπάρχει ήδη.

en: Files (%s)
el: Αρχεία (%s)

en: Find
el: Εύρεση

en: Fixed font:
el: Γραμματοσειρά σταθερού μεγέθους:

en: Fixed size face.<br> <b>bold</b> <i>italic</i>
el: Όψη σταθερού μεγέθους.<br> <b>έντονη</b> <i>πλάγια</i>

en: Folio, 8 1/2 x 13 in
el: Folio, 8 1/2 x 13 ίντσες

en: Font size:
el: Μέγεθος γραμματοσειράς:

en: Fork failed
el: Fork απέτυχε

en: Forward hrefs are not supported
el: Οι forward hrefs δεν υποστηρίζονται

en: Found
el: Βρέθηκαν

en: Found %i matches
el: Βρέθηκαν %i αντιστοιχίες

en: From:
el: Από:

en: GIF: Invalid gif index.
el: GIF: Λάθος gif index.

en: GIF: data stream seems to be truncated.
el: GIF: το stream δεδομένων μοιάζει να είναι αποκομμένο.

en: GIF: error in GIF image format.
el: GIF: σφάλμα στην μορφή εικόνας GIF.

en: GIF: not enough memory.
el: GIF: ανεπαρκής μνήμη.

en: GIF: unknown error!!!
el: GIF: άγνωστο λάθος!!!

en: GTK+ theme
el: Θέμα GTK+

en: Generic PostScript
el: Γενικό PostScript

en: German Legal Fanfold, 8 1/2 x 13 in
el: German Legal Fanfold, 8 1/2 x 13 ίντσες

en: German Std Fanfold, 8 1/2 x 12 in
el: German Std Fanfold, 8 1/2 x 12 ίντσες

en: GetProperty called w/o valid getter
el: Η GetProperty κλήθηκε χωρίς έγκυρο getter

en: GetPropertyCollection called on a generic accessor
el: Η GetPropertyCollection κλήθηκε σε έναν γενικό accessor

en: GetPropertyCollection called w/o valid collection getter
el: Η GetPropertyCollection κλήθηκε χωρίς έγκυρο collection getter

en: Go back
el: Πήγαινε πίσω

en: Go forward
el: Πήγαινε εμπρός

en: Go one level up in document hierarchy
el: Πήγαινε ένα επίπεδο πάνω στην ιεραρχεία του εγγράφου

en: Go to home directory
el: Προς κεντρικό κατάλογο

en: Go to parent directory
el: Προς πατρικό κατάλογο

en: Goto Page
el: Μετάβαση στη Σελίδα

en: Greek (ISO-8859-7)
el: Ελληνικό (ISO-8859-7)

en: Gzip not supported by this version of zlib
el: Το Gzip δεν υποστηρίζεται από αυτήν την έκδοση της zlib

en: HTML Help Project (*.hhp)|*.hhp|
el: Εργασία HTML βοήθειας (*.hhp)|*.hhp|

en: HTML anchor %s does not exist.
el: Η HTML άγκυρα %s δεν υπάρχει.

en: HTML files (*.html;*.htm)|*.html;*.htm|
el: Αρχεία HTML (*.html;*.htm)|*.html;*.htm|

en: Hebrew (ISO-8859-8)
el: Εβραϊκό (ISO-8859-8)

en: Help
el: Βοήθεια

en: Help Browser Options
el: Επιλογές Περιηγητή Βοηθείας

en: Help Index
el: Ευρετήριο Βοηθείας

en: Help Printing
el: Βοήθεια Εκτύπωσης

en: Help Topics
el: Θέματα Βοήθειας

en: Help books (*.htb)|*.htb|Help books (*.zip)|*.zip|
el: Βιβλία βοήθειας (*.htb)|*.htb|Αρχεία βοήθειας (*.zip)|*.zip|

en: Help: %s
el: Βοήθεια: %s

en: Home
el: Αρχική σελίδα

en: Home directory
el: Αρχικός κατάλογος

en: ICO: Error in reading mask DIB.
el: ICO: Σφάλμα στην ανάγνωση μάσκας DIB.

en: ICO: Error writing the image file!
el: ICO: Σφάλμα κατά την εγγραφή του αρχείου εικόνας!

en: ICO: Image too tall for an icon.
el: ICO: Εικόνα πολύ ψηλή για εικονίδιο(icon).

en: ICO: Image too wide for an icon.
el: ICO: Εικόνα πολύ πλατιά για εικονίδιο(icon).

en: ICO: Invalid icon index.
el: ICO: Λανθασμένος δείκτης(index) εικονιδίου(icon).

en: IFF: data stream seems to be truncated.
el: IFF: το stream δεδομένων μοιάζει να είναι αποκομμένο.

en: IFF: error in IFF image format.
el: IFF: σφάλμα στη μορφή εικόνας IFF.

en: IFF: not enough memory.
el: IFF: ανεπαρκής μνήμη.

en: IFF: unknown error!!!
el: IFF: άγνωστο λάθος!!!

en: Icon resource specification %s not found.
el: Δεν βρέθηκε ο καθοριμός πόρου bitmap %s

en: Ill-formed resource file syntax.
el: Λανθασμένη συνταξη αρχείου πόρου.

en: Illegal Object Class (Non-wxEvtHandler) as Event Source
el: Εσφαλμένη κλάση αντικειμένου (μη-wxEvtHandler) σαν πηγή Events

en: Illegal Parameter Count for ConstructObject Method
el: Εσφαλμένος αριθμός παραμέτρων για μέθοδο ConstructObject

en: Illegal Parameter Count for Create Method
el: Εσφαλμένος αριθμός παραμέτρων για μέθοδο Create

en: Illegal directory name.
el: Μη έγκυρο όνομα καταλόγου.

en: Illegal file specification.
el: Μη έγκυρος προσδιορισμός αρχείου.

en: Image and mask have different sizes.
el: Εικόνα και μάσκα έχουν διαφορετικά μεγέθη.

en: Image file is not of type %d.
el: Αρχείο εικόνας δεν είναι τύπυ %d.

en: Impossible to create a rich edit control, using simple text control instead. Please reinstall riched32.dll
el: Αδύνατη η δημουργία ενός στοιχείου ελέγχου(control) rich edit, αντι αυτού γίνεται χρήση του simpe text στοιχείου ελέγχου. Παρακαλώ επανεγκαταστήστε το riched32.dll

en: Impossible to get child process input
el: Αδύνατη η λήψη της εισόδου της διεργασίας (process) απογόνου(child)

en: Impossible to get permissions for file '%s'
el: Αδύνατη η λήψη των δικαιωμάτων για το αρχείο '%s'

en: Impossible to overwrite the file '%s'
el: Αδύνατη η επικάλυψη του αρχείου '%s'

en: Impossible to set permissions for the file '%s'
el: Αδύνατος ο ορισμός των δικαιωμάτων για το αρχείο '%s'

en: Indent
el: Στοίχιση

en: Index
el: Ευρετήριο

en: Indian (ISO-8859-12)
el: Ινδικό (ISO-8859-12)

en: Internal error, illegal wxCustomTypeInfo
el: Εσωτερικό σφάλμα, μη έγκυρο wxCustomTypeInfo

en: Invalid TIFF image index.
el: Λανθασμένος δείκτης εικόνας TIFF.

en: Invalid XRC resource '%s': doesn't have root node 'resource'.
el: Λανθασμένος XRC πόρος '%s': δεν έχει ριζικό(root) κόμβο(node) 'resource'.

en: Invalid display mode specification '%s'.
el: Λανθασμένος καθορισμός(specification) κατάστασης λειτουργίας(mode) οθόνης(display) '%s'.

en: Invalid geometry specification '%s'
el: Λανθασμένος γεωμετρικός καθορισμός(specification) '%s'

en: Invalid lock file '%s'.
el: Λανθασμένο αρχείο κλειδαριά (lock file) '%s'.

en: Invalid or Null Object ID passed to GetObjectClassInfo
el: Μη έγκυρο ή Null ID αντικειμένου δόθηκε στην GetObjectClassInfo

en: Invalid or Null Object ID passed to HasObjectClassInfo
el: Μη έγκυρο ή Null ID αντικειμένου δόθηκε στην HasObjectClassInfo

en: Invalid regular expression '%s': %s
el: Λανθασμένη κανονική έκφραση (regular expression) '%s': %s

en: Italic
el: Πλάγια

en: JPEG: Couldn't load - file is probably corrupted.
el: JPEG: Αδύνατη η φόρτωση - το αρχείο είναι μάλλον φθαρμένο(corrupted).

en: JPEG: Couldn't save image.
el: JPEG: Αδύνατη η αποθήκευση της εικόνας.

en: Justified
el: Ευθυγραμμισμένα

en: Landscape
el: Τοπίο

en: Ledger, 17 x 11 in
el: Ledger, 17 x 11 ίντσες

en: Left margin (mm):
el: Αριστερό περιθώριο (mm)

en: Legal, 8 1/2 x 14 in
el: Νομικό, 8 1/2 x 14 ίντσες

en: Letter Small, 8 1/2 x 11 in
el: Γράμμα Μικρό, 8 1/2 x 11 ίντσες

en: Letter, 8 1/2 x 11 in
el: Γράμμα, 8 1/2 x 11 ίντσες

en: Light
el: Απαλό(light)

en: Link contained '//', converted to absolute link.
el: Η σύνδεση που περιείχε '//', μετατράπηκε σε απόλυτη σύνδεση.

en: Load %s file
el: Φόρτωση %s αρχείου

en: Loading :
el: Γίνεται φόρτωση :

en: Loading Grey Ascii PNM image is not yet implemented.
el: Η φόρτωση εικόνας Grey Ascii PNM δεν έχει υλοποιηθεί ακόμα.

en: Loading Grey Raw PNM image is not yet implemented.
el: Η φόρτωση εικόνας Grey Raw PNM δεν έχει υλοποιηθεί ακόμα.

en: Lock file '%s' has incorrect owner.
el: Το αρχείο 'κλειδωνιά' '%s' έχει λανθασμένο ιδιοκτήτη.

en: Lock file '%s' has incorrect permissions.
el: Το αρχείο 'κλειδωνιά' '%s' έχει λανθασμένα δικαιώματα.

en: Log saved to the file '%s'.
el: Η καταγραφή (log) αποθηκεύτηκε στο αρχείο '%s'

en: Long Conversions not supported
el: Οι μετατροπές Long δεν υποστηρίζονται

en: MDI child
el: MDI παιδί

en: MP Thread Support is not available on this System
el: Η υποστήριξη MP νημάτων δεν είναι διαθέσιμη σε αυτό το σύστημα

en: MS HTML Help functions are unavailable because the MS HTML Help library is not installed on this machine. Please install it.
el: Οι συναρτήσεις (functions) της MS HTML Help δεν είναι διαθέσιμες γιατί η βιβλιοθήκη MS HTML Help δεν είναι εγκατεστημένη. Παρακαλώ εγκαταστήστε την.

en: Ma&ximize
el: Με&γιστοποίηση

en: Mailcap file %s, line %d: incomplete entry ignored.
el: Mailcap αρχείο %s, γραμμή %d: ημιτελής εγγραφή αγνοήθηκε.

en: Match case
el: Ταίριασμα πεζών/κεφαλαίων

en: Memory VFS already contains file '%s'!
el: VFS μνήμης ήδη περιέχει το αρχείο '%s'!

en: Menu
el: Μενού

en: Metal theme
el: Μεταλλικό θέμα

en: Mi&nimize
el: Ελα&χιστοποίηση

en: Mime.types file %s, line %d: unterminated quoted string.
el: Mime.types αρχείο %s, γραμμή %d: μη τερματιζόμενο quoted string.

en: Mode %ix%i-%i not available.
el: Η κατάσταση λειτουργίας (mode) %ix%i-%i δεν είναι διαθέσιμη.

en: Modern
el: Μοντέρνο

en: Modified
el: Τροποποιημένο

en: Monarch Envelope, 3 7/8 x 7 1/2 in
el: Φακελος Monarch, 3 7/8 x 7 1/2 ίντσες

en: Move down
el: Μετακίνηση κάτω

en: Move up
el: Μετακίνηση επάνω

en: Name
el: Όνομα

en: New directory
el: Νέος κατάλογος

en: New item
el: Νέο στοιχείο

en: NewName
el: ΝέοΌνομα

en: Next
el: Επόμενο

en: Next page
el: Επόμενη σελίδα

en: No
el: Όχι

en: No XBM facility available!
el: Δεν υπάρχει μονάδα(facility) XBM διαθέσιμη!

en: No XPM icon facility available!
el: Δεν υπάρχει μονάδα(facility) εικονιδίων XPM διαθέσιμη!

en: No entries found.
el: Δεν βρέθηκαν εισαγωγές(entries).

en: No font for displaying text in encoding '%s' found,
    but an alternative encoding '%s' is available.
    Do you want to use this encoding (otherwise you will have to choose another one)?
el: Δεν βρέθηκε γραμματοσειρά (font) για την εμφάνιση κειμένου στην κωδικοποίηση (encoding) '%s',
    αλλά μία εναλλακτική κωδικοποίηση '%s' είναι διαθέισμη.
    Θέλετε να χρησιμοποιήσετε αυτή την κωδικοποίηση (διαφορετικά θα πρέπει να επιλέξετε μία άλλη) ;

en: No font for displaying text in encoding '%s' found.
    Would you like to select a font to be used for this encoding
    (otherwise the text in this encoding will not be shown correctly)?
el: Δεν βρέθηκε γραμματοσειρά (font) για την εμφάνιση κειμένου για αυτήν την κωδικοποίηση (encoding) '%s'.
    Θα θέλατε να επιλέξετε μία γραμματοσειρα για να χρησιμοποιηθεί για αυτή την κωδικοποίηση(διαφορετικά το κείμενο σε αυτή την κωδικοποίηση δεν θα εμφανιστεί κανονικά) ;

en: No handler found for XML node '%s', class '%s'!
el: Δεν βρέθηκε κανένας χειριστής (handler) για τον XML κόμβο(node) '%s', τάξη(class) '%s'!

en: No handler found for image type.
el: Δεν βρέθηκε χειριστής για τύπο εικόνας.

en: No image handler for type %d defined.
el: Δεν έχει οριστεί χειριστής εικόνας για τον τύπο %d.

en: No image handler for type %s defined.
el: Δεν έχει οριστεί χειριστής εικόνας για τον τύπο %s.

en: No matching page found yet
el: Δεν βρέθηκε ακόμα σελίδα που να ταιράζει

en: No sound
el: Χωρίς ήχο

en: No unused colour in image being masked.
el: Δεν υπάρχει μη χρησιμοποιούμενο χρώμα στην εικόνα που εφααρμόζεται η μάσκα

en: No unused colour in image.
el: Δεν υπάρχει μη χρησιμοποιούμενο χρώμα στην εικόνα

en: Nordic (ISO-8859-10)
el: Νορδικό (ISO-8859-10)

en: Normal
el: Κανονικό

en: Normal face<br>and <u>underlined</u>.
el: Κανονική όψη<br>και <u>υπογραμμισμένη</u>.

en: Normal font:
el: Κανονική γραμματοσειρά:

en: Note, 8 1/2 x 11 in
el: Σημείωμα, 8 1/2 x 11 ίντσες

en: Objects must have an id attribute
el: Τα αντικείμενα πρέπει να έχουν ένα χαρακτηριστικό id

en: Open File
el: Ανοιγμα Αρχείου

en: Open HTML document
el: ’νοιγμα εγγράφου HTML

en: Operation not permitted.
el: Λειτουργία δεν ειπιτρέπετε.

en: Option '%s' requires a value, '=' expected.
el: Η επιλογή '%s' απαιτεί μια τιμή, αναμενόταν '='.

en: Option '%s' requires a value.
el: Η επιλογή '%s' απαιτεί μια τιμή.

en: Option '%s': '%s' cannot be converted to a date.
el: Επιλογή '%s': το '%s' δεν μπροει να μετατραπει σε ημερομηνία.

en: Options
el: Επιλογές

en: Orientation
el: Προσανατολισμός

en: PCX: couldn't allocate memory
el: PCX: Δεν ήταν δυνατή η δέσμευση μνήμης

en: PCX: image format unsupported
el: PCX: μορφή εικόνας δεν υποστηρίζεται

en: PCX: invalid image
el: PCX: λανθασμένη εικόνα

en: PCX: this is not a PCX file.
el: PCX: αυτό δεν είναι αρχείο PCX.

en: PCX: unknown error !!!
el: PCX: άγνωστο σφάλμα !!!

en: PCX: version number too low
el: PCX: αριθμός έκδοσης πολύ χαμηλός

en: PNM: Couldn't allocate memory.
el: PNM: Δεν ήταν δυνατή η δέσμευση μνήμης.

en: PNM: File format is not recognized.
el: PNM: Η μορφή αρχείου δεν αναγνωρίζεται.

en: PNM: File seems truncated.
el: PNM: Το αρχείο μοιάζει να είναι αποκομμένο.

en: Page %d
el: Σελίδα %d

en: Page %d of %d
el: Σελίδα %d από %d

en: Page Setup
el: Οργάνωση(setup) Σελίδας

en: Page setup
el: Ρύθμιση(setup) Σελίδας

en: Pages
el: Σελίδες

en: Paper Size
el: Μέγεθος Χαρτιού

en: Paper size
el: Μέγεθος χαρτιού

en: Passing a already registered object to SetObject
el: Δόθηκε ένα ήδη registered αντικείμενο στην SetObject

en: Passing a already registered object to SetObjectName
el: Δόθηκε ένα ήδη registered αντικείμενο στην SetObjectName

en: Passing an unkown object to GetObject
el: Δόθηκε ένα άγνωστο αντικείμενο στην GetObject

en: Permissions
el: Δικαιώματα

en: Pipe creation failed
el: Δημιουργία pipe απέτυχε

en: Please choose a valid font.
el: Παρακαλώ επιλέξτε μία αποδεκτή γραμματοσειρά.

en: Please choose an existing file.
el: Παρακλώ επιλέξτε ένα υπάρχον αρχείο.

en: Please choose the page to display:
el: Παρακλώ επιλέξτε την σελίδα για απεικόνιση:

en: Please choose which ISP do you want to connect to
el: Παρακαλώ επιλέξτε τον παροχέα υπηρεσιών Internet (ISP) με τον οποίο θέλετε να συνδεθείτε

en: Please install a newer version of comctl32.dll
    (at least version 4.70 is required but you have %d.%02d)
    or this program won't operate correctly.
el: Παρακαλώ εγκαταστήστε μια νεότερη έκδοση του comctl32.dll
    (η ελάχιστη απαραίτητη έκδοση είναι η 4.70 αλλά εσείς έχετε την %d.%02d)
    διαφορετικά αυτό το πρόγραμμα δεν θα λειτουργήσει κανονικά.

en: Please wait while printing
el: Παρακαλώ περιμένετε όσο διαρκεί η εκτύπωση

en: Portrait
el: Πορτραίτο

en: PostScript file
el: Αρχείο PostScript

en: Preview:
el: Προεπισκόπηση:

en: Previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Print Preview
el: Προεπισκόπηση Εκτύπωσης

en: Print Preview Failure
el: Αποτυχία Προεπισκόπησης Εκτύπωσης

en: Print Range
el: Εύρος εκτύπωσης

en: Print Setup
el: Οργάνωση(setup) Εκτύπωσης

en: Print in colour
el: Εγχρωμη εκτύπωση

en: Print previe&w
el: Π&ροεπισκόπηση εκτύπωσης

en: Print preview
el: Προεπισκόπηση εκτύπωσης

en: Print spooling
el: Spooling εκτύπωσης

en: Print this page
el: Εκτύπωση αυτής της σελίδας

en: Print to File
el: Εκτύπωση σε Αρχείο

en: Printer
el: Εκτυπωτής

en: Printer command:
el: Εντολή εκτυπωτή:

en: Printer options
el: Επιλογές εκτυπωτή

en: Printer options:
el: Επιλογές εκτυπωτή:

en: Printer...
el: Εκτυπωτής...

en: Printer:
el: Εκτυπωτής:

en: Printing
el: Γίνεται εκτύπωση του

en: Printing Error
el: Σφάλμα Εκτύπωσης

en: Printing page %d...
el: Γίνεται εκτύπωση σελίδας %d...

en: Printing...
el: Γίνεται εκτύπωση...

en: Program aborted.
el: Το πρόγραμμα ματαιώθηκε.

en: Question
el: Ερώτημα

en: Read error on file '%s'
el: Λάθος ανάγνωσης στο αρχείο '%s'

en: Ready
el: Έτοιμο

en: Referenced object node with ref="%s" not found!
el: Ο αναφερόμενος κομβος αντικειμένου με ref="%s" δεν βρέθηκε!

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Registry key '%s' already exists.
el: Το κλειδί μητρώου '%s' υπάρχει ήδη.

en: Registry key '%s' does not exist, cannot rename it.
el: Το κλειδί μητρώου '%s' δεν υπάρχει, αδύνατη η μετονομασία του.

en: Registry key '%s' is needed for normal system operation,
    deleting it will leave your system in unusable state:
    operation aborted.
el: Το αρχείο μητρώου '%s' χρειάζεται για την κανονική λειτουργία του συστήματος,
    διαγράφοντάς το θα αφήσει το σύστημά σας σε κατάσταση αχρηστίας:
    η λειτουργία ματαιώθηκε.

en: Registry value '%s' already exists.
el: Η τιμή μητρώου '%s' υπάρχει ήδη.

en: Relevant entries:
el: Σχετικές εγγραφές:

en: Remaining time :
el: Xρόνος που απομένει :

en: Remove
el: Απομάκρυνση

en: Remove current page from bookmarks
el: Αφαίρεση τρέχουσας σελίδας από τους σελιδοδείκτες

en: Renderer "%s" has incompatible version %d.%d and couldn't be loaded.
el: Ο Renderer "%s" είναι σε ασύμβατη έκδοση %d.%d και δεν μπορεί να φορτωθεί.

en: Rep&lace
el: &Αντικατάσταση

en: Replace &all
el: Αντικατάσταση &Όλων

en: Replace with:
el: Αντικατάσταση με:

en: Resource files must have same version number!
el: Τα αρχεία πόρων πρέπει να έχουν τον ίδιο αριθμό έκδοσης!

en: Revert to Saved
el: Επαναφορά από το αποθηκευμένο

en: Right margin (mm):
el: Δεξί περιθώριο (mm):

en: Roman
el: Ρωμαϊκό

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save %s file
el: Αποθήκευση %s αρχείου

en: Save &As...
el: Αποθήκευση &ως...

en: Save as
el: Αποθήκευση ως

en: Save log contents to file
el: Αποθήκευση περιεχομένων καταγραφής(log) σε αρχείο

en: Script
el: Χειρόγραφο(Script)

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search contents of help book(s) for all occurences of the text you typed above
el: Αναζήτηση στα περιεχόμενα του/των βιβλίου/βιβλίων βοηθείας για όλες τις εμφανίσεις του κειμένου που γράψατε επάνω

en: Search direction
el: Κατεύθυνση αναζήτησης

en: Search for:
el: Αναζήτηση για:

en: Search in all books
el: Εύρεση σε όλα τα βιβλία

en: Searching...
el: Γίνεται αναζήτηση...

en: Sections
el: Τμήματα

en: Seek error on file '%s'
el: Λάθος ανίχνευσης (seek error) στο αρχείο '%s'.

en: Select &All
el: Επιλογή &Ολων

en: Select a document template
el: Επιλέξτε ένα πρότυπα εγγράφου

en: Select a document view
el: Επιλέξτε μια προβολή εγγράφων

en: Select a file
el: Επιλέξτε ένα αρχείο

en: Separator expected after the option '%s'.
el: Αναμενόταν διαχωριστικό μετά την επιλογή '%s'.

en: SetProperty called w/o valid setter
el: Η SetProperty κλήθηκε χωρίς έγκυρο θέτη

en: Setup...
el: Ρυθμίσεις...

en: Several active dialup connections found, choosing one randomly.
el: Βρέθηκαν πολλαπλές ενεργές τηλεφωνικές συνδέσεις, γίνεται τυχαία επιλογή μίας.

en: Show all
el: Εμφάνιση όλων

en: Show all items in index
el: Εμφάνιση όλων των στοιχείων στο ευρετήριο

en: Show hidden directories
el: Εμφάνιση κρυφών καταλόγων

en: Show hidden files
el: Εμφάνιση κρυφών αρχείων.

en: Show/hide navigation panel
el: Εμφλανιση/Κρύψιμο πλαίσιο πλοήγησης (navigation panel)

en: Shows the font preview.
el: Εμφανίζει την προεπισκόπηση της γραμματοσειράς

en: Size
el: Μέγεθος

en: Skip
el: Παράλειψη

en: Slant
el: Κλήση

en: Sorry, could not open this file for saving.
el: Συγγνώμη, είναι αδύνατο το άνοιγμα αυτού του αρχείου για αποθήκευση.

en: Sorry, could not open this file.
el: Συγγνώμη, δεν μπόρεσε να ανοιχθεί αυτό το αρχείο.

en: Sorry, could not save this file.
el: Συγγνώμη, δεν μπόρεσε να αποθηκευθεί αυτό το αρχείο.

en: Sorry, not enough memory to create a preview.
el: Συγγνώμη, δεν υπάρχει αρκετή μνήμη για την δημιουργία προεπισκόπησης.

en: Sorry, print preview needs a printer to be installed.
el: Συγγνώμη, η προεπισκόπηση εκτύπωσης χρειάζεται έναν εγκατεστημένο εκτυπωτή.

en: Sorry, the format for this file is unknown.
el: Συγγνώμη, η μορφή αυτού του αρχείου είναι άγνωστη.

en: Sound data are in unsupported format.
el: Τα δεδομένα ήχου είναι σε μη υποστηριζόμενη μορφή.

en: Sound file '%s' is in unsupported format.
el: Το αρχείο '%s' είναι σε μη υποστηριζόμενη μορφή.

en: Statement, 5 1/2 x 8 1/2 in
el: Δήλωση, 5 1/2 x 8 1/2 ίντσες

en: Status:
el: Κατάσταση:

en: Status:
el: Κατάσταση:

en: Streaming delegates for not already streamed objects not yet supported
el: Οι εκπροσωπήσεις ροών για μη ροοποιημένα αντικείμενα δεν υποστηρίζονται ακόμα

en: String To Colour : Incorrect colour specification : %s
el: String To Colour : Λανθασμένος καθορισμός χρώματος: %s

en: String conversions not supported
el: Οι μετατροπές strings δεν υποστηρίζονται

en: Subclass '%s' not found for resource '%s', not subclassing!
el: Η υπο-κλάση '%s' δεν βρέθηκε για τον πόρο '%s', δεν θα γίνει subclassing!

en: Swiss
el: Ελβετικό(Swiss)

en: TIFF: Couldn't allocate memory.
el: TIFF: Αδύνατη η δέσμευση μνήμης.

en: TIFF: Error loading image.
el: TIFF: Λάθος κατά την φόρτωση εικόνας.

en: TIFF: Error reading image.
el: TIFF: Λάθος κατά την ανάγνωση εικόνας.

en: TIFF: Error saving image.
el: TIFF: Λάθος κατά την αποθήκευση εικόνας.

en: TIFF: Error writing image.
el: TIFF: Λάθος κατα την εγγραφή εικόνας.

en: Tabloid, 11 x 17 in
el: 11 x 17 ίντσες

en: Teletype
el: Τηλέτυπο

en: Templates
el: Πρότυπα

en: Thai (ISO-8859-11)
el: Ταϋλανδέζικο (ISO-8859-11)

en: The FTP server doesn't support passive mode.
el: Ο διακομιστής FTP δεν υποστηρίζει κατάσταση λειτουργίας(mode) 'passive'.

en: The FTP server doesn't support the PORT command.
el: Ο διακομιστής FTP δεν υποστηρίζει την εντολή PORT.

en: The charset '%s' is unknown. You may select
    another charset to replace it with or choose
    [Cancel] if it cannot be replaced
el: Το σύνολο χαρακτήρων (charset) '%s' είναι άγνωστο. Μπορείτε να επιλέξετε
    ένα άλλο σύνολο χαρακτήρων να το αντικαταστήσει ή διαλέξτε
    [Ακύρωση] εάν δεν μπορεί να αντικατασταθεί

en: The clipboard format '%d' doesn't exist.
el: O τύπος προχείρου(clipboard format) '%d' δεν υπάρχει.

en: The directory '%s' does not exist
    Create it now?
el: Ο κατάλογος '%s' δεν υπάρχει
    Να δημιουργηθεί τώρα;

en: The file '%s' couldn't be opened.
    It has been removed from the most recently used files list.
el: Το αρχείο '%s' δεν μπόρεσε να ανοιχτεί.
    Αφαιρέθηκε από την λίστα με τα πρόσφατα χρησιμοποιημένα αρχεία.

en: The file '%s' doesn't exist and couldn't be opened.
    It has been removed from the most recently used files list.
el: Το αρχείο '%s' δεν υπάρχει και δεν μπόρεσε να ανοιχτεί.
    Αφαιρέθηκε από την λίστα με τα πρόσφατα χρησιμοποιημένα αρχεία.

en: The font colour.
el: Το χρώμα της γραμματοσειράς.

en: The font family.
el: Η οικογένεια της γραμματοσειρας.

en: The font point size.
el: Το μέγεθος κουκίδας γραμματοσειράς

en: The font style.
el: Το στυλ της γραμματοσειράς.

en: The font weight.
el: Το βάρος της γραμματοσειράς.

en: The path '%s' contains too many ".."!
el: Η διαδρομή '%s' περιέχει πάρα πολλά ".."!

en: The required parameter '%s' was not specified.
el: Η απαραίτητη παράμετρος '%s' δεν προσδιορίστηκε.

en: The text couldn't be saved.
el: Το κείμενο δεν μπόρεσε να αποθυκευτεί.

en: The value for the option '%s' must be specified.
el: Η τιμή για την επιλογή '%s' πρέπει να προσδιοριστεί,

en: The version of remote access service (RAS) installed on this machine is tooold, please upgrade (the following required function is missing: %s).
el: Η εγκατεστημένη σε αυτό το μηχάνημα υπηρεσία απομακρυσμένης πρόσβασης (remote access service, RAS) είναι πολύ παλία, παρακαλώ αναβαθμίστε (η ακόλουθη απαραίτητη συνάρτηση λείπει: %s).

en: There was a problem during page setup: you may need to set a default printer.
el: Υπήρξε πρόβλημα κατά την διάρκεια οργάνωσης δελίδας (page setup): ίσως να χρειαστεί να θέσετε έναν προεπιλεγμένο (default) εκτυπωτή.

en: Thread module initialization failed: can not store value in thread local storage
el: Η αρχικοποίηση μονάδας νήματος εκτέλεσης (thread module) απέτυχε: αδύνατη η αποθήκευση τιμής στην τοπική αποθήκευση νήματος (thread local storage)

en: Thread module initialization failed: failed to create thread key
el: Η αρχικοποίηση μονάδας νήματος εκτέλεσης (thread module) απέτυχε: αποτυχία δημιουργίας κλειδιού νήματος (thread key)

en: Thread module initialization failed: impossible to allocate index in thread local storage
el: Η αρχικοποίηση μονάδας νήματος εκτέλεσης (thread module) απέτυχε: αδύνατο να δεσμευτεί (allocate) δείκτης (index) στην στην τοπική αποθήκευση νήματος (thread local storage)

en: Thread priority setting is ignored.
el: Η ρύθμιση προτεραιότητας του νήματος εκτέλεσης (thread) αγνοήθηκε.

en: Tile &Horizontally
el: Οριζόντια παράθεση

en: Tile &Vertically
el: Κατακόρυφη παράθεση

en: Timeout while waiting for FTP server to connect, try passive mode.
el: Τέλος χρόνου κατά την αναμονή για την σύνδεση στον διακομιστή FTP, δοκιμάστε σε passive mode.

en: Timer creation failed.
el: Η δημιουργία timer απέτυχε.

en: Tip of the Day
el: Tip της Ημέρας

en: Tips not available, sorry!
el: Το Tip δεν είναι διαθέσιμο, συγγνώμη!

en: To:
el: Πρός:

en: Too many colours in PNG, the image may be slightly blurred.
el: Πάρα πολλά χρώματα στο PNG, η εικόνα μπορεί να είναι λίγο θολή.

en: Top margin (mm):
el: Πάνω περιθώριο (mm)

en: Trying to remove file '%s' from memory VFS, but it is not loaded!
el: Προσπάθεια απομάκρυνσης αρχείου '%s' από VFS μνήμης, αλλά δεν είναι φορτωμένο!

en: Trying to solve a NULL hostname: giving up
el: Προσπάθεια διαλεύκανσης ενός NULL ονόματος διακομιστή(hostname): γίνεται παραίτηση

en: Turkish (ISO-8859-9)
el: Τουρκικό (ISO-8859-9)

en: Type
el: Τύπος

en: Type must have enum - long conversion
el: Ο τύπος πρέπει να έχει μετατροπή enum - long

en: US Std Fanfold, 14 7/8 x 11 in
el: US Std Fanfold, 14 7/8 x 11 ίντσες

en: Unable to open requested HTML document: %s
el: Δεν είναι δυνατό το άνοιγμα εγγράφου HTML: %s

en: Unable to play sound asynchronously.
el: Αδύνατη η ασύγχρονη αναπαραγωγή ήχου.

en: Undelete
el: Αναίρεση διαγραφής

en: Unexpected end of file while parsing resource.
el: Απροσδόκητο τέλος αρχείου κατά την ανάγνωση πόρου.

en: Unexpected parameter '%s'
el: Απροσδόκητη παράμετρος '%s'

en: Unknown DDE error %08x
el: ’γνωστο σφάλμα DDE %08x

en: Unknown Object passed to GetObjectClassInfo
el: ’γνωστο αντικείμενο δόθηκε στην GetObjectClassInfo

en: Unknown encoding (%d)
el: ’γνωστη κωδικοποίηση (%d)

en: Unknown field in file %s, line %d: '%s'.
el: ’γνωστο πεδίο στο αρχείο %s, γραμμή %d: '%s'.

en: Unknown long option '%s'
el: ’γνωστη επιλογή long '%s'

en: Unknown option '%s'
el: ’γνωστη επιλογή '%s'

en: Unknown style flag
el: ’γνωστη σημαία στύλ (style flag).

en: Unkown Property %s
el: ’γνωστη Ιδιότητα %s

en: Unmatched '{' in an entry for mime type %s.
el: Αταίριαστο '{' σε μία είσοδο (entry) για τον τύπο mime %s.

en: Unnamed command
el: Ανώνυμη εντολή

en: Unrecognized style %s while parsing resource.
el: Μη-αναγνωρίσιμο στύλ %s κατα την ανάγνωση πόρου.

en: Unsupported clipboard format.
el: Δεν υποστηρίζεται ο τύπος προχείρου(clipboard format).

en: Unsupported theme '%s'.
el: Το θέμα '%s' δεν υποστηρίζεται.

en: Up
el: Επάνω

en: Usage: %s
el: Χρήση: %s

en: Validation conflict
el: Σύγκρουση επικύρωσης (validation conflict)

en: Video Output
el: Έξοδος Εικόνας

en: View files as a detailed view
el: Εμφάνιση αρχείων σε προβολή με λεπτομέρειες

en: View files as a list view
el: Εμφάνιση αρχείων σε προβολή λίστας

en: Views
el: Προβολές

en: Waiting for subprocess termination failed
el: Η αναμονή για τον τερματισμό υπο-διεργασίας (subprocess) απέτυχε

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Warning:
el: Προειδοποίηση:

en: Warning: attempt to remove HTML tag handler from empty stack.
el: Προειδοποίηση: προσπάθεια απομάκρυνσης διαχειριστή ετικετών (tag handler) HTML από άδεια στοίβα (stack).

en: Western European (ISO-8859-1)
el: Δυτικο-Ευρωπαϊκό (ISO-8859-1)

en: Western European with Euro (ISO-8859-15)
el: Δυτικο-Ευρωπαϊκό με Euro (ISO-8859-15)

en: Whether the font is underlined.
el: Επιλογή εαν η γραμματοσειρά είναι υπογραμμισμένη ή όχι.

en: Whole word
el: Ολόκληρη λέξη

en: Whole words only
el: Ολόκληρες λέξεις μόνο

en: Win32 theme
el: Win32 θέμα

en: Win32s on Windows 3.1
el: Win32s σε Windows 3.1

en: Windows Arabic (CP 1256)
el: Windows Αραβικό (CP 1256)

en: Windows Baltic (CP 1257)
el: Windows Βαλτικό (CP 1257)

en: Windows Central European (CP 1250)
el: Windows Κεντρο-Ευρωπαϊκό (CP 1250)

en: Windows Chinese Simplified (CP 936)
el: Windows Απλοποιημένο Κινέζικο (CP 936)

en: Windows Chinese Traditional (CP 950)
el: Windows Παραδοσιακό Κινέζικο (CP 950)

en: Windows Cyrillic (CP 1251)
el: Windows Κυριλικό (CP 1251)

en: Windows Greek (CP 1253)
el: Windows Ελληνικό (CP 1253)

en: Windows Hebrew (CP 1255)
el: Windows Εβραϊκό (CP 1255)

en: Windows Japanese (CP 932)
el: Windows Ιαπωνικό (CP 932)

en: Windows Korean (CP 949)
el: Windows Κορεάτικο (CP 949)

en: Windows Turkish (CP 1254)
el: Windows Τουρκικό (CP 1254)

en: Windows Western European (CP 1252)
el: Windows Δυτικο-Ευρωπαϊκό (CP 1252)

en: Write error on file '%s'
el: Σφάλμα εγγραφής (write error) στο αρχείο '%s'

en: XML parsing error: '%s' at line %d
el: XML σφάλμα ανάγνωσης (parsing error): '%s' στη γραμμή %d

en: XPM: Malformed pixel data!
el: XPM: Κακοσχηματισμένα δεδομένα εικονοστοιχείων (pixel)!

en: XPM: malformed colour definition '%s'!
el: XPM: κακοσχηματισμένος ορισμός χρώματος '%s'!

en: XRC resource '%s' (class '%s') not found!
el: XRC resource '%s' (τάξη(class) '%s') δεν βρέθηκε!

en: XRC resource: Cannot create bitmap from '%s'.
el: XRC resource: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία bitmap από '%s'.

en: XRC resource: Incorrect colour specification '%s' for property '%s'.
el: XRC resource: Λανθασμένος καθορισμός χρώματος '%s' για την ιδιότητα '%s'.

en: Yes
el: Ναι

en: You cannot add a new directory to this section.
el: Δεν μπορείτε να προσθέσετε καινούργιο κατάλογο σε αυτό το τμήμα.

en: Zoom &In
el: &Αύξηση ζουμ

en: Zoom &Out
el: &Ελάττωση ζουμ

en: Zoom to &Fit
el: Βέλτιστο ζουμ

en: [EMPTY]
el: [ΚΕΝΟ]

en: a DDEML application has created a prolonged race condition.
el: μια DDEML εφαρμογή έχει δημιουργήσει έναν παρατεταμένο race condition.

en: a DDEML function was called without first calling the DdeInitialize function,
    or an invalid instance identifier
    was passed to a DDEML function.
el: μια συνάρτηση(function) DDEML κλήθηκε χώρις πρώτα να καλέσει την DdeInitialize συνάρτηση(function),
    ή ένα λανθασμένο αναγνωριστικό(identifier) instance
    δόθηκε σε μια DDEML συνάρτηση(function).

en: a client's attempt to establish a conversation has failed.
el: η προσπάθεια ενός πελάτη(client) να εδραιώσει(establish) μία συνδιάλεξη(conversation) απέτυχε.

en: a memory allocation failed.
el: μία προσπάθεια δέσμευσης (allocation) μνήμης απέτυχε.

en: a parameter failed to be validated by the DDEML.
el: απέτυχε η επικύρωση μιας παραμέτρου από το DDEML.

en: a request for a synchronous advise transaction has timed out.
el: μία αίτηση για σύγχρονη(synchronous) ενημερωτική(advise) συναλλαγή(transaction) ξεπέρασε το χρονικό περιθώριο (timed out)

en: a request for a synchronous data transaction has timed out.
el: μία αίτηση για σύγχρονη(synchronous) συναλλαγή(transaction) δεδομένων(data) ξεπέρασε το χρονικό περιθώριο (timed out)

en: a request for a synchronous execute transaction has timed out.
el: μία αίτηση για σύγχρονη(synchronous) συναλλαγή(transaction) εκτέλεσης(execute) ξεπέρασε το χρονικό περιθώριο (timed out)

en: a request for a synchronous poke transaction has timed out.
el: μία αίτηση για σύγχρονη(synchronous) poke συναλλαγή(transaction) ξεπέρασε το χρονικό περιθώριο (timed out)

en: a request to end an advise transaction has timed out.
el: μία αίτηση για τερματισμό μιας ενημερωτικής(advise) συναλλαγής(transaction) ξεπέρασε το χρονικό περιθώριο (timed out)

en: a server-side transaction was attempted on a conversation
    that was terminated by the client, or the server
    terminated before completing a transaction.
el: αποπειράθηκε μια συναλλαγη στη μεριά του εξυπηρετητή (server-side) σε μια συνδίαλεξη (conversation)
    που είχε τερματιστεί από τον πελάτη(client), ή ο εξυπηρετητής (server)
    τερμάτισε πριν ολοκληρωθεί μια συναλλαγή( transaction).

en: a transaction failed.
el: μία συναλλαγή (transaction) απέτυχε.

en: an application initialized as APPCLASS_MONITOR has
    attempted to perform a DDE transaction,
    or an application initialized as APPCMD_CLIENTONLY has 
    attempted to perform server transactions.
el: μία εφαρμογή που αρχικοποιήθηκε ως APPCLASS_MONITOR
    προσπάθησε να κάνει μια συναλλαγή (transaction) DDE,
    ή μία εφαρμογή που αρχικοποιήθηκε ως APPCMD_CLIENTONLY
    προσπάθησε να κάνει συναλλαγές εξυπηρετητή (server transactions).

en: an internal call to the PostMessage function has failed.
el: μία εσωτερική κλήση στην συνάρτηση (function) PostMessage απέτυχε.

en: an internal error has occurred in the DDEML.
el: ένα εσωτερικό λάθος συνέβη στο DDEML.

en: an invalid transaction identifier was passed to a DDEML function.
    Once the application has returned from an XTYP_XACT_COMPLETE callback,
    the transaction identifier for that callback is no longer valid.
el: ένα λανθασμένο αναγνωριστικό(identifier) συναλλαγής(transaction) δώθηκε σε μία DDEML συνάρτηση(function).
    Όταν η εφαρμογή επιστρέψει από ένα XTYP_XACT_COMPLETE callback,
    το αναγνωριστικό συναλλαγής για εκείνο το callback δεν θα είναι πλέον έγκυρο.

en: attempt to change immutable key '%s' ignored.
el: η προσπάθεια αλλαγής αμετάβλητου κλειδιού '%s' αγνοήθηκε.

en: bad arguments to library function
el: λανθασμένες παράμετροι σε συνάρτηση βιβλιοθήκης

en: bad signature
el: κακή σήμανση

en: binary
el: δυαδικό

en: bold
el: έντονο

en: bold
el: έντονο

en: can't close file '%s'
el: δεν είναι δυνατό το κλείσιμο του αρχείου '%s'

en: can't close file descriptor %d
el: αδύνατο το κλείσιμο περιγραφέα (descriptor) αρχείου %d

en: can't commit changes to file '%s'
el: αδύνατη η δέσμευση των αλλαγών στο αρχείο '%s'

en: can't create file '%s'
el: δεν είναι δυνατή η δημιουργία του αρχείου '%s'

en: can't delete user configuration file '%s'
el: Δεν είναι δυνατή η διαγραφή του αρχείου ρυθμίσεων '%s' του χρήστη

en: can't determine if the end of file is reached on descriptor %d
el: αδύνατο να καθοριστεί εαν το τέλος αρχείου του έχει φτάσει στο περιγραφέα (descriptor) %d

en: can't find central directory in zip
el: Δεν είναι δυνατή η εύρεση του κεντρικού καταλόγου στο συμπιεσμένο αρχείο

en: can't find length of file on file descriptor %d
el: αδύνατη η εύρεση του μεγέθους αρχείου στον περιγραφέα αρχείου (file desciptor) %d

en: can't find user's HOME, using current directory.
el: αδύνατη η εύρεση του HOME του χρήστη, γίνεται χρήση τρέχοντος καταλόγου.

en: can't flush file descriptor %d
el: δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί το άδειασμα (flush) του περιγραφέα αρχείου %d

en: can't get seek position on file descriptor %d
el: αδύνατη η λήψη θέσης αναζήτησης (seek position) στον περιγραφέα(descriptor) αρχείου %d

en: can't load any font, aborting
el: αδύνατη η φόρτωση οποιασδήποτε γραμματοσειράς, γίνεται ματαίωση

en: can't open file '%s'
el: δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του αρχείου '%s'

en: can't open global configuration file '%s'.
el: δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του γενικού(global) αρχείου ρυθμίσεων %s

en: can't open user configuration file '%s'.
el: δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του αρχείου ρυθμίσεων '%s' του χρήστη

en: can't open user configuration file.
el: αδύνατο το άνοιγμα αρχείου ρυθμίσεων του χρήστη.

en: can't query for GUI plugins name in console applications
el: δεν είναι δυνατή η αναζήτηση για επεκτάσεις GUI σε εφαρμογές κονσόλας

en: can't re-initialize zlib deflate stream
el: Δεν είναι δυνατή η αρχικοποίηση της ροής zlib deflate.

en: can't re-initialize zlib inflate stream
el: Δεν είναι δυνατή η αρχικοποίηση της ροής zlib inflate.

en: can't read from file descriptor %d
el: αδύνατη η ανάγνωση από περiγραφέα (descriptor) αρχείου %d

en: can't remove file '%s'
el: δεν είναι δυνατό το σβήσιμο του αρχείου '%s'

en: can't remove temporary file '%s'
el: δεν είναι δυνατό το σβήσιμο του προσωρινού αρχείου '%s'

en: can't seek on file descriptor %d
el: αδύνατη η αναζήτηση(seek) στον περγραφέα(descriptor) αρχείου %d

en: can't write buffer '%s' to disk.
el: αδύνατη η εγγραφή της προσωρινής μνήμης (buffer) '%s' στο δίσκο.

en: can't write to file descriptor %d
el: δεν είναι δυνατή η εγγραφή του περιγραφέα αρχείου(file descriptor) %d

en: can't write user configuration file.
el: Αδύνατη η εγγραφή αρχείου ρυθμίσεων χρήστη.

en: catalog file for domain '%s' not found.
el: αρχείο καταλόγου για την περιοχή (domain) '%s' δεν βρέθηκε.

en: checksum error
el: σφάλμα checksum

en: compression error
el: σφάλμα συμπίεσης

en: conversion to 8-bit encoding failed
el: η μετατροπή σε 8-bit κωδικοποίηση απέτυχε

en: date
el: ημερομηνία

en: decompression error
el: σφάλμα αποσυμπίεσης

en: default
el: προκαθορισμένο

en: delegate has no type info
el: ο εκπρόσωπος(delegate) δεν έχει πληροφορίες τύπου

en: eighteenth
el: δέκατο όγδοο

en: eighth
el: όγδοο

en: eleventh
el: έβδομο

en: encoding %s
el: κωδικοποίηση %s

en: entry '%s' appears more than once in group '%s'
el: η εισαγωγή(entry) '%s' εμφανίζεται πάνω από μία φορά στο γκρούπ '%s'

en: error in data format
el: σφάλμα στη μορφή των δεδομένων

en: error opening file
el: σφάλμα κατά το άνοιγμα του αρχείου

en: error reading zip central directory
el: σφάλμα κατα την ανάγνωση κεντρικού καταλόγου στο συμπιεσμένο αρχείο

en: error reading zip local header
el: σφάλμα κατά την ανάγνωση τοπικής κεφαλίδας του συμπιεσμένου αρχείου

en: error writing zip entry '%s': bad crc or length
el: σφάλμα κατά την εγγραφή αρχείου zip '%s': εσφαλμένο crc ή μήκος

en: establish
el: εδραίωσε

en: failed to flush the file '%s'
el: Αποτυχία αδειάσματος buffer (flush) του αρχείου '%s'

en: fifteenth
el: δέκατο-πέμπτο

en: fifth
el: πέμπτο

en: file '%s', line %d: '%s' ignored after group header.
el: αρχείο '%s', γραμμή %d: το '%s' αγνοήθηκε μετά την επικεφαλίδα του γκρούπ.

en: file '%s', line %d: '=' expected.
el: αρχείο '%s', γραμμή %d: αναμενόταν '=' .

en: file '%s', line %d: key '%s' was first found at line %d.
el: αρχείο '%s', γραμμή %d: το κλειδί '%s' βρέθηκε για πρώτη φορά στη γραμμή %d.

en: file '%s', line %d: value for immutable key '%s' ignored.
el: αρχείο '%s', γραμμή %d: τιμή για αμετάβλητο κλειδί '%s' αγνοήθηκε.

en: file '%s': unexpected character %c at line %d.
el: αρχείο '%s': απροσδόκητος χαρακτήρας %c στη γραμμή %d.

en: first
el: πρώτο

en: font size
el: μέγεθος γραμματοσειράς

en: fourteenth
el: δέκατο τέταρτο

en: fourth
el: τέταρτο

en: generate verbose log messages
el: δημιουργία αναλυτικών (verbose) μηνυμάτων καταγραφής (log)

en: incorrect event handler string, missing dot
el: εσφαλμένο string χειριστή event, λείπει τελεία

en: initiate
el: αρχικοποίησε

en: invalid eof() return value.
el: λανθασμένη τιμή επιστροφής του eof().

en: invalid message box return value
el: μη αποδεκτή τιμή επιστροφής παράθυρου μηνύματος

en: invalid zip file
el: μη έγκυρο συμπιεσμένο αρχείο

en: italic
el: πλάγιο

en: light
el: απαλό(light)

en: light
el: απαλό(light)

en: locale '%s' can not be set.
el: η γλώσσα '%s' δεν μπορει να οριστεί

en: looking for catalog '%s' in path '%s'.
el: γίνεται εύρεση του καταλόγου '%s' στο μονοπάτι '%s'.

en: midnight
el: μεσάνυκτα

en: nineteenth
el: δέκατο ένατο

en: ninth
el: ένατο

en: no DDE error.
el: κανένα λάθος DDE

en: no error
el: κανένα λάθος

en: noname
el: ανώνυμο

en: noon
el: μεσημέρι

en: objects cannot have XML Text Nodes
el: τα αντικείμενα δεν μπορούν να έχουν XML κόμβους κειμένου

en: out of memory
el: ανεπαρκής μνήμη

en: read error
el: σφάλμα ανάγνωσης

en: reading
el: γίνεται ανάγνωση

en: reading zip stream (entry %s): bad crc
el: ανάγνωση ροής zip (εγγραφή %s): εσφαλμένο crc

en: reading zip stream (entry %s): bad length
el: ανάγνωση ροής zip (εγγραφή %s): λανθασμένο μήκος

en: reentrancy problem.
el: πρόβλημα επανεισαγωγής (reentrancy problem).

en: second
el: δεύτερο

en: seek error
el: σφάλμα εντοπισμού

en: seventeenth
el: δέκατο-έβδομο

en: seventh
el: έβδομο

en: show this help message
el: εμφάνιση αυτού του μηνύματος βοηθείας

en: sixteenth
el: δέκατο έκτο

en: sixth
el: έκτο

en: specify display mode to use (e.g. 640x480-16)
el: διευκρινήστε τον τρόπο απεικόνισης που θα χρησιμοποιηθεί (π.χ. 640x480-16)

en: specify the theme to use
el: καθορίστε το θέμα που θα χρησιμοποιηθεί

en: stored file length not in Zip header
el: το μήκος του αποθκευμένου αρχείου δεν υπάρχει στην κεφαλίδα Zip

en: tenth
el: δέκατο

en: the response to the transaction caused the DDE_FBUSY bit to be set.
el: η απάντηση στη συναλλαγή ανάγκασε το DDE_FBUSY bit να τεθεί.

en: third
el: τρίτο

en: thirteenth
el: δέκατο τρίτο

en: today
el: σήμερα

en: tomorrow
el: αύριο

en: twelfth
el: δωδέκατο

en: twentieth
el: εικοστό

en: underlined
el: υπογεγραμμένο

en: underlined
el: υπογεγραμμένο

en: unexpected " at position %d in '%s'.
el: απροσδόκητο " στη θέση %d στο '%s'.

en: unknown
el: άγνωστο

en: unknown class %s
el: άγνωστη κλάση %s

en: unknown error
el: άνωστο λάθος

en: unknown error (error code %08x).
el: άνωστο λάθος (κωδικός λάθους %08x)

en: unknown line terminator
el: άγνωστο τερματικό γραμμής

en: unknown seek origin
el: άγνωστη αφετηρία(origin) αναζήτησης(seek)

en: unknown-%d
el: άγνωστο-%d

en: unnamed
el: απροσδιόριστο

en: unnamed%d
el: απροσδιόριστο%d

en: unsupported Zip compression method
el: μη υποστηριζόμενη μέθοδος συμπίεσης Zip

en: unsupported zip archive
el: Μη υποστηριζόμενο συμπιεσμένο αρχείο zip

en: using catalog '%s' from '%s'.
el: χρήση καταλόγου '%s' από '%s'

en: write error
el: σφάλμα εγγραφής

en: writing
el: γίνεται εγγραφή

en: wxGetTimeOfDay failed.
el: το wxGetTimeOfDay απέτυχε.

en: wxSocket: invalid signature in ReadMsg.
el: wxSocket: λανθασμένη υπογραφή (invalid signature) στο ReadMsg.

en: wxSocket: unknown event!.
el: wxSocket: άγνωστο γεγονός (event)!

en: wxWidgets could not open display for '%s': exiting.
el: Η βιλιοθήκη wxWidgets δεν μπορεί να ανοίξει την απεικόνιση για το '%s': έξοδος...

en: wxWidgets could not open display. Exiting.
el: Η βιλιοθήκη wxWidgets δεν μπορεί να ανοίξει την απεικόνιση. 'Εξοδος...

en: yesterday
el: χθες

en: zlib error %d
el: σφάλμα zlib %d
