Maniaplanet - en to ro translation catalogue (3007 entries)

en: 
    (if you select no, other information will be updated anyway)
ro: 
    (dacă selectezi nu, celelalte informaţii vor fi salvate totuşi)

en: 
    Additional information can be found in
ro: 
    Informații suplimentare pot fi găsite în

en:  (N/A)
ro: (nu se aplică)

en:  (shared with CPU)
ro:  (împărțit cu CPU)

en:  - %1 (in %2)
ro:  - %1 (în %2)

en:  - Warning! - 
    You seem to be on a private network.
    Unless you have configured your NAT,
    other players on internet will not be
    able to join in...
ro:  - Avertizare! - 
    Se pare că ești pe o rețea privată. 
    Dacă nu ți-ai configurat NAT,ceilalți jucători de pe internet nu vor putea
    să se alăture în...

en:  < Target <
ro:  < Țintă <

en:  Player banned.
ro:  Jucător blocat.

en:  Scores reset for this player.
ro: Scoruri resetate pentru acest jucător.

en:  minute
ro:  minut

en:  minutes
ro:  minute

en:  second
ro:  secundă

en:  seconds
ro:  secunde

en: "$<%1$>"
     is read-only.
ro: "$<%1$>"
     este doar pentru citire.

en: $0F0$<%1$> asks: %2?
ro: $0F0$<%1$> întreabă: %2?

en: $0F0$<%1$> joined the game
ro: $0F0$<%1$> a intrat în joc

en: $0F0$<%1$> left the game
ro: $0F0$<%1$> a părăsit jocul

en: $<%1$> attack
ro: $<%1$> atac

en: $<%1$> attack - defense $<%2$>
ro: $<%1$> atac - apărare $<%2$>

en: $<%1$> captured the goal!
ro: $<%1$> a capturat ţinta!

en: $<%1$> captured the pole.
ro: $<%1$> a capturat pole.

en: $<%1$> countered $<%2$>
ro: $<%1$> a contorizat $<%2$>

en: $<%1$> crossed the finish line!
ro: $<%1$> a trecut linia de sosire!

en: $<%1$> did a combo of $<%2$>
ro: $<%1$> a făcut un combo de $<%2$>

en: $<%1$> did the first elimination!
ro: $<%1$> a făcut prima eliminare!

en: $<%1$> did the longest Laser hit: $<%2$>m
ro: $<%1$> a reuşit cea mai lungă lovitură Laser: $<%2$>m

en: $<%1$> did the longest Rocket hit: $<%2$>m
ro: $<%1$> a reuşit cea mai lungă lovitură Rachetă: $<%2$>m

en: $<%1$> didn't capture the pole in time.
ro: $<%1$> nu a capturat pole la timp.

en: $<%1$> eliminated the attacker.
ro: $<%1$> a eliminat atacatorul.

en: $<%1$> gets the final hit!
ro: $<%1$> ia lovitura finală!

en: $<%1$> has invited you to join the group '$<%2$>'.
    Do you accept his invitation?
ro: $<%1$> te-a invitat să te alături grupului '$<%2$>'.
    Accepţi invitația?

en: $<%1$> hasn't been eliminated since $<%2$>
ro: $<%1$> nu a fost eliminat deoarece $<%2$>

en: $<%1$> is %2 points from victory!
ro: $<%1$> este la %2 puncte distanţă de victorie!

en: $<%1$> is 1 point from victory!
ro: $<%1$> este la un punct distanţă de victorie!!

en: $<%1$> is King of the Lobby!
ro: $<%1$> este Regele Grupului!

en: $<%1$> is attacking!
ro: $<%1$> atacă!

en: $<%1$> is close to win
ro: $<%1$> aproape a câştigat

en: $<%1$> is eliminated!
ro: $<%1$> este eliminat!

en: $<%1$> is eliminated!
    Time expired!
ro: $<%1$> este eliminat!
    Timp expirat!

en: $<%1$> is inactive
ro: $<%1$> nu este activ

en: $<%1$> is the King: %2 Hits!
ro: $<%1$> este Regele: %2 Lovituri!

en: $<%1$> needs to capture more poles
ro: $<%1$> trebuie să captureze mai mulţi poli

en: $<%1$> retired!
ro: $<%1$> s-a retras!

en: $<%1$> secures %2th place!
ro: $<%1$> securizează locul %2!

en: $<%1$> secures 1st place!
ro: $<%1$> securizează primul loc!

en: $<%1$> secures 2nd place!
ro: $<%1$> securizează locul 2!

en: $<%1$> secures 3rd place!
ro: $<%1$> securizează locul 3!

en: $<%1$> takes %2th place!
ro: $<%1$> este pe locul %2!

en: $<%1$> takes 1st place!
ro: $<%1$> este pe primul loc!

en: $<%1$> takes 2nd place!
ro: $<%1$> este pe locul 2!

en: $<%1$> takes 3rd place!
ro: $<%1$> este pe locul 3!

en: $<%1$> takes the lead!
ro: $<%1$> preia conducerea!

en: $<%1$> wins the map
ro: $<%1$> câştigă harta!

en: $<%1$> wins the map!
ro: $<%1$> câştigă harta!

en: $<%1$> wins the match!
ro: $<%1$> câștigă meciul!

en: $<%1$> wins the round
ro: $<%1$> câştigă runda!

en: $<%1$> wins the round!
ro: $<%1$> câştigă runda!

en: $<%1$> wins the turn
ro: $<%1$> câştigă runda

en: $<%1$> wins the turn!
ro: $<%1$> câştigă runda!

en: $ff0Left click$fff add vertex,
ro: $ff0Click stânga$fff adaugă un punct culminant,

en: $ff0LeftClick$fff to create vertex, $ff0Alt$fff to change draw plane
ro: $ff0ClickStânga$fff pentru a crea un punct culminant, $ff0Alt$fff pentru a schimba planul de desen

en: $ff0LeftClick$fff to create vertex, $ff0Tab$fff to select move axis,
ro: $ff0ClickStânga$fff pentru a crea un punct culminant, $ff0Tab$fff pentru a selecta mișcă axa,

en: $ff0LeftClick$fff to delete
ro: $ff0ClickStânga$fff pentru a şterge

en: $ff0LeftClick$fff to select & move, $ff0Shift+LeftClick$fff to add,  $ff0Alt+LeftClick$fff to remove
ro: $ff0ClickStânga$fff pentru a selecta şi pentru a muta, $ff0Shift+ClickStânga$fff pentru a adăuga,  $ff0Alt+ClickStânga$fff pentru a şterge

en: $ff0LeftClick$fff to select base position,
ro: $ff0ClickStânga$fff pentru a selecta poziția bazei,

en: $ff0LeftClick$fff to select base position, $ff0RightClick$fff to change plane normal
ro: $ff0ClickStânga$fff pentru a selecta poziția bazei, $ff0ClickDreapta$fff pentru a schimba în plan perpendicular

en: $ff0RightClick$fff to cancel,
ro: $ff0ClickDreapta$fff pentru a anula,

en: $fffIn $f00Laps$fff mode, the goal is to drive as far as possible by passing $f00checkpoints$fff.
    
    The laps mode takes place on multilap (cyclical) maps, and is played in one go for every map.
    
    When the time is up, the $f00winner$fff is the player who passed the most $f00checkpoints$fff. In case of draws, the winner is the player who passed the last checkpoint first.
ro: $fffÎn modul $f00Ture$fff, scopul este să conduci cât mai departe trecând de $f00checkpoints$fff.
    
    Modul ture are loc pe hărţi cu ture multiple (ciclice) şi este jucat dintr-o mișcare pe fiecare hartă.
    
    Când timpul s-a scurs, $f00câștigătorul$fff este jucătorul cu cele mai multe $f00puncte de control$fff. În caz de remize, câștigător este jucătorul care a trecut primul de ultimul checkpoints.

en: $fffIn $f00Rounds$fff mode, the goal is to win a maximum number of $f00points.
    
    $fffThe rounds mode consists of $f00a series of races$fff.
    When you finish a race in a good $f00position$fff, you get $f00points$fff, added to your total.
    
    The $f00winner$fff is the first player whose total reaches the $f00point limit$fff (30 for example).
ro: $fffÎn modul $f00Runde$fff , scopul este să câștigi un număr maxim de  $f00puncte.
    
    $fffModul runde constă din $f00a serii de curse$fff.
    Când termini o cursă într-o $f00poziţie$fff bună, iei $f00punctes$fff, adăugate la total.
    
     $f00Câştigătorul$fff este primul jucător care câștigă un total de $f00puncte limită$fff (de exemplu 30).

en: $fffIn $f00Stunts$fff mode, the goal is to do the $f00best stunt score$fff.
    
    To win stunt points, you must perform as many impressive acrobatics as possible within the maps time limit.
    You can $ff0retry$fff when you want by pressing the $ff0'Backspace'$fff key.
    
    When the time is up, the $f00winner$fff is the player with the $f00best stunt score$fff.
ro: $fffÎn modul $f00Cascadorii$fff, ținta este să obţii $f00cel mai bun scor din cascadorii$fff.
    
    Pentru a câştiga puncte pentru cascadorii, trebuie să realizezi cât mai multe cascadorii impresionante în limita de timp a hărţilor.
    Poţi $ff0reîncerca$fff când dorești apăsând tasta $ff0'Backspace'$fff.
    
    Când timpul s-a scurs, $f00câștigătorul$fff este jucătorul cu $f00cel mai bun scor din cascadorii$fff.

en: $fffIn $f00Team$fff mode, you have to choose a team : $f00Red$fff or $55fBlue$fff.
    (you can select a team in the in-game menu, 
    accessible via the 'Escape' key)
    
    The team mode mode consists of $f00a series of races$fff.
    The goal for your team is to win a maximum number of $f00points$fff.
    
    When you finish a race with a good $f00position$fff, you give $f00points$fff to your team.
    The $f00winning team$fff is the first team whose total reaches the $f00point limit$fff (5 for example).
ro: $fffÎn modul $f00Echipă$fff, trebuie să alegi o echipă : $f00Roșu$fff sau $55fAlbastru$fff.
    (poți selecta o echipă din meniul din joc, 
    accesibil prin tasta 'Escape')
    
    Modul Echipă constă în $f00a serii de curse$fff.
    Ținta echipei tale este să câștige maximul de  $f00puncte$fff.
    
    Atunci când termini o cursă pe o $f00poziție$fff bună, dai $f00puncte$fff echipei tale.
    $f00Echipa câștigătoare$fff este prima echipă al cărui total ajunge la $f00puncte limită$fff (de exemplu 5).

en: $fffIn $f00Time Attack$fff mode, the goal is to set the $f00best time$fff.
    
    You have as many tries as you want, and you can $ff0retry$fff when you want by pressing the $ff0'Backspace'$fff key.
    
    When the time is up, the $f00winner$fff is the player with the $f00best time$fff.
ro: $fffÎn modul $f00Timpul de atac$fff, scopul este să obții $f00cel mai bun timp$fff.
    
    Ai câte încercări dorești şi poți $ff0reîncerca$fff atunci când vrei apăsând tasta $ff0'Backspace'$fff.
    
    Când timpul s-a sfârșit, $f00câştigătorul$fff este jucătorul cu $f00cel mai bun timp$fff.

en: $fffThe cup mode consists of $f00a series of races on multiple maps$fff.
    
    When you finish a race in a good $f00position$fff, you get $f00points$fff added to your total.
    Servers might propose warmup races to get familiar with a map first.
    
    To win, you must first reach the $f00point limit$fff to become a $f00finalist$fff. Once you are a finalist, you must finish a race in $f00first position$fff to win the cup.The cup mode ends once 3 players have managed to become finalists and to finish first.
ro: $fffModul cupă constă din $f00a serii de curse pe hărţi multiple$fff.
    
    Când termini o cursă într-o $f00poziţie$fff bună, iei $f00puncte$fff adăugate la total.
    Serverele pot propune curse de încălzire pentru a te familiariza cu o hartă întâi.
    
    Pentru a câștiga, trebuie să atingi limita de $f00puncte $fff pentru a deveni un $f00finalist$fff. Odată ce ești un finalist, trebuie să termini o cursă în $f00primele poziții$fff pentru a câștiga cupa. Modul cupă se termină atunci când 3 jucători au reușit să devină finaliști şi să termine primii.

en: $oBest times:
ro: $oCei mai buni timpi:

en: $oWARNING:$o
    
    All of your progression, rankings, medals, and any persistent data for the title %1 will be erased.
    
    Are you sure you want to unload the station?
ro: $oAVERTIZARE:$o
    
    Toată progresia ta, clasamentele, medaliile, precum și orice date persistente pentru acest titlu %1 vor fi şterse.
    
    Eşti sigur că vrei să descarci staţia?

en: $s$<%1$> will start in attack.
ro: $s$<%1$> va începe atacul.

en: $s$<%1$> will start in defense.
ro: $s$<%1$> va începe apărarea.

en: $s$<%1$> wins the toss!
ro: $s$<%1$> câştigă tragerea!

en: $s$<%1$>: do you want to attack or defend first?
ro: $s$<%1$>: vrei să ataci sau să aperi întâi?

en: $s$ff0LeftClick$fff to add/remove trigger block, $ff0Ctrl+RightClick$fff to set/rotate reference frame
ro: $s$ff0ClickStânga$fff pentru a adăuga/şterge blocul declanșat, $ff0Ctrl+ClickDreapta$fff pentru a seta/roti cadrul de referință

en: %1
    
    Please select another one.
ro: %1
    
    Te rugăm să selectezi altul.

en: %1 %2 armors left.
ro: %1 %2 armuri rămase.

en: %1 %2 attackers left.
ro: %1 %2 atacatori rămaşi.

en: %1 %2 defenders left.
ro: %1 %2 apărători rămaşi.

en: %1 1 defender left.
ro: %1 1 apărător rămas.

en: %1 Players
ro: %1 Jucători

en: %1 allows you to create internet games and exchange data with other players (peer to peer).
    We're now checking your network connection, so that you can configure your firewall.
ro: %1 îți permite să creezi jocuri de Internet și să schimbi date cu alți jucători (în mod egal).
    Acum verificăm conexiunea ta de rețea, astfel încât să îți poți configura firewall-ul.

en: %1 attacker left
ro: %1 atacator rămas

en: %1 attackers left
ro: %1 atacatori rămaşi

en: %1 captured %2 goal
ro: %1 a capturat %2 ţinta

en: %1 captured %2 goals
ro: %1 a capturat %2 ţintele

en: %1 days
ro: %1 zile

en: %1 defender left
ro: %1 apărător rămas

en: %1 defenders left
ro: %1 apărători rămaşi

en: %1 eliminated himself
ro: %1 s-a eliminat singur

en: %1 has been eliminated.
ro: %1 a fost eliminat.

en: %1 has been hit.
ro: %1 a fost lovit.

en: %1 has eliminated %2
ro: %1 a eliminat pe %2

en: %1 has eliminated you!
ro: %1 te-a eliminat!

en: %1 has hit %2
ro: %1 a lovit pe %2

en: %1 has hit you!
ro: %1 te-a lovit!

en: %1 hit himself
ro: %1 s-a lovit singur

en: %1 hours
ro: %1 ore

en: %1 is not part of the official campaign.
ro: %1 nu face parte din campania oficială.

en: %1 is not yet unlocked.
ro: %1 nu este deblocat încă.

en: %1 more ...
ro: %1 mai mult ...

en: %1 needs %2 to run. Do you want to install it?
ro: %1 necesită %2 pentru a rula. Vrei să-l instalezi?

en: %1 needs %2 to run. Please install it (%3).
ro: %1 are nevoie de %2 pentru a rula. Te rugăm să-l instalezi (%3).

en: %1 point to assign
ro: %1 punct pentru atribuire

en: %1 points to assign
ro: %1 puncte pentru atribuire

en: %1 texel/m, time elapsed: %2
ro: %1 texel/m, timp scurs: %2

en: %1 was not found on this computer.
ro: %1 nu a fost găsit în calculator.

en: %1 website
ro: %1 pagina de Internet

en: %1 wins the map!
ro: %1  câştigă harta!

en: %1 wins the map.
ro: %1  câştigă harta.

en: %1 wins the match!
ro: %1 câștigă meciul!

en: %1$<%2$> hits $<%3$> from %4m.
ro: %1$<%2$> lovituri $<%3$> de la %4m.

en: %1$<%2$> misses $<%3$> by %4cm.
ro: %1$<%2$> a ratat $<%3$> cu %4cm.

en: %1$<%2$> misses by %3cm.
ro: %1$<%2$> a ratat cu %3cm.

en: %1.
    
    Press OK to select/create another one.
    Press Cancel to fix the problem yourself.
ro: %1.
    
    Apasă OK pentru a selecta/crea altul.
    Apasă Anulare pentru a remedia problema singur.

en: %1m hit!
ro: %1m reuşită!

en: %1th
ro: %1.

en: %d Mb
ro: %d MB

en: '$<%1$>' by $<%2$>
ro: '$<%1$>' de $<%2$>

en: (All those functionalities and many others are also available via keyboard shortcuts and interface buttons)
ro: (Toate aceste funcționalități şi multe altele sunt, de asemenea, disponibile prin comenzi rapide de la tastatură şi butoanele de interfață)

en: (Scores)
ro: (Scoruri)

en: (click to see conditions)
ro: (click pentru a vedea condiţiile)

en: (default horns)
ro: (claxoane prestabilite)

en: (faster, but prone to bugs)
ro: (mai rapid, dar instabil la erori)

en: (hold)
ro: (aşteaptă)

en: (to avoid performance bugs)
ro: (pentru a evita erori de performanţă)

en: - Bad current password
ro: - Parolă curentă greşită

en: - Current password not given
ro: - Parola curentă nu a fost precizată

en: - Invalid email address
ro: - Adresă de e-mail invalidă

en: - Invalid group name. You cannot use '|' character
ro: - Nume grup invalid. Nu poţi utiliza caracterul '|'

en: - Invalid zone
ro: - Zonă invalidă

en: - No name given
ro: - Nume neprecizat

en: - Password and confirm password do not match.
ro: - Parola şi confirmarea parolei nu se potrivesc.

en: - Password doesn't match confirmation
ro: - Parola nu se potrivește cu confirmarea

en: - The email addresses do not match
ro: - Adresa de e-mail nu se potriveşte

en: ---Too Fast!
ro: ---Prea repede!

en: ---Too High!
ro: ---Prea sus!

en: ---Too Low!
ro: ---Prea jos!

en: ---Too Slow!
ro: ---Prea încet!

en: ...I forgot my password
ro: ...Am uitat parola mea

en: 1 armor left.
ro: 1 armură rămasă.

en: 1 attacker left.
ro: 1 atacator rămas.

en: 1 defender left.
ro: 1 apărător rămas.

en: 1st
ro: Primul

en: 2 players race
ro: Cursă cu 2 jucători

en: 2 vs 2: Eliminate the two opponents within a short range of time. Pick up items to power up your team.
ro: 2 la 2: elimină cei doi adversari în timp scurt. Colectează obiecte pentru a creşte puterea echipei tale.

en: 2nd
ro: Al doilea

en: 3 players race
ro: Cursă cu 3 jucători

en: 3-D glasses
ro: ochelari 3-D

en: 3D Glasses Settings
ro: Setări ochelari 3D

en: 3D glasses
ro: ochelari 3D

en: 3rd
ro: Al treilea

en: 4 players race
ro: Cursă cu 4 jucători

en: 5 players race
ro: Cursă cu 5 jucători

en: 6 players race
ro: Cursă cu 6 jucători

en: 7 players race
ro: Cursă cu 7 jucători

en: 8 players race
ro: Cursă cu 8 jucători

en: <None>
ro: <Fără>

en: A block's clip is not in the underground area.
ro: Clip-ul unui bloc nu este în zona subterană.

en: A block's clip is not on the right surface.
ro: Clip-ul unui bloc nu este pe suprafaţa corectă.

en: A block's clip is outside the building area.
ro: Clip-ul unui bloc este în afara zonei de construire.

en: A block's clip overrides another block.
ro: Clip-ul unui bloc înlocuieşte alt bloc.

en: A buddy slot has been successfully added.
ro: Un slot prieten a fost adăugat cu succes.

en: A comment for the author?
ro: Un comentariu pentru creator?

en: A compulsory update of the game is available (%1%2).
ro: O actualizare obligatorie a jocului este disponibilă (%1%2).

en: A deck with that name already exists.
    Use 'Edit' to modify it.
ro: Deja există un pachet de cartele cu acest nume.
    Foloseşte 'Editare' pentru a-l modifica.

en: A large number of players are trying to connect to ManiaPlanet. Please hold on, you will access the game very soon.
    Estimated Wait Time:
ro: Un număr mare de jucători încearcă să se conecteze la ManiaPlanet. Te rugăm să aştepţi, vei accesa jocul curând.
    Timp de aşteptare estimat:

en: A new connection has been established.
ro: S-a stabilit o nouă conexiune.

en: A new map was successfully downloaded.
    It is now available for you to play!
ro: O nouă hartă a fost descărcată cu succes.
    Acum este disponibilă pentru tine să joci!

en: A new player joins the game.
ro: Un nou jucător se alătură jocului.

en: A new replay was successfully downloaded.
    You can race against it
    or view it with the replay editor
ro: O nouă reluare a fost descărcată cu succes. 
    Poţi concura împotriva acesteia 
    sau o poţi vizualiza cu editorul pentru reluare

en: A new version of the game has just been downloaded. Some files are going to be updated.
    
    This operation requires Administrator privileges.
ro: O nouă versiune a jocului a fost descărcată. Unele fișiere vor fi actualizate.
    
    Această operație necesită privilegii de Administrator

en: A player with this email is already invited.
ro: Un jucător cu acest e-mail este deja invitat.

en: A predefined game script with this name already exists.
    Choose another name to avoid conflicts.
ro: Deja există un script de joc predefinit cu acest nume.
    Alege alt nume pentru a evita conflictele.

en: ACTION
ro: ACŢIUNE

en: AGP Usage
ro: Folosire AGP

en: Abort
ro: Anulare

en: Abuse successfully reported.
ro: Abuzul a fost raportat cu succes.

en: Accelerate
ro: Accelerează

en: Accelerate & brake (analog)
ro: Accelerează şi frânează (analog)

en: Accelerate (analog)
ro: Accelerare (analogic)

en: Acceleration
ro: Acceleraţie

en: Acceleration quantity
ro: Cantitate acceleraţie

en: Accept referees :
ro: Accept arbitri :

en: Access denied
ro: Acces refuzat

en: Access to $0f0%1$z will cost you $0f0%2$z Planets.
    Your Planets: %3%4$z
ro: Accesul la $0f0%1$z te va costa $0f0%2$z Planets.
    Planets ale tale: %3%4$z

en: Access to this data (%1) costs %2 Planets:
ro: Accesul la aceste date (%1) costă %2 Planets:

en: Access to this data (%1) costs 1 Planet:
ro: Accesul la aceste date (%1) costă 1 Planet:

en: Account
ro: Cont

en: Account Connection
ro: Conectarea contului

en: Account creation failed. Error:
    %1
    Retry?
ro: Crearea contului a eșuat. Eroare:
    %1
    Reîncerci?

en: Account successfully created!
ro: Cont creat cu succes!

en: Achievements
ro: Realizări

en: Achievements of $<%1$>
ro: Realizările lui $<%1$>

en: Action Maker
ro: Producător acţiune

en: Actions
ro: Acţiuni

en: Activate rumble
ro: Activează zarvă

en: Add
ro: Adaugă

en: Add 5 ManiaPlanet Stations
ro: Adaugă 5 ManiaPlanet Stations

en: Add ManiaPlanet Stations
ro: Adaugă ManiaPlanet Stations

en: Add a Buddy
ro: Adaugă prieten

en: Add a Map
ro: Adaugă o hartă

en: Add a buddy slot
ro: Adaugă un slot prieten

en: Add a custom map
ro: Adaugă o hartă particularizată

en: Add a map to the group campaign
ro: Adaugă o hartă la campania grupului

en: Add clip
ro: Adaugă clip

en: Add item
ro: Adaugă articol

en: Add server to favorites
ro: Adaugă server la favorite

en: Add to Selection
ro: Adaugă la selecţie

en: Add to tag display list
ro: Adaugă tag la lista de afişare

en: Add track
ro: Adaugă pista

en: Add your own music
ro: Adaugă propria muzică

en: Add your own picture
ro: Adaugă propria poză

en: Adding buddy
ro: Se adaugă un prieten

en: Adding server to favorites
ro: Serverul se adaugă la favorite

en: Additional icons:
ro: Pictograme suplimentare:

en: Advanced
ro: Avansat

en: Advanced Customisation Tools
ro: Instrumente avansate de personalizare

en: Advanced Edition Tools
ro: Instrumente avansate de editare

en: Advanced Options
ro: Opţiuni avansate

en: Advanced editor
ro: Editor avansat

en: Advanced options
ro: Opţiuni avansate

en: Advanced parameters
ro: Parametri avansaţi

en: Advanced params
ro: Parametri avansaţi

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: Advanced stereoscopy
ro: Opţiuni avansate

en: Advanced...
ro: Avansat...

en: Advantage: %1 (%2)
ro: Avantaj: %1 (%2)

en: Align Image
ro: Aliniază imaginea

en: All
ro: Toate

en: All Servers
ro: Toate serverele

en: All attackers eliminated!
ro: Toţi atacatorii au fost eliminaţi!

en: All defenders eliminated
ro: Toţi atacatorii au fost eliminaţi

en: All defenders eliminated!
ro: Toţi apărătorii au fost eliminaţi!

en: All defenders eliminated, capture the goal!
ro: Toţi apărătorii sunt eliminaţi, capturează ţinta!

en: All defenders eliminated.
ro: Toţi atacatorii au fost eliminaţi.

en: All ghosts recorded!
    File: $<%1$> 
    Directory: %2
    Map medal times updated.
ro: Toate ghost-urile sunt înregistrate!
    Fișier: $<%1$> 
    Director: %2
    Timpurile medaliei pentru hartă au fost actualizate.

en: All goals captured.
ro: Toate ţintele au fost capturate.

en: All scores validated, waiting ...
ro: Toate scorurile validate, în așteptare. . .

en: Allow custom models
ro: Permite modele personalizate

en: Allow map download :
ro: Permite descărcare hartă :

en: Allow unlimited horns
ro: Permite claxoane nelimitate

en: Ally Custom Color
ro: Aplică culoare particularizată

en: Already Triggered
ro: Deja declanşat

en: Already a player.
ro: Deja eşti jucător.

en: Already a spectator.
ro: Deja eşti spectator.

en: Already referee.
ro: Ești deja arbitru.

en: Already subscribed to this group
ro: Deja abonat la acest grup

en: Already waiting for a vote.
ro: Deja se aşteaptă un vot.

en: Alternate method
ro: Metodă alternativă

en: Always
ro: Întotdeauna

en: Ambient Occ.
ro: Ocluzie ambient

en: Ammo Reload
ro: Reîncărcare armură

en: An error occurred during the transaction.
ro: A apărut o eroare la tranzacție.

en: An error occurred when
    updating your zone
ro: A apărut o eroare în timpul
    actualizării zonei tale

en: An error occurred when updating your profile.
ro: A apărut o eroare în timpul actualizării profilului tău.

en: An error occurred:
    %1
ro: A apărut o eroare:
    %1

en: An optional update of the game is available (%1%2).
ro: O actualizare opțională a jocului este disponibilă (%1%2).

en: An update of the game is available (%1 kBytes).
    %2
    Do you want to download the update and upgrade the game ?
ro: O actualizare a jocului este disponibilă (%1 kBytes).
    %2
    Dorești să descarci actualizarea şi să actualizezi jocul acum ?

en: Anaglyph
ro: Anaglif

en: Analog dead zone
ro: Unghi mort analogic

en: Analog sensitivity
ro: Sensibilitate analogică

en: Analyser
ro: Analizator

en: Anchor
ro: Ancoră

en: Anchor rotation
ro: Rotire ancoră

en: Anchor visibility
ro: Vizibilitate ancoră

en: Antialias
ro: Blocare nume false

en: Antialiasing
ro: Blocare nume false

en: Apply
ro: Aplică

en: Apply Symmetry to Selection
ro: Simetria se aplică la selecţie

en: Apply an image directly to the skin texture
ro: Aplică o imagine direct la textura skin-ului

en: Apply stickers on the car
ro: Aplică autocolante pe mașină

en: April
ro: Aprilie

en: Are you sure you want to cancel the registration of your official record?
ro: Eşti sigur că vrei să anulezi înregistrarea arhivei oficiale?

en: Are you sure you want to change your current account?
ro: Ești sigur că vrei să-ți schimbi contul curent?

en: Are you sure you want to clear your current message?
ro: Eşti sigur că vrei să goleşti mesajul actual?

en: Are you sure you want to delete $<%1$>?
    All local scores made by $<%2$> will be lost.
ro: Eşti sigur că vrei să ştergi $<%1$>?
    Toate scorurile obţinute de $<%2$> se vor pierde.

en: Are you sure you want to delete the folder %1 and all its contents?
ro: Eşti sigur că doreşti să ştergi directorul %1 şi tot ceea ce conţine?

en: Are you sure you want to disconnect your profile?
    Proceed if you want to connect your profile to another account.
    Your current account will not be destroyed.
ro: Ești sigur că vrei să-ți deconectezi profilul?
    Continuă dacă vrei să-ți conectezi profilul la alt cont.
    Contul tău curent nu va fi distrus.

en: Are you sure you want to join your buddy on the server $<%1$>?
ro: Ești sigur că vrei să te alături prietenului tău pe serverul $<%1$>?

en: Are you sure you want to remove $<%1$> from your buddy list?
ro: Ești sigur că vrei să-l ştergi pe $<%1$> din lista ta de prieteni?

en: Are you sure you want to remove all messages?
ro: Eşti sigur că vrei să ştergi toate mesajele?

en: Are you sure you want to remove this message?
ro: Eşti sigur că vrei să ştergi mesajul acesta?

en: Are you sure you want to send all messages?
ro: Ești sigur că vrei să trimiți toate mesajele?

en: Are you sure you want to unsubscribe from this group ($<%1$>)?
ro: Ești sigur că vrei să te dezabonezi de la acest grup ($<%1$>)?

en: Armor
ro: Armură

en: Armor Regen
ro: Regenerare armură

en: Armors left
ro: Armuri rămase

en: Armors lost by %1 : %2
ro: Armuri pierdute de %1 : %2

en: ArrowDown
ro: SăgeatăJos

en: ArrowUp
ro: SăgeatăSus

en: Article deleted
ro: Articol şters

en: As dds
ro: Ca dds

en: Ask for opponents in solo races
ro: Cere adversari în cursele solo

en: Associate %1 URL protocol to %2
ro: Asociere %1 URL protocol la %2

en: Associate %1 files to %2
ro: Asociază %1 fişierele cu %2

en: Associations
ro: Asocieri

en: Attacker
ro: Atacant

en: Attacker eliminated.
ro: Atacator eliminat.

en: Audio device
ro: Dispozitiv audio

en: Audio enable
ro: Audio activat

en: Audio stream
ro: Flux audio

en: Author
ro: Creator

en: Author Medal
ro: Medalia creatorului

en: Author's comment
ro: Comentariile creatorului

en: Auto Spectator
ro: Spectator Automat

en: Auto connect at start
ro: Conectare automată la start

en: Auto exposure
ro: Auto expunere

en: Avatar and Name
ro: Avatar şi nume

en: Avatar import
ro: Avatar Import

en: Avatars
ro: Avatare

en: Avg
ro: Med.

en: Awesome!!!
ro: Fantastic!!!

en: Back
ro: Înapoi

en: Back to player page
ro: Înapoi la player page

en: Back to previous menu
ro: Înapoi la meniul anterior

en: Background quality
ro: Calitate fundal

en: Backward
ro: Înapoi

en: Bad
ro: Rău

en: Bad language file
ro: Limbă fișier greşită

en: Bad proxy configuration
ro: Configuraţie proxy eşuată.

en: Balance Teams
ro: Balanţă Echipe

en: Balance teams
ro: Balanţă echipe

en: Balance the teams
ro: Echilibrează echipele

en: Ban map %1
ro: Ban hartă %1

en: Base :
ro: Bază:

en: Base Index
ro: Index de bază

en: Base:
ro: Bază:

en: Battle Mode
ro: Mod Battle

en: Be the last player standing to win.
ro: Rămâi ultimul jucător în picioare pentru a câştiga.

en: Become referee
ro: Devin-o arbitru

en: Bench
ro: Probă

en: Bench result:
    Average Fps=%1
    Minimum Fps=%2
ro: Rezultate probe:
    Fps mediu=%1
    Fps minim=%2

en: Benching with %1 config...
ro: Configurarea probatului cu %1...

en: Benchmark
ro: Etalon

en: Best
ro: Cel mai bun

en: Best Combo
ro: Cea mai bună combinaţie

en: Best Players
ro: Cei mai buni jucători

en: Best score
ro: Scor maxim

en: Best time
ro: Cel mai bun timp

en: Best time :
ro: Cel mai bun timp:

en: Black
ro: Negru

en: Blacklist URL
ro: Listă neagră URL

en: BlendZ
ro: AmestecZ

en: Block Editor
ro: Editor bloc

en: Block End
ro: Terminare bloc

en: Block Mode (F2)
ro: Mod bloc (F2)

en: Block Properties Mode
ro: Mod Proprietăţi bloc

en: Block Start
ro: Start bloc

en: Block Stock Mode
ro: Mod stoc pentru blocuri

en: Block skin import
ro: Bloc skin import

en: Blocks
ro: Blocuri

en: Bloom
ro: Luciu

en: Blue
ro: Albastru

en: Brake
ro: Frânează

en: Brake (analog)
ro: Frână (analogic)

en: Break! Advantage: $<%1$>
ro: Întrerupere! Avantaj: $<%1$>

en: Brightness
ro: Luminozitate

en: Broadcast
ro: Difuzat

en: Bronze
ro: Bronz

en: Bronze Medal
ro: Medalia de bronz

en: Browse
ro: Navigare

en: Brush
ro: Pensula

en: Buddies Medals Ranking
ro: Clasament medalii ale prietenilor

en: Buddy
ro: Prieten

en: Buddy list successfully updated.
ro: Lista cu prieteni s-a actualizat cu succes.

en: Buddy not found.
ro: Prietenul nu a fost găsit.

en: Building Mode
ro: Mod construcţie

en: Bulldoze
ro: Buldozer

en: Buy a buddy slot
ro: Cumpără un slot prieten

en: Buy a key
ro: Cumpără un cod

en: Buy account upgrade
ro: Cumpără upgrade cont

en: Buy now
ro: Cumpără acum

en: By
ro: De

en: By breaking the rules of the game, you have not respected the other players.
    Your account is locked.
ro: Prin încălcarea regulilor de joc, nu ai respectat pe ceilalți jucători.
    Contul tău este blocat.

en: CHANGE VIEW
ro: SCHIMBĂ VIZUALIZARE

en: CPU usage
ro: Utilizare CPU

en: Cache size
ro: Mărime cache

en: CallVote balance teams
ro: CallVote balanţă echipe

en: CallVote change mode settings
ro: CallVote schimbă mod setări

en: CallVote go to map
ro: CallVote mergi la hartă

en: CallVote ignored.
ro: CallVote este ignorat.

en: CallVote kick
ro: CallVote excludere

en: CallVote next map
ro: CallVote harta următoare

en: CallVote not allowed.
ro: CallVote nu este permis.

en: CallVote restart
ro: Repornire CallVote

en: Callvote threshold (%) :
ro: Prag Callvote (%):

en: Callvote timeout :
ro: Expirare Callvote:

en: Camera free
ro: Camera liberă

en: CameraDown
ro: CameraJos

en: CameraUp
ro: CameraSus

en: Campaign :
ro: Campanie:

en: Cancel
ro: Anulare

en: Cancelled
ro: Anulat

en: Cancelling
ro: Se revocă

en: Cannot change password:
ro: Parola nu se poate schimba:

en: Cannot connect to the server
ro: Conexiune la server eşuată.

en: Cannot create the group:
ro: Grupul nu poate fi creat:

en: Cannot delete profile of the current player!
ro: Nu se poate şterge profilul jucătorului actual!

en: Cannot join server...
ro: Nu se poate conecta la server...

en: Cannot join server:
    %1
ro: Nu se poate conecta la server:
    %1

en: Cannot merge replays in versions %1 and %2.
ro: Nu se pot îmbina reluările din versiunile  %1 şi %2.

en: Cannot merge validation replays.
ro: Nu poţi îmbina reluările de validare.

en: Cannot retrieve the Manialink:
ro: Nu se poate relua Manialink:

en: Cannot try to subscribe to group:
ro: Nu poţi încerca să te abonezi la grup:

en: Cannot update groups.
    %1
ro: Grupurile nu se pot actualiza.
    %1

en: Cannot update the buddy list:
ro: Lista cu prieteni nu se poate actualiza:

en: Cannot update the favorites list:
ro: Nu se poate actualiza lista cu favorite:

en: Cannot write config. settings to 
    %1.
ro: Nu se pot scrie config. settings în 
    %1.

en: Capturable Index
ro: Index captabil

en: Capture
ro: Captură

en: Capture Weight
ro: Greutate captură

en: Capture the $<$0f0poles$> to win.
ro: Capturează $<$0f0poles$> pentru a câştiga.

en: Capture the $<$0f0poles$> to win.
    You cannot capture during $<$0f0defense$> phases.
ro: Capturează $<$0f0poles$> pentru a câştiga.
    Nu poţi captura în timpul fazelor $<$0f0defense$>.

en: Capture the poles of the opposing team!
ro: Capturează polii echipei adverse!

en: Capture time
ro: Timp captură

en: Capturing
ro: Capturare

en: Car reflections
ro: Reflexia maşinii

en: Car reflects
ro: Reflexia maşinii

en: Cards to Squares Mode
ro: Mod carduri la pătrate

en: Center spring intensity
ro: Intensitate arc centru

en: Challenge other players
ro: Provoacă alţi jucători

en: Challenge other players!
ro: Provoacă alți jucători!

en: Change camera
ro: Schimbă camera

en: Change map
ro: Schimbă harta

en: Change mode and start a new match.
ro: Schimbă modul şi începe un meci nou.

en: Change team
ro: Schimbă echipa

en: Change the location where the game stores all its data.
    (currently %1)
ro: Schimbă locația unde jocul stochează toate datele.
    (în prezent %1)

en: Change the location where the game stores your personal data.
    (currently %1)
ro: Schimbă locația unde jocul stochează datele tale personale.
    (în prezent %1)

en: Change the settings: $<%1$>
ro: Schimbă setările: $<%1$>

en: Change your password
ro: Schimbă-ţi parola

en: Change your zone
ro: Schimbă-ți zona

en: Chat time :
ro: Timp chat:

en: Chat to all
ro: Discută cu toţi

en: Cheat suspicion
ro: Suspiciune de trişare

en: Check Internet connection
ro: Verifică conexiunea la Internet

en: Check of %1 update failed!
ro: Verificarea actualizării %1 a eşuat!

en: Checking game data
ro: Verificare date joc

en: Checking the connection to the game master server.
    Please wait...
ro: Se verifică conexiunea cu serverul primar al jocului.
    Te rugăm să aștepți...

en: Checking the login %1
    Please wait ...
ro: Se verifică numele de acces %1
    Te rugăm să aştepţi ...

en: Checkpoint captured.
ro: Checkpoint capturat.

en: Choose
ro: Alege

en: Choose Map Type
ro: Alege Tip de hartă

en: Choose Opponents
ro: Alege adversari

en: Choose a Game Mode
ro: Alege un Mod de joc

en: Choose a Map
ro: Alege o hartă

en: Choose a Server
ro: Alege un server

en: Choose a Slot
ro: Alege un Slot

en: Choose a campaign
ro: Alege o campanie

en: Choose a difficulty
ro: Alege dificultate

en: Choose a group
ro: Alege un grup

en: Choose a sound
ro: Alege un sunet

en: Choose an Environment
ro: Alege mediu

en: Choose an activity
ro: Alege o activitate

en: Choose an environment
ro: Alege mediu

en: Choose an image
ro: Alege o imagine

en: Choose an input device
ro: Alege un dispozitiv de intrare

en: Choose between simple and advanced map editor
ro: Alege între editorul de hărţi simplu şi avansat

en: Choose custom Music
ro: Alege muzică particularizată

en: Choose game mode
ro: Alege un mod de joc

en: Choose skin
ro: Alege Skin

en: Choose the action to perform on this group:
ro: Alege o acțiune pentru a o realiza pe acest grup:

en: Choose the scale
ro: Alege scala

en: Choose the shininess
ro: Alege strălucirea

en: Choose the transparency
ro: Alege transparenţa

en: Choose your Avatar
ro: Alege-ți avatarul

en: Choose your Editor
ro: Alege-ți Editorul

en: Choose your Location
ro: Alege-ți locaţia

en: Choose your opponents
ro: Alege-ți Oponenții

en: Choose your profile
ro: Alege profilul

en: Choose your team
ro: Alege-ți echipa

en: Choose your zone
ro: Alege-ți zona

en: Clear
ro: Golire

en: Clear All
ro: Golește tot

en: Clear OffZone?
ro: Ştergi OffZone?

en: Clear all blocks?
ro: Ştergi toate blocurile?

en: Clear all objects?
ro: Ştergi toate obiectele?

en: Clear everything?
ro: Ştergi tot?

en: Clear selection?
ro: Ştergi selecţia?

en: Clear tag display list
ro: Şterge tag la lista de afişaj

en: Clear terrain?
ro: Ştergi terenul?

en: Clear the map
ro: Șterge harta

en: Clear unused spot models ?
ro: Șterge modelele nefolosite?

en: Click here to change the control device
ro: Clic aici pentru a schimba aparatul de control

en: Click here to install a title.
ro: Clic aici pentru a instala un titlu.

en: Click on 'OK' to continue
ro: Dă clic pe 'OK' pentru a continua

en: Click on a record to retrieve the corresponding replay
ro: Click pe o înregistrare ca să primești reluarea corespunzătoare

en: Click on the picture to change your Avatar
ro: Dă clic pe poză pentru a schimba avatarul

en: Click to add a player
ro: Click pentru a adăuga un jucător

en: Client port
ro: Port client

en: Clip number %1 already has a trigger here.
ro: Clipul numărul %1 are deja un declanșator aici.

en: Close
ro: Închide

en: Collection :
ro: Colecție:

en: Color :
ro: Culoare:

en: Combo breaker
ro: Întrerupător combinaţie

en: Comment
ro: Comentariu

en: Comment :
ro: Comentariu :

en: Common data files
ro: Fişiere de date comune

en: Compatible ghost found on disk
ro: Ghost compatibil a fost găsit pe disc

en: Competitions
ro: Întreceri

en: Compilation Error in:
ro: Eroare de compilare în:

en: Compilation failures
ro: Erori de compilare

en: Compile
ro: Redactează

en: Compress & Save
ro: Comprimă şi salvează

en: Compute Decals
ro: Calculează abțibilduri

en: Compute shadows
ro: Calculează umbrele

en: Compute shadows quality
ro: Calculează calitatea umbrelor

en: Computing shadows
ro: Calcularea umbrelor

en: Concatenate replays
ro: Concatenare reluări

en: Condition :
ro: Stare :

en: Configuration
ro: Configurare

en: Configuration Names
ro: Nume configuraţii

en: Configure
ro: Configurare

en: Configure controls
ro: Configurează controler

en: Confirm
ro: Confirmă

en: Confirm new password:
ro: Confirmă parola nouă:

en: Confirm password
ro: Confirmă parola

en: Confirm your email
ro: Confirmă email-ul tău

en: Confirmation
ro: Confirmare

en: Congratulations!
ro: Felicitări!

en: Congratulations! Only %1 players out of %2 collected all the medals for this campaign!
ro: Felicitări! Numai %1 jucători din %2 au adunat toate medaliile din această campanie!

en: Congratulations! You unlocked the first Black map!
     You now have access to the Nadeo Opponents!
ro: Felicitări! Ai deblocat prima hartă Neagră!
    Acum ai acces la Adversarii Nadeo!

en: Connect
ro: Conectează-te

en: Connected
ro: Conectat

en: Connecting to %1...
ro: Se conectează la %1...

en: Connection Error
ro: Eroare de conectare

en: Contacting server...
ro: Se contactează serverul...

en: Contents
ro: Cuprins

en: Contents :
ro: Cuprins :

en: Continue
ro: Continuă

en: Continue offline
ro: Continuă offline

en: Continue?
ro: Continui?

en: Convergence
ro: Convergenţă

en: Conversion to a ManiaPlanet Account
ro: Convertire la un cont ManiaPlanet

en: Convert
ro: Converteşte

en: Convert ogg file
ro: Convertește fișier ogg

en: Copy
ro: Copiază

en: Copy Selection
ro: Copiază selecţia

en: Copy to clipboard
ro: Copiază în clipboard

en: Copy/Paste Mode [C]
ro: Mod Copiere/Lipire [C]

en: Copying synchronized files, 
     please wait...
ro: Copierea fișierelor sincronizate, 
     te rugăm să aștepți...

en: Corrupted login.
ro: Nume de acces infectat

en: Could not connect.
ro: Nu s-a putut conecta:

en: Could not connect: 
    %1
ro: Nu s-a putut conecta: 
    %1

en: Could not contact server.
ro: Serverul nu a putut fi contactat.

en: Could not create the skin.
    Unknown file extension
ro: Skin-ul nu a putut fi creat.
    Extensie fișier necunoscută

en: Could not create the skin.
    Wrong URL?
ro: Skin-ul nu a putut fi creat. 
    URL greşit?

en: Could not determine the title to use.
ro: Nu s-a putut determina titlul pentru utilizare.

en: Could not establish UDP connection:
    Falling back to TCP only.
    To improve your online experience,
    try configuring your firewall!
ro: Nu s-a putut stabili conexiunea UDP connection:
    Se întoarce iar la TCP.
    Pentru a îmbunătăți experiența ta online,
    încearcă să configurezi firewall-ul!

en: Could not export !
ro: Imposibil de exportat!

en: Could not export clip
ro: Clipul nu s-a exportat

en: Could not find DirectX9
ro: DirectX9 nu a putut fi găsit

en: Could not find player score.
ro: Nu a putut fi găsit scorul jucătorului.

en: Could not find the title %1.
ro: Nu s-a găsit titlul %1.

en: Could not import clip
ro: Clipul nu s-a importat

en: Could not import replay tracks
ro: Nu s-a putut importa piste reluate

en: Could not init internet
ro: Internetul nu a putut fi iniţializat

en: Could not initialize the network.
ro: Reţeaua nu a putut fi iniţializată.

en: Could not install or update the title's files...
ro: Nu a putut instala sau actualiza titlurile fișierelor...

en: Could not load map!
ro: Harta nu a putut fi încărcată!

en: Could not load the Match settings:
    %1
ro: Setările Meciului nu s-au încărcat:
    %1

en: Could not load the replay.
ro: Reluarea nu a putut fi încărcată.

en: Could not obtain all pack keys needed for the files included.
ro: Nu au fost obţinute toate codurile pachetului pentru fişierele incluse.

en: Could not report abuse:
ro: Abuzul nu a fost raportat:

en: Could not retrieve team profile.
    %1
ro: Nu s-a putut accesa profilul echipei.
    %1

en: Could not retrieve the campaign's info.
    %1
ro: Nu s-au putut primi informaţiile campaniei.
    %1

en: Could not retrieve the map list.
ro: Nu s-a putut prelua lista cu hartă.

en: Could not retrieve your graphic device performance.
    Automatic graphic quality may be inadequate.
ro: Performanţa dispozitivului tău grafic nu poate fi preluată.
    Calitatea grafică automată ar putea fi inadecvată.

en: Could not save the MatchSettings:
    %1
ro: Setările meciului nu pot fi salvate: 
    %1

en: Could not save the map!
ro: Harta nu a putut fi salvată!

en: Could not save the replay!
ro: Reluarea nu a putut fi salvată!

en: Could not search:
    %1
ro: Căutarea nu a putut fi efectuată:
    %1

en: Could not send email.
    %1
ro: E-mailul nu a fost trimis. 
    %1

en: Could not terraform to place the Block.
ro: Terenul nu a putut fi configurat pentru a amplasa Blocul.

en: Could not terraform to place the Macroblock.
ro: Terenul nu a putut fi configurat pentru a amplasa Macroblock.

en: Could not upload this map.
    %1
ro: Această hartă nu s-a încărcat.
    %1

en: Could not validate the replay for $<%1$>
ro: Reluarea pentru $<%1$> nu a fost validată

en: Could not validate!
     no key events available...
ro: Nu a putut fi validat!
     nu sunt disponibile evenimente cod...

en: Could not validate!
    Wrong simulation
ro: Nu a putut fi validat!
    Simulare greşită

en: Counter KO failed.
ro: Contorul KO a eşuat.

en: Counter KO!
ro: Contor KO!

en: Counter! $<%1$> hasn't lost yet.
ro: Contor! $<%1$> nu a pierdut încă.

en: Cpu/Gpu synchro
ro: Sincronizare CPU/GPU

en: Create
ro: Creează

en: Create Icon
ro: Creează pictogramă

en: Create MacroBlock Variant
ro: Creează variantă MacroBlock

en: Create a Pack
ro: Crearea unui pachet

en: Create a Server
ro: Creează un server

en: Create a desktop icon
ro: Creează o pictogramă pe desktop

en: Create a group
ro: Creează un grup

en: Create a new Plugin Script
ro: Crează un nou script de plugin

en: Create a new Profile
ro: Creează un Profil nou

en: Create a pack
ro: Crearea unui pachet

en: Create a profile
ro: Selectează un Profil

en: Create a server
ro: Creează un server

en: Create an image from the text entry
ro: Creează o imagine de introducere a textului

en: Create and manage your own titles. (Advanced users only.)
ro: Creează şi gestionează propriile titluri. (Numai pentru utilizatorii avansaţi.)

en: Create new MacroBlock
ro: Creează un MacroBlock nou

en: Create new group
ro: Creează un grup nou

en: Create new...
ro: Creează un nou...

en: Creating the account...
ro: Creare cont...

en: Credits
ro: Credite

en: Cup
ro: Cupă

en: Cup Mode
ro: Mod cupă

en: Current Combo
ro: Combinaţie curentă

en: Current cache size
ro: Mărime cache curentă

en: Current color
ro: Culoare curent:

en: Current password:
ro: Parola curentă:

en: Custom
ro: Particularizat

en: Custom Blocks Mode (F5)
ro: Mod blocuri personalizate (F5)

en: Custom Information
ro: Informaţii particularizate

en: Custom data
ro: Date particularizate

en: Custom data directories
ro: Directoare de date particularizate

en: Custom installation
ro: Instalare personalizată

en: Custom mod
ro: Mod personalizat

en: Custom music
ro: Muzică personalizată

en: Custom settings
ro: Setări personalizate

en: Customize
ro: Personalizare

en: Customize the layout:
ro: Personalizare aspect:

en: Cut Block
ro: Decupare bloc

en: Cut Selection
ro: Taie selecţia

en: Cut after
ro: Decupare după

en: Cut before
ro: Decupare înainte

en: D / Ctrl + Mouse Wheel Down
ro: D / Ctrl + Rotiță mouse în jos

en: DOF samples
ro: Mostre DOF

en: DRIVE
ro: CONDU

en: Data access
ro: Date de acces

en: Data importer
ro: Importator de date

en: Date :
ro: Data :

en: Decals
ro: Abţibilduri

en: Decals Mode
ro: Mod Abţibilduri

en: December
ro: Decembrie

en: Decrease cam fov
ro: Descreşte Cam FOV

en: Default
ro: Prestabilit

en: Default horns
ro: Claxoane prestabilite

en: Default sound
ro: Sunet prestabilit

en: Default values
ro: Valori prestabilite

en: Defense
ro: Apărare

en: Delete
ro: Șterge

en: Delete this Article?
ro: Vrei să ştergi acest Articol?

en: Delete this Macroblock?
ro: Vrei să ştergi acest Macroblock?

en: Delete this Plugin?
ro: Vrei să ştergi acest Plugin?

en: Delivered by
ro: Livrat de

en: Depth
ro: Adâncime

en: DepthOfField
ro: LăţimeDeTeren

en: Description
ro: Descriere

en: Destroy all paths?
ro: Distrugi toate căile?

en: Did you talk to a friend about ManiaPlanet yet?
ro: Ai vorbit cu un prieten despre ManiaPlanet deja?

en: Difficulty
ro: Dificultate

en: Direct elimination
ro: Eliminare directă

en: Direct lighting
ro: Iluminare directă

en: Dirt Intensity
ro: Intensitate murdărie

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Disable HdrCubeRenderMipMap
ro: Dezactivează HdrCubeRenderMipMap

en: Disable ZBufferRange
ro: Dezactivează ZBufferRange

en: Disable advertising
ro: Dezactivare publicitate

en: Disable replay recording
ro: Dezactivează înregistrare reluare

en: Disable scan cache
ro: Dezactivează scanare cache

en: Discard changes and quit
ro: Renunță la modificări şi închide

en: Disconnect Account
ro: Deconectează cont

en: Display Freq.
ro: Afișaj Frecvență

en: Display Ghosts name on event
ro: Afişare nume Ghost în eveniment

en: Display Mode
ro: Mod afişaj

en: Display Ratio
ro: Afișare coeficient

en: Display VSync
ro: Afișaj VSync

en: Display car names
ro: Afişare nume maşini

en: Display checkpoints events
ro: Afişare evenimente puncte de verificare

en: Display cost
ro: Afişare cost

en: Display end of laps events
ro: Afişare evenimente sfârşit de ture

en: Display end of race events
ro: Afişare evenimente sfârşit de cursă

en: Display game key
ro: Afişare cod joc

en: Display mode
ro: Mod afişaj

en: Display mode for events
ro: Afişare mod pentru evenimente

en: Display size
ro: Dimensiune afişaj

en: Display stunt figures events
ro: Afişare evenimente cascadorii

en: Display synchro
ro: Afișare sincron

en: Displaying reports %1$s-%2$s out of %3$s for map %4$s :
ro: Se afișează rapoartele %1$s-%2$s din %3$s pentru harta %4$s :

en: Distance
ro: Distanţă

en: Do Not Show Again
ro: Nu mai afişa din nou

en: Do you really want to CallVote to balance teams?
ro: Eşti sigur că doreşti ca CallVote să echilibreze echipele?

en: Do you really want to CallVote to go to next map?
ro: Eşti sigur că vrei ca CallVote să treacă la următoarea hartă?

en: Do you really want to CallVote to restart?
ro: Eşti sigur că vrei să repornească CallVote?

en: Do you really want to add this player to your buddy list?
ro: Ești sigur că vrei să adaugi acest jucător la lista ta de prieteni?

en: Do you really want to ban this player?
ro: Ești sigur că vrei să banezi acest jucător?

en: Do you really want to call for a vote to ban this player?
ro: Eşti sigur că vrei să apelezi la votare pentru a da ban acestui jucător?

en: Do you really want to call for a vote to kick this player?
ro: Eşti sigur că vrei să apelezi la votare pentru a elimina acest jucător?

en: Do you really want to delete
    "$<%1$>"?
ro: Eşti sigur că vrei să ştergi 
    "$<%1$>"?

en: Do you really want to halt the server and return to the menus?
ro: Eşi sigur că vrei să opreşti serverul şi să te întorci la meniuri?

en: Do you really want to kick this player?
ro: Ești sigur că vrei să excluzi acest jucător?

en: Do you really want to leave the server and return to the menus?
ro: Eşi sigur că vrei să părăseşti serverul şi să te întorci la meniuri?

en: Do you really want to lock the map
    using password '%1'?
ro: Eşti sigur că vrei să blochezi harta 
    folosind parola '%1'?

en: Do you really want to remove this Deck?
ro: Eşti sigur că vrei să ştergi acest Pachet de cartele?

en: Do you want to add this server to your favorites?
ro: Vrei să adaugi acest server la favorite?

en: Do you want to cancel account creation?
ro: Vrei să anulezi crearea contului?

en: Do you want to cancel all updates?
ro: Vrei să anulezi toate actualizările?

en: Do you want to cancel this download?
ro: Vrei să anulezi această descărcare?

en: Do you want to cancel this update ?
ro: Vrei să anulezi această actualizare?

en: Do you want to challenge the %1?
ro: Vrei să-l provoci pe %1?

en: Do you want to check if downloaded data is up to date?
ro: Vrei să verifici dacă datele descărcate sunt actualizate?

en: Do you want to choose a title to load into this station?
ro: Vreți să alegeți un titlu pentru a-l încărca în stația aceasta?

en: Do you want to complete the execution of the ManiaCode?
ro: Vrei să finalizezi executarea ManiaCode?

en: Do you want to delete the folder %1 and all its contents (including your profiles, maps, replays and skins)?
ro: Vrei să ștergi directorul %1 și tot conținutul său (inclusiv profile, hărți, reluări şi skins)?

en: Do you want to delete the folder %1 and all its contents?
ro: Doreşti să ştergi directorul %1 şi tot ceea ce conţine?

en: Do you want to download the update and upgrade the game ?
ro: Vrei să descarci actualizarea şi upgrade-ul jocului?

en: Do you want to load this title into the station?
ro: Vrei să încarci acest titlu în staţie?

en: Do you want to play with this map now?
ro: Vrei să joci cu această hartă acum?

en: Do you want to remove the locator of this data?
ro: Vrei să ştergi localizatorul din aceste date?

en: Do you want to remove this server from your favorites?
ro: Vrei să ştergi acest server din favorite?

en: Do you want to retrieve your previous %1's data found in 'My Documents\%2'?
ro: Vrei să recuperezi datele anterioare %1's care se află în 'Documentele mele\%2'?

en: Do you want to select this avatar for your profile?
ro: Vrei să selectezi acest avatar pentru profilul tău?

en: Do you want to select this skin for your profile?
ro: Vrei să selectezi acest skin pentru profilul tău?

en: Do you want to specify custom folders for your %1 files?
ro: Doreşti să specifici directoarele particularizate pentru fişierele %1?

en: Do you want to unload the title from this station?
ro: Vreți să eliminați titlul din această stație?

en: Do you want to:
ro: Vrei să:

en: Don't change
ro: Nu schimba

en: Donation :
ro: Donație :

en: Done
ro: Efectuat

en: Download disabled by the server
ro: Descărcare dezactivată de către server

en: Download error
ro: Eroare descărcare

en: Download error :
ro: Eroare descărcare :

en: Download error : unable to join server.
ro: Eroare descărcare : nu se poate conecta la server.

en: Download error. Unable to join server.
    Please try again later.
ro: Eroare la descărcare. Conectare la server imposibilă. 
    Te rugăm să încerci din nou mai târziu.

en: Download from locators (Direct download URL)
ro: Descărcare de la localizator (Descărcare directă URL)

en: Download from peer (P2P)
ro: Descărcați de la peer (P2P)

en: Download in progress, please wait...
ro: Descărcare în curs de desfășurare,te rugăm să aștepți...

en: Download or update of %1 failed.
    Unable to contact the server: %2.
ro: Descărcarea sau actualizarea %1 a eșuat.
    Incapabil să contacteze serverul: %2.

en: Download the best replays of the default group in solo races
ro: Descarcă cele mai bune reluări ale grupului implicit în curse solo

en: Download?
ro: Descarci?

en: Downloaded Maps
ro: Hărţi descărcate

en: Downloading data...
ro: Se descarcă datele...

en: Draw
ro: Desenează

en: Draw match
ro: Meci remiză

en: Draw roads or terrain
ro: Desenează drumuri sau teren

en: Draw round
ro: Rundă remiză

en: Due to the success of ManiaPlanet, too many players are trying to connect to the master server.
    Unfortunately, you cannot connect to it and you will play offline only.
    We regret any inconvenience. We will be able to accept more players to play online soon.
ro: Datorită succesului ManiaPlanet, prea mulţi jucători încearcă să se conecteze la serverul master.
    Din păcate, nu vă puteți conecta la acesta și veţi juca doar offline.
    Regretăm orice neplăcere. Vom fi în măsură să acceptăm mai mulți jucători pentru a juca online în curând.

en: Due to the success of ManiaPlanet, too many players are trying to connect to the master server.
    You have been placed in the queue.
    Estimated Wait Time:
ro: Datorită succesului ManiaPlanet, prea mulţi jucători încearcă să se conecteze la serverul master.
    Ai fost pus în lista de aşteptare.
    Timp de aşteptare estimat:

en: Duplicate avatar
ro: Dublează avatar

en: Duplicate image
ro: Dublează imagine

en: Duplicate music
ro: Dublează muzica

en: Duplicate sound
ro: Dublează sunet

en: Duration (s)
ro: Durată (e)

en: E / Ctrl + Mouse Wheel Up
ro: E / Ctrl + Rotiță mouse în sus

en: Edit
ro: Editează

en: Edit Offzone [O]
ro: Editare Offzone [O]

en: Edit Script
ro: Editează Script

en: Edit a Plugin Script
ro: Editează un script de plugin

en: Edit a Replay
ro: Editează o reluare

en: Edit comments
ro: Editare comentarii

en: Edit snapshot camera
ro: Editare instantaneu cameră

en: Edit special properties
ro: Editare proprietăţi speciale

en: Edit trigger
ro: Editează declanşator

en: Editing protected by password
ro: Editare protejare prin parolă

en: Editors
ro: Editoare

en: Eighth (Press 8)
ro: Al optulea (Apasă 8)

en: Email
ro: E-mail

en: Email successfully sent.
ro: E-mail trimis cu succes.

en: Emblem
ro: Emblemă

en: Emblem blink
ro: Emblemă licărire

en: Emulate cursor
ro: Emulează cursorul

en: Enable
ro: Activare

en: Enable D3D9Ex
ro: Activează D3D9Ex

en: Enable chat
ro: Activează chat

en: Enable check lags
ro: Activează verificare laguri

en: Enable fullscreen GDI
ro: Activare ecran întreg GDI

en: Enable multi-threads
ro: Activează conversaţii multiple

en: Enable specific sensitivity
ro: Activează sensibilitatea specifică

en: End Ghost Recording
ro: Încheiere înregistrare Ghost

en: End Of Laps
ro: Sfârşit de ture

en: End Of Race
ro: Sfârşit de cursă

en: End User License Agreement
ro: Convenție de licență pentru utilizator

en: End of warmup, match starting...
ro: Încheierea încălzirii, meciul începe. . .

en: End race
ro: Sfârșitul cursei

en: End validation
ro: Validare finală

en: End warm-up
ro: Încheie încălzirea

en: Enter
ro: Introduce

en: Enter Text
ro: Introdu text

en: Enter a ManiaPlanet key to convert your current account.
ro: Introdu un cod ManiaPlanet pentru a converti contul tău curent.

en: Enter a ManiaPlanet key to extend the duration of your account.
ro: Introdu un cod ManiaPlanet pentru a prelungi durata contului tău.

en: Enter a Name:
ro: Introdu un nume:

en: Enter a key
ro: Introdu un cod

en: Enter a login
ro: Introdu un nume de acces

en: Enter a name for the new decal (will be used as a filename too):
ro: Introdu un nume pentru un pachet nou de cartele (de asemenea, va fi folosit ca nume de fişier):

en: Enter a password
ro: Introdu o parolă

en: Enter a valid email
ro: Introdu un e-mail valid

en: Enter an Icon Directory:
ro: Introdu o pictogramă director:

en: Enter login and password of the existing TrackMania Nations Forever account you want to import. If you want to import the login also, click on the button 'Use login of this account'
ro: Introdu nume de acces şi parola contului de TrackMania Nations Forever pe care vrei să-l imporți. Dacă vrei să imporți numele de acces, dă click pe butonul "Folosește nume de acces pentru acest cont"

en: Enter racing mode
ro: Introdu mod cursă

en: Enter the URL:
ro: Introducere URL:

en: Enter the login of your Buddy
ro: Introdu numele de acces al prietenului tău

en: Enter the name of the new Deck:
ro: Introdu numele Pachetului de cartele:

en: Enter the new name of the Deck:
ro: Introdu numele noului Pachet de cartele:

en: Enter the password
ro: Introdu parola

en: Enter the title id
ro: Introdu titlul id

en: Enter your age:
ro: Introdu vârsta ta:

en: Enter your friend's email
ro: Introdu e-mailul prietenului

en: Enter your key
ro: Introdu codul tău

en: Enter your name:
ro: Introdu numele tău:

en: Erase
ro: Şterge

en: Erase All
ro: Șterge tot

en: Erase a trigger
ro: Şterge o declanşare

en: Eraser Tool [X]
ro: Unealta Radieră [X]

en: Error
ro: Eroare

en: Error : Cannot write config. file.
ro: Eroare : Nu se poate scrie config. file.

en: Error : unknown official server type.
ro: Eroare: tipul de server oficial necunoscut.

en: Error when retrieving script settings.
ro: Eroare la preluarea setărilor de script.

en: Error, "Pro Racing" must be allowed by Nadeo.
ro: Eroare, "Pro Racing" trebuie aprobat de Nadeo.

en: Error, "Races of champions" must be allowed by Nadeo.
ro: Eroare, "Races of champions" trebuie să fie permis de Nadeo.

en: Error, operation denied.
ro: Eroare, operațiune interzisă.

en: Error, please check the login and password of your organisation.
ro: Eroare, te rugăm să verifici numele de acces şi parola organizației tale.

en: Error, please check the login of your organization.
ro: Eroare, te rugăm să verifici numele de acces al organizaţiei tale.

en: Error, please check your login and password.
ro: Eroare, te rugăm să verifici numele de acces şi parola.

en: Error, please try again later.
ro: Eroare, te rugăm să încerci din nou mai târziu.

en: Error, server removed not found.
ro: Eroare, serverul îndepărtat nu a fost găsit.

en: Error, this server is not official.
ro: Eroare, acest server nu este oficial.

en: Error, this title is already loaded in another station.
ro: Eroare, acest titlu este deja localizat în altă staţie.

en: Error, you are not admin of this organisation.
ro: Eroare, nu eşti administratorul acestei organizaţii.

en: Error, you are not the promoter of this server. Only the promoter can perform this action.
ro: Eroare, nu eşti suporterul acestui server. Numai suporterul poate efectua această acţiune.

en: Error, you can change the server limit only once per 24 hours.
ro: Eroare, ai posibilitatea să modifici limita serverului numai o dată la 24 ore.

en: Error, you can't add this server.
ro: Eroare, nu poţi adăuga acest server.

en: Error, you cannot do an official record attempt on this challenge now.
    Retry later.
ro: Eroare, nu poţi înregistra oficial o încercare la această provocare acum.
    Încearcă mai târziu.

en: Error, you cannot reload this title in this station.
    Please try again in a few minutes.
ro: Eroare, nu poţi reîncărca acest titlu în această staţie.
    Te rugăm să încerci din nou în câteva minute.

en: Error, you're not properly logged-in.
ro: Eroare, nu eşti conectat în mod corespunzător.

en: Error, your account has not been validated.
ro: Eroare, contul tău nu a fost validat.

en: Error. Skin starts with '#' but has no tga.
ro: Eroare. Skin începe cu '#' dar nu are tag.

en: Error:
    Could not initialize the video codec.
    (Maybe this codec does not support the current resolution?)
ro: Eoare:
    Codecul video nu a putut fi iniţializat.
    (Poate acest codec nu suportă rezoluţia actuală?)

en: Error: %1
ro: Eroare: %1

en: Error: invalid campaign.
ro: Eroare: campanie invalidă

en: Error: map file not found
ro: Eroare: fișierul hartă nu a fost găsit

en: Error: script not saved.
ro: Eroare: scriptul nu a fost salvat.

en: Error: the Nations campaign was not found.
ro: Eroare: Campania Naţiunilor nu a fost găsită.

en: Error: the campaign was not found
ro: Eroare: campania nu a fost găsită

en: Error: unable to synchronize your profile with the master server.
    Your profile is not completely up to date.
    Further modifications of your profile may not be taken
    into account for the next launch.
ro: Eroare: nu s-a realizat sincronizarea profilului tău cu serverul master.
    Profilul tău nu este complet actualizat.
    Este posibil ca modificări ulterioare ale profilului tău să nu fie luate în considerare
    la viitoarea lansare.

en: Every Player must select a Profile before continuing!
ro: Fiecare Jucător trebuie să selecteze un Profil înainte de a continua!

en: Every player starts at the same time, the first to reach the finish line wins points.
ro: Fiecare jucător începe în același timp, primul care ajunge la linia de sosire câștigă puncte.

en: Exclusive keyboard capture
ro: Captură tastatură exclusivă

en: Exit
ro: Ieşi

en: Exit (Back to menus)
ro: Ieşire (înapoi la meniuri)

en: Exit (interrupt the match)
ro: Ieşire (întrerupe meciul)

en: Exit (leave the match)
ro: Ieșire (părăsește meciul)

en: Exit to menu
ro: Ieşire în meniu

en: Export anim library...
ro: Exportă librăria de animaţii...

en: Export clip as...
ro: Exportă clipul ca...

en: Export clip...
ro: Exportă clip...

en: Export map and replay
ro: Exportă hartă şi reia

en: Export replay to validate
ro: Exportă reluarea pentru a valida

en: Export to validate
ro: Exportă pentru a valida

en: Exposure
ro: Expunere

en: Extend
ro: Prelungire

en: Extend your ManiaPlanet account
ro: Extinde contul tău ManiaPlanet

en: Extension of a ManiaPlanet Account
ro: Extensia unui cont ManiaPlanet

en: F / Shift + Mouse Wheel Up
ro: F / Shift + Rotiță mouse în sus

en: Failed to convert music
ro: Convertirea muzicii a eşuat

en: Failed to write to %1.
ro: Imposibil de scris în %1.

en: Fails
ro: Eşuează

en: Faster
ro: Mai repede

en: Favorite Servers
ro: Servere preferate

en: Favorite server
ro: Server favorit

en: Favorites
ro: Favorite

en: February
ro: Februarie

en: Field of view
ro: Câmp de vizibilitate

en: Fifth (Press 5)
ro: Al cincilea (Apasă 5)

en: File %1 of %2 : %3...
ro: Fișierul %1 din %2: %3

en: File format
ro: Format fişier

en: File is read-only
ro: Fișierul este doar pentru citire

en: File not found. Unable to select style.
ro: Fişierul nu a fost găsit. Imposibil de selectat stilul.

en: File size is %1 kBytes.
ro: Mărimea fișierului este %1 kBytes.

en: File too large for an avatar (%1 Kb max)
ro: Fișier prea mare pentru un avatar (%1 Kb maxim)

en: FileName
ro: NumeFişier

en: Fill
ro: Umple

en: Fill gutter
ro: Umple jgheab

en: Filling speed of the gauge when capturing a pole.
ro: Atingerea vitezei instrumentului de măsură la capturare pole.

en: Filling speed of the stamina gauge.
ro: Viteza de umplere a instrumentului de măsură stamina.

en: Film curve
ro: Curbă peliculă

en: Filter environment
ro: Filtru pentru mediu

en: Filter environments
ro: Filtru pentru medii

en: Filter game mode
ro: Filtru pentru modul de joc

en: Filtering
ro: Filtrare

en: Finalising Options
ro: Opțiuni finalizare

en: Fine
ro: Bine

en: Finished
ro: Finalizat

en: First (Press 1)
ro: Primul (Apasă 1)

en: First player eliminated!
ro: Primul jucător eliminat!

en: First player to reload.
ro: Primul jucător care reîncarcă.

en: First player to score.
ro: Primul jucător care înscrie.

en: Flat
ro: Plan

en: FocusZ
ro: FocalizareZ

en: Fog Scale
ro: Scală ceaţă

en: For a %1 map, this is...
ro: Pentru o hartă  %1, acesta este...

en: Force Hue
ro: Forțează nuanţa

en: Force Light
ro: Lumină forţă

en: Force convergence
ro: Forța de convergență

en: Force server address
ro: Forţează adresa server

en: Forced
ro: Forţat

en: Forward
ro: Înainte

en: Fourth (Press 4)
ro: Al patrulea (Apasă 4)

en: Fov
ro: CV

en: Free Account Import
ro: Import cont gratuit

en: Free Look Mode (hold  'Alt')
ro: Mod vizualizare liberă (ţine apăsat  'Alt')

en: Free for all
    - Survive as long as possible to score a maximum of points.
    - Bonus points are awarded for the pole capture and for each player hit.
    - If the pole is captured then the playing area will start to shrink. If a player leaves this area he is eliminated.
    - The first player to reach %1 points wins.
    
    Press ALT to improve your character. Any time you earn points, xp is granted to you. When you have enough xp, you level up and earn new skill points to assign.
    - Reseting all caracteristics is free but can be done only once.
    - When you reach level %2, you are allowed to 'rebirth', i.e. go back to level 1 with one extra point to assign.
    - Your progress is saved until you disconnect from the server.
ro: Gratis pentru toţi
    - Supraviețuieşti cât timp este posibil să înscrii un maximum de puncte.
    - Punctele bonus sunt acordate pentru polul capturat şi pentru fiecare jucător lovit.
    - Dacă polul este capturat, atunci zona de joc va începe să se micşoreze. Dacă un jucător părăseşte această zonă este eliminat.
    - Primul jucător care va ajunge la %1 puncte câştigă.
    
    Apasă ALT pentru a-ţi îmbunătăţi personajul. În orice moment în care câştigi puncte, xp îţi este acordată. Atunci când ai destulă xp, urci în nivel şi câştigi noi skill points pentru a le atribui.
    - Resetarea tuturor caracteristicilor este gratuită, dar poate fi făcută numai o singură dată.
    - Atunci când atingi nivelul %2, ţi se permite să 'renaşti', adică să te întorci la nivelul 1 cu un punct extra pentru atribuire.
    - Progresul tău este salvat până când te vei deconecta de la server.

en: Free wheeling!
ro: Învârtire liberă!

en: FreeWheeling duration
ro: Durată ÎnvârtireLiberă

en: Freelook Tool [Left Alt]
ro: Unealta Freelook [Stânga Alt]

en: Freeze unused axis
ro: Îngheţare axă neutilizată

en: From
ro: De la

en: From :
ro: De la:

en: FullJump
ro: SaltComplet

en: Fullscreen resolution
ro: Rezoluţie ecran întreg

en: Game Data Folder
ro: Dosar date joc

en: Game Of Life
ro: Jocul vieţii

en: Game data folder
ro: Dosar date joc

en: Game folder fatal error. Cannot launch the game.
ro: Eroare fatală la directorul de joc. Jocul nu se poate executa.

en: Game mode
ro: Mod de joc

en: Game mode :
ro: Mod de joc:

en: Game mode :
ro: Mod de joc:

en: Game name :
ro: Nume joc:

en: Gauge
ro: Instrument de măsură

en: General Inputs
ro: Intrări generale

en: General horn
ro: Claxon general

en: Generating decals
ro: Generare abțibilduri

en: Geometry details
ro: Detalii geometrie

en: Get a new map
ro: Ia o hartă nouă

en: Get a new replay
ro: Ia o reluare nouă

en: Get remote blacklist...
ro: Ia remote blacklist...

en: Ghost 1/4: Author Medal
ro: Ghost 1/4: Medalia autorului

en: Ghost 2/4: Gold Medal
ro: Ghost 2/4: Medalia de aur

en: Ghost 3/4: Silver Medal
ro: Ghost 3/4: Medalia de argint

en: Ghost 4/4: Bronze Medal
ro: Ghost 4/4: Medalia de bronz

en: Ghost Author
ro: Creator Ghost

en: Ghost Path
ro: Cale Ghost

en: Ghost Ref :
ro: Referință Ghost :

en: Ghost Score
ro: Punctaj ghost

en: Ghost Time
ro: Nume ghost

en: Ghost creation
ro: Creare ghost

en: Ghost name
ro: Nume Ghost

en: Ghost skin
ro: Faţetă Ghost

en: Ghosts Name
ro: Nume Ghosts

en: Give Up
ro: Renunţă

en: Give up
ro: Renunţă

en: Go to directory
ro: Du-te la director

en: Go to first frame
ro: Du-te la primul cadru

en: Go to last frame
ro: Du-te la ultimul cadru

en: Go to map
ro: Mergi la hartă

en: Go to map $<%1$>
ro: Du-te la harta $<%1$>

en: Go to next map
ro: Du-te la harta următoare

en: Go to the Finish!
ro: Du-te la Finiș!

en: Goal captured!
ro: Ţintă capturată.

en: Goal captured.
ro: Ţintă capturată.

en: Gold
ro: Aur

en: Gold Medal
ro: Medalia de aur

en: Good
ro: Bun

en: Gpu/Cpu synchro
ro: Gpu/Cpu sincron

en: Graphic adapter does not support game minimum requirements (DirectX9=ShaderModel2).
ro: Adaptorul grafic nu suportă cerinţele minime ale jocului (DirectX9=ShaderModel2).

en: Graphic settings
ro: Setări grafice

en: Great
ro: Excelent

en: Green
ro: Verde

en: Group Play
ro: Joacă în grup

en: Group management
ro: Administrare grup

en: Group players
ro: Grup de jucători

en: Groups
ro: Grupuri

en: Guide
ro: Ghid

en: Hardware vertex shader are required (your device supports only software vertex shaders)
ro: Hardware vârf de umbră e necesar (dispozitivul tău suportă numai software vârf de umbră)

en: HeadTrack
ro: CapătulPistei

en: Header Description
ro: Descriere antet

en: Header Title
ro: Titlu Antet

en: Height
ro: Greutate

en: Hello
    
    %2$s invited you to play with him to %1$s
    
    %1$s is a free game and you can download it here: %3$s
    To be able to play and compare your scores with %2$s, do not forget to fill your e-mail address when you create an account.
ro: Salut
    
    %2$s te-a invitat să joci cu el la %1$s
    
    %1$s este un joc gratis şi îl poţi descărca de aici: %3$s
    Pentru a putea juca şi compara scorurile tale cu %2$s, nu uita să completezi adresa ta de e-mail atunci când îţi faci contul.

en: Hello %1$s,
    
    	Your ManiaPlanet account is about to expire.
    
    	To keep your account scores, connect once.
    
    	And thanks for playing ManiaPlanet!
    	Nadeo
ro: Salut %1$s,
    
    	Contul tău ManiaPlanet va expira curând.
    
    	Pentru a păstra scorurile contului tău, conectează-te o dată.
    
    	Îţi mulţumim că joci ManiaPlanet!
    	Nadeo

en: Help
ro: Ajutor

en: Help and Helpers settings
ro: Setări ajutor şi ajutoare

en: Help your team capture the poles of the opposing team to win.
    Your contribution to victory is given by capture (Cap), attack (Atk) and defense (Def) scores.
    Your ranking depends on the number of hits you performed (Hits) during the match.
ro: Ajută-ţi echipa să captureze polii echipei adverse, pentru a câştiga.
    Contribuţia ta la victorie este dată de scorurile de capturare (Cap), atac (Atk) şi apărare (Def).
    Locul tău în clasament depinde de numărul de lovituri reuşite (Lovituri) în timpul meciului.

en: Helper Grid
ro: Grilă ajutor

en: Helpers
ro: Unelte ajutătoare

en: Here are the answers to many compatibility questions.
ro: Iată răspunsurile la multe întrebări despre compatibilitate.

en: Hi %1$s,
    
    To use the new validation code you need to activate it. To do this click the link provided below.
    
    %2$s
    
    If successful you will be able to use the following validation code:
    
    Validation Code: %3$s
    
    Looking forward to seeing you online !
    
    Nadeo Team
ro: Salutare %1$s,
    
    Pentru a utiliza noul cod de validare va trebui să-l activezi. Pentru aceasta dă clic pe linkul de mai jos.
    
    %2$s
    
    Dacă ai reușit, te poți conecta folosind codul de validare:
    Parolă: %3$s
    
    Te aşteptăm online !
    
    Echipa Nadeo

en: Hi %1$s,
    
    You recently asked to reset your ManiaPlanet password. To complete your request, please follow this link:
    
    %2$s
    
    Thanks,
    
    Nadeo Team.
ro: Salut %1$s, 
     
    Ai cerut recent resetarea parolei tale ManiaPlanet. Pentru a completa cererea ta, te rugăm să urmăreşti acest link: 
     
    %2$s 
     
    Îţi mulţumim, 
     
    Echipa Nadeo.

en: Hi %1$s,
    
    You will now be able to login into ManiaPlanet using the following password:
    
    Password: %2$s
    
    Looking forward to seeing you online !
    
    Nadeo Team
ro: Salut %1$s
    
    Te poţi conecta la Maniaplanet folosind următoarea parolă:
    
    Parola: %2$s
    
    Te aşteptăm online!
    
    Echipa Nadeo

en: Hide helpers
ro: Ascunde uneltele ajutătoare

en: High
ro: Ridicat

en: High definition
ro: Înaltă definiţie

en: High quality shadows computed
ro: Calculare umbre de înaltă calitate

en: Hit
ro: Lovitură

en: Hits
ro: Lovituri

en: Hits per weapon
ro: Lovituri per armă

en: Hold Left mouse button
ro: Ţine apăsat butonul stânga al mouse-ului

en: Hold left mouse button
ro: Ţine apăsat butonul stânga al mouse-ului

en: Hold right mouse button
ro: Ţine apăsat butonul dreapta al mouse-ului

en: Horizontal
ro: Orizontal

en: Horizontal position
ro: Poziţie orizontală

en: Horizontal size
ro: Dimensiune orizontală

en: Horn
ro: Claxon

en: Hot Seat
ro: Loc fierbinte

en: Hot seat menu
ro: Meniu Loc fierbinte

en: Hue
ro: Nuanţă

en: I &accept this agreement
ro: &Accept acest acord

en: I &do not accept this agreement
ro: &Nu accept acest acord

en: I accept the Ubisoft's $l[%1]Terms and Conditions of Use$l.
ro: Accept $l[%1]Termenii şi condiţiile de utilizare$l ale Ubisoft.

en: I accept the collection and use of my data by Ubisoft according to the $l[%1]Privacy Policy$l.
ro: Accept colectarea şi utilizarea datelor mele de către Ubisoft conform $l[%1]Politicii de confidenţialitate$l.

en: I want to specify a custom folder for my personal files.
ro: Vreau să specific un dosar particularizat pentru fişierele personale.

en: I want to specify a custom folder for the common files.
ro: Vreau să specific un dosar particularizat pentru fişierele comune.

en: If you are new to map building we recommend the simple editor. If you want to use all the editing possibilities, switch to the advanced editor.
ro: Dacă ești începător în construcția hărţilor, îţi recomandăm editorul simplu. Dacă vrei să folosești toate opțiunile de editare, schimbă în editorul avansat.

en: If you want to specify custom folders for your %1 files, please check the boxes below, and then click Next.
ro: Dacă doreşti să specifici directoarele particularizate pentru fişierele  %1, bifează căsuţele de mai jos şi apasă Următorul.

en: Ignore player skins
ro: Ignoră skins de la jucători

en: Image
ro: Imagine

en: Import car geometry
ro: Importă forma mașinii

en: Import clip as...
ro: Importă clipul ca...

en: Import clip...
ro: Importă clip...

en: Import ghosts
ro: Importă ghost-uri

en: Import ghosts...
ro: Importă ghost-uri...

en: Import image as avatar
ro: Importă imagine ca avatar

en: Import image as block skin
ro: Importă imagine ca skin pentru bloc

en: Import library...
ro: Importă librăria...

en: Import object...
ro: Importă obiect...

en: Impressive!!
ro: Impresionant!!

en: Improve
ro: Îmbunătăţire

en: Improve performance
ro: Îmbunătățirea performanței

en: In Game
ro: În joc

en: In this mode, perform as much hits as possible without being eliminated.
ro: În acest mod, realizează cât mai multe lovituri posibil fără să fii eliminat.

en: Included :
ro: Inclus :

en: Included contents :
ro: Conținut inclus:

en: Includes
ro: Include

en: Incorrect file name.
ro: Nume fișier incorect.

en: Incorrect password.
ro: Parolă greşită.

en: Increase cam fov
ro: Creşte Cam FOV

en: Increase size
ro: Măreşte dimensiunea

en: Information
ro: Informaţii

en: Information (no download needed)
ro: Informații (nu este necesară descărcarea)

en: Input Settings
ro: Setări intrare

en: Input settings
ro: Setări intrare

en: Inputs
ro: Intrări

en: Insert Camera key
ro: Inserează cod Cameră

en: Insert block
ro: Introducere bloc

en: Insert key
ro: Introdu tastă

en: Install shell extension to display thumbnails for '.gbx' files
ro: Instalează învelişul de securitate pentru a afişa imaginile micşorate pentru fişierele '.gbx'

en: Installation path confirmation
ro: Confirmare cale de instalare

en: Instances
ro: Instanţe

en: Insufficient disk space to perform the update. Please free some disk space, or reinstall the game on another drive.
ro: Spațiu pe disc insuficient pentru a actualiza. Te rugăm să eliberezi spațiu, sau reinstalează jocul pe o altă partiție.

en: Intensity
ro: Intensitate

en: Interest
ro: Interes

en: Interface settings
ro: Setări interfaţă

en: Internal error
ro: Eroare internă

en: Internal error.
ro: Eroare internă.

en: Interpolation
ro: Interpolare

en: Introduction sequence
ro: Secvență de introducere

en: Invalid URL
ro: URL invalid

en: Invalid coefficient.
ro: Coeficient invalid.

en: Invalid email address.
ro: Adresă de email invalidă.

en: Invalid file format
ro: Format fișier invalid

en: Invalid file name
ro: Nume fișier invalid

en: Invalid horn:
     It must be a mono '.ogg' or '.wav' file and no longer that 10 seconds.
ro: Claxon invalid:
    Trebuie să fie un fişier mono '.ogg' sau '.wav' şi nu mai mare de 10 secunde.

en: Invalid ladder points.
ro: Ladder points invalide.

en: Invalid manialink file
ro: Fişier manialink invalid

en: Invalid time: the race of $<$fff[$<%1$>]$> will be ignored.
ro: Timp invalid: cursa lui $<$fff[$<%1$>]$> va fi ignorată.

en: Inverse
ro: Invers

en: Invert y axis
ro: Inversează axa y

en: Invitation failed, unable to send an email to your friend.
ro: Invitaţie eşuată, imposibil de trimis un e-mail prietenului tău.

en: Invitation from %1$s to play %2$s
ro: Invitaţie din partea %1$s pentru a juca %2$s

en: Invite
ro: Invită

en: Invite a player to join a group
ro: Invită un jucător să se alăture unui grup

en: Invite a player to join the group
ro: Invită un jucător să se alăture grupului

en: Invite this player to join a group
ro: Invită acest jucător să se alăture unui grup

en: Inviting buddy
ro: Se invită un prieten

en: It is your $<$f00LAST$> online nickname change.
    Are you sure you want to change your nickname for the last time?
ro: Este schimbarea online a pseudonimului numărul $<$f00LAST$>. 
    Eşti sigur că vrei să schimbi pseudonimul pentru ultima dată?

en: It should be at least 6 characters long
ro: Ar trebui să fie de cel puţin 6 caractere

en: It should not begin with "mania"
ro: Nu ar trebui să înceapă cu "mania"

en: It should not end with "mania"
ro: Nu ar trebui să se termine cu "mania"

en: It's $<%1$> turn to play!
ro: Este rândul lui $<%1$> să joace!

en: Item Mode [F4]
ro: Mod articol [F4]

en: Item1
ro: Articolul 1

en: January
ro: Ianuarie

en: Join
ro: Participă

en: Joining server...
ro: Conectare server...

en: July
ro: Iulie

en: Jump
ro: Sari

en: Jump to map
ro: Salt la hartă

en: Jumpad curve
ro: Jumpad curbă

en: Jumpad destination offset
ro: Decalaj destinație Jumpad

en: Jumpad fixed velocity
ro: Viteză fixată Jumpad

en: June
ro: Iunie

en: Keep playing
ro: Continuare joc

en: Keep playing clip
ro: Continuare clip de joc

en: Keep playing map
ro: Continuare hartă de joc

en: Keep the map
ro: Păstrează harta

en: Keep training
ro: Continuă antrenamentul

en: Key
ro: Cod

en: Key registration failed.
    %1
ro: Codul de înregistrare a eșuat.
    %1

en: Key weight
ro: Greutate cod

en: Keyboard %1
ro: Tastatură %1

en: Kick
ro: Excludere

en: Kick $<%1$>
ro: Excludere $<%1$>

en: Labels
ro: Etichete

en: Ladder
ro: Ierarhie

en: Ladder Limit Max :
ro: Limita maximă Ladder :

en: Ladder Limit Min :
ro: Limita minimă Ladder :

en: Ladder mode :
ro: Mod ierarhie:

en: Ladder not enabled
ro: Ladder nu este activată

en: Ladder rankings
ro: Clasamente ierarhie

en: Language
ro: Limbă

en: Lap %1
ro: Tura %1

en: Laps
ro: Ture

en: Laser (Press 2)
ro: Laser (Apasă 2)

en: Laser Sensitivity
ro: Sensibilitate Laser

en: Last Match :
ro: Ultimul meci :

en: Last lap!
ro: Ultima tură!

en: Last time :
ro: Ultimul timp:

en: Last time you connected to game server, an update (%1 kBytes) was available.
    Do you want to check for this update now ?
ro: Data trecută când te-ai conectat la serverul jocului, o actualizare (%1 kBytes) a fost disponibilă.
    Vrei să verifici această actualizare acum?

en: Later
ro: Mai târziu

en: Launch
ro: Lansează

en: Launch %1
ro: Execută %1

en: Layer
ro: Strat

en: Leave arena?
ro: Părăsești arena?

en: Leave fullscreen
ro: Ieşire din ecran întreg

en: Leave the editor [Escape]
ro: Ieşi din editor [Escape]

en: Left mouse button
ro: Buton stânga al mouse-ului

en: Left tangent
ro: Tangentă la stânga

en: Left/Right
ro: Stânga/Dreapta

en: Left/Right'
ro: Stânga/Dreapta'

en: Lens size
ro: Dimensiune lentile

en: Level
ro: Nivel

en: Level up!
ro: Nivel trecut!

en: License Agreement
ro: Acord de licenţă

en: Light Intensity
ro: Intensitate lumină

en: Light indexes
ro: Indexuri lumini

en: Light trail scale
ro: Scară lumină traseu

en: Lighting bounce %1
ro: Reflexia luminii %1

en: Line number
ro: Număr de linie

en: LineEven/Odd
ro: LineEven/Impar

en: LineOdd/Even
ro: LineOdd/Par

en: Load
ro: Încarcă

en: Load MacroBlock
ro: Încarcă MacroBlock

en: Load Map
ro: Încarcă hartă

en: Load Settings
ro: Încarcă Setări

en: Load match settings
ro: Încarcă setările meciului

en: Loading textures
ro: Încărcare texturi

en: Lobby
ro: Grup

en: Local Network
ro: Rețea locală

en: Local Play
ro: Joc local

en: Local Player
ro: Jucător local

en: Location
ro: Locaţie

en: Lock
ro: Blocat

en: Login
ro: Nume de acces

en: Login must contain only valid characters: a-z, A-Z, 0-9 or ._- characters.
ro: Numele tău de acces trebuie să conţină numai caractere valide: a-z, A-Z, 0-9 sau caracterele ._-

en: Login unknown: there is no account with this login. Please make sure you correctly spelled your login.
ro: Nume de acces necunoscut: nu există un cont cu acest nume de acces. Te rugăm să te asiguri că ai scris corect numele tău de acces.

en: Longest Laser: %1 by %2
ro: Cel mai lung Laser: %1 de %2

en: Look around
ro: Uită-te în jur

en: Looking forward to seeing you online !
ro: Te aşteptăm online !

en: Looping
ro: Buclare

en: Low
ro: Scăzut

en: Low definition
ro: Definiție mică

en: MOVE
ro: MUTĂ

en: MacroBlock Name:
ro: Nume MacroBlock:

en: Macroblock Mode [F5]
ro: Mod Macroblock [F5]

en: Macroblock deleted
ro: Macroblock şters

en: Macroblocks Editor
ro: Editor macroblocuri

en: Mail Account
ro: Cont e-mail

en: Manage groups online
ro: Administrează grupuri online

en: Manage packs
ro: Administrează arhive

en: Manage server
ro: Administrare server

en: Manage your ClubLink
ro: Administrează-ţi ClubLink

en: ManiaCode complete
ro: ManiaCode complet

en: ManiaCode script error: invalid URL
ro: ManiaCode eroare script: URL invalid

en: ManiaCode script error: invalid email
ro: ManiaCode eroare script: e-mail invalid

en: ManiaCode script error: invalid file name
ro: ManiaCode eroare script: nume fişier invalid

en: ManiaCode script error: invalid map uid
ro: ManiaCode script error: hartă uid invalidă

en: ManiaCode script error: invalid server info
ro: ManiaCode eroare script: informaţii server invalid

en: ManiaCode script is not well-formed
ro: Scriptul ManiaCode nu este bine format

en: ManiaPlanet may experience performance issues with multi-GPU or SLI.
    You may try select single GPU option in the driver panel until a solution is found.
ro: ManiaPlanet poate întâmpina probleme de performanţă cu unităţile de procesare grafică multiple (GPU) sau SLI.
    Poţi încerca să selectezi opţiunea o singură GPU în panoul driverului, până este găsită o soluţie.

en: ManiaPlanet needs to be restarted to complete the update.
ro: ManiaPlanet trebuie să fie repornit pentru a finaliza actualizarea.

en: ManiaPlanet needs to be restarted to load this title.
ro: ManiaPlanet trebuie să fie repornit pentru a încărca acest titlu.

en: Manialink code is invalid (%s).
ro: Codul Manialink este invalid (%s).

en: Manialink settings are invalid.
ro: Setările Manialink sunt invalide.

en: Map
ro: Hartă

en: Map Rankings
ro: Clasamente hartă

en: Map Saved
ro: Hartă salvată

en: Map already downloaded
ro: Hartă deja descărcată

en: Map cannot be validated.
ro: Harta nu poate fi validată.

en: Map comments:
ro: Comentarii hartă:

en: Map deleted
ro: Hartă ştearsă

en: Map downloaded
ro: Hartă descărcată

en: Map mods
ro: Moduri pentru hărți

en: Map rankings
ro: Clasamente hartă

en: Map result: %1 %2 - %3 %4
ro: Rezultat hartă: %1 %2 - %3 %4

en: Map size exceeds the limit.
ro: Mărimea hărţii depășește limita.

en: Map skins
ro: Skin-uri hărţi

en: Map skipped, going to the next.
ro: Hartă ignorată, se trece la următoarea.

en: Map style :
ro: Stil hartă :

en: Map type :
ro: Tip de hartă :

en: Map unlocked.
ro: Hartă deblocată.

en: Map version %1
    is not compatible with the current
    game version %2.
ro: Harta versiunea %1 
    nu este compatibilă cu versiunea 
    actuală a jocului %2.

en: MapType :
ro: Tip hartă:

en: Maps
ro: Hărţi

en: Maps :
ro: Hărţi :

en: Maps to be uploaded must be created in a slot. Please choose a slot to create or load a map. When leaving the editor, you can choose to keep the map in the slot, delete it, or upload it.
ro: Pentru a încărca hărţi, trebuie create într-un slot. Te rugăm să alegi un slot pentru a crea sau încărca o hartă. Când părăsești editorul, poţi alege să păstrezi harta în slot, să o ştergi sau să o încarci.

en: March
ro: Martie

en: Match restart...
ro: Reîncepere meci...

en: Max
ro: Maxim

en: Max HDR
ro: HDR max.

en: Max filtering
ro: Filtrare maximă

en: Max players :
ro: Nr. max. de jucători:

en: Max points :
ro: Nr. max. puncte:

en: Max prediction steps
ro: Paşii de anticipare max

en: Max spectators :
ro: Nr. max. de spectatori:

en: Maximum
ro: Maxim

en: Maximum Fps
ro: Maxim Fps

en: Maximum active distance
ro: Distanţă activă maximă

en: May
ro: Mai

en: Medals
ro: Medalii

en: Medals :
ro: Medalii:

en: MediaTracker (intro, replay and in-race effects)
ro: MediaTracker (intro, reluare şi efecte în cursă)

en: MediaTracker sequences
ro: Secvenţe MediaTracker

en: Menu
ro: Meniu

en: Menu advanced
ro: Meniu avansat

en: Message
ro: Mesaj

en: Message :
ro: Mesaj :

en: Messages successfully sent.
ro: Mesajul a fost trimis cu succes.

en: Minimum active distance
ro: Distanţă activă minimă

en: Missing Blocks or Items:
ro: Blocuri sau obiecte lipsă:

en: Missing Items:
ro: Obiecte lipsă:

en: Mode
ro: Mod

en: Mode :
ro: Mod:

en: Mode Laps
ro: Mod Ture

en: Mode Settings
ro: Mod Setări

en: Mode settings
ro: Mod setări

en: Model skins
ro: Faţete model

en: Models
ro: Modele

en: Models import
ro: Importă modele

en: Modes :
ro: Moduri:

en: Modify Map
ro: Modifică hartă

en: Modify map
ro: Modificare hartă

en: Motion Blur
ro: Estompare prin mișcare

en: Motion blur
ro: Estompare prin mișcare

en: MotionBlur
ro: Estompare prin mișcare

en: Mouse Wheel
ro: Rotița mouse-ului

en: Mouse release key
ro: Tastă de eliberare mouse

en: Mouse wheel
ro: Rotița mouse-ului

en: Move
ro: Mută

en: Move Pack files to this folder to add them to your collection.
ro: Mută fişierele Pachet în acest dosar pentru a le adăuga colecţiei tale.

en: Move around
ro: Mișcă de jur împrejur

en: Move game data
ro: Mută datele jocului

en: Move game data from
    %1
    to
    %2?
ro: Mută date de joc din
    %1
    în
    %2?

en: Move personal data
ro: Mută datele personale

en: Move pesonal data from
    %1
    to
    %2?
ro: Mută datele personale de la
    %1
    to
    %2?

en: Moving game data.
ro: Mutare date de joc.

en: Moving personal data.
ro: Mutare date personale.

en: Multiplayer
ro: Mai mulţi jucători

en: Music
ro: Muzică

en: Music :
ro: Muzică:

en: Music conversion
ro: Convertire muzică

en: Music volume
ro: Volum muzică

en: My Campaign
ro: Campania mea

en: My Maps
ro: Hărţile mele

en: NEWS
ro: NOUTĂŢI

en: Name
ro: Nume

en: Nation
ro: Naţionalitate

en: Nb chall. played
ro: Nr. prov. jucate

en: Near Z
ro: Lângă Z

en: Need some help?
ro: Ai nevoie de ajutor?

en: Network
ro: Reţea

en: Network check
ro: Verificare reţea

en: Network download
ro: Descărcare reţea

en: Network speed
ro: Viteză reţea

en: Network upload
ro: Încărcare reţea

en: Never
ro: Niciodată

en: Never ask again
ro: Nu întreba din nou

en: Never show again
ro: Nu mai afişa

en: New Anim
ro: Animaţie nouă

en: New Combo Max: %1!
ro: Nou Combo Max: %1!

en: New Configuration Name
ro: Nume configuraţie nouă

en: New Map
ro: Hartă nouă

en: New Track: Block type
ro: Pistă nouă: Tip bloc

en: New block type
ro: Un nou tip de bloc

en: New cache size
ro: Mărime cache nouă

en: New map
ro: Hartă nouă

en: New match
ro: Meci nou

en: New match record! %1
ro: Record meci nou! %1

en: New password:
ro: Parola nouă:

en: New score
ro: Punctaj nou

en: New time
ro: Timp nou

en: Next
ro: Următor

en: Next camera
ro: Camera următoare

en: Next car
ro: Maşina următoare

en: Next map
ro: Harta următoare

en: Next score page
ro: Următoarea pagină scor

en: Nice, be sure to invite him to your buddy list!
ro: Foarte bine, asigură-te că-l inviți în lista ta de prieteni!

en: Nicer
ro: Mai frumos

en: Ninth (Press 9)
ro: Al nouălea (Apasă 9)

en: No
ro: Nu

en: No Description
ro: Fără descriere

en: No Ladder
ro: Nu există Ierarhie

en: No MacroDecal Selected!
ro: Nici un MacroDecal selectat!

en: No Target
ro: Fără ţintă

en: No author record yet
ro: Nici un creator înregistrat încă

en: No avatar images available.
ro: Nu există imagini avatar disponibile.

en: No block property block available on the map.
ro: Nu există o proprietate a blocului disponibilă pe hartă.

en: No damage
ro: Fără daune

en: No data received
ro: Nu au fost primite date

en: No data to send
ro: Nu există date de trimis

en: No decals available for this environment.
ro: Nu există pachete de cartele disponibile pentru acest mediu.

en: No decals selected!
ro: Nu ai selectat abțibilduri!

en: No error
ro: Fără eroare.

en: No macroblocks available.
ro: Nu sunt macroblocks disponibile.

en: No maps in the playlist match the server settings.
ro: Nu există hărţi în lista de redare care corespund setărilor serverului.

en: No new replay.
ro: Nu există reluare nouă.

en: No new scores
ro: Nu există scoruri noi

en: No objects available.
ro: Nu sunt obiecte disponibile.

en: No screenshot available. Take one first!
ro: Nu există capturi de ecran disponibile. Fă-o pe prima!

en: No server available...
ro: Nu există server disponibil...

en: No server available:
    %1
ro: Nu există server disponibil:
    %1

en: No skinnable block available on the map.
ro: Nu există un bloc skinnable disponibil pe această hartă.

en: No valid blocks selected for the creation of a Macroblock.
ro: Nu au fost selectate blocuri valide pentru a crea un Macroblock.

en: No video adpater found
ro: Nu s-a găsit adaptorul video

en: No winner
ro: Fără câştigător

en: None
ro: Fără

en: Normal forward
ro: Derulare normală înainte

en: Not Already Triggered
ro: Nu este deja declanşat

en: Not Validated
ro: Nevalidat

en: Not available
ro: Indisponibil

en: Not connected
ro: Neconectat

en: Not connected to server!
ro: Nu s-a conectat la server!

en: Not in group
ro: Nu în grup

en: Not in race.
ro: Nu este în cursă.

en: Not ranked
ro: Neclasat

en: Notice: Balancing teams.
ro: Atenţie: Balansare echipe

en: Notice: The scores have been altered by the administrator.
ro: Notă: Rezultatele au fost modificate de către administrator.

en: November
ro: Noiembrie

en: Nucleus (Press 3)
ro: Nucleus (Apasă 3)

en: Number of Laps :
ro: Număr de ture :

en: Number of Laps:
ro: Număr de ture:

en: Number of rockets.
ro: Număr de rachete.

en: Number of winners :
ro: Număr de câștigători :

en: Object
ro: Obiect

en: Object to travel with
ro: Obiect cu care călătoreşti

en: Objects
ro: Obiecte

en: October
ro: Octombrie

en: Official
ro: Oficial

en: Official Maps
ro: Hărţi oficiale

en: Official Tags
ro: Tag-uri oficiale

en: Official error mode:
    %1
ro: Mod eroare oficială: 
    %1

en: Official mode
ro: Mod oficial

en: Official race
ro: Cursă oficială

en: Official races now available
ro: Curse oficiale sunt disponibile acum

en: Official score
ro: Punctaj oficial

en: Official time
ro: Timp oficial

en: Official time rankings for %1
ro: Clasamemnt oficial după timp pentru %1

en: Online support
ro: Suport online

en: Only Target
ro: Numai Ţinta

en: Only United servers
ro: Numai serverele unite

en: Only spectators are accepted on this server.
ro: Pe acest server sunt acceptați numai spectatori.

en: Opacity
ro: Opacitate

en: Open
ro: Deschide

en: Open a model...
ro: Deschide un model...

en: Open web links in steam overlay
ro: Deschide link-uri web în suprapunere steam

en: Open/close chat
ro: Open/Close Chat

en: Operation
ro: Operaţie

en: Opponent Custom Color
ro: Culoare particularizată adversar

en: Opponents
ro: Adversari

en: Opponents limit count
ro: Număr limită adversari

en: Opponents maximum count
ro: Număr maxim adversari

en: Optimize dynamic geometry
ro: Optimizează geometria dinamică

en: Optional
ro: Opţional

en: Optional data access
ro: Date opționale de acces

en: Order
ro: Comandă

en: Organisation:
ro: Organizaţie:

en: Other
ro: Altul

en: Other players do not win points when they hit you.
ro: Ceilalţi jucători nu câştigă puncte atunci când te lovesc.

en: Out of stock!
ro: Epuizat!

en: Overall intensity
ro: Intensitate totală

en: Overwrite
ro: Înlocuire

en: P2P Server port
ro: P2P Port server

en: PLACE BLOCK
ro: AMPLASEAZĂ BLOC

en: Pack creation failed.
ro: Crearea pachetului a eșuat

en: Pack information
ro: Pachet de informaţii

en: Pack name :
ro: Nume pachet:

en: Pack successfully registered
ro: Pachetul s-a înregistrat cu succes

en: Packaging :
ro: Ambalare:

en: Paint
ro: Colorează

en: Paint !
ro: Colorează !

en: Paint a Car
ro: Colorează o maşină

en: Paint the skin completely with a color or a pattern
ro: Colorează complet skin-ul cu o culoare sau model

en: Paint the team colors
ro: Colorează culorile echipei

en: Paint with a mirror symmetry on both sides of the car
ro: Vopseşte cu simetrie în oglindă pe ambele părţi ale maşinii

en: Paint with brushes
ro: Colorează cu pensula

en: Pan
ro: Panoramare

en: Parental lock
ro: Blocare parentală:

en: Particle quality of cars
ro: Calitatea maşinilor particule

en: Password
ro: Parolă

en: Password (optional) :
ro: Parolă (opţional) :

en: Password referee :
ro: Parola arbitru :

en: Password spectator (opt.) :
ro: Parolă spectator (opţ.):

en: Path Mode
ro: Mod cale

en: Path Spots
ro: Cale modele

en: Pause
ro: Pauză

en: Pay
ro: Plăteşte

en: Personal Data Folder
ro: Fişiere de date personale

en: Personal Settings and Data
ro: Setări şi date personale

en: Personal color 1: Ctrl+Click to set from current color
ro: Culoare personală 1: Ctrl+Clic pentru setare de la culoarea curentă

en: Personal color 2: Ctrl+Click to set from current color
ro: Culoare personală 2: Ctrl+Clic pentru setare de la culoarea curentă

en: Personal color 3: Ctrl+Click to set from current color
ro: Culoare personală 3: Ctrl+Clic pentru a seta de la culoarea curentă

en: Personal color 4: Ctrl+Click to set from current color
ro: Culoare personală 4: Ctrl+Clic pentru a seta de la culoarea curentă

en: Personal color 5: Ctrl+Click to set from current color
ro: Culoare personală 5: Ctrl+Clic pentru a seta de la culoarea curentă

en: Personal data files
ro: Fişiere de date personale

en: Personal data folder
ro: Fişier de date personale

en: Personal record! %1
ro: Record personal! %1

en: Pick
ro: Alege

en: Pick a color direclty from the car
ro: Alege o culoare direct din maşină

en: Pick from file
ro: Alege din fișier

en: Pick map style from file
ro: Alege stilul pentru hartă din fişier

en: Picker Tool [Left Ctrl]
ro: Unealta Selector [Stânga Ctrl]

en: Pitch
ro: Tangaj

en: Place a block
ro: Amplasează un bloc

en: Planets Gain !
ro: Planets câștigate !

en: Platform
ro: Platformă

en: Play
ro: Joacă

en: Play %1
ro: Joacă %1

en: Play Group
ro: Joacă în grup

en: Play Official
ro: Joacă Oficial

en: Play Solo
ro: Ascultă solo

en: Play against
ro: Joacă împotriva

en: Play count
ro: Număr redare

en: Play official
ro: Joacă oficial

en: Player :
ro: Jucător:

en: Player Card
ro: Fișă jucător

en: Player Inputs
ro: Intrări jucător

en: Player already selected!
ro: Jucătorul este deja selectat!

en: Player info. display size
ro: Info jucător. dimensiune de afişare

en: Player info. display type
ro: Info jucător. tip de afişare

en: Player labels
ro: Etichete jucător

en: Player occlusion
ro: Blocare jucător

en: Player profile
ro: Profil jucător

en: Player shadows
ro: Umbre jucător

en: Players
ro: Jucători

en: Players are invincible
ro: Jucătorii sunt invincibili

en: Players have complained about your behaviour on this game server.
ro: Jucătorii s-au plâns cu privire la comportamentul tău pe acest server de joc.

en: Players left
ro: Jucători rămaşi

en: Players to validate :
ro: Jucători de validat :

en: Playing online. Click to join!
ro: Joacă online. Dă clic pentru a te alătura!

en: Playlist :
ro: Lista de redare:

en: Playlists
ro: Liste de redare

en: Please assign a difficulty to your map
     in the 'objective' window before uploading it.
ro: Te rugăm să atribui o dificultate hărţii tale
     în fereastra 'obiective' înainte de încărcare.

en: Please check the login of the player you want to give the tag to.
ro: Te rugăm să verifici numele de acces al jucătorului căruia vrei să-i dai tag-ul.

en: Please check your TrackMania Forever password
ro: Te rugăm să-ţi verifici parola TrackMania Forever

en: Please check your login and password.
ro: Te rugăm să verifici numele de acces şi parola.

en: Please check your validation code.
ro: Te rugăm să verifici codul de validare.

en: Please close the game and launcher to proceed.
ro: Te rugăm să închizi jocul şi aplicaţia de lansare pentru a continua.

en: Please enter a key or pay to gain access to this data.
ro: Te rugăm să introduci un cod sau să plătești pentru a obține accesul la aceste date.

en: Please enter a login.
ro: Te rugăm să introduci un nume de acces.

en: Please enter the password:
ro: Introdu parola:

en: Please enter your player key below.
ro: Te rugăm să introduci codul jucătorului tău mai jos.

en: Please pay to gain access to this data.
ro: Te rugăm să plătești pentru a obține accesul la aceste date.

en: Please read the following License Agreement.%nYou must accept the terms of this agreement before continuing with the installation.
ro: Te rugăm să citeşti următorul Acord de licenţă.%nTrebuie să accepţi termenii acordului înainte de a continua instalarea.

en: Please read the following important information before continuing.
ro: Te rugăm să citeşti următoarele informaţii importante înainte de a continua.

en: Please register your player key with the game launcher.
ro: Te rugăm să înregistrezi codul jucătorului tău cu aplicația de lansare.

en: Please respect the good behaviour chart or you'll be banned from this server.
ro: Te rugăm să respecţi graficul de comportament decent sau vei fi banat de la acest server.

en: Please save your map before uploading it.
ro: Te rugăm să salvezi această hartă înainte de a o încărca.

en: Please select a player.
ro: Te rugăm să selectezi un jucător.

en: Please select a valid map type.
ro: Selectează un tip valid de hartă.

en: Please select the car environment of your new skin.
ro: Te rugăm să selectezi un mediu mașină pentru noul skin.

en: Please select the new location for game data.
ro: Te rugăm să selectezi noua locaţie pentru datele jocului.

en: Please select the new location for the game data.
ro: Te rugăm să selectezi noua locaţie pentru datele jocului.

en: Please select the new location for your personal data.
ro: Te rugăm să selectezi noua locație pentru datele tale personale.

en: Please select your previous %1 installation path.
ro: Te rugăm să selectezi calea anterioară %1 de instalare.

en: Please upgrade your application.
ro: Te rugăm să actualizezi aplicaţia.

en: Please upgrade: your exe version does not match the server version.
ro: Te rugăm să actualizezi: versiunea ta exe nu se potrivește cu versiunea serverului.

en: Please wait
ro: Te rugăm să aștepți

en: Please wait, creating pack...
ro: Te rugăm să aştepţi, se creează pachetul...

en: Please wait, loading...
ro: Te rugăm să aștepți, se încarcă...

en: Please wait, referees working ...
ro: Te rugăm să aștepți, arbitrii lucrează. . .

en: Please wait, registering pack...
ro: Te rugăm să aştepţi, se înregistrează pachetul...

en: Please wait, shooting...
ro: Te rugăm să aștepți, se filmează...

en: Please wait, updating subscribed workshop files...
ro: Aşteptaţi, se actualizează fişierele atelierului la care v-aţi abonat...

en: Please wait, we are updating your zone...
ro: Te rugăm să aștepți, îți actualizăm zona...

en: Please wait...
ro: Te rugăm să aștepți...

en: Please, enter a password for the referee mode.
ro: Te rugăm să introduci o parolă pentru modul arbitru.

en: Please, make sure that 'ladder limit max' is greater than 'ladder limit min'.
ro: Te rugăm să te asiguri că 'limita max ladder' este mai mare decât 'limita min ladder'.

en: Plugin deleted
ro: Plugin şters

en: Plugins Mode [P]
ro: Mod Plugins [P]

en: Point limit :
ro: Punctul limită:

en: Point limit reached
ro: Limită puncte atinsă

en: Point limit:
ro: Punctul limită:

en: Points
ro: Puncte

en: Points limit :
ro: Limită puncte:

en: Points limit reached.
ro: Puncte limită atinse.

en: Pole Capture Speed
ro: Pole viteză capturare

en: Pole captured
ro: Pole capturat

en: Pole captured and tornado activated.
ro: Pol capturat şi tornadă activată.

en: Pole captured by $<%1$> !
ro: Pole capturat de $<%1$> !

en: Pole captured.
ro: Pole capturat.

en: Pole denied
ro: Pol refuzat

en: Pole locked
ro: Pol blocat

en: Pole protected
ro: Pol protejat

en: Poll !
ro: Sondaj !

en: Port broadcast length
ro: Lungime difuzare port

en: Position
ro: Poziţie

en: PostProcess FXs
ro: Efecte postprocesare

en: Postpone
ro: Amânare

en: Preset
ro: Presetare

en: Press $<$c33$oalt$> to assign skill points
ro: Apasă $<$c33$oalt$> pentru a atribui skill points

en: Press $<$o$f00F1$> to close this window.
ro: Apasă $<$o$f00F1$> pentru a închide această fereastră.

en: Press %1 to respawn
    Press %2 to restart
ro: Apasă %1 pentru revenire
    Apasă %2 pentru reîncepere

en: Press %1 to respawn
    Press %2 to retire
ro: Apasă %1 pentru revenire
    Apasă %2 pentru retragere

en: Press C to close the chat window.
ro: Apăsaţi C pentru a închide fereastra de chat.

en: Press F1 to show rules
ro: Apasă F1 pentru a arăta regulile

en: Press F6 once you're ready.
ro: Apasă F6 atunci când eşti pregătit.

en: Press OK to retry connection
ro: Apasă OK pentru a încerca din nou să te conectezi

en: Press a key to continue
ro: Apasă o tastă pentru a continua

en: Press any key to continue
ro: Apasă pe orice tastă pentru a continua

en: Prev
ro: Anterior

en: Prev score page
ro: Previzualizare pagină scor

en: Prevent your poles from being captured!
ro: Trebuie să previi capturarea polilor tăi!

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Preview clipgroup
ro: Previzualizare grup clipuri

en: Preview of screenshot HQ: press any key to save, Escape to cancel.
ro: Examinare captură de ecran HQ: apasă orice tastă pentru salvare, Escape pentru anulare.

en: Previous camera
ro: Camera anterioară

en: Previous car
ro: Maşina anterioară

en: Price :
ro: Preţ :

en: Proceed ?
ro: Continui?

en: Proceed?
ro: Continui?

en: Profile
ro: Profil

en: Profile disconnected.
    Restart the game to reconnect your profile to another account.
ro: Profil deconectat.
    Reporneşte jocul pentru a reconecta profilul la alt cont..

en: Proportion of background over foreground
ro: Proporţia de fundal peste prim-plan

en: Provider
ro: Furnizor

en: Proxy login
ro: Nume de acces proxy

en: Proxy password
ro: Parolă proxy

en: QUIT
ro: RENUNŢĂ

en: Quality of cars
ro: Calitatea maşinilor

en: Quit
ro: Părăseşte

en: Quit Modeler
ro: Părăsește Modeler

en: Quit the game
ro: Ieși din joc

en: Quit the game (Update Now)
ro: Părăseşte jocul ( Actualizează acum)

en: Quit to menu
ro: Ieşire în Meniu

en: RAISE-LOWER BLOCK
ro: ÎNALȚĂ BLOC INFERIOR

en: RESTART
ro: REPORNIRE

en: ROTATE BLOCK
ro: ROTEŞTE BLOC

en: Race
ro: Cursă

en: Race in official mode
ro: Cursa în modul oficial

en: Race menu
ro: Meniu cursă

en: Race time
ro: Timp cursă

en: RaceTime <
ro: Durata cursei <

en: RaceTime >
ro: Durata cursei >

en: Racing Board Game
ro: Joc administrare curse

en: Raise/lower block
ro: Înalță/coboară blocul

en: Random
ro: Aleatoriu

en: Rank
ro: Clasament

en: Rank :
ro: Clasament :

en: Ranking
ro: Clasament

en: Ranking :
ro: Clasament :

en: Rankings
ro: Clasamente

en: RayCast reflects
ro: Reflectare RayCast

en: Really balance teams?
ro: Vrei să echilibrezi echipele?

en: Really destroy all keys?
ro: Eşti sigur că vrei să distrugi toate codurile?

en: Really go to next race?
ro: Ești sigur că vrei să treci la următoarea cursă?

en: Really remove block?
ro: Eşti sigur că vrei să ştergi acest bloc?

en: Really remove clip group?
ro: Sigur ştergi grupul de clip-uri?

en: Really remove clip?
ro: Sigur ştergi clip-ul?

en: Really remove track?
ro: Eşti sigur că vrei să ştergi pista?

en: Really restart?
ro: Ești sigur că vrei să restartezi?

en: Really too easy
ro: Cu adevărat prea uşor

en: Really too hard
ro: Cu adevărat prea dificil

en: Reason :
ro: Motiv:

en: Rebirth
ro: Renaştere

en: Rebirth gets you back to $<$c00level 1$>
    with $<$0a0%1 extra point$> to assign.
ro: Renaşterea te aduce înapoi la $<$c00level 1$>
    cu $<$0a0%1 extrapunct$> pentru atribuire.

en: Receive mail about ManiaPlanet
ro: Primește e-mail despre ManiaPlanet

en: Record MediaTracker ghost
ro: Înregistrează MediaTracker ghost

en: Record a ghost
ro: Înregistrează un ghost

en: Record a new Ghost
ro: Înregistrează un Ghost nou

en: Record a new ghost
ro: Înregistrează un ghost nou

en: Recover back from Undo
ro: Recuperare înapoi de la Anulare

en: Red
ro: Roşu

en: Redo
ro: Refacere

en: Redo last undone modification [R]
ro: Restabilire ultima modificare anulată [R]

en: Reduce quality
ro: Reducere calitate

en: Referee not responding.
ro: Arbitrul nu răspunde.

en: Referee status
ro: Status arbitri

en: Referees are not accepted on this server.
ro: Arbitrii nu sunt acceptați pe acest server.

en: Reference ghost
ro: Referinţă Ghost

en: Refresh
ro: Reîmprospătare

en: Refresh widgets
ro: Reîmprospătare widget

en: Register the Players
ro: Înregistrează jucători

en: Register with ManiaCredits
ro: Înregistrează-te cu ManiaCredits

en: Reload
ro: Reîncarcă

en: Reload all scripts
ro: Reîncarcă toate script-urile

en: Reload file
ro: Reîncarcă fişier

en: Reload speed of ammo for all weapons.
ro: Reîncarcă viteza muniţiei pentru toate armele.

en: Reload the skin previously saved
ro: Reîncarcă skin-ul salvat anterior

en: Remaining players:
ro: Jucători rămaşi:

en: Remember password
ro: Amintește-ți parola

en: Reminder: You need to compute the shadows of a map to play with it.
ro: Memento: Trebuie să validezi umbrele hărții pentru a o juca.

en: Reminder: You need to validate a map and to compute its shadows to play with it.
ro: Memento: Trebuie să validezi harta și să evaluezi umbrele pentru a o juca.

en: Reminder: You need to validate a map to play with it.
ro: Memento: Trebuie să validezi o hartă pentru a juca cu aceasta.

en: Remove
ro: Şterge

en: Remove All
ro: Elimină tot

en: Remove All Blocks
ro: Elimină toate blocurile

en: Remove All Objects
ro: Elimină toate obiectele

en: Remove All Properties
ro: Elimină toate proprietăţile

en: Remove All Skins
ro: Elimină toate skin-urile

en: Remove All Terrain
ro: Elimină toate terenurile

en: Remove all keys
ro: Elimină toate tastele

en: Remove block
ro: Ştergere bloc

en: Remove clip
ro: Elimină clip

en: Remove from Selection
ro: Şterge din selecţie

en: Remove key
ro: Elimină tastă

en: Remove server from favorites
ro: Şterge server din favorite

en: Remove track
ro: Şterge pista

en: Removing buddy
ro: Se şterge un prieten

en: Removing server from favorites
ro: Serverul se șterge din favorite

en: Rename spot model
ro: Redenumire model

en: Rename track
ro: Redenumire pistă

en: Rename trigger
ro: Redenumire declanşator

en: Replaced text
ro: Text înlocuit

en: Replacement
ro: Înlocuire

en: Replay
ro: Reluare

en: Replay :
ro: Reluare:

en: Replay loaded
ro: Reluare încărcată

en: Replay operations
ro: Operații reluare

en: Replay saved
ro: Reluare salvată

en: Replay sequence
ro: Reluare secvenţă

en: Replay version %1
    is not compatible with the current
    game version %2.
ro: Versiunea reluării %1 
    nu este compatibilă cu versiunea 
    actuală a jocului %2.

en: Replays
ro: Reluări

en: Reply
ro: Răspuns

en: Report Abuse
ro: Raportare abuz

en: Report abuse
ro: Raportare abuz

en: Report abuse
    Reason:
ro: Raportare abuz 
    Motiv:

en: Request error, unable to join server.
    Please try again later.
ro: Eroare solicitare, incapabil să se conecteze la server
    Te rugăm să încerci din nou mai târziu.

en: Request error:
ro: Eroare de cerere:

en: Request not permitted
ro: Cererea nu este permisă

en: Required
ro: Necesar

en: Reset
ro: Resetare

en: Reset All
ro: Resetare completă

en: Reset Selection
ro: Resetare selecţie

en: Reset roll
ro: Resetare rotaţie

en: Reset to defaults
ro: Resetare la setările impicite

en: Reset yaw
ro: Resetare deviere

en: Resolution
ro: Rezoluţie

en: Restart
ro: Repornire

en: Restart in Official Mode
ro: Reîncepe în modul oficial

en: Restart in Official Mode [%1]
ro: Reîncepe în modul oficial [%1]

en: Restart map
ro: Reîncepe hartă

en: Restart the game
ro: Repornire joc

en: Restore default controls
    and discard your current settings?
ro: Restaurezi controalele implicite
    şi renunţi la setările actuale?

en: Results
ro: Rezultate

en: Resume
ro: Reluare

en: Resume playing
ro: Reluare joc

en: Retry
ro: Reîncearcă

en: Retry an official time
ro: Reîncearcă o oră oficială

en: Retry official
ro: Anulare oficial

en: Return
ro: Întoarcere

en: Return to Editor?
ro: Întoarcere la Editor?

en: Return to editor
ro: Întoarcere la editor

en: Return to map editor?
ro: Înapoi la editorul de hărţi?

en: Return to menu?
ro: Întoarcere la meniu?

en: Revenge
ro: Răzbunare

en: Right mouse button
ro: Buton dreapta al mouse-ului

en: Right tangent
ro: Tangentă la dreapta

en: Rocket (Press 1)
ro: Rachetă (Apasă 1)

en: Rocket Ammo
ro: Muniţie rachetă

en: Roll
ro: Rotaţie

en: Rotate
ro: Roteşte

en: Rotate Left Image
ro: Rotește imaginea din stânga

en: Rotate Left by 90
ro: Rotește în stânga cu 90

en: Rotate Right Image
ro: Rotește imaginea din dreapta

en: Rotate Right by 90
ro: Rotește în dreapta cu 90

en: Rotate a block
ro: Rotește un bloc

en: Rotation
ro: Rotaţie

en: Round
ro: Runda

en: Round %1
ro: Runda %1

en: Round %1/%2
ro: Runda %1/%2

en: Round captures
ro: Capturi runde

en: Rounds
ro: Runde

en: Rounds Mode
ro: Mod runde

en: Rounds per map :
ro: Runde per hartă :

en: Royal Mode
ro: Mod Royal

en: Rumble intensity
ro: Intensitate zarvă

en: Run
ro: Aleargă

en: Running speed and slide length.
ro: Viteza de alergare şi lungimea toboganului.

en: S / Shift + Mouse Wheel Down
ro: S / Shift + Rotiță mouse în jos

en: SCORES
ro: SCORURI

en: SHOOT
ro: TRAGE

en: STAMINA
ro: PUTERE

en: Safe Mode
ro: Mod sigur

en: Safe mode settings
ro: Setări mod sigur

en: Saturation
ro: Saturaţie

en: Save
ro: Salvează

en: Save As
ro: Salvează Ca

en: Save Macroblock
ro: Salvează Macroblock

en: Save MatchSettings
ro: Salvare setări meci

en: Save Screenshot
ro: Salvare captură de ecran

en: Save Selection as new Macroblock
ro: Salvează selecţie ca Macroblock nou

en: Save Settings
ro: Salvează setări

en: Save and Test
ro: Salvează şi testează

en: Save as
ro: Salvează ca

en: Save automatically all replays
ro: Salvează automat toate reluările

en: Save bounces
ro: Salvează ricoşeu

en: Save changes and quit
ro: Salvează modificările şi închide

en: Save macroblock
ro: Salvează macroblock

en: Save map
ro: Salvează hartă

en: Save network replay
ro: Salvează reluarea rețelei

en: Save previous race replay
ro: Salvează reluarea cursei anterioare

en: Save previous replay
ro: Salvează reluarea anterioară

en: Save replay
ro: Salvează reluare

en: Save script to file
ro: Salvează script în fişier

en: Save the replay
ro: Salvare reluare

en: Save the track [S]
ro: Salvează pista [S]

en: Save this ghost
ro: Salvează acest ghost

en: Save to file
ro: Salvează în fişier

en: Save your map first to access details!
ro: Salvează întâi harta pentru a accesa detaliile!

en: Save your work
ro: Salvează munca ta

en: Save your work as...
ro: Salvează munca ta ca...

en: Saved with identical ID.
ro: Salvat cu ID identic.

en: Scale
ro: Scalare

en: Scale Down Image
ro: Micșorează la scară imaginea

en: Scale Up Image
ro: Măreşte la scară imaginea

en: Score
ro: Scor

en: Score :
ro: Scor :

en: Score Attack
ro: Scor atacuri

en: Score Position:
ro: Scor Poziţie:

en: Score Rankings
ro: Scor clasament

en: Screen dist
ro: Distanţă ecran

en: ScreenShot
ro: CapturăDeEcran

en: Screens:
ro: Ecrane:

en: Script Parameters
ro: Parametri script

en: Script compilation ended successfully.
ro: Compilare script terminată cu succes.

en: Script compilation failed.
ro: Compilare script eșuată.

en: Search
ro: Căutare

en: Search filter:
ro: Filtru de căutare:

en: Search text
ro: Caută text

en: Second (Press 2)
ro: Al doilea (Apasă 2)

en: Select
ro: Selectează

en: Select All
ro: Selectează tot

en: Select Common Data Directory
ro: Selectează directorul de date comune

en: Select Opponents
ro: Selectează adversari

en: Select Personal Data Directory
ro: Selectează directorul de date personal

en: Select URL
ro: Selectează URL

en: Select a Deck in the list to edit it.
ro: Selectează un Pachet de cartele din listă pentru a-l edita.

en: Select a Macroblock first
ro: Mai întâi selectează un Macroblock

en: Select a Replay
ro: Selectează o reluare

en: Select a decoration
ro: Selectează o decoraţie

en: Select a file to publish on the Steam Workshop
ro: Selecteazăi un fişier pentru publicare în Atelierul Steam

en: Select a file:
ro: Selectează un fișier:

en: Select a map
ro: Selectează o hartă

en: Select a map type
ro: Selectează un tip de hartă

en: Select a mode script
ro: Selectare un mod de script

en: Select a series
ro: Selectează o serie

en: Select a skin for %1
ro: Selectează un skin pentru %1

en: Select a skin or a map to pack
ro: Selectează un skin sau o hartă pentru a arhiva

en: Select a sound
ro: Selectează un sunet

en: Select an object first.
ro: Selectează mai întâi un obiect.

en: Select another map
ro: Selectează altă hartă

en: Select data you want to update:
ro: Selectează datele pe care vrei să le actualizezi:

en: Select file
ro: Selectează fișierul

en: Select folder
ro: Selectează folder

en: Select group
ro: Selectează grup

en: Select map %1
ro: Selectare hartă %1

en: Select maps
ro: Selectează hărţi

en: Select music
ro: Selectează muzica

en: Select next map
ro: Selectează harta următoare

en: Select pack contents
ro: Selectaţi conţinutul pachetului

en: Select skin
ro: Selectează faţetă

en: Select the folder in which %1 should store common data files, and then click Next.
ro: Selectează directorul în care %1 vor fi stocate fişierele obişnuite şi apasă Următorul.

en: Select the folder in which %1 should store personal data files, and then click Next.
ro: Selectează directorul în care %1 vor fi stocate datele personale şi apasă Următorul.

en: Select the installation type below, and then click Next.
ro: Selectează tipul de instalare şi apasă Următorul.

en: Select your crosshair
ro: Selectează firul tău reticular

en: Select your horn sound
ro: Selectează sunetul claxonului tău

en: Selected Plugin:
ro: Plugin selectat:

en: Selected maps
ro: Selectare hărţi

en: Selected maps are incompatible.
ro: Hărţile selectate sunt incompatibile.

en: Selection of the type of installation
ro: Selecţia tipului de instalare

en: Selects foreground or background
ro: Selectează prim-plan sau fundal

en: Self illum scale
ro: Coeficient iluminare auto

en: Send
ro: Trimite

en: Send All
ro: Trimite toate

en: Send error reports to Nadeo
ro: Trimite raporturi cu erori la Nadeo

en: Send messages
ro: Trimite mesaje

en: Send my account info by email
ro: Trimite informații despre contul meu prin e-mail

en: Send script commands
ro: Trimitere comenzi de script

en: Send this game to a friend
ro: Trimite acest joc unui prieten

en: Send your race by file
ro: Trimite cursa ta prin fişier

en: Send your score by link
ro: Trimite scorul tău prin link

en: Sending email...
ro: Se trimite e-mail...

en: Sending your new record to the server...
ro: Se trimite noua înregistrare la server...

en: Sensitivity
ro: Sensibilitate

en: Separation
ro: Clasare

en: September
ro: Septembrie

en: Series %1
ro: Seria %1

en: Series incomplete:
    some maps are missing.
ro: Serie incompletă:
    unele hărţi lipsesc.

en: Server Parameters
ro: Parametri server

en: Server is unreachable.
ro: Serverul este inaccesibil.

en: Server name :
ro: Nume server:

en: Server not ready.
ro: Serverul nu este gata.

en: Server port
ro: Port server

en: Server unknown or not connected to the Internet
ro: Server necunoscut sau conexiune la internet eşuată.

en: Servers
ro: Servere

en: Set
ro: Setează

en: Set Map Difficulty
ro: Setează dificultate hartă

en: Set Map Parameters
ro: Setează parametri hartă

en: Set Medal Scores
ro: Setează scoruri medalie

en: Set Player Controls
ro: Setează controale jucător

en: Set Screens and Controls
ro: Setează ecrane şi controale

en: Set a password for editing
ro: Setează o parolă pentru editare

en: Set an official time
ro: Setează o oră oficială

en: Set as camera target
ro: Setare ca ţintă cameră

en: Set as default group
ro: Setează ca grup prestabilit

en: Set difficulty
ro: Setează dificultate

en: Set map objectives
ro: Setează obiective hartă

en: Set map type
ro: Selectează tip de hartă

en: Set next map
ro: Setează următoarea hartă

en: Set next map to $<%1$>
ro: Setează următoarea hartă la $<%1$>

en: Set script parameters
ro: Setează parametri script

en: Set sound is looping
ro: Setarea sunetului este în buclă

en: Settings
ro: Setări

en: Settings adapted to your graphic card
ro: Setări adaptate plăcii video.

en: Seventh (Press 7)
ro: Al șaptelea (Apasă 7)

en: Shader quality
ro: Calitate umbre

en: Shadow computation disabled
ro: Calcularea umbrelor dezactivată

en: Shadows
ro: Umbre

en: Shadows computed
ro: Umbrele au fost calculate

en: Share files
ro: Partajare fişiere

en: Sharpen
ro: Claritate

en: Shininess
ro: Strălucire

en: Shoot
ro: Tragere

en: Shoot image
ro: Trage imaginea

en: Shoot the video to an avi file:
ro: Înregistrează acest video ca fișier avi:

en: Shoot video
ro: Înregistrează video

en: Shooting audio,
    please wait...
ro: Filmare audio,
    te rugăm să aştepţi...

en: Show HUD
ro: Arată HUD

en: Show Help
ro: Arată ajutor

en: Show avatars
ro: Arată avatare

en: Show full time line
ro: Afişare cronologie completă

en: Show helpers
ro: Afișează uneltele ajutătoare

en: Show interface
ro: Afişare interfaţă

en: Show later
ro: Arată mai târziu

en: Show opponents names
ro: Arată numele adversarilor

en: Show your ghost
ro: Arată-ţi ghost-ul

en: Show/Hide interface
ro: Arată/Ascunde interfaţă

en: Show/hide ghost
ro: Arată/ascunde Ghost

en: Show/hide names
ro: Arată/ascunde nume

en: Show/hide opponents
ro: Afișează/ascunde adversari

en: Show/hide scores
ro: Arată/ascunde scorurile

en: Silver
ro: Argint

en: Silver Medal
ro: Medalia de argint

en: Simple
ro: Simplu

en: Simple Editor
ro: Editor hartă

en: Simple editor map :
ro: Editor de hărţi simplu:

en: Single Map
ro: Hartă unică

en: Sixth (Press 6)
ro: Al șaselea (Apasă 6)

en: Size
ro: Dimensiune

en: Size of the stamina gauge.
ro: Dimensiunea instrumentului de măsură stamina.

en: Skillpoints on %1:
ro: Skillpoints pe %1:

en: Skinning Mode (F4)
ro: Mod Skinning (F3)

en: Skinning Mode [F3]
ro: Mod Skinning [F3]

en: Skins
ro: Skin-uri

en: Skip
ro: Treci peste

en: Skip rolling demo
ro: Treci peste rulare demo

en: Slow forward
ro: Derulare lentă înainte

en: Smooth camera speed
ro: Viteză cameră uniformă

en: Solo Play
ro: Joacă solo

en: Solution saved.
ro: Soluţia a fost salvată.

en: Solution version (%1) is not compatible
    with the current game version (%2).
ro: Versiunea soluției (%1) nu este compatibilă
    cu versiunea curentă a jocului (%2).

en: Some blocks in this Macroblock cannot be symmetrised.
ro: Unele blocuri din acest Macroblock nu pot fi simetrizate.

en: Sorry, an unknown error occurred.
ro: Ne pare rău, a apărut o eroare necunoscută.

en: Sorry, but there are too many players connected at the moment. Please try again later.
    Nadeo Team
ro: Ne pare rău, dar sunt prea mulți jucători conectaţi în acest moment. Te rugăm să încerci mai târziu.
    Echipa Nadeo

en: Sound
ro: Sunet

en: Sound volume
ro: Volum sunet

en: Space left:
ro: Spaţiu stânga:

en: Spawning players...
ro: Reproducere jucători...

en: Special Type
ro: Tip special

en: Spectate
ro: Urmăreşte

en: Spectator camera free: Save preset
ro: Cameră spectator: Salvează presetare

en: Spectator camera: Follow
ro: Cameră spectator: Urmăreşte

en: Spectator camera: Free
ro: Cameră spectator: Liber

en: Spectator camera: Replay
ro: Cameră spectator: Reluare

en: Speed
ro: Viteză

en: Speed <
ro: Viteză <

en: Speed >
ro: Viteză >

en: SpeedUp Coef
ro: Coeficient accelerare

en: SpeedUp duration
ro: Durată accelerare

en: Split Direction:
ro: Împarte direcţia:

en: Split Screen
ro: Împarte ecranul

en: Split Screen Inputs
ro: Intrări ecran împărţit

en: Splitscreen Settings
ro: Setări împărţire ecran

en: Stamina Regen
ro: Stamina Regenerare

en: Start offset
ro: Pornire decalată

en: Statistics
ro: Statistici

en: Stay near the pole to speed up the tornado
ro: Rămâi aproape de pol pentru a accelera tornada

en: Stay offline
ro: Rămâi offline

en: Steam settings
ro: Setări Steam

en: Steer (analog)
ro: Volan (analog)

en: Steer left
ro: Volan stânga

en: Steer right
ro: Volan dreapta

en: Stereoscopy
ro: Stereoscopie

en: Sticker
ro: Autocolant

en: Strafe Left
ro: Bombardează stânga

en: Strafe Right
ro: Bombardează dreapta

en: Straight Path
ro: Cale dreaptă

en: Streaks attenuation
ro: Atenuare dungi

en: Streaks intensity
ro: Intensitate dungi

en: Strength
ro: Putere

en: Stunt Figures
ro: Figuri cascadorii

en: Stunts
ro: Cascadorii

en: Stunts Mode
ro: Mod Cascadorii

en: Style
ro: Stil

en: Sub-sample reflects
ro: Reflectare sub-mostre

en: Subject :
ro: Subiect :

en: Subscribe
ro: Abonare

en: Subscribe to a group
ro: Abonează-te la un grup

en: Suggested Servers
ro: Servere recomandate

en: Suggestion 1
ro: Sugestia 1

en: Suggestion 2
ro: Sugestia 2

en: Suggestion 3
ro: Sugestia 3

en: Suggestion 4
ro: Sugestia 4

en: Suggestion 5
ro: Sugestia 5

en: Suggestion 6
ro: Sugestia 6

en: Suggestion 7
ro: Sugestia 7

en: Suggestion 8
ro: Sugestia 8

en: Survival
ro: Supravieţuire

en: Switch to Underground Display
ro: Comută Afişare Subsol

en: Switch to clip camera
ro: Comută la camera clip

en: Switch to free camera
ro: Comută la camera liberă

en: Symmetry not allowed by the block's volume or clips
ro: Simetria nu este permisă de către volumul blocului sau peticelor.

en: Synchronizing profile...
ro: Profilul se sincronizează...

en: Synchronizing...
ro: Se sincronizează...

en: TALK
ro: VORBEŞTE

en: TALK TO TEAM
ro: VORBEŞTE CU ECHIPA

en: TYPE: Duel (1 vs 1)
    OBJECTIVE: Eliminate your opponent with limited ammunitions. You can only reload by touching the poles.
ro: TIP: Duel (1 contra 1)
    OBIECTIV: Elimină-ţi adversarul cu muniţie limitată. Poţi reîncărca numai prin atingerea polilor.

en: TYPE: Free for all
    OBJECTIVE: Capture the pole when you are the attacker. Defend the pole when you are a defender.
ro: TYPE: Gratis pentru toţi
    OBIECTIV: Capturează polul când eşti atacator. Apără polul când eşti apărător.

en: TYPE: Free for all
    OBJECTIVE: Hit a maximum of players to win the game.
ro: TIP: Gratis pentru toţi
    OBIECTIV: Loveşte numărul maxim de jucători pentru a câştiga jocul.

en: TYPE: Individual
    OBJECTIVE: Survive as long as possible to score a maximum of points.
ro: TIP: Individual
    OBIECTIV: Supravieţuieşte cât de mult poţi pentru a câştiga cele mai multe puncte.

en: TYPE: Team versus Team
    OBJECTIVE: Capture the poles when you're an attacker. Eliminate the attackers when you're a defender.
ro: TIP: Echipă contra Echipă
    OBIECTIV: Capturează polii atunci când eşti atacator. Elimină atacatorii atunci când eşti apărător.

en: TYPE: Team versus Team
    OBJECTIVE: Your team must control the absolute majority of poles on the map for a fixed amount of time.
ro: TIP: Echipă contra Echipă
    OBIECTIV: Echipa ta trebuie să controleze majoritatea absolută a polilor de pe hartă pentru un timp fix.

en: TYPE: Team versus Team (1 vs 3)
    OBJECTIVE: Capture the pole when you are the attacker. Defend the pole when you are a defender.
ro: TIP: Echipă contra Echipă OBIECTIV: Capturează polul când eşti atacator. Apără polul când eşti apărător.

en: TYPE: Team versus Team (5 vs 5)
    OBJECTIVE: Capture the pole when you're the attacker. Defend the pole when you're a defender.
ro: TIP: Echipă contra Echipă (5 contra 5)
    OBIECTIV: Capturează polul atunci când tu eşti atacatorul. Apără polul atunci când eşti apărător.

en: Tags
ro: Taguri

en: Take a screen shot:
ro: Fă o captură de ecran:

en: Tangent
ro: Tangentă

en: Target
ro: Ţintă

en: Target Fps
ro: Fps ţintă

en: Target Respawn
ro: Respawn ţintă

en: Target Score
ro: Scor ţintă

en: Target Time
ro: Timp ţintă

en: Target Time (milliseconds)
ro: Timp ţintă (milisecunde)

en: Target position
ro: Poziţie ţintă

en: Target to look at
ro: Ţintă la care să te uiţi

en: Team
ro: Echipă

en: Team Mode
ro: Mod Echipă

en: Team Name :
ro: Nume echipă :

en: Team ranking
ro: Clasament echipă

en: Team vs Team: Capture all the poles of the opposing team.
ro: Echipă contra echipă: capturează toţi polii echipei adverse.

en: TeamColor0
ro: CuloareEchipă0

en: TeamColor1
ro: CuloareEchipă1

en: Terrain
ro: Teren

en: Terrific
ro: Extraordinar

en: Test Mode [Return]
ro: Mod Test[Return]

en: Test Report
ro: Raport de încercare

en: Test the map with mode
ro: Testează harta cu modul

en: Text rotation
ro: Rotire text

en: Texture decals 2D
ro: Textură 2D abţibilduri

en: Texture decals 3D
ro: Textură 3D abţibilduri

en: Texture quality
ro: Calitate textură

en: Thank you for helping us learn more about ManiaPlanet players !
ro: Îți mulțumim pentru că ne ajuţi să aflăm mai multe despre jucătorii  ManiaPlanet !

en: The %s could not be transferred.
ro: %s nu a putut fi transferat.

en: The Nadeo Team
ro: Echipa Nadeo

en: The account '%1' is already used by the profile '%2'.
    You must select this profile or use another account.
ro: Contul '%1' este deja folosit de către profilul '%2'.
    Trebuie să selectezi acest profil sau să utilizezi alt cont.

en: The activation key you supplied does not match any in the database.
ro: Cheia de activare furnizată nu se potrivește cu oricare din baza de date.

en: The attack wins the turn!
ro: Atacul câştigă tura!

en: The average player's level on the ladder is close to yours.
ro: Nivelul mediu al jucătorului pe ladder este apropiat de al tău.

en: The average player's level on the ladder is higher than yours.
ro: Nivelul mediu al jucătorului pe ladder este mai ridicat decât al tău.

en: The average player's level on the ladder is lower than yours.
ro: Nivelul mediu al jucătorului pe ladder este mai scăzut decât al tău.

en: The average player's level on the ladder is much higher than yours.
ro: Nivelul mediu al jucătorului pe ladder este mult mai ridicat decât al tău.

en: The average player's level on the ladder is much lower than yours.
ro: Nivelul mediu al jucătorului pe ladder este mult mai scăzut decât al tău.

en: The average player's level on the ladder is unknown.
ro: Nivelul mediu al jucătorului pe ladder este necunoscut.

en: The block cannot replace this variant of the block.
ro: Blocul nu poate înlocui această variantă de bloc.

en: The block is out of the construction area.
ro: Acest bloc este în afara zonei de construcţie.

en: The block would destroy other blocks.
ro: Blocul va distruge alte blocuri.

en: The block's pillars cannot be placed.
ro: Pilonii blocului nu pot fi amplasaţi.

en: The code is now copied into the clipboard.
    Press Control+V in any text editor (email, forum) to paste your code.
ro: Codul este acum copiat în clipboard.
    Apasă Control+V în orice editor (e-mail, forum) pentru a lipi codul tău.

en: The common data folder must be different from the installation folder and the user data folder. Please select another folder.
ro: Dosarul cu date publice trebuie să difere de dosarul de instalare şi de dosarul cu datele utilizatorului. Te rugăm să alegi alt dosar.

en: The cost is invalid.
ro: Costul este invalid.

en: The cost of the manialink is invalid. Maximum allowed is %s.
ro: Costul manialink este invalid. Maximul permis este %s.

en: The creator is unknown.
ro: Creatorul este necunoscut.

en: The data is incomplete:
ro: Datele sunt incomplete:

en: The default group is used alone to download the best replays of the members on the played map.
    Do you want to set this group (%1) as your default one?
ro: Grupul implicit este utilizat individual pentru a descărca cele mai bune reluări ale membrilor pe harta jucată.  
    Vrei să setezi acest grup (%1) ca implicit?

en: The default skin cannot be deleted.
ro: Skin-ul prestabilit nu poate fi șters.

en: The defense wins the turn!
ro: Apărarea câştigă tura!

en: The expected title pack for %1 was not found.
    Expected checksum: %2
    Found checksum: %3
    Title pack with expected checksum is not stored in the cloud and cannot be downloaded
ro: Titlul pachetului aşteptat pentru %1 nu a fost găsit.
    Suma de verificare aşteptată: %2
    Suma de verificare găsită: %3
    Pachetul titlu cu suma de verificare aşteptată nu poate fi stocată în cloud şi nu poate fi descărcată

en: The file "$<%1$>" already exists.
    Overwrite it?
ro: Fişierul "$<%1$>" există deja. 
    Suprascrii?

en: The folder's path must contain the '%1' word. Please select another folder.
ro: Calea directorului trebuie să conţină cuvântul '%1'. Te rugăm să selectezi un alt director.

en: The game currently stores its data in %1.
    Do you want to change this folder?
ro: Jocul stochează actual datele sale în %1.
    Vrei să schimbi acest director?

en: The game currently stores your personal data in %1.
    Do you want to change this folder?
ro: Jocul stochează actual datele tale personale în %1. 
    Vrei să schimbi acest director?

en: The game data folder
    (%1)
    cannot be a parent of the personal data folder
    (%2).
ro: Directorul de date al jocului
    (%1)
    nu poate fi un părinte al directorului personal de date.
    (%2).

en: The game data folder
    (%1)
    cannot be the same as the game exe.
ro: Directorul de date al jocului
    (%1)
    nu poate fi acelaşi ca şi al jocului exe.

en: The game data folder has changed. The launcher will now exit.
    Please re-execute it to apply the changes.
ro: Dosarul cu datele jocului a fost schimbat. Aplicația de lansare se va închide acum.
    Te rugăm să re-execuți aplicația pentru a aplica schimbările.

en: The game frame rate is low.
    Performance can be enhanced by reducing quality.
ro: Rata de cadre a jocului este scăzută.
    Performanţa poate fi îmbunătățită prin reducerea calității.

en: The game is no longer responding.
    Do you want to halt it, and send debug information?
ro: Jocul nu mai răspunde.
    Vrei să-l opreşti şi să trimiţi informaţiile pentru depanare?

en: The game key is not valid. Please make sure you spelled it correctly.
ro: Cheia jocului nu este validă. Vă rugăm să verificați dacă ați scris corect.

en: The goal can now be captured!
ro: Ţinta poate fi acum capturată!

en: The goal can now be captured.
ro: Ţinta poate fi acum capturată.

en: The icon is invalid.
ro: Pictograma este invalidă.

en: The input <%1> is reserved.
     You cannot use it.
ro: Intrarea <%1> este rezervată.
     Nu o poţi utiliza.

en: The key is invalid.
ro: Codul este invalid.

en: The ladder is disabled.
    You will not be able to play in official mode.
ro: Ierarhia este dezactivată.
    Nu vei avea posibilitatea să joci în modul oficial.

en: The login $0f0exists$z
ro: Numele de acces $0f0există$z

en: The login $f00does not exist$z
ro: Numele de acces $f00nu există$z

en: The login must contain between %1 to %2 characters.
ro: Numele tău de acces trebuie să conţină între %1 şi %2 caractere.

en: The login must contain only valid characters: a-z, A-Z, 0-9 or ._- characters.
ro: Numele tău de acces trebuie să conţină numai caractere valide: a-z, A-Z, 0-9 sau caracterele ._-

en: The map has been modified and is now unvalidated.
ro: Harta a fost modificată şi acum este nevalidată.

en: The map has been modified.
    Do you really want to quit?
ro: Harta a fost modificată. 
    Eşti sigur că vrei să renunţi?

en: The map has been successfully added to your campaign!
ro: Harta a fost adăugată cu succes în campania ta!

en: The match was interrupted.
    Returning to menus.
ro: Meciul a fost întrerupt:
    Revine la meniuri.

en: The match was interrupted:
    %1
    Returning to menus.
ro: Meciul a fost întrerupt:
    %1
    Revine la meniuri.

en: The number of laps required must be higher than 0!
ro: Numărul de ture necesare trebuie să fie mai mare decât 0!

en: The personal data folder
    (%1)
    cannot be a parent of the game data folder
    (%2).
ro: Directorul personal de date
    (%1)
    nu poate fi un părinte al directorului de date al jocului
    (%2).

en: The personal data folder
    (%1)
    cannot be the same as the game exe.
ro: Directorul personal de date
    (%1)
    nu poate fi acelaşi ca şi al jocului exe.

en: The pole can be captured again.
ro: Pole poate fi capturat din nou.

en: The pole can now be captured.
ro: Pole poate fi capturat acum.

en: The provided login is invalid.
ro: Numele de acces furnizat este invalid.

en: The provided password is invalid.
ro: Parola furnizată este invalidă.

en: The replacement block is facing the wrong direction.
ro: Blocul înlocuitor este îndreptat în direcţia greşită.

en: The requested player is not online.
ro: Jucătorul solicitat nu este online.

en: The round time limit is approaching.
ro: Limita de timp a rundei se apropie.

en: The score of $<%1$> (%2) is not valid.
ro: Scorul de $<%1$> (%2) nu este valid.

en: The score of $<%1$> (%2) is valid.
ro: Scorul de $<%1$> (%2) este valid.

en: The server
ro: Serverul

en: The solution is not valid for this map.
ro: Soluția nu este validă pentru această hartă.

en: The title %1 is not installed into a station.
ro: Titlul %1 nu este instalat în staţie.

en: The title pack is not stored in the cloud.
    Do you want to upload it?
ro: Titlul pachetului este stocat în cloud.
    Vrei să-l încarci?

en: The title uid must contain between %d and %d characters.
ro: Titlul uid trebuie să conţină între %d şi %d caractere.

en: The token is invalid.
ro: Acest simbol este invalid.

en: The update of game system files failed. To update, administrator rights are required. Contact your system administrator and ask for the rights. Also, check the amount of remaining free space in your installation drive.
ro: Actualizarea sistemului de joc a eșuat. Pentru a actualiza, sunt necesare drepturile de administrator. Contactează administratorul sistemului și întreabă pentru drepturi. De asemenea, trebuie să verifici cantitatea de spațiu rămas liber în driverul de instalare.

en: The update of the game files failed. Please, try again.
ro: Actualizarea jocului a eşuat. Te rugăm să încerci din nou.

en: The user data folder must be different from the installation folder. Please select another folder.
ro: Dosarul cu datele utilizatorului trebuie să fie diferit de dosarul pentru instalare. Te rugăm să alegi alt dosar.

en: The validation code is not valid. Please make sure you spelled it correctly.
ro: Codul de validare nu este valid. Te rugăm să te asiguri dacă l-ai scris corect.

en: The validation code is not valid. Please make sure you spelled it right.
ro: Acest cod de validare nu este valid. Te rugăm să te asiguri că l-ai scris corect.

en: The version %1 of %2 will be installed above version %3%n found in %4
ro: Versiunea %1 de %2 va fi instalată în locul versiunii %3%n care se află în %4

en: Then hurry up! Playing TrackMania with friends is great!
ro: Grăbeşte-te!  Să joci TrackMania cu prietenii este grozav!

en: There are too many players.
ro: Sunt prea mulți jucători.

en: There are too many referees.
ro: Sunt prea mulți arbitri.

en: There are too many spectators.
ro: Sunt prea mulți spectatori.

en: There is a new bill due for payment :
    transaction #%1: %2 planets to %3
    Label: %4
    Would you like to pay?
ro: Există o nouă factură pentru plată :
    tranzacție #%1: %2 planets către %3
    Etichetă: %4
    Vrei să plătești?

en: There is already a key here
ro: Există deja o cheie aici

en: There is no available map.
ro: Nu există hartă disponibilă.

en: There is no mail in the account.
ro: Nu există nici un e-mail în cont.

en: There's no goal
ro: Nu există nicio ţintă

en: There's no spawn for the attackers
ro: Atacatorii nu se pot reproduce

en: There's no spawn for the defenders
ro: Apărătorii nu se pot reproduce

en: There's too many Goal on the map. 
    Currently %1 Goals on a maximum of %2.
ro: Sunt prea multe Ţinte pe hartă. 
    Ţintele %1 actuale pe un maxim de %2.

en: Third (Press 3)
ro: Al treilea (Apasă 3)

en: This ManiaCode will perform the following actions:
ro: Acest ManiaCode va executa următoarele acțiuni:

en: This ManiaLink code is reserved
ro: Acest Manialink este rezervat

en: This Profile is not connected to an online account.
    Do you want to connect to it online?
ro: Acest Profil nu este conectat la un cont online. 
    Vrei să te conectezi la acesta online?

en: This account does not have rights to perform this action.
ro: Acest cont nu are dreptul de a efectua această acţiune.

en: This account is not authorized to connect.
ro: Acest cont nu este autorizat să se conecteze.

en: This account is online.
ro: Acest cont este conectat.

en: This block cannot be placed here.
ro: Acest bloc nu poate fi plasat aici.

en: This block cannot be placed in the air.
ro: Acest bloc nu poate fi plasat în aer.

en: This block cannot be placed on the ground.
ro: Acest bloc nu poate fi plasat pe sol.

en: This block cannot be placed on this terrain.
ro: Acest bloc nu poate fi plasat pe acest teren.

en: This block cannot replace the current block.
ro: Acest bloc nu poate înlocui blocul actual.

en: This block must be placed in the air.
ro: Acest bloc trebuie să fie plasat în aer.

en: This block must be placed on the ground.
ro: Acest bloc trebuie să fie plasat pe sol.

en: This block must be placed underground.
ro: Acest bloc trebuie să fie plasat în subteran.

en: This block must replace a classic block.
ro: Acest bloc trebuie să înlocuiască un bloc clasic.

en: This data already exists as a game file :
    %1
    Do you want to replace it ?
ro: Aceste date există deja ca şi fișier de joc :
    %1
    Vrei să le înlocuiești ?

en: This data already exists as a game file :
    %1
    This game file is read-only, and can not be replaced.
ro: Aceste date există deja ca şi fișier de joc :
    %1
    Acest fișier de joc este doar pentru citire şi nu poate fi înlocuit.

en: This dedicated is official, it cannot be deleted yet.
ro: Acesta este dedicat oficial, el nu poate fi șters încă.

en: This e-mail is invalid.
ro: Acest e-mail este invalid.

en: This email address is not valid: %1
ro: Această adresă de e-mail nu este validă: %1

en: This file is not a map!
ro: Acest fișier nu este o hartă!

en: This file is read-only. You can save it with another name to edit it.
ro: Acest fişier este doar pentru citit. Îl poţi salva cu un alt nume pentru a-l edita.

en: This game allows you to customise much of its data.
    Here, you can find where they are located.
ro: Jocul îţi permite să particularizezi majoritatea datelor sale.
    Aici poţi afla unde sunt localizate.

en: This game key is already used.
ro: Această cheie pentru joc este deja folosită.

en: This game key is either unknown or already used or not activated. Please try another one.
ro: Această cheie pentru joc este necunoscută sau deja utilizată. Te rugăm să încerci alta.

en: This game key is invalid.
ro: Acest cod de joc este invalid.

en: This game key is not activated.
ro: Această cheie pentru joc nu este activată.

en: This game key is unknown.
ro: Această cheie pentru joc este necunoscută.

en: This game key requires Steam.
ro: Codul acestui joc necesită Steam.

en: This group already exists. Choose another login.
ro: Acest grup există deja. Alege alt nume de acces.

en: This information has now been copied to the clipboard.
    Press Control+V in any text editor to paste it.
ro: Această informație a fost copiată în clipboard.
    Apasă Control+V în orice editor de text pentru a o lipi.

en: This is a cracked version.
    Please buy the game $l[http://www.trackmania.com]here$l.
ro: Aceasta este o versiune piratată.
    Te rugăm să cumperi jocul $l[http://www.trackmania.com]de aici$l.

en: This is a server for:
ro: Acesta este un server pentru:

en: This is not a known zone.
ro: Aceasta nu este o zonă cunoscută.

en: This is your default group
ro: Acesta este grupul tău prestabilit

en: This is your first connection in %1$d days. We gave you %2$s to make a new start in the game. Welcome back to Maniaplanet!
ro: Aceasta este prima conexiune a ta în %1$d zile. Ţi-am dat %2$s pentru un nou start în joc. Bine ai revenit în Maniaplanet!

en: This login is already in use.
    Please choose another login.
ro: Acest nume de acces este deja folosit.
    Te rugăm să alegi alt nume de acces.

en: This login is already used in TrackMania Forever.
ro: Acest nume de acces este deja folosit în TrackMania Forever.

en: This login is already used in TrackMania Forever.
    Please check your TrackMania Forever password
    or use another login.
ro: Acest nume de acces este deja utilizat în TrackMania Forever. 
    Te rugăm să verifici parola ta pentru TrackMania Forever sau să foloseşti alt nume de acces.

en: This login is already used. Please use another one.
ro: Numele de acces este deja folosit. Te rugăm să folosești altul.

en: This login is available.
ro: Acest nume de acces este disponibil.

en: This maniacredited package has already been added.
ro: Acest pachet maniacredited a fost deja adăugat.

en: This maniacredited package has already been uploaded.
ro: Acest pachet  maniacredited a fost încărcat deja.

en: This maniacredited package impostor is not downloadable.
ro: Acest pachet impostor maniacredited nu se poate descărca.

en: This maniacredited package is not downloadable.
ro: Acest pachet maniacredited nu se poate descărca.

en: This maniacredited package is unknown.
ro: Pachetul maniacredited este necunoscut.

en: This manialink already exists. Choose another code.
ro: Acest  manialink există deja. Alege alt cod.

en: This manialink code is invalid.
ro: Acest cod manialink este invalid.

en: This manialink does not exist.
ro: Acest  manialink nu există.

en: This map is already in your campaigns.
ro: Această hartă este deja în campaniile tale.

en: This map is...
ro: Această hartă este...

en: This name is already in use. Choose another one.
ro: Acest nume este deja folosit. Alegi altul.

en: This operation will cost you %1 Planets.
ro: Această operațiune te va costa %1 Planets.

en: This operation will cost you %1$d %2$s.
ro: Această operaţiune te va costa %1$d %2$s.

en: This operation will cost you 1 %s.
ro: Această operaţie te va costa 1 %s.

en: This operation will cost you 1 Planet.
ro: Această operațiune te va costa 1 Planet.

en: This organisation already exists.
ro: Această organizație există deja.

en: This organisation does not exist.
ro: Această organizație nu există.

en: This parameter (%1$s) is not valid.
ro: Acest parametru (%1$s) nu este valid.

en: This patch can only be installed on the (%1) versions of %2
ro: Această corecţie poate fi instalată numai pe (%1) versiuni ale %2

en: This player already has this tag.
ro: Jucătorul are deja acest tag.

en: This player does not exist.
ro: Acest jucător nu există.

en: This player has been successfully invited to join this group.
ro: Acest jucător a fost invitat cu succes să se alăture acestui grup.

en: This player is already your buddy.
ro: Acest jucător este deja prietenul tău.

en: This player is not connected via the Internet!
ro: Acest jucător nu este conectat prin Internet!

en: This ranking does not exist.
ro: Acest clasament nu există.

en: This replay is not valid.
ro: Această reluare nu este validă.

en: This replay is valid.
ro: Această reluare este validă.

en: This round is a draw.
ro: Această rundă este remiză.

en: This score is not valid:
    %1
    Nickname, score or map name are incorrect.
ro: Acest scor nu este valid:
    %1
    Numele, scorul sau harta sunt incorecte.

en: This script is read-only. You cannot save it.
ro: Acest script este doar pentru citire. Nu îl poţi salva.

en: This server already is one of your favorites.
ro: Acest server este deja unul dintre favoritele tale.

en: This server does not exist.
ro: Acest server nu există.

en: This server has invalid information!
ro: Acest server are informații incorecte!

en: This server has not been upgraded to the current version.
ro: Acest server nu a fost actualizat la versiunea curentă.

en: This server is not one of your favorites.
ro: Acest server nu este unul dintre favoritele tale.

en: This skin does not fit the requirements. You can use it locally, but it will not be seen by other players online.
ro: Această faţetă nu corespunde cerinţelor. O poţi utiliza local, dar nu va fi văzută de alţi jucători online.

en: This station cannot be unloaded.
ro: Această staţie nu poate fi încărcată.

en: This tag does not exist.
ro: Acest tag nu există.

en: This tag type does not exist.
ro: Acest tip de tag nu există.

en: This title already exists. Choose another name.
ro: Acest titlu există deja. Alege alt nume.

en: This title has not been loaded in a station.
ro: Titlul nu a fost încărcat în staţie.

en: This title is unknown.
ro: Acest titlu este necunoscut.

en: This title isn't playable.
ro: Acest titlu nu este bun de jucat.

en: This transaction is invalid.
ro: Tranzacţia este invalidă.

en: This url does not points to a valid public ressource.
ro: Acest url nu indică o resursă publică validă.

en: This vote is disabled.
ro: Acest vot este dezactivat.

en: This will modify your nickname, but you only have $<$0f0%1$> online modifications remaining.
    Are you sure you want to update your nickname?
ro: Acesta va modifica pseudonimul tău, dar ai numai $<$0f0%1$> modificări online rămase..
    Eşti sigur că vrei să actualizezi pseudonimul?

en: This will use your $<$f00LAST$> online nickname modification.
    Are you sure you want to update your nickname for the last time?
ro: Aceasta va folosi a $<$f00LAST$> modificare online pentru nickname.
    Ești sigur că vrei să-ți actualizezi nickname-ul pentru ultima dată?

en: Tile X
ro: Împărțire X

en: Tile Y
ro: Împărțire Y

en: Tile split files
ro: Împărțire fișiere scindate

en: Time
ro: Timp

en: Time Attack
ro: Timp de asalt

en: Time Attack Mode
ro: Mod Timp de asalt

en: Time Limit :
ro: Limita de timp:

en: Time Value
ro: Valoare timp

en: Time limit
ro: Limită de timp

en: Time limit :
ro: Limită de timp:

en: Time limit :
ro: Limită de timp:

en: Time limit reached!
ro: A fost atins timpul limită!

en: Time limit reached.
ro: Limita a fost atinsă.

en: Time to regen 1 armor.
    Useful only if your armor is greater than 1.
ro: Timp de regenerare 1 armură.
    Util numai dacă armura ta este mai mare de 1.

en: Time when the block ends
ro: Momentul în care blocul se termină

en: Time when the block starts
ro: Momentul în care blocul începe

en: Tips for the decals editor
ro: Sfaturi pentru editorul de abţibilduri

en: Title
ro: Titlu

en: Title access
ro: Acces titlu

en: To :
ro: La :

en: To add a custom picture, use the data importer in the game launcher.
    (help / data importer / avatar)
    The picture must be less than 32Kb.
ro: Pentru a adăuga o poză particularizată, foloseşte importatorul de date din aplicaţia de lansare.
    (ajutor / importator de date / avatar)
    Poza trebuie să fie mai mică de 32Kb.

en: To draw a road, move the mouse while holding the left mouse button.
ro: Pentru a desena un drum, mișcă mouse-ul în timp ce ții apăsat pe butonul din stânga al mouse-ului.

en: To generate a new password, please enter your login and email.
ro: Pentru a genera o parolă nouă, vă rugăm inserați numele de acces și e-mailul.

en: To generate a new password, please enter your login and email.
    If you want more informations click $l[%1]here$l.
ro: Pentru a genera o parolă nouă, vă rugăm inserați numele de acces şi e-mailul. Dacă doriți mai multe informații, click $l[%1]aici$l.

en: To win a round, be the last man standing.
    To win a match, win points by surviving (Sv) hitting others (Hit) or being the one to activate the tornado at the pole (Pole).
ro: Pentru a câştiga o rundă, trebuie să fii ultimul supravieţuitor.
    Pentru a câştiga un meci, câştigă puncte supravieţuind (Sv), lovindu-i pe ceilalţi (Lovitură) sau fiind cel care activează tornada la pol (Pol).

en: Too easy
ro: Prea uşor

en: Too hard
ro: Prea greu

en: Too many connections: you cannot connect to different accounts simultaneously from the same machine.
ro: Prea multe conexiuni: nu te poți conecta la diferite conturi simultan de la același aparat.

en: ToolBar
ro: Bară de instrumente

en: Top Hit
ro: Prima lovitură

en: Top Pole
ro: Primul pol

en: Top Round
ro: Prima rundă

en: Top Survival
ro: Prima supravieţuire

en: Tops
ro: Primii

en: Tornado activated.
ro: Tornadă activată.

en: Tornado auto-activated.
ro: Tornadă activată automat

en: Tornado speed: %1%%
ro: Viteză tornadă: %1%%

en: Tossing
ro: Tragere

en: Total armor points.
ro: Total puncte armură.

en: Total medal ranking
ro: Clasament total medalii

en: Total skillpoints ranking
ro: Clasament total skillpoints

en: TrackText
ro: UrmăreşteText

en: Tracking
ro: Urmărire

en: Traffic Mode
ro: Mod trafic

en: Trail color
ro: Culoare marcaj

en: Training
ro: Instruire

en: Transaction already paid.
ro: Tranzacție deja plătită.

en: Transaction cannot be created : creator is not authenticated.
ro: Tranzacţia nu poate fi creată: creatorul nu este autentificat.

en: Transaction cannot be created : creator is not validated.
ro: Tranzacţia nu poate fi creată: creatorul nu este validat.

en: Transaction cannot be created : payer and payee must be different.
ro: Tranzacţia nu poate fi creată: plătitorul şi beneficiarul trebuie să fie diferiţi.

en: Transaction cannot be created : the payee is invalid.
ro: Tranzacţia nu poate fi creată: beneficiarul este invalid.

en: Transaction cannot be created : the payer is invalid.
ro: Tranzacţia nu poate fi creată: plătitorul este invalid.

en: Transaction is unknown.
ro: Tranzacţie necunoscută.

en: Transparency
ro: Transparenţă

en: Tries
ro: Încercări

en: Trim files
ro: Ascunde parţial fişierele

en: Triple Buffer
ro: Tamponare triplă

en: Triple Buffering
ro: Tamponare triplă

en: Turbo duration
ro: Durată turbo

en: Turbo val
ro: Valoare turbo

en: Type
ro: Tip

en: Typical automatic installation
ro: Instalare clasică automată

en: Unable to allocate memory for the screen shot.
ro: Alocarea memoriei pentru captura de ecran nu este posibilă.

en: Unable to ban.
     Reason:
ro: Incapabil de ban.
    Motiv:

en: Unable to buy %1.
    %2
ro: Incapabil să cumpere %1.
    %2

en: Unable to buy stations.
    %1
ro: Nu se pot cumpăra staţii.
    %1

en: Unable to call for a vote.
     Reason:
ro: Nu se poate supune la vot.
     Motiv:

en: Unable to change.
ro: Incapabil să schimbe.

en: Unable to connect to this title.
    %1
ro: Nu se poate conecta la acest titlu.
    %1

en: Unable to contact the server.
    Your score could not be validated.
ro: Incapabil să contacteze serverul.
    Scorul tău nu a putut fi validat.

en: Unable to determine the version of %1 currently installed.
ro: Nu se poate determina versiunea %1 instalată în prezent.

en: Unable to download data:
ro: Nu s-au putut descărca datele:

en: Unable to download the replay of %1 : %2
ro: Nu s-a putut descărca reluarea din %1:%2

en: Unable to download the replays of the members of your active group: %1
ro: Incapabil să descarce reluările membrilor din grupul tău activ: %1

en: Unable to get station infos.
    %1
ro: Nu se pot obţine informaţii despre staţie.
    %1

en: Unable to insert block
ro: Nu este posibilă inserarea unui bloc

en: Unable to kick.
     Reason:
ro: Incapabil să excludă.
    Motiv:

en: Unable to load %1.
    Title pack not found and not stored in the cloud.
ro: Nu se poate încărca %1.
    Acest pachet nu a fost găsit şi nu a fost stocat în cloud.

en: Unable to load %1.
    You must be connected to the ManiaPlanet server to load this title.
ro: Incapabil să încarce %1.
    Trebuie să te conectezi la serverul ManiaPlanet pentru a încărca acest titlu.

en: Unable to load %1.
    You must connect once to the ManiaPlanet server to activate, acquire or update this title.
ro: Nu este posibilă încărcarea %1.
    Trebuie să te conectezi la serverul ManiaPlanet pentru a activa, obţine sau actualiza acest titlu.

en: Unable to read music
ro: Incapabil să redea muzica

en: Unable to read title package
ro: Nu se poate citi titlul pachetului

en: Unable to register pack: %1
ro: Nu este posibilă înregistrarea pachetului: %1

en: Unable to retrieve validation data.
ro: Nu se pot prelua datele de validare.

en: Unable to save the replay
ro: Incapabil să salveze reluarea

en: Unable to update data:
ro: Nu s-au putut actualiza datele:

en: Unable to upload title package:
    %1
ro: Nu se poate încărca titlul pachetului:
    %1

en: Unbelievable!!!!!
ro: Incredibil!!!!!

en: Unbound key : this key has never been used.
ro: Cod nelegat: acest cod nu a fost utilizat.

en: Undo
ro: Anulare

en: Undo last action
ro: Anulați ultima acțiune

en: Undo last modification [U]
ro: Anulare ultima modificare [U]

en: Uninstall %1
ro: Dezinstalează %1

en: Unknown Map
ro: Hartă necunoscută

en: Unknown error
ro: Eroare necunoscută

en: Unknown error.
ro: Eroare necunoscută.

en: Unknown group
ro: Grup necunoscut

en: Unlock
ro: Deblocat

en: Unlock once
ro: Deblochează o singură dată

en: Unsubscribe
ro: Dezabonare

en: Up
ro: Sus

en: Up to max
ro: Până la maxim

en: Update Later
ro: Actualizează mai târziu

en: Update Now
ro: Actualizează Acum

en: Update a pack
ro: Actualizează un pachet.

en: Update mapping
ro: Actualizare mapare

en: Update subscribed workshop files
ro: Actualizare fişiere atelier la care sunteţi abonat

en: Updating data...
ro: Se actualizează datele...

en: Updating game files : %1%2
ro: Se actualizează fișierele jocului: %1%2

en: Updating game files...
    You can now choose between:
      High Def. textures (download remaining: %3%4) or
      Low Def. textures (download remaining: %1%2).
    (note: You can switch this setting at any time in the Launcher.)
ro: Se actualizează fișierele jocului...
    Poți alege acum dintre:
    Texturi Înaltă Definiție (a mai rămas de descărcat: %3%4) or
    Texturi Joasă Definiție (a mai rămas de descărcat: %1%2).
    (notă: Poți schimba această setare oricând din Launcher.)

en: Updating locators...
ro: Se actualizează localizatoarele...

en: Updating station...
ro: Se actualizează stația...

en: Updating your profile ...
ro: Se actualizează profilul ...

en: Updating your zone...
ro: Zona ta se actualizează...

en: Upload Map
ro: Încarcă o hartă

en: Upload a map
ro: Încarcă o hartă

en: Upload cancelled. Your map is still available.
ro: Încărcare anulată. Harta ta este încă disponibilă.

en: Upload error
ro: Eroare încărcare

en: Upload error. Unable to join server.
    Please try again later.
ro: Eroare de încărcare. Nu se poate conecta la server.
    Te rugăm să încerci mai târziu.

en: Upload the map
ro: Încarcă harta

en: Upload to peer (P2P)
ro: Uploadează la peer (P2P)

en: Uploadable Maps
ro: Hărţi încărcabile

en: Uploading data...
ro: Încărcare date...

en: Use Action 1
ro: Utilizare acţiune 1

en: Use Action 2
ro: Utilizare acţiune 2

en: Use Action 3
ro: Utilizare acţiune 3

en: Use Action 4
ro: Utilizare acţiune 4

en: Use Custom Color
ro: Foloseşte culoare particularizată

en: Use Model for all Cars
ro: Utilizează model pentru toate maşinile

en: Use Own Data
ro: Folosește propriile date

en: Use alternate rules :
ro: Reguli de utilizare alternative:

en: Use anchor orientation
ro: Foloseşte orientarea ancorei

en: Use default
ro: Utilizează prestabilit

en: Use ghost
ro: Utilizează ghost

en: Use local address
ro: Foloseşte adresa locală

en: Use login of this account
ro: Utilizează numele de acces pentru acest cont

en: Use proxy
ro: Utilizează proxy

en: Use this Ghost
ro: Utilizează acest Ghost

en: Use this ghost
ro: Utilizează acest ghost

en: Use this ghost (%1)?
ro: Utilizezi acest ghost (%1)?

en: Validate
ro: Validează

en: Validate the track
ro: Validează pista

en: Validated
ro: Validat

en: Validating $<%1$> (%2)...
ro: Se validează $<%1$> (%2)...

en: Validating ...
ro: Se validează...

en: Validation of replays recorded in mode
     %1
    not implemented.
ro: Validarea reluărilor înregistrate în mod
     %1
    nu a fost implementată.

en: Verifying data to update...
ro: Se verifică datele pentru actualizare...

en: Verifying password...
ro: Se verifică parola...

en: Version
ro: Versiune

en: Versus Replay
ro: În comparaţie cu Reluarea

en: Vertex processing
ro: Procesare vertex

en: Vertical position
ro: Poziţie verticală

en: Vertical size
ro: Dimensiune verticală

en: Victory by goal average: $<%1$> %2 - %3 $<%4$>
ro: Victorie prin media ţintei: $<%1$> %2 - %3 $<%4$>

en: Video captured to
    "%1"
ro: Video capturat la
    "%1"

en: Video memory is too low:
    %1Mb found, %2Mb required
ro: Memoria video este insuficientă: 
    %1Mb a fost găsit, %2Mb este necesar

en: Videoshoot cancelled
ro: Înregistrare video anulată

en: View
ro: Vizualizare

en: View %1 boxshot
ro: Vizualizare %1 boxshot

en: View %1 manual
ro: Vizualizare %1 manual

en: View Map rankings
ro: Vezi clasamentele hărţii

en: View map rankings [%1]
ro: Vezi clasamentele hărţii [%1]

en: View players
ro: Vezi jucători

en: Visible by other players
ro: Vizibil pentru alţi jucători

en: Volume
ro: Volum

en: Volume Playback
ro: Redare volum

en: Volume Recorder
ro: Înregistrator volum

en: Vote
ro: Votează

en: Vote No
ro: Votează Nu

en: Vote Yes
ro: Votează Da

en: Vote failed.
ro: Vot eşuat.

en: Vote in progress.
ro: Vot în progres.

en: Vote jump to map
ro: Votează salt la hartă

en: Vote passed.
ro: Vot reuşit.

en: Vote set next map
ro: Votează setare harta următoare

en: WARNING
    
    You have too many groups. You should not have more than %1 groups. If you do not manage them quickly, we will remove most recent ones automatically.
ro: AVERTIZARE
    
    Ai prea multe grupuri. Nu ar trebui să ai mai mult de %1 grupuri. Dacă nu le administrezi rapid, vom șterge automat cele mai noi grupuri.

en: WARNING : You have too many buddies.
    
    You cannot have more than %1 buddies.
    If you do not manage them quickly, we will remove most recent ones.
    You can also buy an additional buddy slot for %2 planets.
ro: AVERTIZARE : Ai prea mulţi prieteni.
    
    Nu poţi avea mai mult de  %1 prieteni.
    Dacă nu îi administrezi rapid, vom elimina pe cei mai noi.
    De asemenea, poţi cumpăra slot prieten suplimentar pentru %2 planets.

en: WARNING: Antialiasing has been forced by driver!!
ro: AVERTIZARE: Blocare nume false a fost forţat de şofer!!

en: WARNING: Texture filtering has been forced by driver!!
ro: AVERTIZARE: Filtrarea texturii a fost forţată de şofer!!

en: Waiting for confirmation
ro: Se aşteaptă confirmarea

en: Waiting for next round to start...
ro: Se aşteaptă începerea rundei următoare...

en: Waiting for players
ro: Aşteptare jucători

en: Waiting for players in each team...
ro: Se aşteaptă jucători din fiecare echipă...

en: Waiting for players...
ro: Aşteptare jucători...

en: Waiting for registration
ro: Se aşteaptă înregistrarea

en: Waiting for the players to toss
ro: Se aşteaptă ca jucătorii să tragă

en: Waiting for your match to start
ro: Se aşteaptă începerea meciului tău

en: Waiting the result...
ro: Se aşteaptă rezultatul...

en: Waiting: %1
ro: În așteptare: %1

en: Warm up
ro: Încălzire

en: Warm-up
ro: Încălzire

en: Warm-up phase duration :
ro: Durată fază de încălzire :

en: Warning
ro: Avertizare

en: Warning!
    You are creating a new account without an email address.
    This address can be used to send you a new password if you lose it.
    
    Do you really want to create an account without an email address?
ro: Avertizare!
    Creezi un nou cont fără o adresă de e-mail.
    Această adresă poate fi folosită pentru a-ţi trimite o nouă parolă dacă o vei pierde.
    
    Eşti sigur că vrei să creezi un cont fără adresă de e-mail?

en: Warning! Could not write to disk.
    Your scores and profile will not be saved 
    if you continue playing!
ro: Avertizare! Nu s-a putut scrie pe disc. 
    Scorurile şi profilul tău nu vor fi salvate  
    dacă continui să joci!

en: Warning! You will only be able to change your email address if you validate your online account.
    Please enter your $l[%1]validation code$l in order to validate your account:
ro: Avertisment! Vei putea să schimbi adresa de e-mail, dacă validezi contul online.
    Introdu $l[%1]codul de validare$l pentru a valida contul tău:

en: Warning! You will only be able to spend Planets from your online account if you validate it.
    Please enter your $l[%1]validation code$l in order to validate your account:
ro: Atenție! Vei fi capabil să cheltuiești Planets din contul online dacă îl validezi.
    Te rugăm să scrii $l[%1]codul de validare$l pentru a valida contul:

en: Warning, the game data folder (%1) does not exist.
    
    Press OK to select/create another one.
    Press Cancel to fix the problem yourself.
ro: Avertizare, directorul de date al jocului (%1) nu există.
    
    Apasă OK pentru a selecta/crea altul.
    Apasă Anulare pentru a remedia problema singur.

en: Warning, the map will be permanently deleted.
    Continue?
ro: Avertizare, harta va fi ștearsă definitiv.
    Continui?

en: Warning, the map will be removed from the campaign.
    Continue?
ro: Avertizare, harta va fi ștearsă din campanie.
    Continui?

en: Warning, your personal data folder (%1) does not exist.
    
    Press OK to select/create another one.
    Press Cancel to fix the problem yourself.
ro: Avertizare, directorul personal de date (%1) nu există. 
     
    Apasă OK pentru a selecta/crea altul. 
    Apasă Anulare pentru a remedia problema singur.

en: Warning: some keyboards do not handle well pressing too many keys at once. If you have key overlapping problems, you can try to plug a second keyboard or additional joypads.
ro: Avertisment: unele tastaturi nu manipulează bine apăsarea mai multor taste în același timp. Dacă ai probleme cu tastele care se suprapun, ai posibilitatea să încerci să conectezi o a doua tastatură sau joypads suplimentare.

en: Warning: the ghosts created will not be saved.
    Quit the Ghost Editor?
ro: Avertizare: ghost-urile create nu vor fi salvate.
    Părăsești Editorul de Ghost?

en: Watch
ro: Priveşte

en: Water reflections
ro: Reflexia apei

en: Water reflects
ro: Reflexia apei

en: Waves mode: Off
ro: Mod Waves: Oprit

en: Waves mode: On
ro: Mod Waves: Pornit

en: We can't validate the score of $<%1$> (%2).
ro: Nu putem valida scorul de $<%1$> (%2).

en: We could not check for an update now, because the internet connection is broken.
    Please check for an update later with the launcher or look in game forums.
ro: Nu am putut verifica pentru o actualizare acum, deoarece conexiunea la internet este suspendată.
    Te rugăm să cauți o actualizare mai târziu cu aplicația de lansare sau caută în forumurile jocului.

en: We have sent you an email with the information for your convenience.
ro: Ţi-am trimis un e-mail cu informații pentru confortul tău.

en: We recommend looking for an update now.
ro: Îţi recomandăm să cauţi o actualizare acum.

en: We will update your online profile from your local profile that you have updated offline.
ro: Vom modifica profilul tău online din profilul tău local pe care l-ai actualizat offline.

en: Weight
ro: Greutate

en: Welcome to %1$s
    
    Thank you for registering.
    Your account information is as follows:
    
    Login=%2$s
    Validation Code=%3$s
    
    
    Store this information very safely!
    
    Note that if you need to download again Maniaplanet, you can go to your player page ( http://player.maniaplanet.com )
    
    Looking forward to seeing you online !
    
    Nadeo Team
ro: Bine ai venit la %1$s
    
    Îţi mulţumim că te-ai înregistrat.
    Informațiile tale de cont sunt după cum urmează:
    
    Nume de acces=%2$s
    Cod validare=%3$s
    
    
    Depozitează aceste informații în condiții de siguranță maximă!
    
    Aminteşte-ţi că dacă ai nevoie să descarci din nou Maniaplanet, te poţi duce la pagina ta de jucător ( http://player.maniaplanet.com )
    
    Te aşteptăm online !
    
    Echipa Nadeo

en: Welcome to Battle!
ro: Bine ai venit în Battle!

en: Welcome to ManiaPlanet
ro: Bine ai venit la ManiaPlanet

en: Welcome to Royal!
ro: Bine ai venit la Royal!

en: Welcome!
ro: Bine ai venit!

en: What type of installation would you like?
ro: Ce tip de instalare doreşti?

en: Where should common data files be stored?
ro: Unde trebuie stocate fişierele comune de date?

en: Where should personal data files be stored?
ro: Unde doreşti să fie stocate datele personale?

en: While waiting, you can play 'King Of The Lobby'.
ro: În timp ce aştepţi, poţi juca 'Regele grupului'.

en: White
ro: Alb

en: Width
ro: Lăţime

en: Win by forfeit.
ro: Câştig prin abandon.

en: Window border
ro: Cadru fereastră

en: Window height
ro: Înălţime fereastră

en: Window width
ro: Lăţime fereastră

en: Windowed resolution
ro: Rezoluţie dispunere orizontală

en: Winner
ro: Câștigător

en: Winner!
ro: Câștigător!

en: Wins :
ro: Victorii :

en: Write
ro: Scrie

en: Write a new message
ro: Scrie un mesaj nou

en: Write the text which willl compose the brush
ro: Scrie textul care va alcătui pensula

en: Wrong Password!
ro: Parolă greşită!

en: Wrong mail. Please make sure you spelled your mail right.
ro: E-mailul este greşit. Te rugăm să verifici dacă ai scris corect e-mailul.

en: Wrong password. Please make sure you spelled your password right
ro: Parolă greşită. Te rugăm să te asiguri că ai scris corect parola ta

en: Wrong password. Please make sure you spelled your password right.
ro: Parolă greşită. Te rugăm să te asiguri că ai scris corect parola ta.

en: Wrong validation code. Please make sure you spelled it right.
ro: Cod de validare greşit. Te rugăm să te asiguri că l-ai scris corect.

en: X axis position
ro: Poziţie axă X

en: X or C / Shift + Mouse Right Click
ro: X sau C / Shift + Clic dreapta mouse

en: Y axis position
ro: Poziţie axă Y

en: Yaw
ro: Deviere

en: Yes
ro: Da

en: You already asked this player to be your buddy.
ro: Deja ai invitat acest jucător să-ţi fie prieten.

en: You already asked this player to join this group.
ro: Deja ai invitat acest jucător să se alăture acestui grup.

en: You already have a default group set.
    The default group is used alone to download the best replays of the members on the played map.
    Do you want to replace the current default group (%1) with this one (%2)?
ro: Ai deja setat un grup implicit. 
    Grupul implicit este utilizat individual pentru a descărca cele mai bune reluări ale membrilor pe harta jucată. 
    Vrei să înlocuieşti grupul implicit actual (%1) cu acesta (%2)?

en: You are allowed to perform this operation.
ro: Îţi este permisă efectuarea acestei operaţii.

en: You are already connected (from a different computer).
    Please try again later.
ro: Eşti deja conectat (de la un alt calculator).
    Te rugăm să încerci din nou mai târziu.

en: You are already connected to this server.
ro: Ești deja conectat la acest server.

en: You are currently a $<$0f0beginner$>.
ro: În acest moment eşti $<$0f0beginner$>.

en: You are not allowed to perform this operation.
ro: Nu îţi este permisă efectuarea acestei operaţii.

en: You are not connected to an online account.
ro: Nu eşti conectat la un cont online.

en: You are not connected to the Internet.
ro: Nu eşti conectat la Internet.

en: You are not connected.
ro: Nu eşti conectat.

en: You are not online.
    
    You will not be able to connect to an account and use all of the game features.
    We recommend you connect to the Internet now.
ro: Nu eşti online. 
     
    Nu vei fi capabil să te conectezi la un cont şi să foloseşti toate caracteristicile jocului. 
    Îţi recomandăm să te conectezi la Internet acum.

en: You are not permitted to add new ManiaPlanet Stations.
ro: Nu îţi este permisă adăugarea unor noi ManiaPlanet Stations.

en: You are not permitted to load this data.
ro: Nu ești autorizat să încarci aceste date.

en: You are not permitted to switch to player mode.
ro: Nu îți este permis să schimbi în modul jucător.

en: You are not permitted to switch to referee mode.
ro: Nu îți este permis să schimbi în modul arbitru.

en: You are not permitted to switch to spectator mode.
ro: Nu îți este permis să schimbi în modul spectator.

en: You are not the owner of this maniacredited package.
ro: Nu eşti proprietarul acestui pachet maniacredited.

en: You are not the owner of this title.
ro: Nu eşti deţinătorul acestui titlu.

en: You are not the right payer.
ro: Nu ești plătitorul corect.

en: You are responsible for the images you choose.
    They will be transfered and seen by other players.
    Please don't use shocking or copyrighted pictures.
ro: Ești responsabil pentru imaginile alese.
    Acestea vor fi transferate şi vor fi vizualizate de către ceilalți jucători.
    Te rugăm să nu utilizezi poze scandaloase sau cu drept de autor.

en: You are spectating the game
ro: Asişti la joc

en: You are using these files for the first time.
     Do you accept responsibility for sharing them?
ro: Foloseşti aceste fişiere pentru prima dată. 
    Accepţi responsabilitatea de a le partaja?

en: You beat the %1!
ro: Ai bătut %1!

en: You beat the Bronze Medal time:
ro: Ai bătut timpul medaliei de bronz:

en: You beat the Bronze medal!
ro: Ai bătut Medalia de bronz!

en: You beat the Gold Medal time:
ro: Ai bătut timpul medaliei de aur:

en: You beat the Silver Medal time:
ro: Ai bătut timpul medaliei de argint:

en: You beat the score of %1!
ro: Ai bătut scorul de %1!

en: You can add %1 new ManiaPlanet stations.
    These new stations cost %2 Planets.
    
    Do you want to pay to add new ManiaPlanet stations?
ro: Poţi adăuga %1 staţii ManiaPlanet noi.
    Aceste staţii noi costă %2 Planets.
    
    Vrei să plăteşti pentru a adăuga noi staţii ManiaPlanet?

en: You can choose a general horn for all your cars or keep the horns specific to each car skin.
ro: Poţi alege un claxon general pentru toate maşinile sau să păstrezi claxoane specifice pentru fiecare skin de maşină.

en: You can do an official record attempt on this challenge every %d seconds.
ro: Poţi încerca o înregistrare oficială la această provocare la fiecare %d secunde.

en: You can install %1 %2 only if %3 %4 is installed.
ro: Poţi instala %1 %2 numai dacă %3 %4 este instalat.

en: You can not spend %s!
ro: Nu poţi cheltui %s!

en: You can now select the Nadeo Ghost as an opponent.
ro: Acum poţi selecta Nadeo Ghost ca şi adversar.

en: You can only place one start line.
ro: Poţi amplasa o sigură linie de start.

en: You can place only one Podium!
ro: Puteți plasa un singur Podium!

en: You can place only one starting point!
ro: Poţi să amplasezi doar un punct de plecare!

en: You can't place more than three Checkpoints.
ro: Nu poţi amplasa mai mult de trei Checkpoints.

en: You cannot add yourself as favorite.
ro: Nu te poţi adăuga pe tine însuţi ca favorit.

en: You cannot be your own buddy.
ro: Nu poţi fi prietenul tău.

en: You cannot change your nickname online. We will accept this change while you are offline. Be aware that your nickname change will be canceled the next time you are online.
    Are you sure you want to change your nickname ?
ro: Nu-ţi poţi schimba pseudonimul online. Vom accepta această schimbare în timp ce eşti offline. Trebuie să fii conştient de faptul că schimbarea  pseudonimului tău va fi anulată data viitoare când eşti online. 
    Eşti sigur că vrei să schimbi pseudonimul ?

en: You cannot change your nickname.
    We will revert nickname change and continue.
ro: Nu-ţi poţi schimba pseudonimul. 
    Vom reveni la schimbarea pseudonimului şi vom continua.

en: You cannot change your zone.
ro: Nu poţi schimba zona ta.

en: You cannot create more dedicated server accounts.
ro: Nu poţi crea mai multe conturi pe servere dedicate.

en: You cannot edit a packed map.
ro: Nu poți edita o hartă arhivată

en: You cannot import a file from the game directory.
ro: Nu poți importa un fișier din directorul jocului.

en: You cannot invite yourself.
ro: Nu te poţi invita singur.

en: You cannot place more than one Goal 'Engage'
ro: Nu poţi amplasa mai mult de o Ţintă 'Plecare'

en: You cannot reconnect a profile from here.
ro: Nu te poţi reconecta un profil de aici.

en: You cannot record a MediaTracker ghost in puzzle mode.
ro: Nu poţi înregistra MediaTracker ghost în modul puzzle.

en: You cannot remove a profile from here.
ro: Nu poţi şterge un profil de aici.

en: You cannot replace pre-placed blocks.
ro: Nu poţi înlocui blocurile plasate anterior.

en: You cannot run the video shooter in fullscreen mode.
ro: Nu poți rula înregistratorul video în modul fullscreen.

en: You cannot run the video shooter in fullscreen mode.
    Use ALT+ENTER to change to windowed mode.
    Retry?
ro: Nu poţi rula înregistratorul video în modul fullscreen.
    Folosește ALT+ENTER pentru a schimba în modul cu ferestre.
    Reiei?

en: You cannot save to a pack.
ro: Nu poţi salva pachetul.

en: You cannot subscribe to more groups.
ro: Nu te poți abona la mai multe grupuri.

en: You cannot vote.
ro: Nu poţi vota.

en: You chose to enable both antialiasing and the fullscreen GDI support, in the advanced graphic pannel.
    These options aren't compatible: Fullscreen GDI support will be disabled.
ro: Alegeţi să activaţi anticrenelajul şi suportul GDI pe tot ecranul, în panoul avansat pentru grafică.
    Aceste opţiuni nu sunt compatibile: suportul GDI pe tot ecranul va fi dezactiva.

en: You chose to force software TnL (vertex processing), in the advanced graphic pannel.
    This option can solve graphic driver or card issues, but it may also affect the game performance.
    Therefore, it is recommended to only use it to fix graphic glitches (like odd geometry deformation).
ro: Alegi să forţezi TnL software (procesare vertex), în panoul avansat pentru grafică.
    Această opţiune poate rezolva problemele cu driverul sau placa grafică, dar poate afecta şi performanţa jocului.
    Prin urmare, se recomandă să îl utilizaţi doar pentru a rezolva defecţiunile grafice (precum deformarea neobişnuită a geometriei).

en: You do not have enough %s to perform this action.
ro: Nu ai suficiente %s pentru a efectua această acțiune.

en: You do not have enough %s!
ro: Nu îţi ajung %s!

en: You do not have enough Planets to play on this server.
ro: Nu ai suficiente Planete pentru a juca pe acest server.

en: You do not have enough Planets!
ro: Nu ai destule Planets!

en: You do not have enough ladder points to connect to this server.
ro: Nu ai destule ladder points pentru a te conecta la acest server.

en: You do not have enough ladder points to switch to player mode.
ro: Nu ai destule ladder points pentru a schimba în modul jucător.

en: You do not have the maps for this series.
ro: Nu ai hărţi pentru această serie.

en: You do not need to install this patch
ro: Nu este necesară instalarea acestei corecturi

en: You don't have access to this data.
    Please enter a key to gain access to this data.
ro: Nu ai acces la aceste date.
    Te rugăm să introduci un cod pentru a obține accesul la aceste date.

en: You don't have the collection:
    '%1'
ro: Nu ai colecția:
    '%1'

en: You don't have the model '%1'.
ro: Nu ai modelul '%1'.

en: You don't have write permission on the game data folder
    (%1).
    
    Press OK to select/create another one.
    Press Cancel to fix the problem yourself.
ro: Nu ai permisiunea de a scrie în directorul de date al jocului
    (%1).
    
    Apasă OK pentru a selecta/crea altul. 
    Apasă Anulare pentru a remedia problema singur.

en: You don't have write permission on this folder
    (%1).
ro: Nu ai permisiunea de a scrie în acest dosar
    (%1).

en: You don't have write permission on your personal data folder
    (%1).
    
    Press OK to select/create another one.
    Press Cancel to fix the problem yourself.
ro: Nu ai permisiunea de a scrie în directorul personal de date 
    (%1). 
     
    Apasă OK pentru a selecta/crea altul.  
    Apasă Anulare pentru a remedia problema singur.

en: You don't have write permission to this folder. Please select another folder.
ro: Nu ai permisiunea de a scrie în acest director. Te rugăm să selectezi alt director.

en: You eliminated yourself!
ro: Te-ai eliminat singur!

en: You forgot to give the receiver login.
ro: Ai uitat să dai numele de acces al destinatarului.

en: You have already activated this key.
ro: Ai activat deja acest cod.

en: You have been added to this group successfully.
ro: Ai fost adăugat la acest grup cu succes.

en: You have been banned.
ro: Ai fost banat.

en: You have been eliminated!
ro: Ai fost eliminat!

en: You have been hit!
ro: Ai fost lovit!

en: You have been successfully removed from this group.
ro: Ai fost șters cu succes din acest grup.

en: You have eliminated %1!
ro: Ai eliminat pe %1!

en: You have hit %1!
ro: Ai lovit pe %1!

en: You have modified this skin.
    Do you really want to exit without saving?
ro: Ai modificat acest skin.
    Eşti sigur că vrei să ieşi fără a salva?

en: You have more $<$0f0 Armor Points$>.
ro: Ai mai multe $<$0f0 Armor Points$>.

en: You have reached %1$d Ladder Points in %2$s! We gave you %3$s.
ro: Ai atins %1$d Ladder Points în %2$s! Ţi-am dat %3$s.

en: You have to be a minimum of 14 years old to create a new account.
ro: Trebuie să aveţi minim 14 ani, pentru a crea un cont nou.

en: You have to become moderator to perform this task.
ro: Trebuie să fii moderator pentru a efectua această sarcină.

en: You have to record a MediaTracker ghost first.
ro: Mai întâi trebuie să înregistrezi un MediaTracker ghost.

en: You have too many favorites. Delete some before adding new ones.
ro: Ai prea multe favorite. Şterge câteva înainte de a adăuga unele noi.

en: You have transfered too many %1$s this month.
    Maximum allowed amount of %2$s to be transfered by month: %3$d %4$s
ro: Ai transferat prea multe %1$s luna aceasta.
    Suma maximă permisă %2$s care poate fi transferată luna aceasta: %3$d %4$s

en: You hit yourself!
ro: Te-ai lovit singur!

en: You just beat $<%1$>'s High Score!
ro: Tocmai ai bătut cel mai mare scor al lui $<%1$>!

en: You might need your $ovalidation code$o later, so we recommend you keep it somewhere safe.
ro: Poate vei avea nevoie de $ocodul de validare$o mai târziu așa că îți recomandăm să îl ții într-un loc sigur.

en: You missed %1 checkpoint
ro: Ai ratat %1 checkpoint

en: You missed %1 checkpoints
ro: Ai ratat %1 checkpoint

en: You must agree with the terms and conditions below to continue.
ro: Trebuie să fii de acord cu termenii şi condițiile de mai jos pentru a continua.

en: You must be connected to the Internet to play with this version of the game.
    If you have Internet access, please check your connection or your account.
ro: Trebuie să fii conectat la Internet pentru a juca cu această versiune a jocului. 
    Dacă ai acces la Internet, te rugăm să verifici conexiunea sau contul tău.

en: You must challenge another player by link or by file to unlock this map
ro: Trebuie să provoci celălalt jucător prin link sau prin fișier ca să deblochezi harta

en: You must choose a name for your macroblock.
ro: Trebuie să alegi un nume pentru macroblock.

en: You must create a playable map with the map editor to unlock this map.
ro: Trebuie să creezi o hartă care să poată fi jucată pentru a debloca această hartă.

en: You must have a buddy in your buddy list to unlock this map.
ro: Trebuie să ai un prieten în lista de prieteni pentru a debloca această hartă.

en: You must have a buddy invited by email in your buddy list to unlock this map.
ro: Trebuie să ai un prieten invitat prin e-mail în lista de prieteni pentru a debloca această hartă.

en: You must invite a buddy in order to unlock this map.
ro: Trebuie să inviţi un prieten pentru a debloca această hartă.

en: You must place 1 Pole #%1
ro: Trebuie să amplasezi 1 Pol #%1

en: You must place 1 Spawn #%1
ro: Trebuie să amplasezi 1 Spawn #%1

en: You must place 1 SpawnStart #1
ro: Trebuie să amplasezi 1 SpawnStart #1

en: You must place 1 SpawnStart #2
ro: Trebuie să amplasezi 1 SpawnStart #2

en: You must place as many SpawnDefense as Goal. 
    Currently %1 SpawnDefense for %2 Goal.
ro: Trebuie să amplasezi SpawnDefense ca şi Ţintă. 
    Actual %1 SpawnDefense pentru %2 Ţintă.

en: You must place at least one Goal #%1
ro: Trebuie să amplasezi cel puţin o Ţintă #%1

en: You must place at least one Goal.
ro: Trebuie să amplasezi cel puţin o Ţintă.

en: You must place at least one Goal1.
ro: Trebuie să plasezi cel puţin o Ţintă 1.

en: You must place at least one Goal2.
ro: Trebuie să plasezi cel puţin o Ţintă 2.

en: You must place at least one Spawn
ro: Trebuie să amplasezi cel puţin un Spawn

en: You must place at least one Spawn of priority 1.
ro: Trebuie să plasezi cel puţin un Spawn de prioritate 1.

en: You must place at least one SpawnDefense and one Goal.
ro: Trebuie să amplasezi cel puţin o SpawnDefense şi o Ţintă.

en: You must place at least one checkpoint!
ro: Trebuie să amplasezi cel puțin un checkpoint!

en: You must place at least one finish line!
ro: Trebuie să amplasezi cel puțin o linie de sosire!

en: You must place exactly one Checkpoint.
ro: Trebuie să plasezi exact un Punct de verificare.

en: You must place exactly one Goal A.
ro: Trebuie să amplasezi exact o Ţintă A.

en: You must place exactly one Goal B.
ro: Trebuie să amplasezi exact o Ţintă B.

en: You must place exactly one Goal C.
ro: Trebuie să amplasezi exact o Ţintă C.

en: You must place exactly one Goal.
ro: Trebuie să plasezi exact o Ţintă.

en: You must place exactly one Spawn #%1
ro: Trebuie să înlocuieşti exact un Spawn #%1

en: You must place exactly one Spawn #%1.
ro: Trebuie să plasezi exact un Spawn #%1.

en: You must place exactly one Spawn #1 and one Spawn #2.
    You must place the same number of Goal #1 and Goal #2 with at least one of each.
    
    You can place one Goal 'Engage' to determine which team will start attacking in Battle Waves mode.
ro: Trebuie să amplasezi exact un Spawn #1 şi un Spawn #2.
    Trebuie să amplasezi acelaşi număr de Ţinta #1 şi Ţinta #2, cu cel puţin una din fiecare.
    
    Poţi amplasa o Ţintă 'Plecare' pentru a determina echipa care va începe atacul în modul Battle Waves.

en: You must place exactly one Spawn, at least one Goal and as much Checkpoints as you want.
ro: Trebuie să amplasezi exact un Spawn, cel puţin o Ţintă şi cât de multe vrei Checkpoints .

en: You must place exactly one Spawn.
ro: Trebuie să plasezi cel puţin un Spawn.

en: You must place exactly one Spawn.
    You must place the same number of Goal1 and Goal2 with at least one of each.
ro: Trebuie să plasezi exact un Spawn.
    
    Trebuie să plasezi acelaşi număr de Ţintă1 şi Ţintă2 cu cel puţin una din fiecare.

en: You must place exactly one SpawnAttack.
ro: Trebuie să plasezi exact un SpawnAttack.

en: You must place exactly one SpawnDefense, one SpawnAttack and one Goal A. In addition you can place one Goal B and one Goal C.
ro: Trebuie să amplasezi exact o SpawnDefense, o SpawnAttack şi o Ţintă A. În plus, poţi amplasa o Ţintă B şi o Ţintă C.

en: You must place exactly one SpawnDefense, one SpawnAttack and one Goal A. In addition you can place one Goal B, one Goal C and between one and three Checkpoints.
ro: Trebuie să amplasezi exact o SpawnDefense, o SpawnAttack şi o Ţintă A. În plus, poţi amplasa o Ţintă B, o Ţintă C şi între unul şi trei Checkpoints.

en: You must place exactly one SpawnDefense.
ro: Trebuie să plasezi exact un SpawnDefense.

en: You must place one Goal %1.
ro: Trebuie să amplasezi o Ţintă %1.

en: You must place one Goal and as much Spawns as possible. 
    You can give a priority order to the Spawns. 
    Players will start at Spawns with priority 1 first, then 2 and finally 3.
ro: Trebuie să amplasezi o Ţintă şi pe cât posibil mai multe Spawns. 
    Poţi da prioritate în ordine la Spawns. 
    Jucătorii vor începe la Spawns cu prioritate 1 primul, apoi 2 şi în sfârşit 3.

en: You must place one SpawnAttack.
ro: Trebuie să amplasezi un SpawnAttack.

en: You must place one SpawnDefense %1.
ro: Trebuie să amplasezi un SpawnDefense %1.

en: You must place the same number of Goal #1 and Goal #2
ro: Trebuie să plasezi același număr de Ţintă #1 şi Ţintă #2

en: You must place the same number of Goal1 and Goal2
ro: Trebuie să plasezi acelaşi număr de Ţintă1 şi Ţintă2

en: You must play a game on hotseat with a friend to unlock this map.
ro: Trebuie să joci un joc pe locul fierbinte cu un prieten pentru a debloca această hartă.

en: You must play a race online to unlock this map.
ro: Trebuie să joci o cursă online pentru a debloca această hartă.

en: You must recommend the game to a friend to unlock this map.
ro: Trebuie să recomanzi jocul unui prieten pentru a debloca această hartă.

en: You must select a map!
ro: Trebuie să selectezi o hartă!

en: You must select a replay first!
ro: Trebuie să selectezi o înregistrare mai întâi!

en: You must select at least 1 map!
ro: Trebuie să selectezi cel puțin 1 hartă!

en: You must select at least one replay!
ro: Trebuie să selectezi cel puțin o reluare!

en: You must validate the map to be able to play with it.
ro: Trebuie să validezi harta, pentru a putea juca cu aceasta.

en: You must validate your map to use the MediaTracker.
ro: Trebuie să validezi harta ta pentru a utiliza MediaTracker.

en: You need 100 ladder points online to unlock this map.
ro: Ai nevoie de 100 ladder points online pentru a debloca această hartă.

en: You need 1000 ladder points online to unlock this map.
ro: Ai nevoie de 1000 ladder points online pentru a debloca această hartă.

en: You need 120 medals to unlock this map.
ro: Ai nevoie de 120 de medalii pentru a debloca această hartă.

en: You need 150 medals to unlock this map.
ro: Ai nevoie de 150 de medalii pentru a debloca această hartă.

en: You need 175 medals to unlock this map.
ro: Ai nevoie de 175 de medalii pentru a debloca această hartă.

en: You need 190 medals to unlock this map.
ro: Ai nevoie de 190 de medalii pentru a debloca această hartă.

en: You need 25 medals to unlock this map.
ro: Ai nevoie de 25 de medalii pentru a debloca această hartă.

en: You need 50 medals to unlock this map.
ro: Ai nevoie de 50 de medalii pentru a debloca această hartă.

en: You need 5000 ladder points online to unlock this map.
ro: Ai nevoie de 5000 ladder points online pentru a debloca această hartă.

en: You need 80 medals to unlock this map.
ro: Ai nevoie de 80 de medalii pentru a debloca această hartă.

en: You need a bronze medal on the previous five maps to unlock this map.
ro: Ai nevoie de o medalie de bronz pe ultimele cinci hărți pentru a debloca această hartă.

en: You need a bronze medal on the previous map to unlock this map.
ro: Ai nevoie de o medalie de bronz pe harta precedentă pentru a debloca această hartă.

en: You need a gold medal on all the previous %1 maps to unlock this map.
ro: Ai nevoie de o medalie de aur la ultimele %1 hărți pentru a debloca această hartă.

en: You need a gold medal on all the previous maps to unlock this map.
ro: Ai nevoie de o medalie de aur pe toate hărțile anterioare pentru a debloca această hartă.

en: You need a gold medal on the previous five maps to unlock this map
ro: Ai nevoie de o medalie de aur pe 5 hărţi anterioare ca să deblochezi această hartă

en: You need a gold medal on the previous map to unlock this map.
ro: Ai nevoie de o medalie de aur pe harta precedentă pentru a debloca această hartă.

en: You need a silver medal on the previous five maps to unlock this map.
ro: Ai nevoie de o medalie de argint la ultimele cinci hărți pentru a debloca această hartă.

en: You need a silver medal on the previous map to unlock this map.
ro: Ai nevoie de o medalie de argint pe harta precedentă pentru a debloca această hartă.

en: You need more medals to unlock this map.
ro: Ai nevoie de mai multe medalii pentru a debloca această hartă.

en: You need to activate the plugin before moving it.
ro: Trebuie să activezi plugin-ul înainte de a-l muta.

en: You need to enter your own email address in your profile first!
ro: Întâi trebuie să introduci adresa ta de e-mail la profil!

en: You need to give an unique name to this Macroblock and create its icon to save it.
ro: Trebuie să dai un nume unic acestui Macroblock şi să-i creezi pictograma pentru a-l salva.

en: You need to have map %1 to execute this request.
ro: Trebuie să ai harta %1 pentru a executa această cerere.

en: You need to place a starting point!
ro: Trebuie să amplasezi un punct de plecare!

en: You need to select a level of difficulty.
ro: Trebuie să selectezi un nivel de dificultate.

en: You need to select a level of quality.
ro: Trebuie să selectezi un nivel de calitate.

en: You need to select at least two players!
ro: Trebuie să selectezi cel puțin doi jucători!

en: You need to select blocks bound to your current selection.
ro: Trebuie să selectezi marginile blocurilor la selecția curentă.

en: You need to select some data to include in the pack.
ro: Trebuie să selectezi anumite date pentru a le include în pachet.

en: You need to wait a short while before subscribing again to this group.
ro: Trebuie să aștepți puţin înainte de a te abona din nou la acest grup.

en: You need to wait a while before adding this buddy again.
ro: Te rugăm să aştepţi un timp înainte de adăugarea acestui prieten din nou.

en: You only have $<$0f0%1$> online nickname changes remaining.
    Are you sure you want to change your nickname?
ro: Ţi-au mai rămas doar $<$0f0%1$> schimbări online ale pseudonimului. 
    Eşti sigur că vrei să schimbi pseudonimul?

en: You set a new personal record!
ro: Ai stabilit un nou record personal!

en: You still have some empty stations available.
    Are you sure you want to buy new stations now?
ro: Ai încă unele staţii goale disponibile.
    Eşti sigur că vrei să cumperi staţii noi acum?

en: You unlocked a new campaign:
ro: Ai deblocat o campanie nouă:

en: You unlocked a new level of difficulty:
ro: Ai deblocat un nivel nou de dificultate:

en: You unlocked new levels of difficulty:
ro: Ai deblocat noi nivele de dificultate:

en: You voted for the attack.
ro: Ai votat pentru atac.

en: You voted for the defense.
ro: Ai votat pentru apărare.

en: You were banned from this server.
ro: Ai fost banat pe acest server.

en: You were banned.
ro: Ai fost banat.

en: You were blacklisted from this server.
ro: Ai fost trecut pe lista neagră de pe acest server.

en: You were kicked.
ro: Ai fost exclus.

en: You will be redirected to a new master server.
ro: Vei fi redirecționat către un server master nou.

en: You will soon be redirected to a match server.
ro: Vei fi redirecţionat în curând la un server de meci

en: You won %1 medals!
ro: Ai câştigat %1 medalii!

en: You won %1 skillpoints!
ro: Ai câştigat %1 skillpoints!

en: You won 1 medal!
ro: Ai câştigat 1 medalie!

en: You won 1 skillpoint!
ro: Ai câştigat 1 skillpoint!

en: You won all the gold medals for this campaign!
ro: Ai câștigat toate medaliile de aur pentru acestă campanie!

en: You won the Bronze Medal!
ro: Ai câștigat Medalia de bronz!

en: You won the Gold Medal!
ro: Ai câștigat Medalia de aur!

en: You won the Silver Medal!
ro: Ai câștigat Medalia de argint!

en: You won!
ro: Ai câştigat!

en: You're not properly logged-in.
ro: Nu eşti conectat corect.

en: You're using DEBUG DirectX runtime, the game performance will be low.
    Do you still want to continue ?
ro: Utilizezi DEBUG DirectX runtime, performanța jocului va fi redusă.
    Vrei să continui?

en: Your %s game account
ro: Contul tău de joc %s

en: Your IP was banned from this server.
ro: IP-ul tău a fost banat pe acest server.

en: Your Ladder World Ranking
ro: Ladder în Clasament pe Lumi

en: Your ManiaPlanet account is bound to an other Steam account.
ro: Contul tău ManiaPlanet este conectat la alt cont Steam.

en: Your ManiaPlanet account password
ro: Parola contului tău ManiaPlanet

en: Your ManiaPlanet account validation code
ro: Codul de validare al contului tău ManiaPlanet

en: Your Maniaplanet account information:
ro: Informații despre contul tău Maniaplanet:

en: Your Medals World Ranking
ro: Medaliile tale în Clasament pe Lumi

en: Your Planets
ro: Planets ale tale

en: Your Planets:
ro: Planets ale tale:

en: Your Score
ro: Scorul tău

en: Your Score:
ro: Scorul tău:

en: Your SkillPoints World Ranking
ro: SkillPoints pentru tine în Clasamentul pe Lumi

en: Your Steam account is bound to an other ManiaPlanet account.
ro: Contul tău Steam este conectat la alt cont ManiaPlanet.

en: Your Time
ro: Timpul tău

en: Your Zone information will be used to display regional scores
ro: Informațiile tale despre zonă vor fi utilizate pentru a afișa scorurile regionale

en: Your access to %1 expires in %2.
ro: Accesul tău la %1 expiră în %2.

en: Your account has not been validated.
ro: Contul tău nu a fost validat.

en: Your account is being deleted.
ro: Contul tău este în curs de ştergere.

en: Your account is limited.
ro: Contul tău este limitat.

en: Your account is unknown on this server.
    Please try another server.
ro: Contul tău este necunoscut pe acest server. 
    Încearcă alt server.

en: Your avatar has been successfully converted into game file :
    %1
ro: Avatarul tău a fost convertit cu succes în fișier de joc :
    %1

en: Your block skin has been successfully converted into game file :
    %1
ro: Skin-ul blocului tău a fost convertit cu succes în fișier de joc :
    %1

en: Your cache is almost full.
    Do you want to increase the maximum size of your cache?
ro: Cache-ul tău este aproape plin.
    Vrei să mărești dimensiunea maximă a cache-ului tău?

en: Your email address will be used for recovering lost passwords
ro: Adresa ta de e-mail va fi folosită pentru a recupera parolele pierdute

en: Your email address will not be shared or sold to third parties
ro: Adresa ta de e-mail nu va fi partajată sau vândută unor terţi

en: Your email must be defined.
ro: Emailul dumneavoastră trebuie definit.

en: Your exe version does not match the server version.
ro: Versiunea ta exe nu se potrivește cu versiunea de pe server.

en: Your friend will receive an invitation email with a link to download the game.
    If he creates an account with this email address, you will become his sponsor.
ro: Prietenul tău va primi un e-mail invitație cu un link pentru a descărca jocul.
    Dacă el creează un cont cu această adresă de e-mail, vei deveni sponsorul lui.

en: Your game key:
ro: Codul jocului tău:

en: Your game version (%1$s) is no longer supported by master server, please update your game.
ro: Versiunea ta de joc (%1$s) nu mai este acceptată de către serverul master, te rugăm să actualizezi jocul.

en: Your game version (%1$s) is not valid.
ro: Versiunea ta de joc (%1$s) nu este validă.

en: Your graphic adapter support only software (cpu) vertex shader.
    The game display performance will be low.
    Do you still want to continue ?
ro: Placa grafică suportă doar software vârf de umbră.
    Calitatea vizuală a jocului va fi scazută.
    Doreşti să continui ?

en: Your graphic card driver does not recognize ManiaPlanet as a supported CrossFire application.
    Click $l[%s]here$l for more information.
ro: Driverul plăcii grafice nu recunoaşte Maniaplanet drept o aplicaţie CrossFire.
    Clic $l[%s]aici$l pentru mai multe informaţii.

en: Your graphic card driver does not recognize ManiaPlanet as a supported CrossFire application.
    Please follow the link for more information:
ro: Placa dumneavoastră video nu recunoaște ManiaPlanet ca suport pentru aplicația CrossFire.
    Vă rugăm să apăsați pe următorul link pentru mai multe informații.

en: Your graphic card has not enough memory to run the painter.
    Please try to launch the game in fullscreen, with a small resolution, no antialiasing and a 16b color buffer.
ro: Placa ta grafică nu are suficientă memorie pentru a porni aplicaţia pentru vopsire. Te rugăm să lansezi jocul pe tot ecranul cu o rezoluţie mică, nu în modul netezire (antialiasing) şi un tampon de culoare de 16 biţi.

en: Your group has been successfully created.
ro: Grupul tău a fost creat cu succes.

en: Your login must contain between %1 to %2 characters.
ro: Numele tău de acces trebuie să conţină între %1 şi %2 caractere.

en: Your login must contain only valid characters: a-z, A-Z, 0-9 or ._- characters.
ro: Numele tău de acces trebuie să conţină numai caractere valide: a-z, A-Z, 0-9 sau caracterele ._-

en: Your login:
ro: Numele tău de acces:

en: Your map may cause performance issues when played with lower end computers.
    Pay attention to the top right indicator to help you increase the performance of your maps.
ro: Harta ta poate determina probleme de performanţă atunci când este jucată pe calculatoare neperformante.
    Fii atent la indicatorul din dreapta sus pentru a te ajuta să îmbunătăţeşti performanţa hărţilor tale.

en: Your map was successfully uploaded.
    Other players in this group may now play it!
ro: Harta ta a fost încărcată cu succes.
    Alți jucători din acest grup o pot juca acum!

en: Your map was successfully uploaded.
    Other players may now play it!
ro: Harta ta a fost încărcată cu succes.
    Alți jucători o pot juca acum!

en: Your message has been successfully sent.
ro: Mesajul tău a fost trimis cu succes.

en: Your music has been successfully converted to :
    %1
ro: Muzica ta a fost convertită cu succes la :
    %1

en: Your new password has been activated. It will be sent to you by email.
ro: Noua parolă s-a activat. Va fi trimisă prin email.

en: Your new validation code has been activated.
ro: Codul tău nou de validare a fost activat.

en: Your nickname must be at least 3 characters long.
ro: Pseudonimul tău trebuie să aibă cel puţin 3 caractere.

en: Your nickname must contain between %d and %d characters.
ro: Pseudonimul tău trebuie să conţină între %d şi %d caractere.

en: Your password must contain between %1 to %2 characters.
ro: Parola ta trebuie sa conţină între %1 si %2 caractere.

en: Your password must contain only valid characters.
ro: Parola ta trebuie să conţină numai caractere valide.

en: Your password:
ro: Parola ta:

en: Your personal data folder has changed. The launcher will now exit.
    Please re-execute it to apply the changes.
ro: Dosarul cu datele jocului a fost schimbat. Aplicația de lansare se va închide acum.
    Te rugăm să re-execuți aplicația pentru a aplica schimbările.

en: Your player page online
ro: Player page a ta online

en: Your report was succesfully sent.
    It will be used to improve the quality
    of the downloadable maps.
    Thank you for your contribution!
ro: Raportul tău a fost trimis cu succes.
    Va fi utilizat pentru îmbunătățirea calităţii
    hărţilor descărcabile.
    Îți mulțumim pentru contribuție!

en: Your score could not be validated:
    %1
ro: Scorul tău nu a putut fi validat:
    %1

en: Your subscription is not complete.
    Please choose your zone.
ro: Abonamentul tău nu este complet.
    Te rugăm să alegi zona ta.

en: Your temporary account has been blocked.
    You can now register your key with another account.
ro: Contul tău temporar a fost blocat. 
    Acum poţi înregistra codul tău cu un alt cont.

en: Your time:
ro: Timpul tău:

en: Your title pack is not up-to-date. Please download a new version.
ro: Pachetul titlu nu este actualizat. Te rugăm să descarci noua versiune.

en: Your validation code:
ro: Codul tău de validare:

en: Your version is currently up to date.
ro: Versiunea ta este în prezent actualizată.

en: Your video card performance has not been found.
    A quick bench will be performed.
ro: Performanțele plăcii video nu au fost găsite.
    Se va efectua o probă rapidă.

en: Your zone has been deleted.
    Please choose a new one.
    This modification is free.
ro: Zona ta a fost ştearsă.
    Te rugăm să alegi una nouă.
    Această modificare este gratuită.

en: Your zone has been subdivided.
    Please choose a subregion.
    This modification is free.
ro: Zona ta a fost subdivizată.
    Te rugăm să alegi o subregiune.
    Această modificare este gratuită.

en: Your zone will be
    %1.
    Are you sure?
ro: Zona ta va fi
    %1.
    Ești sigur?

en: Z axis position
ro: Poziţie axă Z

en: Zones
ro: Zone

en: Zoom In/Out
ro: Mărește/Micșorează

en: Zoom camera in
ro: Apropiere cameră

en: Zoom camera out
ro: Îndepărtare cameră

en: [Referee] the referee '%1' does not respond. It will be disconnected. Some scores haven't been validated.
ro: [Arbitru] arbitrul '%1' nu răspunde. Va fi deconectat. Unele scoruri nu au fost validate.

en: a little too easy
ro: un pic prea uşor

en: a little too hard
ro: un pic prea greu

en: average difficulty
ro: dificultate medie

en: average interest
ro: interes mediu

en: bad map
ro: hartă defectuoasă

en: choose your opponent
ro: alege-ţi oponentul

en: decent map
ro: hartă decentă

en: easy
ro: uşor

en: extreme
ro: extrem

en: fine
ro: bine

en: good map
ro: hartă bună

en: great map
ro: hartă grozavă

en: hard
ro: greu

en: http error %1
ro: eroare http %1

en: inch
ro: inci

en: less than one day
ro: mai puţin de o zi

en: less than one hour
ro: mai puţin de o oră

en: max dist
ro: dist max

en: max fov
ro: fov max

en: min dist
ro: dist min

en: min fov
ro: fov min

en: no report
ro: nici un raport

en: no score
ro: niciun scor

en: one day
ro: o zi

en: one hour
ro: o oră

en: or use another login.
ro: sau să utilizezi alt nume de acces.

en: point
ro: punct

en: points
ro: puncte

en: really too easy
ro: într-adevăr prea uşor

en: really too hard
ro: într-adevăr prea greu

en: reports
ro: rapoarte

en: switch advanced mode
ro: comută în mod avansat

en: terrific map
ro: hartă extraordinară

en: too easy
ro: prea uşor

en: too hard
ro: prea greu

en: |AdvancedTab|Display
ro: |AdvancedTab|Afișaj

en: |AdvancedTab|Game
ro: |AdvancedTab|Joc

en: |AdvancedTab|Inputs
ro: |AdvancedTab|Intrări

en: |AdvancedTab|Network
ro: |AdvancedTab|Reţea

en: |Advantage kept|Kept
ro: |Avantaj păstrat|Păstrat

en: |Antialiasing| 2 samples
ro: |Antialiasing| 2 mostre

en: |Antialiasing| 4 samples
ro: |Antialiasing| 4 mostre

en: |Antialiasing| 6 samples
ro: |Antialiasing| 6 mostre

en: |Antialiasing| 8 samples
ro: |Antialiasing| 8 mostre

en: |Antialiasing|16 samples
ro: |Antialiasing|16 mostre

en: |Antialiasing|None
ro: |Antialiasing|Fără

en: |ArticleName|Day
ro: |ArticleName|Zi

en: |ArticleName|Land
ro: |ArticleName|Teren

en: |ArticleName|Night
ro: |ArticleName|Noapte

en: |ArticleName|Sunrise
ro: |ArticleName|Răsărit

en: |ArticleName|Sunset
ro: |ArticleName|Apus

en: |ArticleName|Water
ro: |ArticleName|Apă

en: |Attack,Substantive|Atk
ro: |Attack,Substantive|Atc

en: |AudioQuality|High
ro: |AudioQuality|Ridicată

en: |AudioQuality|Low
ro: |AudioQuality|Scăzută

en: |AudioQuality|Normal
ro: |AudioQuality|Normală

en: |Audio|3d quality(soft)
ro: |Audio|Calitate 3D(puţin reliefat)

en: |Audio|Acceleration
ro: |Audio|Acceleraţie

en: |Audio|Allow music to change while racing
ro: |Audio|Permite muzicii să se schimbe în timpul cursei

en: |Audio|Dynamic mix
ro: |Audio|Mix dinamic

en: |Audio|Enable EFX
ro: |Audio|Activează EFX

en: |Audio|Enable HRTF
ro: |Audio|Activează HRTF

en: |Audio|Enable doppler
ro: |Audio|Activează doppler

en: |Audio|HardwareOnly
ro: |Audio|Doar Hardware

en: |Audio|Max sounds
ro: |Audio|Sunet la maxim

en: |Audio|Quality
ro: |Audio|Calitate

en: |Audio|SoftwareOnly
ro: |Audio|Doar Software

en: |Audio|Speakers
ro: |Audio|Boxe

en: |BackgroundQuality|High
ro: |BackgroundQuality|Ridicat

en: |BackgroundQuality|Low
ro: |BackgroundQuality|Scăzut

en: |BackgroundQuality|Medium
ro: |BackgroundQuality|Mediu

en: |BestRaceTime|Best
ro: |BestRaceTime|Cel mai bun

en: |BlockInfo|Finish
ro: |BlockInfo|Sosire

en: |BlockInfo|Large
ro: |BlockInfo|Mare

en: |BlockInfo|Rectangle
ro: |BlockInfo|Dreptunghi

en: |BlockInfo|Road
ro: |BlockInfo|Stradă

en: |BlockInfo|Start/Finish
ro: |BlockInfo|Start/Sosire

en: |Broadcasting|Cancel
ro: |Broadcasting|Anulare

en: |Broadcasting|Connecting...
ro: |Broadcasting|Se conectează...

en: |Broadcasting|Streaming
ro: |Broadcasting|Redare în flux

en: |Broadcast|Cannot use microphone
ro: |Broadcast|Nu se poate folosi microfonul

en: |Broadcast|No Twitch server found
ro: |Broadcast|Nici un server Twitch găsit

en: |Broadcast|Wrong login or password
ro: |Broadcast|Nume de acces sau parolă incorectă

en: |Browse|Avatars
ro: |Browse|Avatare

en: |Browse|Car skins
ro: |Browse|Skin-uri mașină

en: |Browse|Maps
ro: |Browse|Hărţi

en: |Browse|Replays
ro: |Browse|Reluări

en: |CameraInterp|FixedTangent
ro: |CameraInterp|TangentăFixată

en: |CameraInterp|Hermite
ro: |CameraInterp|Matrice hermitică

en: |CameraInterp|None
ro: |CameraInterp|Fără

en: |CameraTargetVehicle|LocalPlayer
ro: |CameraTargetVehicle|JucătorLocal

en: |CameraTargetVehicle|None
ro: |CameraTargetVehicle|Fără

en: |CarParticlesQuality|All High
ro: |CarParticlesQuality|Toate ridicate

en: |CarParticlesQuality|All Low
ro: |CarParticlesQuality|Toate scăzute

en: |CarParticlesQuality|All Medium
ro: |CarParticlesQuality|Toate medii

en: |CarParticlesQuality|High,Medium Opponents
ro: |CarParticlesQuality|Ridicat, Adversari de nivel mediu

en: |CarProjectors|All Cars
ro: |CarProjectors|Toate maşinile

en: |CarProjectors|My Car
ro: |CarProjectors|Maşina mea

en: |CarProjectors|None
ro: |CarProjectors|Fără

en: |CarQuality|All High
ro: |CarQuality|Toate ridicate

en: |CarQuality|All Low
ro: |CarQuality|Toate scăzute

en: |CarQuality|High, Medium Opponents
ro: |CarQuality|Ridicat, Adversari de nivel mediu

en: |CarQuality|Medium, Low Opponents
ro: |CarQuality|Mediu, Adversari de nivel inferior

en: |CarSmoke|My Car
ro: |CarSmoke|Maşina mea

en: |CarSmoke|None
ro: |CarSmoke|Fără

en: |Config|Automatic
ro: |Config|Automat

en: |Config|Current
ro: |Config|Actuală

en: |Defense|Def
ro: |Defense|Ap

en: |DeferredAntialiasing|None
ro: |DeferredAntialiasing|Fără

en: |Device|Default
ro: |Device|Prestabilit

en: |DialogTitle|Benchmark
ro: |DialogTitle|Etalon

en: |DialogTitle|Display compatibility
ro: |DialogTitle|Compatibilitate afișaj

en: |DialogTitle|Peer to peer: advanced settings
ro: |DialogTitle|Peer to peer: setări avansate

en: |DisplayCompatibility|Disable windowed anti-aliasing
ro: |DisplayCompatibility|Dezactivare anti-aliasing cu fereastră

en: |DisplayCompatibility|Light from map
ro: |DisplayCompatibility|Lumină de la hartă

en: |DisplayCompatibility|Lightmap light index
ro: |DisplayCompatibility|Lightmap index lumină

en: |DisplayCompatibility|Lightmap quality
ro: |DisplayCompatibility|Calitate LightMap

en: |DisplayCompatibility|Lightmap quality ultra
ro: |DisplayCompatibility|Lightmap calitate ultra

en: |DisplayCompatibility|Lightmap size max
ro: |DisplayCompatibility|Dimensiune maximă Lightmap

en: |DisplayMode|FullScreen
ro: |DisplayMode|Ecran întreg

en: |DisplayMode|Windowed
ro: |DisplayMode|Ferestre

en: |DisplayMode|WindowedFull
ro: |DisplayMode|Ferestre întregi

en: |DisplayPreset|Fast
ro: |DisplayPreset|Rapid

en: |DisplayPreset|Nice
ro: |DisplayPreset|Frumos

en: |DisplayPreset|None
ro: |DisplayPreset|Fără

en: |DisplayPreset|Very Fast
ro: |DisplayPreset|Foarte rapid

en: |DisplayPreset|Very Nice
ro: |DisplayPreset|Foarte frumos

en: |DisplaySync|2 Intervals
ro: |DisplaySync|2 Intervale

en: |DisplaySync|3 Intervals
ro: |DisplaySync|3 Intervale

en: |DisplaySync|None
ro: |DisplaySync|Fără

en: |Display|Compatibility
ro: |Display|Compatibilitate

en: |EncoderCpuUsage|High
ro: |EncoderCpuUsage|Ridicat

en: |EncoderCpuUsage|Low
ro: |EncoderCpuUsage|Scăzut

en: |EncoderCpuUsage|Medium
ro: |EncoderCpuUsage|Mediu

en: |FxBloomHdr|High
ro: |FxBloomHdr|Ridicat

en: |FxBloomHdr|Medium
ro: |FxBloomHdr|Mediu

en: |FxBloomHdr|None
ro: |FxBloomHdr|Fără

en: |FxColors|Far
ro: |FxColors|Departe

en: |FxColors|Near
ro: |FxColors|Aproape

en: |FxMotionBlur|Off
ro: |FxMotionBlur|Inactiv

en: |FxMotionBlur|On
ro: |FxMotionBlur|Activ

en: |GameMode|All
ro: |GameMode|Toate

en: |GameMode|Cup
ro: |GameMode|Cupă

en: |GameMode|Laps
ro: |GameMode|Ture

en: |GameMode|Rounds
ro: |GameMode|Runde

en: |GameMode|Stunts
ro: |GameMode|Cascadorii

en: |GameMode|Team
ro: |GameMode|Echipă

en: |GameMode|Time Attack
ro: |GameMode|Timp de asalt

en: |GameProfile|Use multiple profiles
ro: |GameProfile|Folosește mai multe profiluri

en: |GameProfile|Use single profile
ro: |GameProfile|Folosește un singur profil

en: |GfxAutoScale|Performance / Quality
ro: |GfxAutoScale|Performanță / Calitate

en: |GfxAuto|Faster
ro: |GfxAuto|Mai repede

en: |GfxAuto|Nicer
ro: |GfxAuto|Mai frumos

en: |GpuSync|1 Frame
ro: |GpuSync|1 Cadru

en: |GpuSync|2 Frames
ro: |GpuSync|2 Cadre

en: |GpuSync|3 Frames
ro: |GpuSync|3 Cadre

en: |GpuSync|Immediate
ro: |GpuSync|Imediat

en: |GpuSync|None
ro: |GpuSync|Fără

en: |Hit/Survival, 6 chars max|Hit/Sv
ro: |Hit/Survival, 6 chars max|Lov/Sp

en: |HotSeat|Attempts
ro: |HotSeat|Încercări

en: |HotSeat|Random
ro: |HotSeat|Aleatoriu

en: |HotSeat|Sorted
ro: |HotSeat|Sortat

en: |HotSeat|Time
ro: |HotSeat|Timp

en: |I18NInternal|Encoding
ro: utf8

en: |I18NInternal|English
ro: |I18NInternal|Română

en: |Imperative|Attack
ro: |Imperative|Atac

en: |Imperative|Defend
ro: |Imperative|Apărare

en: |Import avatar|Invalid image file
ro: |Import avatar|Fișier imagine invalid

en: |Import|Block skin
ro: |Import|Bloc Skin

en: |Import|Car geometry
ro: |Import|Geometria mașinii

en: |Import|Convert music
ro: |Import|Convertire muzică

en: |Inputs|Keys
ro: |Inputs|Coduri

en: |Juridic|The full game includes a peer to peer system
    that transfers others players' custom data (avatars, skins, ...)
    In the demo, players are anonymous and their content is uncontrolled; therefore, this feature is disabled.
ro: |Juridic|Jocul complet include un sistem de la egal la egal
    care transferă date particularizate celorlalți jucători (avatar-uri, skin-uri, ...)
    În versiunea demo, jucătorii sunt anonimi și conținutul lor este necontrolat; așadar, această funcție este dezactivată.

en: |Juridic|Warning: This game allows players to represent
    themselves in the game using pictures.
    
    Do you want to allow these images to be displayed ?
ro: |Juridic|Avertizare: Acest joc permite jucătorilor să se reprezinte
    în joc folosind fotografii.
    
    Vrei ca aceste imagini să fie afișate ?

en: |Keyboard|Left Alt
ro: |Tastatură|Alt Stânga

en: |Keyboard|Left Control
ro: |Tastatură|Control stânga

en: |Keyboard|Right Alt
ro: |Tastatură|Alt dreapta

en: |Keyboard|Right Control
ro: |Tastatură|Control dreapta

en: |Ladder|Not ranked
ro: Clasamente Ierarhie

en: |Ladder|Rank:
ro: |Ladder|Clasament:

en: |Ladder|Unknown
ro: |Ladder|Necunoscut

en: |Lang|System
ro: |Lang|Sistem

en: |LightFromMap|All Vehicles
ro: |LightFromMap|Toate automobilele

en: |LightFromMap|My Vehicle
ro: |LightFromMap|Automobilul meu

en: |LightFromMap|None
ro: |LightFromMap|Fără

en: |LightMapQuality|Default
ro: |LightMapQuality|Prestabilit

en: |LightMapQuality|Fast
ro: |LightMapQuality|Rapid

en: |LightMapQuality|High
ro: |LightMapQuality|Ridicat

en: |LightMapQuality|None
ro: |LightMapQuality|Fără

en: |LightMapQuality|Very Fast
ro: |LightMapQuality|Foarte rapid

en: |LightMapQuality|Very fast
ro: |LightMapQuality|Foarte rapid

en: |LoadingProgress|(preload manialinks)
ro: |LoadingProgress|(preîncarcă manialink-uri)

en: |LoadingProgress|(scanning blocks)
ro: |LoadingProgress|(scanare blocuri)

en: |LoadingProgress|(scanning campaigns)
ro: |LoadingProgress|(scanare campanii)

en: |LoadingProgress|(scanning lightmaps)
ro: |LoadingProgress|(scanare lightmap-uri)

en: |LoadingProgress|(scanning maps)
ro: |LoadingProgress|(scanare hărţi)

en: |LoadingProgress|(scanning packs)
ro: |LoadingProgress|(scanare pachete)

en: |LoadingProgress|(scanning replays)
ro: |LoadingProgress|(scanare reluări)

en: |LoadingProgress|(scanning skins)
ro: |LoadingProgress|(scanare skin-uri)

en: |LoadingProgress|(scanning titles)
ro: |LoadingProgress|(scanare titluri)

en: |MacroBlocksAndObjects|Custom
ro: |MacroBlocksAndObjects|Particularizare

en: |Map|Unnamed
ro: |Map|Nedenumită

en: |Match|Draw
ro: |Match|Remiză

en: |MaxFiltering|Aniso 16x everywhere
ro: |MaxFiltering|Aniso 16x oriunde

en: |MaxFiltering|Anisotropic
ro: |MaxFiltering|Anizotrop

en: |MaxFiltering|Anisotropic  2x
ro: |MaxFiltering|Anizotrop  2x

en: |MaxFiltering|Anisotropic  4x
ro: |MaxFiltering|Anizotrop  4x

en: |MaxFiltering|Anisotropic  8x
ro: |MaxFiltering|Anizotrop  8x

en: |MaxFiltering|Anisotropic 16x
ro: |MaxFiltering|Anizotrop 16x

en: |MaxFiltering|Bilinear
ro: |MaxFiltering|Biliniar

en: |MaxFiltering|Point
ro: |MaxFiltering|Punct

en: |MaxFiltering|Trilinear
ro: |MaxFiltering|Triliniar

en: |MediaBlock|BulletFx
ro: |MediaBlock|EfecteGloanțe

en: |MediaBlock|Editing cut
ro: |MediaBlock|Editare decupare

en: |MediaBlock|Time
ro: |MediaBlock|Timp

en: |MediaBlock|TimeSpeed
ro: |MediaBlock|TimpViteză

en: |MediaTrack|Bullets
ro: |MediaTrack|Gloanțe

en: |MediaTrack|CamFx inertial tracking
ro: |MediaTrack|CamFx Tracking Intern

en: |MediaTrack|Camera custom
ro: |MediaTrack|Cameră particularizată

en: |MediaTrack|Camera effect script
ro: |MediaTrack|Script efect cameră

en: |MediaTrack|Camera effect shake
ro: |MediaTrack|Efect de zguduitură la cameră

en: |MediaTrack|Camera orbital
ro: |MediaTrack|Camera orbitală

en: |MediaTrack|Camera path
ro: |MediaTrack|Cale cameră

en: |MediaTrack|Camera race
ro: |MediaTrack|Cameră pistă

en: |MediaTrack|ColorGrading
ro: |MediaTrack|CompoziţieCuloare

en: |MediaTrack|Coloring Base
ro: |MediaTrack|Baza de Colorat

en: |MediaTrack|Coloring Pole
ro: |MediaTrack|Colorare Pole

en: |MediaTrack|Depth of field
ro: |MediaTrack|Adâncimea de câmp

en: |MediaTrack|Events
ro: |MediaTrack|Evenimente

en: |MediaTrack|Fx Blur depth
ro: |MediaTrack|Fx Adâncime estompare

en: |MediaTrack|Fx Colors
ro: |MediaTrack|Fx Culori

en: |MediaTrack|Fx DirtyLens
ro: |MediaTrack|Fx Lentile Murdare

en: |MediaTrack|Fx Motion blur
ro: |MediaTrack|Fx Estompare mișcare

en: |MediaTrack|Fx bloom
ro: |MediaTrack|Fx orbitor

en: |MediaTrack|Image
ro: |MediaTrack|Imagine

en: |MediaTrack|Interface
ro: |MediaTrack|Interfaţă

en: |MediaTrack|Music volume
ro: |MediaTrack|Volum muzică

en: |MediaTrack|Players
ro: |MediaTrack|Jucători

en: |MediaTrack|ReplayFx
ro: |MediaTrack|ReluareFx

en: |MediaTrack|Scenery
ro: |MediaTrack|Peisaj

en: |MediaTrack|Simple events display interface
ro: |MediaTrack|Interfaţă afişare evenimente simple

en: |MediaTrack|Skeleton
ro: |MediaTrack|Schelet

en: |MediaTrack|Sound
ro: |MediaTrack|Sunet

en: |MediaTrack|Time
ro: |MediaTrack|Timp

en: |MediaTrack|ToneMapping
ro: |MediaTrack|NivelMapare

en: |MediaTrack|Trails
ro: |MediaTrack|Marcaje

en: |MediaTrack|Transition fade
ro: |MediaTrack|Estompare tranziţie

en: |MediaTrack|Triangles2D
ro: |MediaTrack|Triunghiuri2D

en: |MediaTrack|Triangles3D
ro: |MediaTrack|Triunghiuri3D

en: |MediaTrack|VehicleLight
ro: |MediaTrack|AutomobilLumină

en: |NetworkSpeed|Custom
ro: |NetworkSpeed|Particularizat

en: |NetworkSpeed|Fiber 100Mb
ro: |NetworkSpeed|Fibră 100Mb

en: |Noun|Turn
ro: |Noun|Tură

en: |Online support key|Online login
ro: |Online support key|Nume de acces online

en: |Online support key|Support key
ro: |Online support key|Cod suport

en: |Opponents|Always Visible
ro: |Opponents|Întotdeauna vizibil

en: |Opponents|Hide Too Close
ro: |Opponents|Ascuns prea aproape

en: |P2P|Advanced
ro: |P2P|Avansat

en: |P2P|Auto update at Internet connection
ro: |P2P|Actualizare auto la conexiunea la Internet

en: |P2P|Auto update from locators
ro: |P2P|Actualizare auto de la localizatori

en: |P2P|Cache cleaned
ro: |P2P|Cache curăţat

en: |P2P|Clean cache
ro: |P2P|Curăță cache

en: |P2P|Clean of cache failed
ro: |P2P|Curățarea cache-ului a eșuat

en: |P2P|Enable download
ro: |P2P|Activează descărcarea

en: |P2P|Enable locators
ro: |P2P|Activează localizatori

en: |P2P|Enable upload
ro: |P2P|Activează încărcarea

en: |P2P|Maximum cache size
ro: |P2P|Dimensiunea maximă pentru cache

en: |P2P|Peer-to-peer transfer
ro: |P2P|Transfer peer-to-peer

en: |P2P|Update locators from URL
ro: |P2P|Actualizează localizatori de la URL

en: |Player picked up item|$<%1$> picked up %2
ro: |Jucătorul a colectat obiectul|$<%1$> a colectat %2

en: |PlayerOcclusion|All
ro: |PlayerOcclusion|Toate

en: |PlayerOcclusion|Me
ro: |PlayerOcclusion|Eu

en: |PlayerOcclusion|None
ro: |PlayerOcclusion|Niciuna

en: |PlayerShadow|All
ro: |PlayerShadow|Toate

en: |PlayerShadow|Me
ro: |PlayerShadow|Eu

en: |PlayerShadow|None
ro: |PlayerShadow|Niciuna

en: |PreviousRaceTime|Prev
ro: |PreviousRaceTime|Anterior

en: |RefereeMode|All
ro: |RefereeMode|Toate

en: |Replacement|R
ro: |Replacement|Î

en: |ServerLevel|Amateurs place
ro: |ServerLevel|Locul Amatorilor

en: |ServerLevel|Beginners
ro: |ServerLevel|Începători

en: |ServerLevel|Competitive racers
ro: |ServerLevel|Concurenți Competitivi

en: |ServerLevel|Pro racing
ro: |ServerLevel|Curse profesioniste

en: |ServerLevel|Races of champions
ro: |ServerLevel|Cursele Campionilor

en: |ServerLevel|Serious challengers
ro: |ServerLevel|Cei care lansează provocări serioase

en: |ShaderQuality|Fast
ro: |ShaderQuality|Rapid

en: |ShaderQuality|Nice
ro: |ShaderQuality|Frumos

en: |ShaderQuality|Very Fast
ro: |ShaderQuality|Foarte rapid

en: |ShaderQuality|Very Nice
ro: |ShaderQuality|Foarte frumos

en: |Shadows|High
ro: |Shadows|Ridicat

en: |Shadows|Medium
ro: |Shadows|Mediu

en: |Shadows|Minimum
ro: |Shadows|Minim

en: |Shadows|None
ro: |Shadows|Fără

en: |Shadows|Very High
ro: |Shadows|Foarte ridicat

en: |SkinName|Default
ro: |SkinName|Prestabilit

en: |Skin|Unnamed
ro: |Skin|Nedenumit

en: |Speaker|Headphone
ro: |Speaker|Căşti

en: |Speaker|No speakers
ro: |Speaker|Fără difuzoare

en: |Speaker|Stereo max
ro: |Speaker|Stereo Max

en: |Speaker|Stereo min
ro: |Speaker|Stereo Min

en: |Speaker|Stereo narrow
ro: |Speaker|Stereo redus

en: |Speaker|Stereo wide
ro: |Speaker|Stereo amplu

en: |Speaker|Use system config
ro: |Speaker|Utilizează configurația sistemului

en: |SpectatorCam|Follow
ro: |SpectatorCam|Urmăreşte

en: |SpectatorCam|Free
ro: |SpectatorCam|Gratis

en: |SpectatorCam|Replay
ro: |SpectatorCam|Reluare

en: |Stats|Editing time
ro: |Statistici|Timp de editare

en: |Stats|Finish count
ro: |Statistici|Finalizare contor

en: |Stats|Most Edited
ro: |Statistici|Cele mai editate

en: |Stats|Most played
ro: |Statistici|Cele mai jucate

en: |Stats|Most played online
ro: |Statistici|Cele mai jucate online

en: |Stats|Most played solo
ro: |Statistici|Cele mai jucate solo

en: |Stats|Online time
ro: |Statistici|Timp online

en: |Stats|Play time
ro: |Statistici|Timp de joc

en: |Stats|Reset count
ro: |Statistici|Resetare contor

en: |Stats|Solo time
ro: |Statistici|Timp solo

en: |Substantive|Hit
ro: |Substantive|Lovitură

en: |TexturesQuality|High
ro: |TexturesQuality|Ridicat

en: |TexturesQuality|Low
ro: |TexturesQuality|Scăzut

en: |TexturesQuality|Medium
ro: |TexturesQuality|Mediu

en: |TexturesQuality|Very Low
ro: |TexturesQuality|Foarte scăzut

en: |TimelineUnit|Frames
ro: |TimelineUnit|Cadre

en: |TimelineUnit|Time
ro: |TimelineUnit|Timp

en: |Title|None
ro: |Title|Niciunul

en: |TripleBuffering|Off
ro: |TripleBuffering|Oprit

en: |TripleBuffering|On
ro: |TripleBuffering|Pornit

en: |VehicleReflect|High
ro: |VehicleReflect|Ridicat

en: |VehicleReflect|HighInReplay
ro: |VehicleReflect|RidicatÎnReluare

en: |VehicleReflect|Low
ro: |VehicleReflect|Scăzut

en: |VertexProcess|SoftwareVertexShader
ro: |VertexProcess|SoftwareUmbrăVârf

en: |WaterReflect|High
ro: |WaterReflect|Ridicat

en: |WaterReflect|Low
ro: |WaterReflect|Scăzut

en: |WaterReflect|Medium
ro: |WaterReflect|Mediu

en: |ZClipAuto|Far
ro: |ZClipAuto|Departe

en: |ZClipAuto|Medium
ro: |ZClipAuto|Mediu

en: |ZClipAuto|Near
ro: |ZClipAuto|Aproape

en: |ZClip|Disable
ro: |ZClip|Dezactivat

en: |ZClip|Fixed
ro: |ZClip|Fixat

en: |Zone|Europe
ro: |Zone|Europa

en: |Zone|Medals
ro: |Zone|Medalii

en: |Zone|Middle East
ro: |Zone|Orientul Mijlociu

en: |Zone|North America
ro: |Zone|America de Nord

en: |Zone|South America
ro: |Zone|America de Sud

en: |Zone|World
ro: |Zone|Lume

en: |long|Next
ro: |long|Următorul
