Maniaplanet - en to pl translation catalogue (3659 entries)

en: 
    (if you select no, other information will be updated anyway)
pl: 
    (Pomimo wyboru 'Nie', inne dane zostaną zaktualizowane)

en: 
    Additional information can be found in
pl: 
    Dodatkowe informacje można znaleźć w

en:  (N/A)
pl: (Niedostępne)

en:  (shared with CPU)
pl:  (dzielone z procesorem)

en:  - %1 (in %2)
pl:  - %1 (w %2)

en:  - Warning! - 
    You seem to be on a private network.
    Unless you have configured your NAT,
    other players on internet will not be
    able to join in...
pl:  - Ostrzeżenie! - 
    Prawdopodobnie korzystasz z sieci prywatnej.
    Jeśli nie skonfigurujesz NATa,
    inni gracze w Internecie nie będą
    mogli dołączyć...

en:  < Target <
pl:  < Cel <

en:  Player banned.
pl: Gracz zablokowany.

en:  Scores reset for this player.
pl: Zresetowano wyniki tego gracza.

en:  minute
pl:  minuta

en:  minutes
pl:  minut(y)

en:  second
pl:  sekunda

en:  seconds
pl:  sekund(y)

en: "$<%1$>"
     is read-only.
pl: "$<%1$>"
    jest tylko do odczytu.

en: "Alive Bullets"
pl: "Żywe pociski"

en: "Explosion Bullets"
pl: "Wybuchowe pociski"

en: "Explosion Lasers"
pl: "Wybuchowe Lasery"

en: $0F0$<%1$> asks: %2?
pl: $0F0$<%1$> pyta: %2?

en: $0F0$<%1$> joined the game
pl: $0F0$<%1$> dołączył do gry

en: $0F0$<%1$> left the game
pl: $0F0$<%1$> opuścił grę

en: $<%1 %2$> wins the map!
pl: $<%1 %2$> wygrywa mapę!

en: $<%1$> attack
pl: $<%1$> atakuje

en: $<%1$> attack - defense $<%2$>
pl: $<%1$> atak - obrona $<%2$>

en: $<%1$> captured the checkpoint!
pl: $<%1$> zdobywają punkt kontrolny!

en: $<%1$> captured the gate!
pl: $<%1$> otwiera bramę!

en: $<%1$> captured the goal!
pl: $<%1$> zdobywa maszt!

en: $<%1$> captured the pole.
pl: $<%1$> - zdobyto maszt.

en: $<%1$> countered $<%2$>
pl: $<%1$> zmierzył(a) się z $<%2$>

en: $<%1$> crossed the finish line!
pl: $<%1$> przekroczył linię mety!

en: $<%1$> did a combo of $<%2$>
pl: $<%1$> wykonał combo: $<%2$>

en: $<%1$> did the first elimination!
pl: $<%1$> - pierwsza eliminacja!

en: $<%1$> did the longest Laser hit: $<%2$>m
pl: $<%1$> wykonał najdłuższe trafienie (laser): $<%2$>m

en: $<%1$> did the longest Rocket hit: $<%2$>m
pl: $<%1$> wykonał najdłuższe trafienie (rakieta): $<%2$>m

en: $<%1$> didn't capture the pole in time.
pl: $<%1$> - nie zdobyto masztu w wyznaczonym czasie.

en: $<%1$> eliminated the attacker.
pl: $<%1$> - eliminacja atakującego.

en: $<%1$> gets the final hit!
pl: $<%1$> uzyskuje ostatnie trafienie!

en: $<%1$> has invited you to join the group '$<%2$>'.
    Do you accept his invitation?
pl: Gracz $<%1$> zaprosił cię do grupy '$<%2$>'.
    Akceptujesz zaproszenie?

en: $<%1$> hasn't been eliminated since $<%2$>
pl: Gracz $<%1$> nie został wyeliminowany od $<%2$>

en: $<%1$> is %2 points from victory!
pl: Gracz $<%1$> jest %2 punkty od zwycięstwa!

en: $<%1$> is 1 point from victory!
pl: Gracz $<%1$> jest 1 punkt od zwycięstwa!

en: $<%1$> is King of the Lobby!
pl: $<%1$> rządzi!

en: $<%1$> is attacking!
pl: $<%1$> atakuje!

en: $<%1$> is close to win
pl: $<%1$> jest blisko wygranej

en: $<%1$> is eliminated!
pl: $<%1$> został wyeliminowany!

en: $<%1$> is eliminated!
    Time expired!
pl: Gracz $<%1$> został wyeliminowany!
    Czas minął!

en: $<%1$> is inactive
pl: Gracz $<%1$> jest nieaktywny

en: $<%1$> is the King: %2 Hits!
pl: $<%1$> rządzi: %2 trafień!

en: $<%1$> is the King: %2 Points!
pl: $<%1$> jest Królem: %2 pkt.!

en: $<%1$> joins team $<%2$>.
pl: $<%1$> dołącza do zespołu $<%2$>.

en: $<%1$> leaves team $<%2$> and joins team $<%3$>.
pl: $<%1$> opuszcza zespół $<%2$> i dołącza do zespołu $<%3$>.

en: $<%1$> leaves team $<%2$>.
pl: $<%1$> opuszcza zespół $<%2$>.

en: $<%1$> needs to capture more poles
pl: $<%1$> musi zdobyć więcej masztów

en: $<%1$> retired!
pl: $<%1$> wycofał się!

en: $<%1$> secures %2th place!
pl: $<%1$> zajmuje %2. miejsce!

en: $<%1$> secures 1st place!
pl: $<%1$> zajmuje 1. miejsce!

en: $<%1$> secures 2nd place!
pl: $<%1$> zajmuje 2. miejsce!

en: $<%1$> secures 3rd place!
pl: $<%1$> zajmuje 3. miejsce!

en: $<%1$> takes %2th place!
pl: $<%1$> zajmuje %2. miejsce!

en: $<%1$> takes 1st place!
pl: $<%1$> zajmuje 1. miejsce!

en: $<%1$> takes 2nd place!
pl: $<%1$> zajmuje 2. miejsce!

en: $<%1$> takes 3rd place!
pl: $<%1$> zajmuje 3. miejsce!

en: $<%1$> takes the lead!
pl: $<%1$> obejmuje prowadzenie!

en: $<%1$> wins the map
pl: $<%1$> wygrywa mapę

en: $<%1$> wins the map!
pl: $<%1$> wygrywa mapę!

en: $<%1$> wins the match!
pl: $<%1$> wygrywa zawody!

en: $<%1$> wins the round
pl: $<%1$> wygrywa rundę

en: $<%1$> wins the round!
pl: Gracz $<%1$> wygrywa rundę!

en: $<%1$> wins the turn
pl: $<%1$> wygrywa turę

en: $<%1$> wins the turn!
pl: $<%1$> wygrywa turę!

en: $<%11. $>A successful attack scores 1 point to the Attacker.
    $<%12. $>Hitting a player scores 1 goal average point. Being hit removes 1 goal average point. The goal average points are used to break tie between players.
    $<%13. $>After a fixed number of rounds, the player with the best score wins the map.
pl: $<%11. $>Atakujący dostaje 1 punkt za udany atak.
    $<%12. $>Za trafienie gracza przyznawany jest punkt do średniej wyniku. Zostanie trafionym odejmuje 1 punkt od średniej wyniku. Punkty średniej wyniku są używane, aby rozstrzygnąć remis pomiędzy graczami.
    $<%13. $>Po ustalonej liczbie rund, gracz z najlepszym wynikiem wygrywa mapę.

en: $<%11. $>Ammunitions are limited. You must alternatively capture poles on each side of the map to reload.
pl: $<%11. $>Ilość amunicji jest ograniczona. Musisz zdobyć maszty po obu stronach mapy, aby przeładować.

en: $<%11. $>Capture the poles during Attack phases.
    $<%12. $>If the time limit is reached, only 100%% captured poles count. The first team to win %2 rounds wins the match.
pl: $<%11. $>Zdobywaj maszty podczas faz ataku.
    $<%12. $>Gdy limit czasowy zostaje osiągnięty, tylko maszty zdobyte w 100%% są liczone. Pierwsza drużyna, która wygra %2 rundy, wygrywa mecz.

en: $<%11. $>Each time you eliminate an opponent, your Combo Time increases.
    $<%12. $>Use '1', '2', '3' and '4' on your keyboard to switch weapon. Collecting a weapon item grants your team with the ability to use it this round, or with 1 extra ammo max if you already own it.
pl: $<%11. $>Za każdym razem, kiedy eliminujesz przeciwnika, twój czas combo wzrasta.
    $<%12. $>Używaj '1', '2', '3', oraz '4' na swojej klawiaturze, aby zmieniać broń. Zebranie przedmiotu daje twojej drużynie możliwość użycia jej w obecnej rundzie, lub 1 dodatkową amunicję, gdy już ją posiadasz.

en: $<%11. $>Eliminate the two opponents within a short range of time (Combo Time).
    $<%12. $>Your Combo Time starts when you eliminate one opponent: eliminate the second one before it ends to win the round.
pl: $<%11. $>Wyeliminuj dwóch przeciwników w krótkim okresie czasu (czas combo).
    $<%12. $>Twoje Combo rozpoczyna się, gdy wyeliminujesz jednego przeciwnika, wyeliminuj drugiego zanim ten czas się skończy, aby wygrać rundę.

en: $<%11. $>Hit your opponents to score points.
    $<%12. $>The first player to reach the points limit or the player with the highest score at the end of the time limit wins the map.
pl: $<%11. $>Trafiaj swoich przeciwników, aby zdobywać punkty.
    $<%12. $>Pierwszy gracz, który zdobędzie limit punktów, lub gracz, który osiągnął największą ilość punktów przed końcem limitu czasowego, wygrywa mapę.

en: $<%11. $>If an attacker is eliminated they will not respawn for the rest of the turn.
    $<%12. $>If a defender is eliminated they are respawned as soon as a pole is captured.
    $<%13. $>For each new round, the attackers restart from the beginning of the map, but with one additional armor.
pl: $<%11. $>Atakujący nie odradzają się po wyeliminowaniu, aż do końca tury.
    $<%12. $>Obrońcy odradzają się dopiero po zdobyciu przez atakujących masztu.
    $<%13. $>W każdej nowej rundzie atakujący zaczynają od początku mapy, z jednym dodatkowym pancerzem.

en: $<%11. $>Survive as long as possible to score a maximum of points.
    $<%12. $>Bonus points are awarded for the pole capture and for each player hit.
    $<%13. $>If the pole is captured then the playing area will start to shrink. If a player leaves this area they are eliminated.
    $<%14. $>The first player to reach %2 points wins.
pl: $<%11. $>Przetrwaj jak najdłużej i zdobądź maksymalną liczbę punktów.
    $<%12. $>Za zdobycie masztu, trafienie gracza i przetrwanie przyznawane są punkty.
    $<%13. $>Po zdobyciu masztu obszar gry zaczyna się zmniejszać. Wyjście poza wyznaczony obszar oznacza eliminację.
    $<%14. $>Wygrywa gracz, który jako pierwszy zdobędzie %2 punktów.

en: $<%11. $>The attacker must capture a pole after %2 seconds and before %3 seconds.
    $<%12. $>The defenders must prevent the attacker from capturing a pole.
    $<%13. $>The game is divided in rounds of two turns each.
    $<%14. $>During a round each team play one turn in attack and one turn in defense.
    $<%15. $>The team who wins the turn scores 1 point.
    $<%16. $>The first team to score at least %4 points with %5 ahead of their opponent wins the map.
pl: $<%11. $>Atakujący musi zdobyć maszt po %2 sekundach, ale przed %3 sekundami.
    $<%12. $>Obrońcy muszą powstrzymać atakującego przed zdobyciem masztu.
    $<%13. $>Gra jest podzielona na rundy, po dwie tury każda.
    $<%14. $>Podczas rundy każda drużyna rozgrywa jedną turę w ataku oraz jedną w obronie.
    $<%15. $>Za wygranie tury drużyna dostaje 1 punkt.
    $<%16. $>Pierwsza drużyna, która zdobędzie minimum %4 pkt. z %5 pkt. przewagą nad przeciwnikami, wygrywa.

en: $<%11. $>The game is divided in rounds of two turns each. During a round each team plays one turn in attack and one turn in defense.
    $<%12. $>The attacker has to eliminate all defenders or capture the pole between %2 seconds and %3 seconds. The defenders must eliminate the attacker or prevent them from capturing the pole.
    $<%13. $>The team in attack plays with 1 player using the laser. The team in defense plays with 3 players using rockets.
pl: $<%11. $>Gra jest podzielona na rundy, po dwie tury każda. Podczas rundy każda drużyna rozgrywa jedną turę w ataku oraz jedną w obronie.
    $<%12. $>Atakujący musi wyeliminować wszystkich obrońców lub zdobyć maszt w czasie między %2 a %3 sekund. Obrońcy muszą wyeliminować 
    atakującego lub powstrzymać go od zdobycia masztu.
    $<%13. $>Drużyna w ataku składa się z 1 gracza używającego lasera. Drużyna w obronie gra w pełnym składzie 3 osób używając rakiet.

en: $<%11. $>The game is divided in rounds. During a round, one player is the Attacker, the others are Defenders.
    $<%12. $>The Attacker has to eliminate all Defenders or capture the pole between %2 and %3 seconds. Defenders must prevent them from doing so.
    $<%13. $>The Attacker plays with the Laser. Defenders play with Rockets.
pl: $<%11. $>Gra jest podzielona na rundy. Podczas rundy jeden z graczy jest atakującym, pozostali są obrońcami
    $<%12. $>Atakujący musi wyeliminować wszystkich obrońców lub zdobyć maszt w czasie między %2 a %3 sekund. Obrońcy muszą go powstrzymać.
    $<%13. $>Atakujący używa lasera. Obrońcy grają z użyciem rakiet.

en: $<%11. $>The goal of this mode is to capture a maximum of poles.
    $<%12. $>A game is divided in rounds of two turns each.
    $<%13. $>During a round each team plays one turn on attack and one turn on defense.
    $<%14. $>The attackers must capture the poles in order on the map. The defenders must stop them.
    $<%15. $>If a team captures all the poles during its turn, this team instantly wins the map.
    $<%16. $>After %2 rounds, the team that captured the most poles wins the map.
pl: $<%11. $>Zadaniem drużyn jest zdobycie maksymalnej liczby masztów.
    $<%12. $>Gra jest podzielona na rundy, po dwie tury każda.
    $<%13. $>Podczas rundy każda drużyna rozgrywa jedną turę w ataku oraz jedną w obronie.
    $<%14. $>Atakujący muszą zdobyć maszty w określonej kolejności, obrońcy muszą ich powstrzymać.
    $<%15. $>Jeżeli drużyna zdobędzie wszystkie maszty w trakcie swojej tury, od razu wygra mapę.
    $<%16. $>Po upływie %2 rund, drużyna, która zdobyła najwięcej masztów, wygrywa.

en: $<%11. $>The team in defense play with Rockets.
    $<%12. $>The team in attack play with 4 Lasers and 1 Nucleus.
    $<%13. $>The player with the Nucleus is the attacker and is the only one who can capture a pole.
    $<%14. $>If the attacker is eliminated, his team lose the turn.
pl: $<%11. $>Drużyna w obronie używa rakiet.
    $<%12. $>Drużyna w ataku gra z 4 laserami oraz 1 Nucleusem.
    $<%13. $>Gracz z Nucleusem jest atakującym i tylko on może zdobyć maszt.
    $<%14. $>Gdy atakujący zostanie wyeliminowany, jego drużyna przegra turę.

en: $<%11. $>The team that wins the turn scores 1 point.
    $<%12. $>The winning team is the first one to score at least %2 points with %3 ahead of its opponents.
pl: $<%11. $>Drużyna, która wygra turę, zdobywa 1 pkt.
    $<%12. $>Pierwsza drużyna, która zdobędzie minimum %2 pkt. z %3 pkt. przewagą nad przeciwnikami, wygrywa.

en: $<%11. $>Touch the engagement point to be the first team to Attack.
    $<%12. $>If a team does not touch any pole during %2 seconds, the other team Attacks.
pl: $<%11. $>Dotknij punktu startowgo, aby twoja drużyna pierwsza atakowała.
    $<%12. $>Jeśli drużyna nie dotknie żadnego masztu w czasie %2 sekund, przeciwna drużyna atakuje.

en: $<%11. $>You must hit your opponent with your weapons to score points.
    $<%12. $>The first player to score at least %2 points with %3 ahead of their opponent wins the round.
    $<%13. $>Take at least %4 rounds with %5 ahead of your opponents to win the match.
pl: $<%11. $>Korzystaj ze swojego wyposażenia i trafiaj przeciwników, aby zdobywać punkty.
    $<%12. $>Pierwszy gracz, który zdobędzie minimum %2 pkt. z przewagą %3 nad przeciwnikiem wygrywa rundę.
    $<%13. $>Wygraj przynajmniej %4 rund(y) z przewagą %5 rund nad przeciwnikiem, aby wygrać mecz.

en: $F00New Terrain Editor
pl: $F00Nowy Edytor Terenu

en: $F00Old Mix Map
pl: $F00Stary Mix Map

en: $F00Save All Blocks
pl: $F00Zapisz wszystkie segmenty

en: $f00Warning! You are going to lose 10000 LP in each title where you have more than 60000 LP.$z
pl: $f00Uwaga! Stracisz 10000 LP w każdym tytule, w którym masz więcej niż 60000 LP.$z

en: $ff0Left click$fff add vertex,
pl: $ff0Kliknij LPM$fff, aby dodać wierzchołek,

en: $ff0LeftClick$fff to create vertex, $ff0Alt$fff to change draw plane
pl: $ff0Kliknij LPM$fff, aby stworzyć wierzchołek; $ff0Alt$fff, aby zmienić płaszczyznę

en: $ff0LeftClick$fff to create vertex, $ff0Tab$fff to select move axis,
pl: $ff0Kliknij LPM$fff, aby utworzyć wierzchołek; $ff0Tab$fff, aby wybrać oś ruchu,

en: $ff0LeftClick$fff to delete
pl: $ff0Kliknij LPM$fff, aby usunąć

en: $ff0LeftClick$fff to select & move, $ff0Shift+LeftClick$fff to add,  $ff0Alt+LeftClick$fff to remove
pl: $ff0Kliknij LPM$fff, aby wybrać i poruszać się, $ff0Shift+LPM$fff, aby dodać, $ff0Alt+LPM$fff, aby usunąć

en: $ff0LeftClick$fff to select base position,
pl: $ff0Kliknij LPM$fff, aby wybrać pozycję bazową,

en: $ff0LeftClick$fff to select base position, $ff0RightClick$fff to change plane normal
pl: $ff0Kliknij LPM$fff, aby wybrać pozycję bazową; $ff0Kliknij PPM$fff, aby zmienić płaszczyznę prostopadłą;

en: $ff0RightClick$fff to cancel,
pl: $ff0Kliknij PPM$fff, aby anulować,

en: $fffIn $f00Laps$fff mode, the goal is to drive as far as possible by passing $f00checkpoints$fff.
    
    The laps mode takes place on multilap (cyclical) maps, and is played in one go for every map.
    
    When the time is up, the $f00winner$fff is the player who passed the most $f00checkpoints$fff. In case of draws, the winner is the player who passed the last checkpoint first.
pl: $fffW trybie $f00Okrążenia$fff celem jest jak najdłuższa jazda i zaliczanie $f00punktów kontrolnych$fff.
    
    Tryb Okrążenia rozgrywany jest na mapach z wieloma okrążeniami (jednokrotnie na każdej mapie).
    
    Po upływie wyznaczonego czasu $f00zwycięzcą$fff zostaje gracz, który zaliczył najwięcej $f00punktów kontrolnych$fff. W przypadku remisu, zwycięzcą jest gracz, który przejechał ostatni punkt kontrolny jako pierwszy.

en: $fffIn $f00Rounds$fff mode, the goal is to win a maximum number of $f00points.
    
    $fffThe rounds mode consists of $f00a series of races$fff.
    When you finish a race in a good $f00position$fff, you get $f00points$fff, added to your total.
    
    The $f00winner$fff is the first player whose total reaches the $f00point limit$fff (30 for example).
pl: W trybie $f00Rundy$fff celem jest zdobycie maksymalnej liczby $f00punktów.
    
    $fffZawody w trybie rundowym składają się z $f00serii wyścigów$fff.
    Jeśli ukończysz wyścig na dobrej $f00pozycji$fff, zdobędziesz $f00punktów$fff, które zostaną dodane do Twojego wyniku.
    
    $f00Zwycięzcą$fff jest gracz, który jako pierwszy osiągnie $f00limit punktów$fff (na przykład 30).

en: $fffIn $f00Stunts$fff mode, the goal is to do the $f00best stunt score$fff.
    
    To win stunt points, you must perform as many impressive acrobatics as possible within the maps time limit.
    You can $ff0retry$fff when you want by pressing the $ff0'Backspace'$fff key.
    
    When the time is up, the $f00winner$fff is the player with the $f00best stunt score$fff.
pl: $fffW trybie $f00Ewolucje$fff, celem jest osiągnięcie $f00najlepszego wyniku za ewolucje$fff.
    
    Aby zdobywać punkty za ewolucje, musisz wykonać tak wiele akrobacji, jak to tylko możliwe, zanim skończy się czas.
    Możesz $ff0powtarzać próbę$fff kiedy zechcesz, wciskając klawisz $ff0'Backspace'$fff.
    
    Gdy czas się skończy $f00zwycięzcą$fff zostaje gracz z $f00najlepszym wynikiem$fff.

en: $fffIn $f00Team$fff mode, you have to choose a team : $f00Red$fff or $55fBlue$fff.
    (you can select a team in the in-game menu, 
    accessible via the 'Escape' key)
    
    The team mode mode consists of $f00a series of races$fff.
    The goal for your team is to win a maximum number of $f00points$fff.
    
    When you finish a race with a good $f00position$fff, you give $f00points$fff to your team.
    The $f00winning team$fff is the first team whose total reaches the $f00point limit$fff (5 for example).
pl: $fffW trybie $f00zespołowym$fff należy wybrać zespół: $f00Czerwony$fff lub $55fNiebieski$fff.
    (można to zrobić w menu gry, które jest dostępne po wciśnięciu klawisza 'Escape')
    
    Tryb zespołowy składa się z $f00serii wyścigów$fff.
    Celem zespołu jest zdobycie jak największej liczby $f00punktów.$fff
    
    Jeśli skończysz wyścig na dobrej $f00pozycji$fff, zdobywasz $f00punkty$fff dla swojego zespołu.
    $f00Zwycięża$fff zespół, który jako pierwszy przekroczy wyznaczony $f00limit punktowy$fff (np. 5 punktów).

en: $fffIn $f00Time Attack$fff mode, the goal is to set the $f00best time$fff.
    
    You have as many tries as you want, and you can $ff0retry$fff when you want by pressing the $ff0'Backspace'$fff key.
    
    When the time is up, the $f00winner$fff is the player with the $f00best time$fff.
pl: $fffW trybie $f00Wyścigu z czasem$fff, celem jest uzyskanie $f00najlepszego czasu$fff.
    
    Masz nieskończoną ilość prób i możesz w dowolnym momencie $ff0zacząć od nowa$fff, wciskając klawisz $ff0'Backspace'$fff.
    
    Gdy czas się skończy, $f00zwycięzcą$fff zostaje gracz z $f00najlepszym czasem$fff.

en: $fffThe cup mode consists of $f00a series of races on multiple maps$fff.
    
    When you finish a race in a good $f00position$fff, you get $f00points$fff added to your total.
    Servers might propose warmup races to get familiar with a map first.
    
    To win, you must first reach the $f00point limit$fff to become a $f00finalist$fff. Once you are a finalist, you must finish a race in $f00first position$fff to win the cup.The cup mode ends once 3 players have managed to become finalists and to finish first.
pl: $fffTryb pucharowy składa się z $f00serii wyścigów na różnych mapach$fff.
    
    Jeśli ukończysz wyścig na dobrej $f00pozycji$fff, zdobędziesz $f00punktów$fff, które zostaną dodane do Twojego wyniku.
    Serwery mogą zaproponować rozgrzewkę, pozwalającą zapoznać się z trasą.
    
    Aby wygrać, musisz najpierw osiągnąć $f00limit punktów$fff i zostać $f00finalistą$fff. Jeśli już jesteś finalistą, to aby zdobyć puchar, musisz skończyć wyścig na $f00pierwszej pozycji$fff. Tryb pucharowy kończy się, gdy 3 graczy zostanie finalistami i ukończy wyścig na pierwszej pozycji.

en: $oBest times:
pl: $oNajlepsze czasy:

en: $oWARNING:$o
    
    All of your progression, rankings, medals, and any persistent data for the title %1 will be erased.
    
    Are you sure you want to unload the station?
pl: $oUWAGA:$o
    
    Wszystkie postępy, rankingi, medale oraz wszystkie istotne dane związane z tytułem %1 zostaną usunięte.
    
    Czy na pewno chcesz zrezygnować ze stacji?

en: $s$<%1$> will start in attack.
pl: $s$<%1$> rozpocznie jako atakujący.

en: $s$<%1$> will start in defense.
pl: $s$<%1$> rozpocznie jako obrońca.

en: $s$<%1$> wins the toss!
pl: $s$<%1$> wygrywają losowanie!

en: $s$<%1$>: do you want to attack or defend first?
pl: $s$<%1$>: najpierw atakujecie czy bronicie się?

en: $s$ff0LeftClick$fff to add/remove trigger block, $ff0Ctrl+RightClick$fff to set/rotate reference frame
pl: $s$ff0Kliknij LPM$fff, aby dodać/usunąć segment startera. $ff0Ctrl+PPM$fff umożliwia ustawienie /obracanie układu odniesienia.

en: %1
    
    Please select another one.
pl: %1
    
    Wybierz inny element.

en: %1 $zis now connected.
pl: %1 $zjest teraz dostępny.

en: %1 $zis playing on %2
pl: %1 $zgra teraz na %2

en: %1 %2 armors left.
pl: %1 pozostało pancerzy: %2.

en: %1 %2 attackers left.
pl: %1 Pozostało %2 atakujących.

en: %1 %2 defenders left.
pl: %1 pozostało obrońców: %2.

en: %1 1 defender left.
pl: %1 pozostał jeden obrońca.

en: %1 Players
pl: %1 Graczy

en: %1 added you to their buddies. Confirm ?
pl: %1 dodał cię do swoich znajomych, Potwierdzić?

en: %1 allows you to create internet games and exchange data with other players (peer to peer).
    We're now checking your network connection, so that you can configure your firewall.
pl: %1 pozwala na tworzenie gier internetowych i wymianę danych z innymi graczami (peer to peer).
    Sprawdzamy teraz Twoje połączenie sieciowe, byś mógł skonfigurować swoją zaporę.

en: %1 attacker left
pl: Pozostał %1 atakujący

en: %1 attackers left
pl: Pozostało %1 atakujących

en: %1 captured %2 checkpoint
pl: Punkty kontrolne zdobyte przez %1: %2

en: %1 captured %2 checkpoints
pl: Punkty kontrolne zdobyte przez %1: %2

en: %1 captured %2 goal
pl: %1 zdobywa cel %2

en: %1 captured %2 goals
pl: %1 zdobywa %2 cel(ów)

en: %1 days
pl: %1 dni

en: %1 defender left
pl: Pozostał %1 obrońca

en: %1 defenders left
pl: Pozostało %1 obrońców

en: %1 eliminated himself
pl: %1 wyeliminował sam siebie

en: %1 has been eliminated.
pl: Gracz %1 został wyeliminowany.

en: %1 has been hit.
pl: %1 został trafiony.

en: %1 has eliminated %2
pl: %1 wyeliminował %2

en: %1 has eliminated you!
pl: Wyeliminował cię gracz %1!

en: %1 has hit %2
pl: %1 trafił %2

en: %1 has hit you!
pl: %1 trafił cię!

en: %1 hit himself
pl: %1 trafił siebie

en: %1 hours
pl: %1 godzin(y)

en: %1 is %2
pl: %1 jest %2

en: %1 is not part of the official campaign.
pl: %1 nie jest częścią oficjalnej kampanii.

en: %1 is not yet unlocked.
pl: %1 nie jest jeszcze odblokowane.

en: %1 is not your ally anymore
pl: %1 nie jest już twoim sojusznikiem

en: %1 is now your ally
pl: %1 jest teraz twoim sojusznikiem

en: %1 is your ally
pl: %1 jest twoim sojusznikiem

en: %1 more ...
pl: %1 więcej ...

en: %1 needs %2 to run. Do you want to install it?
pl: %1 wymaga do uruchomienia: %2. Czy chcesz zainstalować?

en: %1 needs %2 to run. Please install it (%3).
pl: %1 wymaga do uruchomienia %2. Prosimy o jego zainstalowanie (%3).

en: %1 point (Best score: %2)
pl: %1 pkt. (Najlepszy wynik: %2)

en: %1 point to assign
pl: %1 punkt do przydzielenia

en: %1 points (Best score: %2)
pl: %1 pkt. (Najlepszy wynik: %2)

en: %1 points to assign
pl: %1 punktów do przydzielenia

en: %1 texel/m, time elapsed: %2
pl: %1 teksel/m, czas: %2

en: %1 was not found on this computer.
pl: Nie znaleziono %1 na tym komputerze.

en: %1 website
pl: Strona WWW gry %1

en: %1 wins the map!
pl: %1 wygrali na tej mapie!

en: %1 wins the map.
pl: %1 wygrali na tej mapie!

en: %1 wins the match!
pl: %1 wygrywa mecz!

en: %1$<%2$> canceled match start.
pl: %1$<%2$> anulował mecz.

en: %1$<%2$> dodges by %3cm.
pl: %1$<%2$> unika trafienia o %3cm.

en: %1$<%2$> hits $<%3$> from %4m.
pl: %1$<%2$> trafił $<%3$> z %4m.

en: %1$<%2$> join a match.
pl: %1$<%2$> dołączył do meczu.

en: %1$<%2$> joined his match as a substitute.
pl: %1$<%2$> dołączył do meczu jako zastępca.

en: %1$<%2$> misses $<%3$> by %4cm.
pl: %1$<%2$> chybił gracza $<%3$> o %4cm.

en: %1$<%2$> misses by %3cm.
pl: %1$<%2$> chybia o %3cm.

en: %1.
    
    Press OK to select/create another one.
    Press Cancel to fix the problem yourself.
pl: %1.
    
    Naciśnij OK, aby wybrać/stworzyć inny.
    Aby rozwiązać problem samodzielnie, wybierz Anuluj.

en: %1m hit!
pl: Trafienie z %1m!

en: %1th
pl: %1.

en: %d Mb
pl: %d MB

en: '$<%1$>' by $<%2$>
pl: '$<%1$>' : $<%2$>

en: (All those functionalities and many others are also available via keyboard shortcuts and interface buttons)
pl: (Wszystkie te funkcje, jak i wiele innych, dostępne są również za pomocą skrótów klawiszowych i przycisków interfejsu)

en: (Scores)
pl: (Wyniki)

en: (Shift +) Arrow keys
pl: (Shift +) strzałki

en: (click to see conditions)
pl: (kliknij, by zobaczyć warunki)

en: (default horns)
pl: (domyślne klaksony)

en: (downloaded from %1)
pl: (pobrano z %1)

en: (faster, but prone to bugs)
pl: (szybciej, ale z podatnością na błędy)

en: (hold)
pl: (wstrzymaj)

en: (to avoid performance bugs)
pl: (aby uniknąć błędów związanych z płynnością gry)

en: - Bad current password
pl: - Aktualne hasło jest błędne

en: - Current password not given
pl: - Nie podano aktualnego hasła

en: - Invalid email address
pl: - Niepoprawny adres e-mail

en: - Invalid group name. You cannot use '|' character
pl: - Nieprawidłowa nazwa grupy. Nie można użyć znaku '|'

en: - Invalid zone
pl: - Niepoprawna strefa

en: - No name given
pl: - Nie podano nazwy

en: - Password and confirm password do not match.
pl: - Hasło i potwierdzenie nie są identyczne.

en: - Password doesn't match confirmation
pl: - Hasło i potwierdzenie różnią się

en: - The email addresses do not match
pl: -Adresy email nie są identyczne

en: ---Too Fast!
pl: ---Za Szybko!

en: ---Too High!
pl: ---Za wysoko!

en: ---Too Low!
pl: ---Za nisko!

en: ---Too Slow!
pl: ---Za Wolno!

en: ...I forgot my password
pl: Nie pamiętam hasła

en: 1 (10) grid step(s) drag
pl: przesuwanie o 1 pole (10 pól) siatki

en: 1 armor left.
pl: Pozostał 1 pancerz.

en: 1 attacker left.
pl: Pozostał 1 atakujący.

en: 1 defender left.
pl: Pozostał 1 obrońca.

en: 1st
pl: 1.

en: 2 players race
pl: Wyścig dla 2 graczy

en: 2 vs 2: Eliminate the two opponents within a short range of time. Pick up items to power up your team.
pl: 2 vs 2: Wyeliminuj dwóch przeciwników w niedługim czasie. Podnoś przedmioty, aby wzmocnić swoją drużynę.

en: 2nd
pl: 2.

en: 3 players race
pl: Wyścig dla 3 graczy

en: 3-D glasses
pl: Okulary 3D

en: 3D Glasses Settings
pl: Ustawienia okularów 3D

en: 3D glasses
pl: Okulary 3D

en: 3d Stereo
pl: Stereo 3D

en: 3rd
pl: 3.

en: 4 players race
pl: Wyścig dla 4 graczy

en: 5 players race
pl: Wyścig dla 5 graczy

en: 6 players race
pl: Wyścig dla 6 graczy

en: 7 players race
pl: Wyścig dla 7 graczy

en: 8 players race
pl: Wyścig dla 8 graczy

en: <None>
pl: <Brak>

en: A block's clip is not in the underground area.
pl: Klip segmentu nie znajduje się pod ziemią.

en: A block's clip is not on the right surface.
pl: Klip segmentu znajduje się na nieprawidłowej powierzchni.

en: A block's clip is outside the building area.
pl: Klip segmentu znajduje się poza obszarem budowy.

en: A block's clip overrides another block.
pl: Klip segmentu zastępuje inny segment.

en: A buddy slot has been successfully added.
pl: Dodano miejsce dla znajomego.

en: A comment for the author?
pl: Komentarz dla autora?

en: A compulsory update of the game is available (%1%2).
pl: Obowiązkowa aktualizacja gry jest dostępna (%1%2).

en: A deck with that name already exists.
    Use 'Edit' to modify it.
pl: Talia z taką nazwą już istnieje.
    Użyj opcji 'Edytuj', by ją zmienić.

en: A large number of players are trying to connect to ManiaPlanet. Please hold on, you will access the game very soon.
    Estimated Wait Time:
pl: Aktualnie wielu graczy próbuje połączyć się z ManiaPlanet. Prosimy o cierpliwość. Już niedługo uzyskasz dostęp do gry.
    Przewidywany czas oczekiwania:

en: A new connection has been established.
pl: Ustanowiono nowe połączenie.

en: A new map was successfully downloaded.
    It is now available for you to play!
pl: Nowa mapa została pobrana.
    Jest już dostępna do gry!

en: A new player joins the game.
pl: Nowy gracz dołącza do gry.

en: A new replay was successfully downloaded.
    You can race against it
    or view it with the replay editor
pl: Nowa powtórka została pobrana.
    Możesz ścigać się z nią
    lub obejrzeć ją w edytorze powtórek

en: A new version of the game has just been downloaded. Some files are going to be updated.
    
    This operation requires Administrator privileges.
pl: Nowa wersja gry właśnie została pobrana. Niektóre pliki będą teraz aktualizowane.
    
    Ta operacja wymaga uprawnień administratora.

en: A player with this email is already invited.
pl: Gracz z tym adresem e-mail został już zaproszony.

en: A predefined game script with this name already exists.
    Choose another name to avoid conflicts.
pl: Predefiniowany skrypt gry o tej nazwie już istnieje.
    W celu uniknięcia konfliktów wybierz inną nazwę.

en: A/D
pl: A/O

en: ABANDON
pl: ZREZYGNUJ

en: ACTION
pl: CZYNNOŚĆ

en: AGP Usage
pl: Obciążenie AGP

en: Abort
pl: Przerwij

en: Abuse successfully reported.
pl: Nadużycie zgłoszone.

en: Accelerate
pl: Gaz

en: Accelerate & brake (analog)
pl: Gaz i hamulec (analogowy)

en: Accelerate (analog)
pl: Gaz (analogowy)

en: Acceleration
pl: Przyspieszenie

en: Acceleration quantity
pl: Stopień przyspieszenia

en: Accept %1 buddy request
pl: Akceptuj zaproszenie %1

en: Accept referees :
pl: Zaakceptuj sędziów:

en: Accept this buddy request
pl: Zaakceptuj to zaproszenie

en: Access denied
pl: Dostęp zabroniony

en: Access forbidden
pl: Dostęp zabroniony

en: Access to $0f0%1$z will cost you $0f0%2$z Planets.
    Your Planets: %3%4$z
pl: Dostęp do $0f0%1$z będzie kosztował Cię $0f0%2$z Planet(y).
    Twoja liczba Planet: %3%4$z

en: Access to data '%1' obtained.
pl: Dostęp do danych '%1' przyznany.

en: Access to this data (%1) costs %2 Planets:
pl: Koszt dostępu do tych danych (%1) wynosi %2 Planet(y):

en: Access to this data (%1) costs 1 Planet:
pl: Koszt dostępu do tych danych (%1) wynosi 1 Planetę:

en: Account
pl: Konto

en: Account Connection
pl: Połączenie z kontem

en: Account creation failed. Error:
    %1
    Retry?
pl: Nie można utworzyć konta. Błąd:
    %1
    Spróbować ponownie?

en: Account successfully created!
pl: Konto zostało utworzone!

en: Achievements
pl: Osiągnięcia

en: Achievements of $<%1$>
pl: Osiągnięcia - $<%1$>

en: Action
pl: Akcja

en: Action Maker
pl: Kreator akcji

en: Action Saved
pl: Akcja zapisana.

en: Actions
pl: Czynności

en: Activate Air mapping
pl: Aktywuj Air-mapping

en: Activate Items embedding
pl: Aktywuj zawieranie przedmiotów

en: Activate rumble
pl: Uaktywnij wibracje

en: Add
pl: Dodaj

en: Add 5 ManiaPlanet Stations
pl: Dodaj 5 stacji ManiaPlanet

en: Add ManiaPlanet Stations
pl: Dodaj stacje ManiaPlanet

en: Add New Item
pl: Dodaj nowy przedmiot

en: Add a Buddy
pl: Dodaj znajomego

en: Add a Map
pl: Dodaj mapę

en: Add a buddy slot
pl: Dodaj miejsce dla znajomego

en: Add a custom map
pl: Dodaj własną mapę

en: Add a map to the group campaign
pl: Dodaj mapę do kampanii grupy

en: Add clip
pl: Dodaj klip

en: Add item
pl: Dodaj

en: Add server to favorites
pl: Dodaj serwer do znajomych

en: Add this buddy
pl: Dodaj tego znajomego

en: Add to Selection
pl: Dodaj do zaznaczenia

en: Add to tag display list
pl: Dodaj do listy tagów

en: Add track
pl: Dodaj ścieżkę

en: Add your own music
pl: Dodaj własną muzykę

en: Add your own picture
pl: Dodaj obrazek

en: Adding buddy
pl: Dodawanie znajomego

en: Adding server to favorites
pl: Dodawanie serwera do ulubionych

en: Additional Options
pl: Dodatkowe ustawienia

en: Additional icons:
pl: Dodatkowe ikony:

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Advanced Customisation Tools
pl: Ustawienia i narzędzia zaawansowane

en: Advanced Edition Tools
pl: Zaawansowane narzędzia edycji

en: Advanced Options
pl: Opcje zaawansowane

en: Advanced editor
pl: Zaawansowany edytor

en: Advanced options
pl: Opcje zaawansowane

en: Advanced parameters
pl: Parametry zaawansowane

en: Advanced params
pl: Parametry zaawansowane

en: Advanced settings
pl: Opcje zaawansowane

en: Advanced stereoscopy
pl: Zaawansowana stereoskopia

en: Advanced...
pl: Zaawansowane...

en: Advantage: %1 (%2)
pl: Przewaga: %1 (%2)

en: Air block Mode [F2]
pl: Tryb ustawiania segmentów w powietrzu [F2]

en: Air mapping is an experimental mode, that allow you to build air structures, even with blocks which automatically generate pillars.
    
    If you activate air mapping, you will be able to:
      - cut the pillars of blocks with the Eraser tool (hold X)
      - switch between classic Block mode and Air block mode by clicking on the Block mode icon (or pressing F2). The only difference is that pillars are not placed automatically in Air block mode.
pl: Air mapping jest eksperymentalną funkcją, która pozwala konstruować struktury w powietrzu, nawet z segmentami, które automatycznie generują filary.
     
    Jeśli włączysz air mapping, będziesz w stanie:
      - przyciąć filary segmentów używając Gumki (przytrzymaj X)
      - przełączać się pomiędzy klasycznym trybem stawiania segmentów a trybem air mapping, klikając ikonę Trybu Ustawiania Segmentów (lub naciskając F2). Jedyną różnicą jest to, że wtedy segmenty nie generują automatycznie filarów.

en: Align Image
pl: Wyrównaj obraz

en: All
pl: Wszystkie

en: All Servers
pl: Wszystkie serwery

en: All attackers eliminated!
pl: Wszyscy atakujący zostali wyeliminowani!

en: All custom changes will be lost.
    Continue?
pl: Wszystkie zmiany zostaną utracone.
    Kontynuować?

en: All defenders eliminated
pl: Wszyscy obrońcy zostali wyeliminowani

en: All defenders eliminated!
pl: Wszyscy obrońcy zostali wyeliminowani!

en: All defenders eliminated, capture the goal!
pl: Wszyscy obrońcy wyeliminowani. Zdobądź maszt!

en: All defenders eliminated.
pl: Wszyscy obrońcy zostali wyeliminowani.

en: All ghosts recorded!
    File: $<%1$> 
    Directory: %2
    Map medal times updated.
pl: Wszystkie duchy zapisane!
    Plik: $<%1$> 
    Katalog: %2
    Czasy medalowe map zostały uaktualnione.

en: All goals captured.
pl: Zdobyto wszystkie cele.

en: All scores validated, waiting ...
pl: Weryfikacja wyników, czekaj...

en: All your modifications will be lost.
    Do you really want to quit?
pl: Wszystkie zmiany zostaną utracone.
    Czy na pewno chcesz wyjść?

en: Allow custom beacons
pl: Zezwól na niestandardowe znaczniki

en: Allow custom models
pl: Zezwalaj na własne modele

en: Allow map download :
pl: Pozwól na pobieranie map:

en: Allow unlimited horns
pl: Udostępnij wszystkie klaksony

en: Ally Custom Color
pl: Kolor własny sojusznika

en: Already Triggered
pl: Ma już starter

en: Already a player.
pl: Już jest graczem.

en: Already a spectator.
pl: Już jest obserwatorem.

en: Already referee.
pl: Jesteś już sędzią.

en: Already subscribed to this group
pl: Już jesteś zapisany do tej grupy

en: Already waiting for a vote.
pl: Już czeka na głosowanie.

en: Already your buddy
pl: Jest już twoim znajomym

en: Alt + Drag
pl: Alt + Przeciągaj

en: Alt + Expand
pl: Alt + Roszerz

en: Alt + click on TimeLine
pl: Alt + kliknięcie na linię czasu

en: Alternate method
pl: Alternatywna metoda

en: Always
pl: Zawsze

en: Ambiance
pl: Atmosfera

en: Ambiance sequence
pl: Sekwencja atmosfery

en: Ambient Occ.
pl: Cieniowanie (Ambient Occlusion)

en: Ammo Reload
pl: Przeładowanie amunicji

en: An error occurred during the transaction.
pl: Podczas transakcji wystąpił błąd.

en: An error occurred when
    updating your zone
pl: Podczas aktualizacji strefy
    wystąpił błąd

en: An error occurred when updating your profile.
pl: Podczas aktualizacji profilu wystąpił błąd.

en: An error occurred:
    %1
pl: Wystąpił błąd:
    %1

en: An optional update of the game is available (%1%2).
pl: Opcjonalna aktualizacja gry jest dostępna (%1%2).

en: An update of %1 is available. (%2)
pl: Dostępna jest aktualizacja do %1. (%2)

en: An update of the game is available (%1 kBytes).
    %2
    Do you want to download the update and upgrade the game ?
pl: Dostępna jest nowa wersja gry (%1 kB).
    %2
    Czy chcesz ją pobrać i dokonać aktualizacji?

en: Anaglyph
pl: Anaglif

en: Analog Device Settings
pl: Ustawienia urządzeń analogowych

en: Analog dead zone
pl: Martwa strefa

en: Analog sensitivity
pl: Czułość analogowa

en: Analyser
pl: Analizator

en: Anchor
pl: Kotwica

en: Anchor rotation
pl: Obrót kotwic

en: Anchor visibility
pl: Widoczność kotwic

en: AnchorRot
pl: ObrKotw

en: AnchorVis
pl: WidKotw

en: Anim
pl: Animacja

en: Anim Mode
pl: Tryb animacji

en: Animation
pl: Animacja

en: Animation Duration
pl: Czas trwania animacji

en: AntiCheat server URL
pl: Adres serwera AntiCheat

en: Antialias
pl: Wygładzanie krawędzi

en: Antialiasing
pl: Wygładzanie

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Apply Symmetry to Selection
pl: Zastosuj symetrię w zaznaczeniu

en: Apply an image directly to the skin texture
pl: Nanieś obraz bezpośrednio na skin

en: Apply settings only to this title
pl: Zapisz ustawienia tylko dla tego tytułu

en: Apply stickers on the car
pl: Nałóż naklejki na samochód

en: April
pl: Kwiecień

en: Are you sure you want to cancel the registration of your official record?
pl: Czy na pewno chcesz anulować zapis twojego oficjalnego rekordu?

en: Are you sure you want to change your current account?
pl: Czy na pewno chcesz zmienić aktualne konto?

en: Are you sure you want to clear your current message?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć aktualną wiadomość?

en: Are you sure you want to delete $<%1$>?
    All local scores made by $<%2$> will be lost.
pl: Czy na pewno chcesz usunąć $<%1$>? 
    Wszystkie lokalne wyniki należące do: $<%2$> zostaną utracone.

en: Are you sure you want to delete the folder %1 and all its contents?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć katalog %1 i całą jego zawartość?

en: Are you sure you want to disconnect your profile?
    Proceed if you want to connect your profile to another account.
    Your current account will not be destroyed.
pl: Czy chcesz odłączyć swój profil?
    Kontynuuj, jeśli chcesz połączyć swój profil z innym kontem.
    Twoje obecne konto nie zostanie zniszczone.

en: Are you sure you want to join your buddy on the server $<%1$>?
pl: Czy na pewno chcesz dołączyć do swojego znajomego na serwerze $<%1$>?

en: Are you sure you want to quit ManiaPlanet?
pl: Czy na pewno chcesz wyjść z ManiaPlanet?

en: Are you sure you want to remove $<%1$> from your buddy list?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć gracza $<%1$> z listy znajomych?

en: Are you sure you want to remove all messages?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wszystkie wiadomości?

en: Are you sure you want to remove this message?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć tę wiadomość?

en: Are you sure you want to send all messages?
pl: Czy na pewno chcesz wysłać wszystkie wiadomości?

en: Are you sure you want to unsubscribe from this group ($<%1$>)?
pl: Czy na pewno chcesz wypisać się z tej grupy ($<%1$>)?

en: Armor
pl: Pancerz

en: Armor Regen
pl: Regeneracja pancerza

en: Armors left
pl: Pozostałe pkt. pancerza

en: Armors lost by %1 : %2
pl: %1 stracili pkt. pancerza: %2

en: Arrow (Press 4)
pl: Strzała (Naciśnij 4)

en: ArrowDown
pl: Strzałka w dół

en: ArrowUp
pl: Strzałka w górę

en: Article deleted
pl: Artykuł został usunięty

en: As dds
pl: Jako dds

en: Ask for opponents in solo races
pl: Zapytaj o przeciwników w grze jednoosobowej

en: Associate %1 URL protocol to %2
pl: Połącz protokół adresu URL %1 z %2

en: Associate %1 files to %2
pl: Przypisz pliki %1 do %2

en: Associations
pl: Skojarzenia

en: Attacker
pl: Atakujący

en: Attacker eliminated.
pl: Atakujący został wyeliminowany.

en: Audio
pl: Dźwięk

en: Audio device
pl: Urządzenie dźwiękowe

en: Audio enable
pl: Włącz dźwięk

en: Audio stream
pl: Strumień audio

en: August
pl: Sierpień

en: Author
pl: Autor:

en: Author Medal
pl: Medal autora

en: Author's comment
pl: Komentarz autora

en: Auto Spectator
pl: Automatyczny obserwator

en: Auto connect at start
pl: Połącz automatycznie podczas startu

en: Auto exposure
pl: Automatyczna ekspozycja

en: Auto-focus
pl: Auto-zbliżanie

en: Auto-zoom
pl: Auto-powiększanie

en: Available
pl: Dostępny

en: Avatar
pl: Awatar

en: Avatar and Name
pl: Awatar i imię

en: Avatar import
pl: Import awatara

en: Avatars
pl: Awatary

en: Avg
pl: Średnio

en: Away
pl: Oddalony

en: Awesome!!!
pl: Niesamowite!!!

en: BUY
pl: KUP

en: Back
pl: Powrót

en: Back to player page
pl: Powrót na stronę gracza

en: Back to previous menu
pl: Powrót do poprzedniego menu

en: Background quality
pl: Jakość tła

en: Backward
pl: Do tyłu

en: Bad
pl: Zła

en: Bad language file
pl: Nieprawidłowy plik języka

en: Bad proxy configuration
pl: Nieprawidłowa konfiguracja proxy

en: Balance Teams
pl: Zrównoważ zespoły

en: Balance teams
pl: Zrównoważ zespoły

en: Balance the teams
pl: Zrównoważ drużyny

en: Ban
pl: Zablokuj

en: Ban $<%1$>
pl: Zablokuj: $<%1$>

en: Ban map %1
pl: Zablokuj mapę %1

en: Base :
pl: Podstawa:

en: Base Index
pl: Spis bazowy

en: Base:
pl: Podstawa:

en: Battle
pl: Walka

en: Battle Mode
pl: Tryb bitewny

en: Be the last player standing to win.
pl: Wygrywa ostatni gracz na placu boju.

en: Beacon Settings
pl: Ustawienia Znaczników

en: Beam
pl: Wiązka

en: Become referee
pl: Zostań sędzią

en: Bench
pl: Test wydajności

en: Bench result:
    Average Fps=%1
    Minimum Fps=%2
pl: Wynik pomiaru:
    Średnio Fps=%1
    Minimum Fps=%2

en: Benching with %1 config...
pl: Pomiar dla konfiguracji %1...

en: Benchmark
pl: Test sprzętowy

en: Best
pl: Najlepszy czas

en: Best Combo
pl: Najlepsze combo

en: Best Players
pl: Najlepsi gracze

en: Best combo :
pl: Najlepsze kombo:

en: Best score
pl: Najlepszy wynik

en: Best time
pl: Najlepszy czas

en: Best time :
pl: Najlepszy czas:

en: Bind to :
pl: Przypisz do:

en: Black
pl: Czarny

en: Blacklist URL
pl: Adres czarnej listy

en: Blend Factor
pl: Współczynnik mieszania

en: Block Editor
pl: Edytor segmentów

en: Block End
pl: Koniec segmentu

en: Block Mode (F2)
pl: Tryb ustawiania segmentów (F2)

en: Block Mode [F2]
pl: Tryb ustawiania segmentów [F2]

en: Block Properties Mode
pl: Tryb właściwości segmentów

en: Block Start
pl: Początek segmentu

en: Block Stock Mode
pl: Tryb grup segmentów

en: Block skin import
pl: Importuj skin segmentu

en: Blocks
pl: Segmenty

en: Bloom
pl: Poświata

en: Blue
pl: Niebieski

en: Bonus
pl: Premia

en: Botpath
pl: Ścieżka Botów

en: Brake
pl: Hamulec

en: Brake (analog)
pl: Hamulec (analogowy)

en: Break! Advantage: $<%1$>
pl: Uwaga! Przewaga: $<%1$>

en: Brightness
pl: Jasność

en: Broadcast
pl: Transmisja

en: Broke Alliance
pl: Sojusz złamany

en: Bronze
pl: Brązowy

en: Bronze Medal
pl: Brązowy medal

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Brush
pl: Pędzel

en: Buddies
pl: Znajomi

en: Buddies Medals Ranking
pl: Ranking medalowy znajomych

en: Buddy
pl: Znajomy

en: Buddy Remove
pl: Usunięcie znajomego

en: Buddy Requests and Suggestions
pl: Zaproszenia i sugestie

en: Buddy add
pl: Dodanie znajomego

en: Buddy list successfully updated.
pl: Lista znajomych pomyślnie zaktualizowana.

en: Buddy not found.
pl: Nie znaleziono znajomego.

en: Buddy remove
pl: Usunięcie znajomego

en: Buddy request
pl: Zaproszenie do znajomych

en: Buddy suggestions
pl: Sugerowani znajomi

en: Building Mode
pl: Tryb budowy

en: Bulldoze
pl: Buldożer

en: Bullet
pl: Pocisk

en: Bullet Hue Offset
pl: Odcień pocisków

en: Busy
pl: Zajęty

en: Buy a buddy slot
pl: Kup miejsce dla znajomego

en: Buy a key
pl: Wykup klucz

en: Buy account upgrade
pl: Kup ulepszenie konta

en: Buy now
pl: Kup teraz

en: Buy stations
pl: Kup stacje

en: By
pl: Autor:

en: By breaking the rules of the game, you have not respected the other players.
    Your account is locked.
pl: Łamiąc zasady gry, nie szanujesz innych graczy.
    Twoje konto zostało zablokowane.

en: CHANGE VIEW
pl: ZMIEŃ WIDOK

en: CPU usage
pl: Wykorzystanie pamięci

en: Cache size
pl: Rozmiar pamięci podręcznej

en: CallVote balance teams
pl: Głosowanie: równoważ zespoły

en: CallVote ban
pl: Głosowanie: zablokowanie gracza

en: CallVote change mode settings
pl: Głosowanie: zmiana ustawień trybu

en: CallVote go to map
pl: Głosowanie: przejście do mapy

en: CallVote ignored.
pl: Głosowanie zignorowane.

en: CallVote kick
pl: Głosowanie: usunięcie gracza

en: CallVote next map
pl: Głosowanie: następna mapa

en: CallVote not allowed.
pl: Głosowanie niemożliwe.

en: CallVote restart
pl: Głosowanie: restart

en: Callvote threshold (%) :
pl: Próg głosowania (%):

en: Callvote timeout :
pl: Czas głosowania:

en: Camera
pl: Kamera

en: Camera 1
pl: Kamera 1

en: Camera 2
pl: Kamera 2

en: Camera 3
pl: Kamera 3

en: Camera 4
pl: Kamera 4

en: Camera 5
pl: Kamera 5

en: Camera 6
pl: Kamera 6

en: Camera free
pl: Kamera swobodna

en: CameraDown
pl: Kamera w dół

en: CameraPanMode
pl: Tryb kamery swobodnej

en: CameraResetParams
pl: Zerowanie parametrów kamery

en: CameraUp
pl: Kamera w górę

en: Campaign :
pl: Kampania:

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cancel your buddy request
pl: Anuluj twoje zaproszenie

en: Cancelled
pl: Anulowane

en: Cancelling
pl: Anulowanie

en: Cannon
pl: Armata

en: Cannot access your %1$s profile.
pl: Nie można uzyskać dostępu do profilu %1$s.

en: Cannot change password:
pl: Nie można zmienić hasła:

en: Cannot connect to the server
pl: Nie można połączyć z serwerem

en: Cannot create the group:
pl: Nie można utworzyć grupy:

en: Cannot delete profile of the current player!
pl: Nie można usunąć profilu aktualnego gracza!

en: Cannot join server...
pl: Nie można dołączyć do serwera...

en: Cannot join server:
    %1
pl: Nie można dołączyć do serwera: 
    %1

en: Cannot merge replays in versions %1 and %2.
pl: Nie można połączyć powtórek w wersjach %1 i %2.

en: Cannot merge validation replays.
pl: Nie można połączyć powtórek potwierdzenia.

en: Cannot retrieve the Manialink:
pl: Nie można odczytać Manialinku:

en: Cannot try to subscribe to group:
pl: Nie można zapisać do grupy:

en: Cannot update groups.
    %1
pl: Nie można aktualizować grup.
    %1

en: Cannot update the buddy list:
pl: Nie można zaktualizować listy znajomych:

en: Cannot update the favorites list:
pl: Nie można zaktualizować listy ulubionych:

en: Cannot write config. settings to 
    %1.
pl: Nie można zapisać ustawień konfiguracyjnych do 
    %1.

en: Capturable Index
pl: ID masztu

en: Capture
pl: Zdobądź

en: Capture Weight
pl: Ważność zdobyczy

en: Capture the $<$0f0poles$> to win.
pl: Aby odnieść zwycięstwo, zdobywaj $<$0f0maszty$>.

en: Capture the $<$0f0poles$> to win.
    You cannot capture during $<$0f0defense$> phases.
pl: Aby odnieść zwycięstwo, zdobywaj $<$0f0maszty$>.
    Masztów nie można zdobywać podczas fazy $<$0f0obrony$>.

en: Capture the poles of the opposing team!
pl: Zdobądź maszty przeciwnej drużyny!

en: Capture time
pl: Czas zdobycia

en: Capturing
pl: Zdobywanie

en: Car reflections
pl: Odbicia samochodu

en: Car reflects
pl: Odbicia samochodu

en: Cards to Squares Mode
pl: Tryb Karty i pola

en: Center camera
pl: Wyśrodkuj kamerę

en: Center spring intensity
pl: Siła napięcia kierownicy

en: Challenge other players
pl: Wyzwij innych graczy na pojedynek

en: Challenge other players!
pl: Ścigaj się z innymi!

en: Change Sort Order
pl: Zmień kolejność sortowania

en: Change camera
pl: Zmień kamerę.

en: Change map
pl: Zmień mapę

en: Change mode and start a new match.
pl: Zmień tryb i rozpocznij nową grę.

en: Change sort order
pl: Zmień kolejność sortowania

en: Change team
pl: Zmień zespół

en: Change the location where the game stores all its data.
    (currently %1)
pl: Zmień miejsce, w którym gra będzie przechowywać wszystkie swoje dane.
    (aktualnie %1)

en: Change the location where the game stores your personal data.
    (currently %1)
pl: Zmień miejsce, w którym gra będzie przechowywać twoje dane osobiste.
    (aktualnie %1)

en: Change the settings: $<%1$>
pl: Zmień ustawienia: $<%1$>

en: Change your password
pl: Zmień hasło

en: Change your presence
pl: Zmień swój status

en: Change your zone
pl: Zmień lokację

en: Chat
pl: Czat

en: Chat Mode
pl: Tryb rozmowy

en: Chat Settings
pl: Ustawienia komunikatora

en: Chat time :
pl: Czas rozmowy:

en: Chat to all
pl: Rozmawiaj ze wszystkimi

en: Cheat suspicion
pl: Podejrzenie oszustwa

en: Check Internet connection
pl: Sprawdź połączenie z Internetem

en: Check of %1 update failed!
pl: Nie udało się sprawdzić aktualizacji %1!

en: Checking game data
pl: Sprawdzanie danych gry

en: Checking the connection to the game master server.
    Please wait...
pl: Sprawdzanie połączenia z głównym serwerem.
    Proszę czekać ...

en: Checking the login %1
    Please wait ...
pl: Sprawdzanie loginu %1
    Proszę czekać...

en: Checkpoint captured!
pl: Zdobyto punkt kontrolny!

en: Checkpoint captured.
pl: Zdobyto punkt kontrolny.

en: Checkpoints
pl: Punkty kontrolne

en: Choose
pl: Wybierz

en: Choose Map Type
pl: Wybierz rodzaj mapy

en: Choose Opponents
pl: Wybierz przeciwników

en: Choose a Game Mode
pl: Wybierz tryb gry

en: Choose a Map
pl: Wybierz mapę

en: Choose a Server
pl: Wybierz serwer

en: Choose a Slot
pl: Wybierz miejsce

en: Choose a campaign
pl: Wybierz kampanię

en: Choose a difficulty
pl: Wybierz poziom trudności

en: Choose a group
pl: Wybierz grupę

en: Choose a sound
pl: Wybierz dźwięk

en: Choose an Environment
pl: Wybierz środowisko

en: Choose an activity
pl: Wybierz czynność

en: Choose an environment
pl: Wybierz środowisko

en: Choose an image
pl: Wybierz obraz

en: Choose an input device
pl: Wybierz urządzenie wejściowe

en: Choose between simple and advanced map editor
pl: Wybierz pomiędzy prostym a zaawansowanym edytorem

en: Choose custom Music
pl: Wybierz własną muzykę

en: Choose game mode
pl: Wybierz tryb gry

en: Choose skin
pl: Wybierz skin

en: Choose the action to perform on this group:
pl: Wybierz czynność do wykonania w tej grupie:

en: Choose the scale
pl: Wybierz skalę

en: Choose the shininess
pl: Wybierz połysk

en: Choose the transparency
pl: Wybierz przezroczystość

en: Choose your Avatar
pl: Wybierz swojego awatara

en: Choose your Editor
pl: Wybierz swój edytor

en: Choose your Location
pl: Wybierz lokację

en: Choose your opponents
pl: Wybierz swoich przeciwników

en: Choose your profile
pl: Wybierz profil

en: Choose your team
pl: Wybierz zespół

en: Choose your zone
pl: Wybierz swoją strefę

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Clear All
pl: Usuń wszystko

en: Clear OffZone?
pl: Wyczyścić OffZone?

en: Clear all blocks?
pl: Usunąć wszystkie segmenty?

en: Clear all objects?
pl: Usunąć wszystkie obiekty?

en: Clear all paths?
pl: Usunąć wszystkie ścieżki?

en: Clear everything?
pl: Usunąć wszystko?

en: Clear selection?
pl: Usunąć zaznaczony fragment?

en: Clear tag display list
pl: Wyczyść listę tagów

en: Clear terrain?
pl: Wyczyścić teren?

en: Clear the map
pl: Wyczyść mapę

en: Clear unused spot models ?
pl: Usunąć nieużywane modele punktowe?

en: Click + drag on selected (blue) frame
pl: LPM + przeciągnij na wybraną (niebieską) ramkę

en: Click here to change the control device
pl: Kliknij tutaj, aby zmienić kontroler.

en: Click here to install a title.
pl: Kliknij tutaj, by zainstalować tytuł.

en: Click on 'OK' to continue
pl: Naciśnij 'OK', aby kontynuować

en: Click on a record to retrieve the corresponding replay
pl: Kliknij na wynik, aby uzyskać odpowiednią replay

en: Click on the picture to change your Avatar
pl: Kliknij obraz, aby zmienić swojego awatara

en: Click on the right of the toolbar to edit your settings.
pl: Kliknij po prawej stronie paska narzędzi by edytować ustawienia.

en: Click to add a player
pl: Kliknij, aby dodać gracza

en: Click to select a game.
pl: Kliknij by wybrać grę.

en: Client port
pl: Port klienta

en: Clip
pl: Klip

en: Clip number %1 already has a trigger here.
pl: Klip numer %1 ma tu już starter.

en: Clone move
pl: Ruch powtórzony

en: Close
pl: Zamknij

en: Code
pl: Kod

en: Collection :
pl: Kolekcja:

en: Color
pl: Kolor

en: Color :
pl: Kolor:

en: Combo breaker
pl: Combo przełamane!

en: Comment
pl: Komentarz

en: Comment :
pl: Opis:

en: Common data files
pl: Wspólne pliki danych

en: Compatible ghost found on disk
pl: Kompatybilny duch znaleziony na dysku

en: Competitions
pl: Zawody

en: Compilation Error in:
pl: Błąd kompilacji w:

en: Compilation failures
pl: Błędy kompilacji

en: Compile
pl: Skompiluj

en: Compress & Save
pl: Kompresuj i zapisz

en: Compute Decals
pl: Oblicz naklejki

en: Compute shadows
pl: Oblicz cienie

en: Compute shadows quality
pl: Oblicz jakość cieni

en: Computing shadows
pl: Obliczanie cieni

en: Concatenate replays
pl: Połącz powtórki

en: Condition :
pl: Stan:

en: Conditions
pl: Zasady

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Configuration Names
pl: Nazwy konfiguracji

en: Configure
pl: Konfiguracja

en: Configure controls
pl: Sterowanie

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Confirm new password:
pl: Potwierdź nowe hasło:

en: Confirm password
pl: Potwierdź hasło

en: Confirm your email
pl: Potwierdź swój e-mail

en: Confirmation
pl: Potwierdzenie

en: Congratulations!
pl: Gratulacje!

en: Congratulations! Only %1 players out of %2 collected all the medals for this campaign!
pl: Gratulacje! Tylko %1 graczy z %2 zgromadziło wszystkie medale z tej kampanii!

en: Congratulations! You unlocked the first Black map!
     You now have access to the Nadeo Opponents!
pl: Gratulacje! Odblokowano pierwszą czarną mapę! 
     Masz teraz dostęp do przeciwników Nadeo!

en: Connect
pl: Połącz

en: Connect as Available
pl: Połącz jako dostępny

en: Connect as Away
pl: Połącz jako zaraz wracam

en: Connect as Busy
pl: Połącz jako zajęty

en: Connected
pl: Połączony

en: Connecting to %1...
pl: Łączenie z %1...

en: Connection Error
pl: Błąd połączenia

en: Constant X / Y ratio
pl: Stały stosunek X / Y

en: Contacting server...
pl: Łączenie z serwerem...

en: Contents
pl: Zawartość

en: Contents :
pl: Zawartość:

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Continue offline
pl: Kontynuuj offline

en: Continue?
pl: Kontynuować?

en: Contrast
pl: Kontrast

en: Convergence
pl: Zbieżność

en: Conversion to a ManiaPlanet Account
pl: Zmiana na konto ManiaPlanet

en: Convert
pl: Konwertuj

en: Convert ogg file
pl: Konwertuj plik ogg

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Copy %1 server link to clipboard
pl: Skopiuj link serwera %1 do schowka

en: Copy Selection
pl: Kopiuj zaznaczenie

en: Copy server link
pl: Kopiuj łącze do serwera

en: Copy this message to clipboard
pl: Skopiuj tą wiadomość do schowka

en: Copy to clipboard
pl: Skopiuj do schowka.

en: Copy your server link to clipboard
pl: Kopiuj adres serwera do schowka

en: Copy/Paste Mode [C]
pl: Tryb kopiuj/wklej [C]

en: Copying synchronized files, 
     please wait...
pl: Kopiowanie synchronizowanych plików, 
     proszę czekać...

en: Corrupted login.
pl: Uszkodzony login.

en: Cost:
pl: Koszt:

en: Could not connect.
pl: Nie można uzyskać połączenia.

en: Could not connect. Error:
    %1
    Retry?
pl: Nie można uzyskać połączenia. Błąd: 
    %1 
    Ponowić próbę?

en: Could not connect: 
    %1
pl: Nie można uzyskać połączenia: 
    %1

en: Could not contact server.
pl: Nie można połączyć się z serwerem.

en: Could not create the skin.
    Unknown file extension
pl: Nie można utworzyć skinu.
    Nieznane rozszerzenie pliku

en: Could not create the skin.
    Wrong URL?
pl: Nie można utworzyć skinu.
    Nieprawidłowy adres URL?

en: Could not determine the title to use.
pl: Nie można określić tytułu do korzystania.

en: Could not establish UDP connection:
    Falling back to TCP only.
    To improve your online experience,
    try configuring your firewall!
pl: Nie można ustanowić połączenia UDP:
    Nastąpi przełączenie na TCP.
    Aby poprawić działanie w sieci,
    spróbuj zmienić konfigurację zapory!

en: Could not export !
pl: Nie można eksportować!

en: Could not export clip
pl: Błąd eksportu klipu

en: Could not find DirectX9
pl: Nie można odnaleźć DirectX9

en: Could not find player score.
pl: Nie można znaleźć wyniku gracza.

en: Could not find the title %1.
pl: Nie odnaleziono tytułu %1.

en: Could not import action
pl: Nie można zaimportować akcji

en: Could not import clip
pl: Błąd importu klipu

en: Could not import replay tracks
pl: Błąd importu tras powtórek

en: Could not import the Anim.
pl: Nie można wczytać animacji.

en: Could not init internet
pl: Nie można uruchomić połączenia internetowego

en: Could not initialize the network.
pl: Nie można uruchomić sieci.

en: Could not install or update the title's files...
pl: Nie można zainstalować ani zaktualizować plików tytułu...

en: Could not load map!
pl: Nie można wczytać mapy!

en: Could not load the Match settings:
    %1
pl: Nie można wczytać ustawień gry:
    %1

en: Could not load the file.
pl: Nie można wczytać pliku.

en: Could not load the mesh!
pl: Nie można wczytać siatki!

en: Could not load the replay.
pl: Nie można wczytać powtórki.

en: Could not obtain all pack keys needed for the files included.
pl: Nie udało się otrzymać wszystkich kluczy niezbędnych dla plików w pakiecie.

en: Could not report abuse:
pl: Nie można zgłosić nadużycia:

en: Could not retrieve team profile.
    %1
pl: Nie można uzyskać profilu zespołu.
    %1

en: Could not retrieve the campaign's info.
    %1
pl: Nie można odczytać informacji o kampanii.
    %1

en: Could not retrieve the map list.
pl: Nie można wczytać listy map.

en: Could not retrieve your graphic device performance.
    Automatic graphic quality may be inadequate.
pl: Nie można uzyskać informacji o wydajności twojej karty graficznej.
    Automatyczna konfiguracja wyświetlania może być nieodpowiednia.

en: Could not save !
pl: Nie można zapisać!

en: Could not save the MatchSettings:
    %1
pl: Nie można zapisać ustawień rozgrywki:
    %1

en: Could not save the file.
pl: Nie można zapisać pliku.

en: Could not save the map!
pl: Nie można zapisać mapy!

en: Could not save the replay!
pl: Nie można zapisać powtórki!

en: Could not search:
    %1
pl: Nie można przeszukać:
    %1

en: Could not send email.
    %1
pl: Nie można wysłać wiadomości e-mail. 
    %1

en: Could not terraform to place the Block.
pl: Nie można uformować terenu w celu umieszczenia segmentu.

en: Could not terraform to place the Macroblock.
pl: Nie można uformować terenu w celu umieszczenia makrosegmentu.

en: Could not upload this map.
    %1
pl: Nie można przesłać tej mapy.
    %1

en: Could not validate the replay for $<%1$>
pl: Nie można zweryfikować powtórki dla: $<%1$>

en: Could not validate!
     no key events available...
pl: Nie można zweryfikować!
     brak kluczowych zdarzeń...

en: Could not validate!
    Wrong simulation
pl: Nie można zweryfikować!
    Nieprawidłowa symulacja

en: Counter KO failed.
pl: Kontr KO nieudane.

en: Counter KO!
pl: Kontr KO!

en: Counter! $<%1$> hasn't lost yet.
pl: Kontra! $<%1$> jeszcze nie przegrał.

en: Cpu/Gpu synchro
pl: Synchr. Cpu/Gpu

en: Create
pl: Utwórz

en: Create Icon
pl: Stwórz miniaturę

en: Create MacroBlock Variant
pl: Stwórz wariant makrosegmentu

en: Create a Pack
pl: Stwórz pakiet

en: Create a Server
pl: Utwórz serwer

en: Create a desktop icon
pl: Utwórz ikonę na pulpicie

en: Create a group
pl: Stwórz grupę

en: Create a new Plugin Script
pl: Twórz skrypt nowej wtyczki

en: Create a new Profile
pl: Stwórz nowy profil

en: Create a pack
pl: Stwórz pakiet

en: Create a profile
pl: Stwórz profil

en: Create a server
pl: Utwórz serwer

en: Create an image from the text entry
pl: Utwórz obraz z tekstu

en: Create and manage your own titles. (Advanced users only.)
pl: Stwórz własne tytuły i zarządzaj nimi. (Tylko dla zaawansowanych użytkowników.)

en: Create new MacroBlock
pl: Stwórz nowy makrosegment

en: Create new group
pl: Utwórz nową grupę

en: Create new title
pl: Stwórz nowy tytuł

en: Create new...
pl: Stwórz nowy...

en: Create your account
pl: Stwórz konto

en: Creating the account...
pl: Tworzenie konta...

en: Credits
pl: Twórcy

en: Crosshair Settings
pl: Ustawienia Celownika

en: Crosshair scale
pl: Skala celownika

en: Ctrl + Click
pl: Ctrl + LPM

en: Cup
pl: Puchar

en: Cup Mode
pl: Puchar

en: Current Combo
pl: Obecne combo

en: Current cache size
pl: Aktualny rozmiar pamięci podręcznej

en: Current color
pl: Aktualny kolor

en: Current password:
pl: Aktualne hasło:

en: Cursor
pl: Kursor

en: Custom
pl: Własne

en: Custom Blocks Mode (F5)
pl: Tryb własnych segmentów (F5)

en: Custom Bullets
pl: Niestandardowe pociski

en: Custom Information
pl: Różne informacje

en: Custom Lasers
pl: Własne lasery

en: Custom data
pl: Dane użytkownika

en: Custom data directories
pl: Własne katalogi danych

en: Custom installation
pl: Instalacja niestandardowa

en: Custom mod
pl: Własny mod

en: Custom music
pl: Własna muzyka

en: Custom settings
pl: Ustawienia użytkownika

en: Customize
pl: Dostosuj

en: Customize the layout:
pl: Zmodyfikuj układ:

en: Customized actions may not benefit from future updates.
    Continue?
pl: Zmodyfikowane akcje mogą nie korzystać z przyszłych aktualizacji.
    Kontynuować?

en: Cut Block
pl: Wytnij segment

en: Cut Selection
pl: Wytnij zaznaczenie

en: Cut after
pl: Wytnij po

en: Cut before
pl: Wytnij przed

en: D / Ctrl + Mouse Wheel Down
pl: D / Ctrl + kółko myszki w dół

en: DEMO MODE
pl: WERSJA DEMO

en: DOF samples
pl: próbki DOF

en: DRIVE
pl: KIEROWANIE

en: Data access
pl: Dostęp do danych

en: Data importer
pl: Importer danych

en: Date :
pl: Data:

en: Decals
pl: Naklejki

en: Decals Mode
pl: Tryb Naklejki

en: December
pl: Grudzień

en: Decent
pl: Przyzwoita

en: Decoration
pl: Dekoracja

en: Decrease cam fov
pl: Zmniejsz pole widzenia

en: Default
pl: Domyślne

en: Default horns
pl: Domyślne klaksony

en: Default sound
pl: Domyślny dźwięk

en: Default values
pl: Domyślne wartości

en: Defense
pl: Obrona

en: Define Test Map
pl: Wybierz mapę testową

en: Delete
pl: Skasuj

en: Delete %1 from your buddies
pl: Usuń %1 ze znajomych

en: Delete SubModel?
     (All your changes will be lost)
pl: Usunąć SubModel?
     (Wszystkie zmiany zostaną utracone)

en: Delete a key/block
pl: Usuń klucz/segment

en: Delete bullet?
     (All your changes will be lost)
pl: Usunąć pocisk?
    (Wszystkie zmiany zostaną utracone)

en: Delete button
pl: Przycisk delete

en: Delete pose
pl: Usuń postawę

en: Delete property?
pl: Skasować własność?

en: Delete this Article?
pl: Usunąć ten artykuł?

en: Delete this Macroblock?
pl: Usunąć ten makrosegment?

en: Delete this Plugin?
pl: Usunąć tę wtyczkę?

en: Delivered by
pl: Wyprodukowane przez

en: Demo mode expired.
    You will be able to play again tomorrow.
    To continue to play right now, buy the environment '%1'.
pl: Wykorzystałeś czas na grę w wersji Demo.
    Będziesz mógł wrócić do rozgrywki jutro.
    Jeżeli chcesz teraz wrócić do gry, zakup środowisko '%1'.

en: Deny %1 buddy request
pl: Odrzuć zaproszenie %1

en: Deny this buddy request
pl: Odrzuć to zaproszenie

en: Depth
pl: Głębia

en: DepthOfField
pl: Głębia ostrości

en: Description
pl: Opis

en: Destroy all paths?
pl: Usunąć wszystkie ścieżki?

en: Devices
pl: Urządzenia

en: Did you talk to a friend about ManiaPlanet yet?
pl: Czy opowiadałeś już znajomemu o ManiaPlanet?

en: Difficulty
pl: Poziom

en: Direct elimination
pl: Bezpośrednia eliminacja

en: Direct lighting
pl: Bezpośrednie oświetlenie

en: Dirt Intensity
pl: Intensywność zabrudzenia

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Disable HdrCubeRenderMipMap
pl: Wyłącz HdrCubeRenderMipMap

en: Disable ZBufferRange
pl: Wyłącz zakres Z-bufora

en: Disable advertising
pl: Wyłącz reklamy

en: Disable replay recording
pl: Wyłącz nagrywanie powtórek

en: Disable scan cache
pl: Wyłącz skan pamięci podręcznej

en: Discard changes and quit
pl: Cofnij zmiany i wyjdź

en: Disconnect Account
pl: Rozłącz konto

en: Display
pl: Wyświetlacz

en: Display Advanced Options
pl: Wyświetl ustawienia zaawansowane

en: Display Freq.
pl: Częstotliwość wyświetlania

en: Display Ghosts name on event
pl: Wyświetlaj nazwy duchów

en: Display Layout
pl: Układ wyświetlacza

en: Display Mode
pl: Tryb ekranu

en: Display Ratio
pl: Proporcje ekranu

en: Display VSync
pl: Synchronizacja pionowa

en: Display car names
pl: Wyświetl nazwy samochodów

en: Display checkpoints events
pl: Wyświetl zdarzenia punktów kontrolnych

en: Display cost
pl: Pokaż koszt

en: Display end of laps events
pl: Wyświetl zdarzenia końca okrążeń

en: Display end of race events
pl: Wyświetl zdarzenie końca wyścigu

en: Display game key
pl: Wyświetl klucz gry

en: Display mode
pl: Tryb ekranu

en: Display mode for events
pl: Tryb wyświetlania dla zdarzeń

en: Display size
pl: Rozmiar ekranu

en: Display stunt figures events
pl: Wyświetl zdarzenia ewolucji

en: Display synchro
pl: Synchronizacja ekranu

en: Display the Grid
pl: Wyświetl siatkę

en: Displaying reports %1$s-%2$s out of %3$s for map %4$s :
pl: Wyświetlanie raportów %1$s-%2$s z %3$s dla map %4$s :

en: Distance
pl: Dystans

en: Do Not Show Again
pl: Nie pokazuj więcej

en: Do you really want to CallVote to balance teams?
pl: Czy na pewno chcesz głosowania w sprawie zrównoważenia zespołów?

en: Do you really want to CallVote to go to next map?
pl: Na pewno chcesz głosować nad przejściem do następnej mapy?

en: Do you really want to CallVote to restart?
pl: Czy na pewno chcesz głosować nad restartem?

en: Do you really want to add this player to your buddy list?
pl: Czy naprawdę chcesz dodać tego gracza do listy znajomych?

en: Do you really want to ban this player?
pl: Czy chcesz zablokować tego gracza?

en: Do you really want to call for a vote to ban this player?
pl: Czy na pewno chcesz głosować nad zablokowaniem tego gracza?

en: Do you really want to call for a vote to kick this player?
pl: Czy na pewno chcesz głosować nad usunięciem tego gracza?

en: Do you really want to delete
    "$<%1$>"?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć 
    "$<%1$>"?

en: Do you really want to halt the server and return to the menus?
pl: Czy chcesz opuścić serwer i powrócić do menu?

en: Do you really want to kick this player?
pl: Czy chcesz usunąć tego gracza?

en: Do you really want to leave the server and return to the menus?
pl: Czy na pewno chcesz opuścić serwer i powrócić do menu?

en: Do you really want to lock the map
    using password '%1'?
pl: Czy naprawdę chcesz zablokować mapę, używając hasła '%1'?

en: Do you really want to quit?
pl: Czy na pewno chcesz wyjść?

en: Do you really want to remove this Deck?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć tę talię?

en: Do you really want to unbind all inputs of
     <%1> ?
pl: Czy na pewno chcesz uwolnić wszystkie wejścia urządzenia:
     <%1>?

en: Do you still want to continue ?
pl: Czy ciągle chcesz kontynuować?

en: Do you want to add this server to your favorites?
pl: Czy chcesz dodać ten serwer do ulubionych?

en: Do you want to cancel account creation?
pl: Czy chcesz anulować tworzenie konta?

en: Do you want to cancel all updates?
pl: Czy chcesz anulować wszystkie aktualizacje?

en: Do you want to cancel this download?
pl: Czy chcesz anulować to pobieranie?

en: Do you want to cancel this update ?
pl: Czy chcesz anulować aktualizację?

en: Do you want to challenge the %1?
pl: Czy chcesz spróbować zdobyć %1?

en: Do you want to check if downloaded data is up to date?
pl: Czy chcesz sprawdzić aktualność pobranych danych?

en: Do you want to choose a title to load into this station?
pl: Czy chcesz wybrać ten tytuł do wczytania do tej stacji?

en: Do you want to complete the execution of the ManiaCode?
pl: Czy chcesz zakończyć operację wykonania dla ManiaCode?

en: Do you want to delete the folder %1 and all its contents (including your profiles, maps, replays and skins)?
pl: Czy chcesz usunąć katalog %1 oraz całą jego zawartość (włączając profile, mapy, powtórki oraz skiny)?

en: Do you want to delete the folder %1 and all its contents?
pl: Czy chcesz usunąć katalog %1 i całą jego zawartość?

en: Do you want to download the update and upgrade the game ?
pl: Czy chcesz pobrać aktualizację i dodać ją do gry?

en: Do you want to download the update?
pl: Czy chcesz pobrać aktualizację?

en: Do you want to load this title into the station?
pl: Czy chcesz wczytać tytuł do tej stacji?

en: Do you want to play with this map now?
pl: Czy chcesz zagrać teraz na tej mapie?

en: Do you want to remove the locator of this data?
pl: Czy chcesz usunąć lokator z tych danych?

en: Do you want to remove this server from your favorites?
pl: Czy chcesz usunąć ten serwer z ulubionych?

en: Do you want to retrieve your previous %1's data found in 'My Documents\%2'?
pl: Czy chcesz odzyskać poprzednie dane %1 znajdujące się w katalogu 'Moje dokumenty\%2'?

en: Do you want to select this avatar for your profile?
pl: Czy chcesz wybrać tego awatara dla swojego profilu?

en: Do you want to select this skin for your profile?
pl: Czy chcesz wybrać ten skin dla swojego profilu?

en: Do you want to specify custom folders for your %1 files?
pl: Czy chcesz wybrać własne katalogi dla swoich plików %1?

en: Do you want to unload the title from this station?
pl: Czy chcesz usunąć ten tytuł ze stacji?

en: Do you want to:
pl: Czy chcesz:

en: Don't change
pl: Nie zmieniaj

en: Don't connect chat
pl: Nie łącz z czatem

en: Donation :
pl: Darowizna:

en: Done
pl: Gotowe

en: Download disabled by the server
pl: Pobieranie zablokowane przez serwer

en: Download error
pl: Błąd pobierania

en: Download error :
pl: Błąd pobierania:

en: Download error : unable to join server.
pl: Błąd pobierania: nie można połączyć się z serwerem.

en: Download error. Unable to join server.
    Please try again later.
pl: Błąd pobierania. Nie można połączyć z serwerem. 
    Spróbuj ponownie później.

en: Download from locators (Direct download URL)
pl: Pobierz od lokatorów (Bezpośrednie pobieranie URL)

en: Download from peer (P2P)
pl: Pobierz (P2P)

en: Download in progress, please wait...
pl: Pobieranie w toku, proszę czekać...

en: Download or update of %1 failed.
    Unable to contact the server: %2.
pl: Nieudane pobieranie lub aktualizacja: %1.
    Nie można połączyć z serwerem: %2.

en: Download the best replays of the default group in solo races
pl: Pobierz najlepsze powtórki z domyślnej grupy w wyścigach solowych

en: Download?
pl: Chcesz pobrać?

en: Downloaded Maps
pl: Pobrane mapy

en: Downloading data...
pl: Pobieranie danych...

en: Drag frame
pl: Przenieś ramkę

en: Drag keys (+ Alt for scale)
pl: Przeciągaj myszką(+ ALT by skalować)

en: Draw
pl: Rysuj

en: Draw joint
pl: Przeciągnij staw

en: Draw match
pl: Remis

en: Draw roads or terrain
pl: Rysuj trasy lub teren

en: Draw round
pl: Remis

en: Draw skeleton
pl: Pokaż szkielet

en: Due to the success of ManiaPlanet, too many players are trying to connect to the master server.
    Unfortunately, you cannot connect to it and you will play offline only.
    We regret any inconvenience. We will be able to accept more players to play online soon.
pl: Ze względu na popularność ManiaPlanet wielu graczy próbuje połączyć się z głównym serwerem.
    Niestety nie możesz teraz się połączyć i możliwa jest wyłącznie rozgrywka w trybie offline.
    Przepraszamy za niedogodności. Już wkrótce będziemy mogli przyjąć w grze online większą liczbę graczy.

en: Due to the success of ManiaPlanet, too many players are trying to connect to the master server.
    You have been placed in the queue.
    Estimated Wait Time:
pl: ManiaPlanet to bardzo popularna gra i zbyt wielu graczy próbuje połączyć się z głównym serwerem.
    Zostałeś umieszczony w kolejce.
    Przybliżony okres oczekiwania:

en: Duel
pl: Pojedynek

en: Duplicate avatar
pl: Skopiuj awatara

en: Duplicate image
pl: Skopiuj obraz

en: Duplicate music
pl: Skopiuj muzykę

en: Duplicate sound
pl: Skopiuj dźwięk

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Duration (s)
pl: Czas trwania (s)

en: E / Ctrl + Mouse Wheel Up
pl: E / Ctrl + kółko myszki w górę

en: EMail
pl: E-mail

en: ENTER KEY
pl: WPISZ KLUCZ

en: Edit
pl: Edytuj

en: Edit Offzone [O]
pl: Edytuj OffZone [O]

en: Edit Script
pl: Edytuj skrypt

en: Edit Selected Item
pl: Edytuj wybrany przedmiot

en: Edit a Plugin Script
pl: Edytuj skrypt nowej wtyczki

en: Edit a Replay
pl: Edytuj powtórkę

en: Edit comments
pl: Edytuj komentarze

en: Edit packs
pl: Edytuj pakiety

en: Edit pose
pl: Edytuj postawę

en: Edit snapshot camera
pl: Edytuj kamerę

en: Edit special properties
pl: Edytuj właściwości specjalne

en: Edit title parameters
pl: Edytuj parametry tytułu

en: Edit trigger
pl: Edycja startera

en: Editing protected by password
pl: Edycja chroniona hasłem

en: Editor
pl: Edytor

en: Editors
pl: Edytory

en: Eighth (Press 8)
pl: Ósmy (Naciśnij 8)

en: Eliminated by :
pl: Wyeliminowany przez:

en: Email
pl: E-mail

en: Email successfully sent.
pl: Wiadomość e-mail została wysłana.

en: Embed custom items in map
pl: Zapisz własne przedmioty w pliku mapy

en: Emblem
pl: Emblemat

en: Emblem blink
pl: Migotanie emblematu

en: Emulate cursor
pl: Emulacja kursora

en: Enable
pl: Włącz

en: Enable D3D9Ex
pl: Włącz D3D9Ex

en: Enable air mapping
pl: Aktywuj Air-mapping

en: Enable automatic newline
pl: Włącz automatyczne tworzenie nowej linii

en: Enable chat
pl: Włącz czat

en: Enable check lags
pl: Włącz sprawdzanie opóźnień

en: Enable fullscreen GDI
pl: Włącz pełnoekranowy interfejs

en: Enable mix-mapping
pl: Włącz mix-mapping

en: Enable multi-threads
pl: Włącz wielowątkowość

en: Enable specific sensitivity
pl: Ustaw określoną czułość

en: End
pl: Koniec

en: End Ghost Recording
pl: Zakończ nagrywanie ducha

en: End Of Laps
pl: Koniec okrążeń

en: End Of Race
pl: Koniec wyścigu

en: End User License Agreement
pl: Umowa licencyjna użytkownika końcowego

en: End of warmup, match starting...
pl: Koniec rozgrzewki, początek zawodów...

en: End race
pl: Zakończenie wyścigu

en: End validation
pl: Zakończ weryfikację

en: End warm-up
pl: Koniec rozgrzewki

en: Enjoy unlimited access the first 48 hours. 
    Then, you can play one hour per day.
pl: Rozkoszuj się nielimitowanym dostępem do gry przez pierwsze 48 godzin.
    Później, będziesz mógł grać godzinę dziennie.

en: Enter Text
pl: Wpisz tekst

en: Enter a ManiaPlanet key to convert your current account.
pl: Wprowadź klucz ManiaPlanet, aby zmienić swoje aktualne konto.

en: Enter a ManiaPlanet key to extend the duration of your account.
pl: Aby przedłużyć czas funkcjonowania konta, podaj klucz ManiaPlanet.

en: Enter a Name:
pl: Podaj nazwę:

en: Enter a key
pl: Podaj klucz

en: Enter a login
pl: Wprowadź login

en: Enter a name for the new decal (will be used as a filename too):
pl: Podaj nazwę dla nowej naklejki (zostanie wykorzystana również jako nazwa pliku):

en: Enter a password
pl: Wprowadź hasło

en: Enter a valid email
pl: Wprowadź poprawny adres e-mail.

en: Enter an Icon Directory:
pl: Podaj katalog dla miniatury makrosegmentu:

en: Enter login and password of the existing TrackMania Nations Forever account you want to import. If you want to import the login also, click on the button 'Use login of this account'
pl: Wprowadź login i hasło istniejącego konta TrackManii Nations Forever, które chcesz importować. Jeśli chcesz importować login, wciśnij klawisz "Użyj loginu tego konta"

en: Enter racing mode
pl: Wejdź do trybu wyścigu

en: Enter the URL or the name of the title:
pl: Wpisz adres URL lub nazwę tutułu:

en: Enter the URL:
pl: Wprowadź adres URL:

en: Enter the login of your Buddy
pl: Wprowadź login znajomego

en: Enter the name of the new Deck:
pl: Podaj nazwę nowej talii:

en: Enter the new name of the Deck:
pl: Podaj nową nazwę talii:

en: Enter the password
pl: Wprowadź hasło

en: Enter the title id
pl: Podaj identyfikator tytułu

en: Enter your age:
pl: Podaj swój wiek:

en: Enter your code
pl: Wpisz swój kod

en: Enter your friend's email
pl: Podaj adres e-mail znajomego

en: Enter your key
pl: Wprowadź swój klucz

en: Enter your name:
pl: Wprowadź swoje imię:

en: Erase
pl: Wyczyść

en: Erase All
pl: Wymaż wszystko

en: Erase a trigger
pl: Usuń starter

en: Eraser Tool [X]
pl: Gumka [X]

en: Error
pl: Błąd

en: Error : Cannot write config. file.
pl: Błąd: nie można zapisać pliku konfiguracyjnego.

en: Error : unknown official server type.
pl: Błąd: nieznany typ serwera

en: Error when retrieving script settings.
pl: Błąd podczas wczytywania ustawień skryptu.

en: Error, "Pro Racing" must be allowed by Nadeo.
pl: Wystąpił błąd. Opcja "Profesjonaliści" musi zostać dopuszczona przez Nadeo.

en: Error, "Races of champions" must be allowed by Nadeo.
pl: Błąd, zgodę na utworzenie serwera "Wyścigu mistrzów" udziela Nadeo.

en: Error, operation denied.
pl: Błąd, operacja wstrzymana.

en: Error, please check the login and password of your organisation.
pl: Błąd, sprawdź login i hasło swojej instytucji.

en: Error, please check the login of your organization.
pl: Błąd. Sprawdź login swojej instytucji.

en: Error, please check your login and password.
pl: Błąd, sprawdź swój login oraz hasło.

en: Error, please try again later.
pl: Błąd, spróbuj ponownie później.

en: Error, server removed not found.
pl: Błąd, nie odnaleziono serwera lub serwer nie istnieje.

en: Error, this server is not official.
pl: Błąd, ten serwer nie jest oficjalny.

en: Error, this title is already loaded in another station.
pl: Błąd. Tytuł jest już wczytany do innej stacji.

en: Error, you are not admin of this organisation.
pl: Wystąpił błąd. Nie jesteś administratorem tej grupy.

en: Error, you are not the promoter of this server. Only the promoter can perform this action.
pl: Błąd. Nie jesteś promotorem tego serwera. Wyłącznie promotor może przeprowadzić tę operację.

en: Error, you can change the server limit only once per 24 hours.
pl: Błąd, limit serwera można zmienić tylko raz na dobę.

en: Error, you can't add this server.
pl: Błąd, nie możesz dodać tego serwera.

en: Error, you cannot do an official record attempt on this challenge now.
    Retry later.
pl: Błąd. W tym wyzwaniu nie możesz podjąć próby ustanowienia oficjalnego rekordu.
    Spróbuj później.

en: Error, you cannot reload this title in this station.
    Please try again in a few minutes.
pl: Błąd. Nie możesz wczytać ponownie tytułu do tej stacji.
    Spróbuj ponownie w ciągu kilku minut.

en: Error, you're not properly logged-in.
pl: Błąd, brak prawidłowego zalogowania.

en: Error, your account has not been validated.
pl: Błąd, twoje konto nie zostało potwierdzone.

en: Error. Skin starts with '#' but has no tga.
pl: Błąd. Skin rozpoczyna się od '#', ale nie posiada tagu.

en: Error:
    Could not initialize the video codec.
    (Maybe this codec does not support the current resolution?)
pl: Błąd: 
    Nie można uruchomić kodeku wideo. 
    (Możliwe, że kodek nie obsługuje aktualnej rozdzielczości)

en: Error: %1
pl: Błąd: %1

en: Error: Could not upload and publish the file to the workshop.
pl: Błąd: Nie można przesłać i opublikować pliku w warsztacie.

en: Error: invalid campaign.
pl: Błąd: nieprawidłowa kampania.

en: Error: map file not found
pl: Błąd: nie znaleziono pliku mapy

en: Error: script not saved.
pl: Błąd: skrypt nie został zapisany.

en: Error: the Nations campaign was not found.
pl: Błąd: nie odnaleziono kampanii Nations.

en: Error: the campaign was not found
pl: Błąd: nie znaleziono kampanii

en: Error: unable to synchronize your profile with the master server.
    Your profile is not completely up to date.
    Further modifications of your profile may not be taken
    into account for the next launch.
pl: Błąd: nie można zsynchronizować profilu z głównym serwerem.
    Twój profil jest nieaktualny.
    Kolejne modyfikacje profilu mogą nie zostać
    wzięte pod uwagę podczas kolejnego uruchomienia.

en: Every Player must select a Profile before continuing!
pl: Aby kontynuować, wszyscy gracze muszą wybrać profil!

en: Every player starts at the same time, the first to reach the finish line wins points.
pl: Wszyscy gracze rozpoczynają w tym samym momencie. Pierwsza osoba, która przekroczy linię mety, zdobywa punkty.

en: Exclusive keyboard capture
pl: Klawiatura na wyłączność

en: Exit
pl: Wyjście

en: Exit (Back to menus)
pl: Wyjdź (Powrót do menu)

en: Exit (interrupt the match)
pl: Wyjście (przerwanie gry)

en: Exit (leave the match)
pl: Wyjście (opuść grę)

en: Exit to menu
pl: Powróć do menu

en: Export anim library...
pl: Eksport biblioteki animacji...

en: Export clip as...
pl: Eksportuj klip jako...

en: Export clip...
pl: Eksportuj klip...

en: Export map and replay
pl: Eksportuj mapę i powtórkę

en: Export replay to validate
pl: Eksportuj powtórkę do weryfikacji

en: Export to validate
pl: Eksportuj do weryfikacji

en: Exposure
pl: Ekspozycja

en: Extend
pl: Rozszerz

en: Extend your ManiaPlanet account
pl: Rozszerzenie konta ManiaPlanet

en: Extend your available space by buying new stations with your planets.
pl: Powiększ dostępną przestrzeń poprzez zakup nowych stacji z twoich planet.

en: Extension of a ManiaPlanet Account
pl: Rozszerzenie konta ManiaPlanet

en: F / Shift + Mouse Wheel Up
pl: F / Shift + kółko myszki w górę

en: Failed to convert music
pl: Błąd konwersji muzyki

en: Failed to write to %1.
pl: Nie udało się zapisać do: %1.

en: Fails
pl: Porażki

en: Faster
pl: Szybciej

en: Favorite Servers
pl: Ulubione serwery

en: Favorite server
pl: Ulubiony serwer

en: Favorites
pl: Ulubione

en: February
pl: Luty

en: Field of view
pl: Pole widzenia

en: Fifth (Press 5)
pl: Piąty (Naciśnij 5)

en: File %1 of %2 : %3...
pl: Plik %1 z %2 : %3...

en: File format
pl: Format pliku

en: File is read-only
pl: Plik tylko do odczytu

en: File is read-only.
pl: Plik jest tylko do odczytu.

en: File not found. Unable to select style.
pl: Nie znaleziono pliku. Nie można wybrać stylu.

en: File size is %1 kBytes.
pl: Rozmiar pliku: %1kB

en: File too large for an avatar (%1 Kb max)
pl: Plik za duży na awatara (maks. %1 Kb)

en: FileName
pl: Nazwa pliku

en: Fill
pl: Wypełnij

en: Fill gutter
pl: Wypełnij odstęp

en: Filling speed of the gauge when capturing a pole.
pl: Prędkość wypełniania wskaźnika po zdobyciu masztu.

en: Filling speed of the stamina gauge.
pl: Prędkość wypełniania wskaźnika wytrzymałości.

en: Film curve
pl: Krzywa filmu

en: Filter environment
pl: Filtruj środowisko

en: Filter environments
pl: Filtruj środowisko

en: Filter game mode
pl: Filtruj wg trybu gry

en: Filtering
pl: Filtrowanie

en: Finalising Options
pl: Opcje finalizacji

en: Finalist
pl: Finalista

en: Finalist!
pl: Finalista!

en: Fine
pl: W sam raz

en: Finished
pl: Zakończono

en: First (Press 1)
pl: Pierwszy (Naciśnij 1)

en: First player eliminated!
pl: Pierwszy gracz został wyeliminowany!

en: First player to reload.
pl: Pierwszy gracz, który przeładuje.

en: First player to score.
pl: Pierwszy gracz punktujący

en: Fitness
pl: Sprawność

en: Fixed center move
pl: Rozszerzanie z ustalonym środkiem symetrii

en: Flat
pl: Płasko

en: Flying Path Mode
pl: Tryb Latających Ścieżek

en: FocusZ
pl: OgniskZ

en: Fog Scale
pl: Skala mgły

en: For a %1 map, this is...
pl: Jak na %1 mapę, jest to...

en: Force Hue
pl: Wymuś barwę

en: Force Light
pl: Wymuś oświetlenie

en: Force convergence
pl: Wymuś zbieżność

en: Force preview
pl: Wymuś podgląd

en: Force server address
pl: Wymuś adres serwera

en: Forced
pl: Wymuszony

en: Forward
pl: Do przodu

en: Fourth (Press 4)
pl: Czwarty (Naciśnij 4)

en: Fov
pl: PoW

en: Fps
pl: FPS

en: Frame Selection
pl: Wybór ramki

en: Frame multiple selection
pl: Zaznaczanie wielu ramek

en: Free Account Import
pl: Darmowy import konta

en: Free For All - 1 vs 3
pl: Każdy na każdego - 1 vs 3

en: Free Look Mode (hold  'Alt')
pl: Tryb swobodny (przytrzymaj 'Alt')

en: Free for all
pl: Każdy na każdego

en: Free for all
    - Survive as long as possible to score a maximum of points.
    - Bonus points are awarded for the pole capture and for each player hit.
    - If the pole is captured then the playing area will start to shrink. If a player leaves this area he is eliminated.
    - The first player to reach %1 points wins.
    
    Press ALT to improve your character. Any time you earn points, xp is granted to you. When you have enough xp, you level up and earn new skill points to assign.
    - Reseting all caracteristics is free but can be done only once.
    - When you reach level %2, you are allowed to 'rebirth', i.e. go back to level 1 with one extra point to assign.
    - Your progress is saved until you disconnect from the server.
pl: Każdy na każdego
    - Przetrwaj jak najdłużej i zdobądź maksymalną liczbę punktów.
    - Za zdobycie masztu, trafienie gracza i przetrwanie przyznawane są punkty.
    - Po zdobyciu masztu obszar gry zaczyna się zmniejszać. Wyjście poza wyznaczony obszar oznacza eliminację.
    - Wygrywa gracz, który jako pierwszy zdobędzie %1 punktów.
    
    Aby ulepszyć swoją postać, naciśnij klawisz ALT. Za każdym razem, kiedy zdobywasz punkty, otrzymujesz punkty doświadczenia (xp). Gdy zdobędziesz ich wystarczająco dużo, uzyskujesz wyższy poziom oraz otrzymujesz nowe punkty umiejętności do przydzielenia.
    - Resetowanie wszystkich przydzielonych umiejętności jest darmowe, ale można to zrobić tylko raz.
    - Po osiągnięciu poziomu %2 można powrócić do 1. poziomu z jednym dodatkowym punktem do przydzielenia (Odrodzenie).
    - Twoje postępy są zapisywane do momentu rozłączenia z serwerem.

en: Free for all activated!
pl: Aktywowano walkę każdy na każdego.

en: Free wheeling!
pl: Faza bezsilnikowa!

en: FreeLook
pl: Widok swobodny

en: FreeLook multiplier
pl: Współczynnik swobodnego widoku

en: FreeWheeling duration
pl: Czas trwania fazy bezsilnikowej

en: Freelook Tool [Left Alt]
pl: Kamera swodobna [Lewy Alt]

en: Freeze unused axis
pl: Unieruchom nieużywaną oś

en: From
pl: Od

en: From :
pl: Od:

en: FullJump
pl: Pełny skok

en: Fullscreen
pl: Pełny ekran

en: Fullscreen resolution
pl: Rozdzielczość (pełny ekran)

en: Game Data Folder
pl: Katalog danych gry

en: Game Of Life
pl: Gra o życie

en: Game data folder
pl: Katalog danych gry

en: Game folder fatal error. Cannot launch the game.
pl: Błąd krytyczny katalogu gry. Nie można uruchomić gry.

en: Game mode
pl: Tryb gry

en: Game mode :
pl: Tryb gry:

en: Game mode :
pl: Tryb gry:

en: Game name :
pl: Nazwa gry:

en: Gate captured!
pl: Brama otwarta!

en: Gauge
pl: Wskaźnik

en: General
pl: Ogólna

en: General Inputs
pl: Ustawienia ogólne

en: General horn
pl: Ogólny klakson

en: Generate %1$d keys for %2$s
pl: Wygeneruj %1$d klucze dla %2$s

en: Generate 1 key for %1$s
pl: Wygeneruj 1 klucz dla %1$s

en: Generated keys for %1$s
pl: Wygenerowane klucze dla %1$s

en: Generating decals
pl: Tworzenie naklejek

en: Geometry details
pl: Jakość modeli

en: Get a new map
pl: Pobierz nową mapę

en: Get a new replay
pl: Pobierz nową powtórkę

en: Get remote blacklist...
pl: Pobierz czarną listę...

en: Ghost 1/4: Author Medal
pl: Duch 1/4: Medal autora

en: Ghost 2/4: Gold Medal
pl: Duch 2/4: Złoty medal

en: Ghost 3/4: Silver Medal
pl: Duch 3/4: Srebrny medal

en: Ghost 4/4: Bronze Medal
pl: Duch 4/4: Brązowy medal

en: Ghost Author
pl: Duch autora

en: Ghost Editor
pl: Edytor duchów

en: Ghost Path
pl: Ścieżka ducha

en: Ghost Ref :
pl: Ref. duch:

en: Ghost Score
pl: Wynik ducha

en: Ghost Time
pl: Czas ducha

en: Ghost block Mode [F2]
pl: Tryb Ghost block [F2]

en: Ghost creation
pl: Tworzenie ducha

en: Ghost name
pl: Nazwa ducha

en: Ghost skin
pl: Skin ducha

en: Ghost:%1
pl: Duch:%1

en: Ghosts Name
pl: Nazwa ducha

en: Give Up
pl: Zrezygnuj

en: Give up
pl: Zrezygnuj

en: Global Help
pl: Ogólna pomoc

en: Go to directory
pl: Przejdź do folderu

en: Go to first frame
pl: Przejdź do pierwszej klatki

en: Go to last frame
pl: Przejdź do ostatniej klatki

en: Go to map
pl: Przejdź do mapy

en: Go to map $<%1$>
pl: Przejdź do mapy $<%1$>

en: Go to next map
pl: Przejdź do następnej mapy

en: Go to the Finish!
pl: Jedź do mety!

en: Go to the store and discover many other games created by players like you!
pl: Wejdź do marketu i odkryj wiele innych tytułów stworzonych przez społeczność!

en: Goal captured!
pl: Cel osiągnięty!

en: Goal captured.
pl: Cel został osiągnięty.

en: Going to next map
pl: Przejście do następnej mapy

en: Gold
pl: Złoty

en: Gold Medal
pl: Złoty medal

en: Good
pl: Dobra

en: Gpu/Cpu synchro
pl: Synchr. Gpu/Cpu

en: Graphic Settings
pl: Ustawienia grafiki

en: Graphic adapter does not support game minimum requirements (DirectX9=ShaderModel2).
pl: Karta graficzna nie obsługuje wymagań minimalnych gry (DirectX9=ShaderModel2).

en: Graphic settings
pl: Ustawienia grafiki

en: Great
pl: Świetna

en: Green
pl: Zielony

en: Grid
pl: Siatka

en: Grid Step
pl: Przemieszczanie na siatce

en: Group Play
pl: Gra grupowa

en: Group management
pl: Zarządzanie grupą

en: Group players
pl: Grupuj graczy

en: Groups
pl: Grupy

en: Guide
pl: Przewodnik

en: Hardware vertex shader are required (your device supports only software vertex shaders)
pl: Wymagany jest sprzętowy vertex shader (twoja karta obsługuje wyłącznie programowe vertex shadery)

en: HeadTrack
pl: Śledzenie ruchu

en: Header Description
pl: Opis nagłówka

en: Header Title
pl: Tytuł nagłówka

en: Height
pl: Wysokość

en: Hello
    
    %2$s invited you to play with him to %1$s
    
    %1$s is a free game and you can download it here: %3$s
    To be able to play and compare your scores with %2$s, do not forget to fill your e-mail address when you create an account.
pl: Witaj
    
    Gracz %2$s zaprosił Cię do wspólnej gry w %1$s
    
    %1$s to darmowa gra, którą możesz pobrać w tym miejscu: %3$s
    Aby móc grać i porównywać swoje wyniki z: %2$s, nie zapomnij podać swojego adresu e-mail podczas tworzenia konta.

en: Hello %1$s,
    
    	Your ManiaPlanet account is about to expire.
    
    	To keep your account scores, connect once.
    
    	And thanks for playing ManiaPlanet!
    	Nadeo
pl: Witaj, %1$s
    
    	Twoje konto ManiaPlanet straci niedługo ważność.
    
    	Aby zachować swoje wyniki, wystarczy raz zalogować się w grze.
    
    	Dziękujemy za grę w ManiaPlanet!
    	Nadeo

en: Hello and welcome to maniaplanet. You don't have any buddy yet. Click here to add a buddy from their login, or join a server and add players you've played with !
pl: Witaj w ManiaPlanet. Aktualnie nie masz żadnych znajomych. Kliknij tutaj by dodać znajomego poprzez wprowadzenie jego loginu lub dołącz do serwera i wyślij zaproszenia osobom grającym na nim!

en: Help
pl: Pomoc

en: Help and Helpers settings
pl: Ustawienia pomocy i narzędzi pomocniczych

en: Help your team capture the poles of the opposing team to win.
    Your contribution to victory is given by capture (Cap), attack (Atk) and defense (Def) scores.
    Your ranking depends on the number of hits you performed (Hits) during the match.
pl: Aby wygrać, pomóż swojej drużynie zdobyć wszystkie maszty przeciwnika.
    Twój udział w bitwie jest określony przez punkty za zdobywanie masztów (Cap), atak (Atk) oraz obronę (Def).
    Twój ranking określony jest liczbą trafień (Trafienia), które wykonałeś(-aś) podczas gry.

en: Helper Grid
pl: Siatka pomocnicza

en: Helpers
pl: Narzędzia pomocnicze

en: Here are the answers to many compatibility questions.
pl: Tu znajdziesz rozwiązania wielu problemów z kompatybilnością.

en: Hi %1$s,
    
    To use the new validation code you need to activate it. To do this click the link provided below.
    
    %2$s
    
    If successful you will be able to use the following validation code:
    
    Validation Code: %3$s
    
    Looking forward to seeing you online !
    
    Nadeo Team
pl: Witaj %1$s,
    
    Aby korzystać z nowego klucza weryfikacyjnego, musisz go aktywować. Aby to zrobić, kliknij poniższe łącze.
    
    %2$s
    
    Po pomyślnej aktywacji będzie można użyć następującego klucza weryfikacyjnego:
    
    Klucz: %3$s
    
    Czekamy na Ciebie w Internecie!
    
    Ekipa Nadeo

en: Hi %1$s,
    
    You recently asked to reset your ManiaPlanet password. To complete your request, please follow this link:
    
    %2$s
    
    Thanks,
    
    Nadeo Team.
pl: Witaj %1$s,
    
    Ostatnio prosiłeś o zresetowanie twojego hasła ManiaPlanet. Aby sfinalizować swoją prośbę, kliknij ten link:
    
    %2$s
    
    Dziękujemy,
    
    Ekipa Nadeo

en: Hi %1$s,
    
    You will now be able to login into ManiaPlanet using the following password:
    
    Password: %2$s
    
    Looking forward to seeing you online !
    
    Nadeo Team
pl: Witaj %1$s,
    
    Będziesz mógł zalogować się do systemu ManiaPlanet za pomocą poniższego hasła:
    
    Hasło: %2$s
    
    Czekamy na Ciebie w Internecie!
    
    Ekipa Nadeo

en: Hide advanced parameters
pl: Ukryj zaawansowane parametry

en: Hide helpers
pl: Ukryj narzędzia pomocnicze

en: High
pl: Wysoka

en: High definition
pl: Wysoka rozdzielczość

en: High quality shadows computed
pl: Obliczono cienie wysokiej jakości

en: Hit
pl: Trafienie

en: Hits
pl: Trafienia

en: Hits per weapon
pl: Traf. z danej broni

en: Hold '$<%1alt$>' to free the cursor.
pl: Trzymaj '$<%1alt$>', by uwolnić kursor.

en: Hold Left mouse button
pl: Przytrzymaj lewy przycisk myszy

en: Hold left mouse button
pl: Przytrzymaj lewy przycisk myszy

en: Hold right mouse button
pl: Przytrzymaj prawy przycisk myszy

en: Home
pl: Centrum

en: Horizontal
pl: Poziomo

en: Horizontal position
pl: Pozycja pozioma

en: Horizontal size
pl: Rozmiar poziomy

en: Horn
pl: Klakson

en: Hot Seat
pl: Gorące krzesło

en: Hot seat menu
pl: Menu gorącego krzesła

en: Hue
pl: Barwa

en: I &accept this agreement
pl: Akceptuję umowę

en: I &do not accept this agreement
pl: Nie akceptuję tej umowy

en: I accept the Ubisoft's $l[%1]Terms and Conditions of Use$l.
pl: Akceptuję $l[%1]Zasady i warunki korzystania$l z serwisu Ubisoft.

en: I accept the collection and use of my data by Ubisoft according to the $l[%1]Privacy Policy$l.
pl: Zgadzam się na gromadzenie i przetwarzanie moich danych przez firmę Ubisoft zgodnie z $l[%1]Polityką prywatności$l.

en: I want to specify a custom folder for my personal files.
pl: Chcę wybrać własny katalog dla plików osobistych.

en: I want to specify a custom folder for the common files.
pl: Chcę wybrać własny katalog dla wspólnych plików.

en: If you are new to map building we recommend the simple editor. If you want to use all the editing possibilities, switch to the advanced editor.
pl: Jeśli nigdy nie tworzyłeś map, polecamy ten prosty edytor. Jeśli chcesz skorzystać ze wszystkich możliwości, przełącz się na zaawansowany edytor.

en: If you enable mix-mapping, you will be able to place blocks wherever you want, without any constraint. Just click on the Block mode icon (or press F2) to switch between classic Block mode (with classic constraints) and the new Ghost block mode (free placement of "ghost blocks", that can mix with each other and with normal blocks).
    
    This mode should be unlocked by $<$F00expert mappers only$>: it is a very powerful tool but it can also be dangerous for the quality of your maps and difficult to use. It is highly recommended that you $<$F00use ghost blocks very locally$>, only when you cannot do what you want with normal Block mode.
pl: Jeżeli aktywujesz mix-mapping, będziesz w stanie umieszczać segmenty gdzie tylko chcesz bez żadnych ograniczeń. Po prostu kliknij na ikonę "Tryb ustawiania segmentów" (lub wciśnij F2) by przełączyć między zwykłym trybem segmentów, a nowym trybem Ghost block (dowolne umieszczanie segmentów, które mogą mieszać się z innymi, również zwyczajnymi)
    
    Tryb ten powinni używać tylko  $<$F00obeznani mapperzy$>: to potężne narzędzie, które może być niebezpieczne dla jakości mapy i trudne w użyciu. Zalecamy $<$F00używanie tego trybu tylko miejscowo$>, gdy chcesz umieścić gdzieś segment, ale nie możesz ze względu na ograniczenia zwykłego trybu.

en: If you have a game key, enter it here to add the game to your collection.
pl: Jeżeli posiadasz klucz gry, wpisz go tutaj by dodać grę do swojej kolekcji.

en: If you put in your map some items (in Item mode [F4]) with the word "Custom" on its icon, the map will not be playable in Multiplayer or Local play modes, EXCEPT if you embed custom items in your map, by checking the box below.
pl: Gdy ustawisz na swojej mapie przedmioty (w trybie przedmiotów [F4]), które zawierają napis "Własne" na swoich ikonach, mapa nie będzie możliwa do rozgrywania w trybie wieloosobowym oraz grze lokalnej. WYJĄTKIEM są mapy z aktywowanym zawieraniem przedmiotów. Możesz je aktywować klikając poniżej.

en: If you put in your map some items (in Item mode [F4]) with the word "Custom" on its icon, the map will not be playable in Multiplayer or Local play modes, EXCEPT if you embed custom items in your map, by checking the box below.
    
    Note that the embedding of items will fail if you do not follow these rules:
     - The items placed on your map should use only textures from the game or from the title pack
     - The size of embedded data must be lower than 150 Ko
     - The map must not contain any custom bots
pl: Gdy ustawisz na swojej mapie przedmioty (w trybie przedmiotów [F4]), które zawierają napis "Własne" na swoich ikonach, mapa nie będzie możliwa do rozgrywania w trybie wieloosobowym oraz grze lokalnej. WYJĄTKIEM są mapy z aktywowanym zawieraniem przedmiotów. Możesz je aktywować klikając poniżej. 
    
    Zważ na to, że zawieranie przedmiotów nie będzie działać jeśli nie będziesz przestrzegać kilku  reguł:
     - Przedmioty ustawione na mapie powinny używać tylko tekstur z gry, bądź pakietu tytułu 
     - Wielkość przypisywanych plików musi być mniejsza niż 150 KB 
     - Mapa nie może zawierać niestandardowych botów

en: If you want to specify custom folders for your %1 files, please check the boxes below, and then click Next.
pl: Jeżeli chcesz wskazać własne katalogi dla plików %1, zaznacz poniższe pola, a następnie kliknij Dalej.

en: Ignore player skins
pl: Ignoruj skiny graczy

en: Image
pl: Obraz

en: Import Action...
pl: Importuj Akcję...

en: Import anim...
pl: Importuj animację...

en: Import car geometry
pl: Importuj model samochodu

en: Import clip as...
pl: Importuj klip jako...

en: Import clip...
pl: Importuj klip...

en: Import ghosts
pl: Importuj duchy

en: Import ghosts...
pl: Importuj duchy...

en: Import image as avatar
pl: Importuj obraz jako awatara

en: Import image as block skin
pl: Importuj obraz jako skin segmentu

en: Import library...
pl: Importuj bibliotekę...

en: Import object...
pl: Importuj obiekt...

en: Impressive!!
pl: Imponujące!!

en: Improve
pl: Popraw

en: Improve performance
pl: Popraw wydajność

en: In Clip Only :
pl: Tylko w klipie:

en: In Game
pl: W czasie gry

en: In this mode, perform as much hits as possible without being eliminated.
pl: W tym trybie staraj się zdobyć jak najwięcej trafień, nie zostając wyeliminowanym.

en: Inbox
pl: Odebrane

en: Included :
pl: Dołączono:

en: Included contents :
pl: Zawartość:

en: Includes
pl: Zawiera

en: Incorrect file name.
pl: Błędna nazwa pliku.

en: Incorrect password.
pl: Nieprawidłowe hasło.

en: Increase cam fov
pl: Zwiększ pole widzenia

en: Increase size
pl: Powiększ rozmiar

en: Information
pl: Informacje

en: Information (no download needed)
pl: Informacja (bez konieczności pobierania)

en: Input Devices
pl: Urządzenia wejścia

en: Input Settings
pl: Ustawienia sterowania

en: Input settings
pl: Ustawienia sterowania

en: Inputs
pl: Sterowanie

en: Insert Camera key
pl: Wstaw klatkę kamery

en: Insert block
pl: Wstaw segment

en: Insert key
pl: Wstaw znacznik

en: Install shell extension to display thumbnails for '.gbx' files
pl: Zainstaluj rozszerzenie powłoki, aby było możliwe wyświetlanie miniatur dla plików '.gbx'.

en: Installation path confirmation
pl: Potwierdzenie ścieżki instalacji

en: Instances
pl: Instancje

en: Insufficient disk space to perform the update. Please free some disk space, or reinstall the game on another drive.
pl: Za mało miejsca na dysku, aby przeprowadzić aktualizację. Proszę zwolnić miejsce na dysku lub przeinstalować grę w inne miejsce.

en: Intensity
pl: Intensywność

en: Interest
pl: Jakość

en: Interface Settings
pl: Ustawienia interfejsu

en: Interface designer
pl: Projektant interfejsu

en: Interface settings
pl: Ustawienia interfejsu

en: Internal error
pl: Błąd wewnętrzny

en: Internal error.
pl: Błąd wewnętrzny.

en: Interpolation
pl: Interpolacja

en: Intro
pl: Wstęp

en: Introduction sequence
pl: Sekwencja wprowadzająca

en: Invalid %s.
pl: Nieprawidłowy %s.

en: Invalid URL
pl: Nieprawidłowy adres URL

en: Invalid coefficient.
pl: Nieprawidłowy współczynnik.

en: Invalid email address.
pl: Nieprawidłowy adres e-mail.

en: Invalid file format
pl: Błędny format pliku

en: Invalid file name
pl: Zła nazwa pliku

en: Invalid horn:
     It must be a mono '.ogg' or '.wav' file and no longer that 10 seconds.
pl: Nieprawidłowy klakson:
     Musi to być plik mono '.ogg' lub '.wav', nie dłuższy niż 10 sekund.

en: Invalid ladder points.
pl: Nieprawidłowe punkty rankingowe.

en: Invalid manialink file
pl: Nieprawidłowy plik Manialink

en: Invalid time: the race of $<$fff[$<%1$>]$> will be ignored.
pl: Niewłaściwy czas: przejazd gracza $<$fff[$<%1$>]$> zostanie zignorowany.

en: Inverse
pl: Inwersja

en: Invert y axis
pl: Odwróć oś Y

en: Invitation failed, unable to send an email to your friend.
pl: Zaproszenie nieudane. Nie można było wysłać wiadomości e-mail do znajomego.

en: Invitation from %1$s to play %2$s
pl: Zaproszenie od %1$s do gry w %2$s

en: Invite
pl: Zaproś

en: Invite a player to join a group
pl: Zaproś gracza do grupy

en: Invite a player to join the group
pl: Zaproś gracza do grupy

en: Invite this player to join a group
pl: Zaproś gracza do grupy

en: Inviting buddy
pl: Zapraszanie znajomego

en: Is Cycling
pl: Powtarza się

en: IsAutonomous
pl: Jest autonomiczny

en: It is your $<$f00LAST$> online nickname change.
    Are you sure you want to change your nickname for the last time?
pl: Jest to Twoja $<$f00OSTATNIA$> zmiana pseudonimu.
    Czy chcesz po raz ostatni zmienić swój pseudonim?

en: It should be at least 6 characters long
pl: Wymagane jest przynajmniej 6 znaków

en: It should not begin with "mania"
pl: Nie może rozpoczynać się od członu "mania"

en: It should not end with "mania"
pl: Nie może kończyć się członem "mania"

en: It's $<%1$> turn to play!
pl: Teraz kolej na gracza $<%1$>!

en: Item Editor
pl: Edytor przedmiotów

en: Item Mode [F4]
pl: Tryb przedmiotów [F4]

en: Item export options
pl: Ustawienia eksportowania pzedmiotu

en: Item1
pl: Przedmiot1

en: January
pl: Styczeń

en: Join
pl: Dołącz

en: Join %1 to play
pl: Dołącz do gry %1

en: Joining server...
pl: Podłączanie do serwera...

en: July
pl: Lipiec

en: Jump
pl: Skok

en: Jump to map
pl: Przeskocz do mapy

en: Jumpad curve
pl: Skocznia - krzywa

en: Jumpad destination offset
pl: Skocznia - przesunięcie docelowe

en: Jumpad fixed velocity
pl: Skocznia - stała prędkość

en: June
pl: Czerwiec

en: Keep audio always on
pl: Dźwięk zawsze włączony

en: Keep playing
pl: Kontynuuj

en: Keep playing clip
pl: Kontynuuj klip

en: Keep playing map
pl: Kontynuuj grę na mapie

en: Keep the map
pl: Zachowaj mapę

en: Keep training
pl: Trenuj dalej

en: Key
pl: Klucz

en: Key 1
pl: 1-wszy klawisz akcji

en: Key 2
pl: 2-gi klawisz akcji

en: Key 3
pl: 3-ci klawisz akcji

en: Key 4
pl: 4-ty klawisz akcji

en: Key registration failed.
    %1
pl: Nieprawidłowy klucz rejestracyjny.
    %1

en: Key successfully registered.
pl: Rejestracja kluczu zakończyła się pomyślnie.

en: Key weight
pl: Ważność znacznika

en: Keyboard %1
pl: Klawiatura %1

en: Kick
pl: Wyrzuć

en: Kick $<%1$>
pl: Usuń: $<%1$>

en: Kind
pl: Rodzaj

en: Labels
pl: Etykiety

en: Ladder
pl: Ranking

en: Ladder Limit Max :
pl: Maksymalna liczba punktów:

en: Ladder Limit Min :
pl: Minimalna liczba punktów:

en: Ladder mode :
pl: Tryb rankingowy:

en: Ladder not enabled
pl: Ranking nie został włączony

en: Ladder rankings
pl: Pozycje w rankingu

en: Language
pl: Język

en: Lap %1
pl: Okrążenie %1

en: Laps
pl: Okrążenia

en: Laser (Press 2)
pl: Laser (Naciśnij 2)

en: Laser Sensitivity
pl: Czułość lasera

en: Lasers
pl: Lasery

en: Last Match :
pl: Poprzednia gra:

en: Last lap!
pl: Ostatnie okrążenie!

en: Last time :
pl: Poprzedni czas:

en: Last time you connected to game server, an update (%1 kBytes) was available.
    Do you want to check for this update now ?
pl: Podczas poprzedniego łączenia z serwerem wykryto dostępne uaktualnienie (%1 kB).
    Chcesz je teraz sprawdzić?

en: Later
pl: Później

en: Launch
pl: Uruchom

en: Launch %1
pl: Uruchom %1

en: Layer
pl: Warstwa

en: Leave arena?
pl: Opuścić arenę?

en: Leave fullscreen
pl: Opuść tryb pełnoekranowy

en: Leave the editor [Escape]
pl: Opuść edytor [Escape]

en: Left mouse button
pl: Lewy przycisk myszy

en: Left tangent
pl: Lewa styczna

en: Left/Right
pl: Lewo/Prawo

en: Left/Right'
pl: Lewo/Prawo'

en: Lens size
pl: Rozmiar soczewek

en: Level
pl: Poziom

en: Level up!
pl: Poziom w górę!

en: License Agreement
pl: Umowa licencyjna

en: Light Intensity
pl: Intensywność oświetlenia

en: Light indexes
pl: Wskaźniki oświetlenia

en: Light trail scale
pl: Skalowanie śladu światła

en: Lighting bounce %1
pl: Refleksy świateł %1

en: Line number
pl: Numer linii

en: LineEven/Odd
pl: Nieparzyste

en: LineOdd/Even
pl: Parzyste

en: Link to download the game:
pl: Link do pobrania gry:

en: List of generated demo keys:
pl: Lista wygenerowanych kluczy demo:

en: List of generated keys:
pl: Lista wygenerowanych kluczy:

en: List of generated unlimited demo keys:
pl: Lista wygenerowanych kluczy demo bez limitów:

en: Load
pl: Wczytaj

en: Load Action
pl: Wczytaj Akcję

en: Load MacroBlock
pl: Wczytaj makrosegment

en: Load Map
pl: Wczytaj mapę

en: Load Settings
pl: Wczytaj ustawienia

en: Load for everyone
pl: Załaduj dla wszystkich

en: Load match settings
pl: Wczytaj ustawienia rozgrywki

en: Load with parental lock
pl: Załaduj z kontrolą rodzicielską

en: Loading animation...
pl: Ładowanie animacji...

en: Loading textures
pl: Ładowanie tekstur

en: Lobby
pl: Poczekalnia

en: Local Network
pl: Sieć lokalna

en: Local Play
pl: Gra lokalna

en: Local Player
pl: Gracz lokalny

en: Location
pl: Lokacja

en: Lock
pl: Zablokuj

en: Login : %1
pl: Login: %1

en: Login does not exist
pl: Login nie istnieje

en: Login must contain only valid characters: a-z, A-Z, 0-9 or ._- characters.
pl: Login musi zawierać wyłącznie prawidłowe znaki: a-z, A-Z, 0-9 lub znaki ._-.

en: Login unknown: there is no account with this login. Please make sure you correctly spelled your login.
pl: Login nieznany: nie istnieje konto z tym loginem. Sprawdź, czy login został prawidłowo wpisany.

en: Longest Laser :
pl: Najdłuższy strzał Laserem:

en: Longest Laser: %1 by %2
pl: Najdłuższy strzał laserem: %2 - %1

en: Look around
pl: Rozglądanie

en: Looking forward to seeing you online !
pl: Do zobaczenia w sieci!

en: Looping
pl: Pętla

en: Lose
pl: Przegrana

en: Low
pl: Niska

en: Low definition
pl: Niska rozdzielczość

en: MOVE
pl: RUCH

en: MacroBlock Name:
pl: Nazwa makrosegmentu:

en: Macroblock Mode [F5]
pl: Tryb makrosegmentów [F5]

en: Macroblock deleted
pl: Makrosegment został usunięty

en: Macroblocks Editor
pl: Edytor makrosegmentów

en: Macros
pl: Makra

en: Mail Account
pl: Konto pocztowe

en: Manage groups online
pl: Zarządzaj grupami online

en: Manage packs
pl: Zarządzaj pakietami

en: Manage server
pl: Zarządzaj serwerem

en: Manage your ClubLink
pl: Zarządzaj ClubLink

en: ManiaCode complete
pl: Skrypt ManiaCode wykonany

en: ManiaCode script error: invalid URL
pl: Błąd skryptu ManiaCode: nieprawidłowy adres URL

en: ManiaCode script error: invalid email
pl: Błąd skryptu ManiaCode: nieprawidłowy e-mail

en: ManiaCode script error: invalid file name
pl: Błąd skryptu ManiaCode: zła nazwa pliku

en: ManiaCode script error: invalid map uid
pl: Błąd skryptu ManiaCode: nieprawidłowy identyfikator użytkownika map

en: ManiaCode script error: invalid server info
pl: Błąd skryptu ManiaCode: nieprawidłowe informacje serwera

en: ManiaCode script is not well-formed
pl: Skrypt ManiaCode jest niepoprawnie sformatowany

en: ManiaPlanet may experience performance issues with multi-GPU or SLI.
    You may try select single GPU option in the driver panel until a solution is found.
pl: ManiaPlanet może działać mniej płynnie przy multi-GPU lub SLI.
    Zalecamy wybranie opcji pojedynczego GPU w opcjach sterownika do czasu, aż znajdziemy rozwiązanie tego problemu.

en: ManiaPlanet needs to be restarted to complete the update.
pl: W celu ukończenia aktualizacji należy ponownie uruchomić ManiaPlanet.

en: ManiaPlanet needs to be restarted to load this title.
pl: Aby wczytać ten tytuł, należy ponownie uruchomić ManiaPlanet.

en: Manialink code is invalid (%s).
pl: Kod Manialink jest nieprawidłowy (%s).

en: Manialink settings are invalid.
pl: Ustawienia Manialink są nieprawidłowe.

en: Map
pl: Mapa

en: Map Rankings
pl: Rankingi map

en: Map Saved
pl: Zapisano mapę

en: Map already downloaded
pl: Mapa jest już pobrana

en: Map cannot be validated.
pl: Nie można zweryfikować mapy.

en: Map comments:
pl: Komentarze do mapy:

en: Map deleted
pl: Usunięto mapę

en: Map downloaded
pl: Mapa pobrana

en: Map mods
pl: Mody map

en: Map rankings
pl: Ranking map

en: Map result: %1 %2 - %3 %4
pl: Wyniki na tej mapie: %1 %2 - %3 %4

en: Map size exceeds the limit.
pl: Mapa jest zbyt duża.

en: Map skins
pl: Skiny w mapie

en: Map skipped, going to the next.
pl: Mapa pominięta, wczytywanie następnej.

en: Map style :
pl: Styl mapy:

en: Map type :
pl: Rodzaj mapy:

en: Map unlocked.
pl: Mapa odblokowana.

en: Map version %1
    is not compatible with the current
    game version %2.
pl: Wersja mapy %1 
    nie jest kompatybilna z aktualną 
    wersją gry %2.

en: MapType :
pl: Rodzaj mapy:

en: Maps
pl: Mapy

en: Maps :
pl: Mapy:

en: Maps to be uploaded must be created in a slot. Please choose a slot to create or load a map. When leaving the editor, you can choose to keep the map in the slot, delete it, or upload it.
pl: Mapy do wysłania muszą być tworzone na wolnych pozycjach. Wybierz pozycję, by stworzyć lub wczytać mapę. Po wyjściu z edytora możesz zdecydować, czy zachować mapę, skasować ją, czy też wysłać.

en: March
pl: Marzec

en: Match over. You will be transferred back.
pl: Mecz zakończony. Zostaniesz przeniesiony do poczekalni.

en: Match restart...
pl: Restart rozgrywki...

en: Matchmaking canceled : no server available
pl: Matchmaking anulowany: brak dostępnych serwerów

en: Matchmaking disabled.
pl: Matchmaking zablokowany.

en: Matchmaking forced.
pl: Matchmaking wymuszony.

en: Matchmaking in progress...
pl: Trwa tworzenie rozgrywki...

en: Max
pl: Maks.

en: Max FPS
pl: Maks. FPS

en: Max HDR
pl: Maks. HDR

en: Max Kbps
pl: Maks. Kb/s

en: Max filtering
pl: Filtrowanie maks.

en: Max players :
pl: Maks. liczba graczy:

en: Max points :
pl: Maks. liczba punktów:

en: Max prediction steps
pl: Maks. liczba kroków przewidywań

en: Max spectators :
pl: Maks. liczba obserwatorów:

en: Maximum
pl: Maksymalny

en: Maximum Fps
pl: Maks. liczba klatek na sekundę.

en: Maximum active distance
pl: Maksymalny aktywny dystans

en: May
pl: Maj

en: Medals
pl: Medale

en: Medals :
pl: Medale:

en: MediaTracker (intro, replay and in-race effects)
pl: MediaTracker (wstęp, powtórka oraz efekty podczas gry)

en: MediaTracker sequences
pl: MediaTracker - sekwencje

en: Medium
pl: Średni

en: Melee
pl: Walk swobodna

en: Menu advanced
pl: Menu zaawansowane

en: Mesh
pl: Siatka

en: Message
pl: Wiadomość

en: Message :
pl: Wiadomość:

en: Messages successfully sent.
pl: Wiadomości zostały wysłane.

en: Minimum active distance
pl: Minimalny aktywny dystans

en: Missing Actions:
pl: Brakujące Akcje:

en: Missing Blocks or Items:
pl: Brakujące segmenty lub przedmioty:

en: Missing Items:
pl: Brakujące przedmioty:

en: Missing Textures (map contains embedded items which are not compatible with this title):
pl: Brakujące tekstury (mapa zawiera przedmioty które nie są kompatybilne z tym tytułem):

en: Mod :
pl: Mod:

en: Mode
pl: Tryb

en: Mode :
pl: Tryb:

en: Mode Laps
pl: Okrążenia

en: Mode Settings
pl: Ustawienia trybu

en: Mode settings
pl: Ustawienia trybu

en: Model skins
pl: Skiny modelu

en: Models
pl: Modele

en: Models import
pl: Import modeli

en: Modes :
pl: Tryby:

en: Modify Map
pl: Modyfikuj mapę

en: Modify map
pl: Modyfikuj mapę

en: More info
pl: Więcej informacji

en: Most dodges : %1 by %2
pl: Najwięcej uników: %2 (%1)

en: Motion Blur
pl: Rozmycie ruchu

en: Motion blur
pl: Rozmycie ruchu

en: MotionBlur
pl: Rozmycie ruchu

en: Mouse 1
pl: LPM

en: Mouse 2
pl: PPM

en: Mouse Settings
pl: Ustawienia myszy

en: Mouse Wheel
pl: Kółko myszy

en: Mouse release key
pl: Klawisz uwolnienia myszy

en: Mouse wheel
pl: Kółko myszy

en: Move
pl: Przenieś

en: Move Pack files to this folder to add them to your collection.
pl: Przenieś pliki pakietu do tego katalogu aby dodać je do swojej kolekcji.

en: Move around
pl: Przesuwanie

en: Move game data
pl: Przenieś dane gry

en: Move game data from
    %1
    to
    %2?
pl: Przenieś dane gry z
    %1
    do
    %2?

en: Move personal data
pl: Przenieś dane osobiste

en: Move pesonal data from
    %1
    to
    %2?
pl: Przenieś dane osobiste z
    %1
    do
    %2?

en: Move selected keys
pl: Przenieś wybrane klatki

en: Moves
pl: Przesuwanie

en: Moving game data.
pl: Przemieszczanie danych gry.

en: Moving personal data.
pl: Przemieszczanie danych osobistych.

en: Multi clans activated.
pl: Aktywowano wiele drużyn.

en: Multiplayer
pl: Gra wieloosobowa

en: Multiple Controls Selection
pl: Zaznaczanie i kontrola wielu elementów

en: Music
pl: Muzyka

en: Music :
pl: Muzyka:

en: Music conversion
pl: Konwersja muzyki

en: Music volume
pl: Głośność muzyki

en: My Campaign
pl: Moja kampania

en: My Maps
pl: Moje mapy

en: NEWS
pl: WIADOMOŚCI

en: Name
pl: Nazwa

en: Nation
pl: Narodowość

en: Nb chall. played
pl: Liczba rozgrywanych map

en: Near Z
pl: Blisko Z

en: Need some help?
pl: Potrzebujesz pomocy?

en: Network
pl: Sieć

en: Network check
pl: Sprawdzanie sieci

en: Network download
pl: Pobieranie

en: Network speed
pl: Prędkość sieci

en: Network upload
pl: Wysyłanie

en: Never
pl: Nigdy

en: Never ask again
pl: Nie pytaj więcej

en: Never show again
pl: Nie pokazuj ponownie

en: New Alliance
pl: Nowy sojusz

en: New Anim
pl: Nowa animacja

en: New Combo Max: %1!
pl: Nowe maks. combo: %1!

en: New Configuration Name
pl: Nowa nazwa konfiguracji

en: New Map
pl: Nowa mapa

en: New Track: Block type
pl: Wybierz rodzaj ścieżki:

en: New block type
pl: Nowy typ segmentu

en: New cache size
pl: Nowy rozmiar pamięci podręcznej

en: New connection
pl: Nowe połączenie

en: New map
pl: Nowa mapa

en: New match
pl: Nowa gra

en: New match record! %1
pl: Nowy rekord gry! %1

en: New message
pl: Nowa wiadomość

en: New password:
pl: Nowe hasło:

en: New score
pl: Nowy wynik

en: New time
pl: Nowy czas

en: Next
pl: Dalej

en: Next camera
pl: Następna kamera

en: Next car
pl: Następny samochód

en: Next map
pl: Następna mapa

en: Next score page
pl: Następna strona wyników

en: Nice, be sure to invite him to your buddy list!
pl: Pięknie, nie zapomnij zaprosić go to twojego grona.

en: Nicer
pl: Ładniej

en: Nickname
pl: Pseudonim

en: Ninth (Press 9)
pl: Dziewiąty (Naciśnij 9)

en: No
pl: Nie

en: No Description
pl: Brak opisu

en: No Ladder
pl: Bez rankingu

en: No MacroDecal Selected!
pl: Nie wybrano makronaklejki!

en: No Target
pl: Brak celu

en: No author record yet
pl: Brak rekordu autora

en: No avatar images available.
pl: Brak dostępnych obrazów awatara.

en: No block property block available on the map.
pl: Brak właściwości segmentów dostępnych na mapie.

en: No buddy found.
pl: Gracz nie znaleziony.

en: No collection assigned. Save in "Common", or in a title folder.
pl: Nie przypisano kolekcji. Zapisz w "Common" lub w folderze tytułu.

en: No damage
pl: Brak uszkodzeń

en: No data received
pl: Nie otrzymano danych

en: No data to send
pl: Brak danych do wysyłki

en: No decals available for this environment.
pl: Brak dostępnych naklejek dla tego środowiska.

en: No decals selected!
pl: Nie wybrano naklejek!

en: No error
pl: Brak błędów

en: No linked trigger found.
pl: Nie znaleziono połączonych starterów.

en: No macroblocks available.
pl: Brak dostępnych makrosegmentów.

en: No maps in the playlist match the server settings.
pl: Brak map w wybranych elementach listy odtwarzania w ustawieniach serwera.

en: No new replay.
pl: Brak nowej powtórki.

en: No new scores
pl: Brak nowych wyników

en: No objects available.
pl: Brak dostępnych obiektów.

en: No screenshot available. Take one first!
pl: Brak dostępnego zrzutu ekranu. Najpierw należy go stworzyć!

en: No server available...
pl: Brak dostępnych serwerów...

en: No server available:
    %1
pl: Brak dostępnych serwerów:
    %1

en: No skinnable block available on the map.
pl: Brak segmentów możliwych do oskinowania na mapie.

en: No spawn
pl: Brak spawnu

en: No valid blocks selected for the creation of a Macroblock.
pl: Nie wybrano odpowiednich segmentów do utworzenia makrosegmentu.

en: No video adpater found
pl: Nie odnaleziono karty graficznej

en: No winner
pl: Nie ma zwycięzców

en: Non-Frame Control Selection
pl: Zaznaczanie i kontrola nie-ramek

en: None
pl: Brak

en: Normal forward
pl: Normalne przewijanie

en: Not Already Triggered
pl: Nie ma startera

en: Not Validated
pl: Niezweryfikowana

en: Not available
pl: Niedostępny

en: Not connected
pl: Nie połączono

en: Not connected to chat
pl: Nie połączono z czatem

en: Not connected to server!
pl: Brak połączenia z serwerem!

en: Not currently playing. Click to see the Friends Server List.
pl: Aktualnie nie gra. Kliknij by zobaczyć serwerową listę znajomych.

en: Not in group
pl: Nie należy do grupy

en: Not in race.
pl: Nie bierze udziału w wyścigu.

en: Not ranked
pl: Nieklasyfikowany

en: Not you? Please select another profile.
pl: To nie ty? Wybierz inny profil.

en: Note 1: Only the items which use environment textures (official textures of Canyon, Storm, etc.) can be embedded in a map ; those which use custom textures will be ignored.
    
    Note 2: Embedding items in your map may increase the size of the map file significantly.
pl: Uwaga 1: Tylko przedmioty, które używają tekstur środowiska (oficjalne tekstury środowisk Canyon, Storm, itd.) mogą być zawarte w mapie; te, które używają własnych tekstur zostaną zignorowane. 
    
    Uwaga 2: Przypisywanie przedmiotów do mapy może istotnie zwiększyć rozmiar pliku mapy.

en: Note: these modes are experimental and your map might not be loaded after a future update, even if unlikely.
pl: Informacja: te tryby są eksperymentalne i twoja mapa może nie być w przyszłości możliwa do otworzenia, nawet jeśli to mało prawdopodobne.

en: Notice: Balancing teams.
pl: Uwaga: równoważenie zespołów.

en: Notice: The scores have been altered by the administrator.
pl: Uwaga: Niektóre z wyników zostały zmienione przez administratora.

en: November
pl: Listopad

en: Nucleus (Press 3)
pl: Nucleus (Naciśnij 3)

en: Number of Laps :
pl: Liczba okrążeń:

en: Number of Laps:
pl: Liczba okrążeń:

en: Number of rockets.
pl: Liczba rakiet

en: Number of winners :
pl: Liczba zwycięzców:

en: Object
pl: Obiekt

en: Object to travel with
pl: Obiekt prowadzący

en: Objectives
pl: Cele

en: Objects
pl: Obiekty

en: October
pl: Październik

en: Official
pl: Tryb oficjalny

en: Official Maps
pl: Oficjalne mapy

en: Official Tags
pl: Oficjalne tagi

en: Official error mode:
    %1
pl: Błąd trybu oficjalnego: 
    %1

en: Official mode
pl: Tryb oficjalny

en: Official race
pl: Wyścig oficjalny

en: Official races now available
pl: Wyścigi oficjalne są teraz dostępne

en: Official score
pl: Oficjalny wynik

en: Official time
pl: Oficjalny czas

en: Official time rankings for %1
pl: Oficjalny ranking czasowy dla %1

en: Offline
pl: Niepołączony

en: Offset:
pl: Przesunięcie:

en: Online support
pl: Wiadomości online

en: Only Target
pl: Wyłącznie docelowy

en: Only United servers
pl: Tylko serwery United

en: Only spectators are accepted on this server.
pl: Na tym serwerze akceptowani są wyłącznie obserwatorzy.

en: Only the first %1 maps are unlocked in demo mode.
pl: Tylko pierwsze %1 map jest odblokowanych w trybie demo.

en: Only the first %1 maps of the '%2' difficulty are unlocked in demo mode.
pl: Tylko pierwsze %1 map na poziomie trudności '%2' jest dostępne w wersji demo.

en: Opacity
pl: Przezroczystość

en: Open
pl: Otwórz

en: Open Mail Box
pl: Otwórz skrzynkę mailową

en: Open a model...
pl: Otwórz model...

en: Open my packs folder
pl: Otwórz mój folder z pakietami

en: Open web links in steam overlay
pl: Otwieraj odnośniki w nakładce Steam

en: Open/close chat
pl: Otwórz/zamknij czat

en: Operation
pl: Operacja

en: Opponent Custom Color
pl: Kolor własny przeciwnika

en: Opponents
pl: Przeciwnicy

en: Opponents limit count
pl: Limit przeciwników

en: Opponents maximum count
pl: Maks. liczba przeciwników

en: Optimize dynamic geometry
pl: Dynamiczna opt. geometrii

en: Optional
pl: Opcjonalnie

en: Optional data access
pl: Opcjonalny dostęp do danych

en: Options
pl: Opcje

en: Order
pl: Kolejność

en: Organisation:
pl: Grupa:

en: Organize your Buddies (UNAVAILABLE)
pl: Zarządzaj znajomymi (NIEDOSTĘPNE)

en: Other
pl: Inne

en: Other players do not win points when they hit you.
pl: Inni gracze, którzy cię trafią, nie otrzymują punktów.

en: Out of stock!
pl: Koniec zapasu!

en: Outbox
pl: Wysłane

en: Overall intensity
pl: Intensywność ogólna

en: Overwrite
pl: Zastąp

en: P (while hovering the joint)
pl: P (najeżdzając myszą na staw)

en: P2P Server port
pl: Port serwera P2P

en: PLACE BLOCK
pl: UMIEŚĆ SEGMENT

en: PSN error
pl: Błąd PSN

en: Pack creation failed.
pl: Nie udało się utworzyć pakietu.

en: Pack information
pl: Informacje o pakiecie

en: Pack name :
pl: Nazwa pakietu:

en: Pack successfully registered
pl: Pakiet został pomyślnie zarejestrowany

en: Packaging :
pl: Tworzenie pakietów:

en: Paint
pl: Wygląd

en: Paint !
pl: Maluj!

en: Paint a Car
pl: Pomaluj samochód

en: Paint the skin completely with a color or a pattern
pl: Nadaj całemu skinowi kolor lub wzór

en: Paint the team colors
pl: Maluj kolory zespołu

en: Paint with a mirror symmetry on both sides of the car
pl: Maluj symetrycznie po obu stronach samochodu

en: Paint with brushes
pl: Maluj pędzlem

en: Pan
pl: Balans

en: Parental lock
pl: Blokada rodzicielska

en: Particle Blocks
pl: Bloki cząsteczek

en: Particle quality of cars
pl: Jakość cząstek samochodów

en: Password
pl: Hasło

en: Password (optional) :
pl: Hasło (opcjonalne):

en: Password referee :
pl: Hasło sędziego:

en: Password spectator (opt.) :
pl: Hasło obserwatora (opcj.):

en: Path Mode
pl: Tryb Ścieżki

en: Path Spots
pl: Punkty ścieżki

en: Pause
pl: Pauza

en: Pay
pl: Zapłać

en: Perform as many hits as possible: the points you earn for each one will increase.
pl: Uzyskaj jak najwięcej trafień: ilość punktów przyznawana za kolejne będzie wzrastać.

en: Personal Data Folder
pl: Katalog danych osobistych

en: Personal Settings and Data
pl: Ustawienia i dane osobowe

en: Personal color 1: Ctrl+Click to set from current color
pl: Kolor własny 1: Ctrl+Klik pobiera z aktualnego koloru

en: Personal color 2: Ctrl+Click to set from current color
pl: Kolor własny 2: Ctrl+Klik pobiera z aktualnego koloru

en: Personal color 3: Ctrl+Click to set from current color
pl: Kolor własny 3: Ctrl+Klik pobiera z aktualnego koloru

en: Personal color 4: Ctrl+Click to set from current color
pl: Kolor własny 4: Ctrl+Klik pobiera z aktualnego koloru

en: Personal color 5: Ctrl+Click to set from current color
pl: Kolor własny 5: Ctrl+Klik pobiera z aktualnego koloru

en: Personal data files
pl: Pliki osobiste

en: Personal data folder
pl: Katalog danych osobistych

en: Personal record! %1
pl: Osobisty rekord! %1

en: Pick
pl: Wybierz

en: Pick Up
pl: Bonus

en: Pick a color direclty from the car
pl: Pobierz kolor bezpośrednio z samochodu

en: Pick from file
pl: Wybierz z pliku

en: Pick map style from file
pl: Wybierz styl mapy z pliku

en: Picker Tool [Left Ctrl]
pl: Próbnik [Lewy Ctrl]

en: Pin joint (Hands, Foot, Head)
pl: Przypnij staw (Ręce, Stopa, Głowa)

en: Ping
pl: Znacznik

en: Pitch
pl: Wysokość

en: Place a block
pl: Umieść segment

en: Placement parameters
pl: Parametry umieszczenia

en: Planets
pl: Planet

en: Planets Gain !
pl: Otrzymałeś Planety!

en: Platform
pl: Platforma

en: Play
pl: Graj

en: Play %1
pl: Uruchom grę %1

en: Play Group
pl: Gra grupowa

en: Play Official
pl: Zagraj w trybie oficjalnym

en: Play Solo
pl: Jeden gracz

en: Play against
pl: Graj przeciwko

en: Play count
pl: Licznik

en: Play official
pl: Zagraj w trybie oficjalnym

en: Player :
pl: Gracz :

en: Player Card
pl: Karta gracza

en: Player Inputs
pl: Ustawienia gracza

en: Player Page
pl: Strona gracza

en: Player already selected!
pl: Gracz został już wybrany!

en: Player info. display size
pl: Rozmiar informacji o graczach

en: Player info. display type
pl: Rodzaj informacji o graczach

en: Player labels
pl: Etykiety gracza

en: Player occlusion
pl: Zasłonięcie gracza

en: Player profile
pl: Profil gracza

en: Player shadows
pl: Cienie graczy

en: Players
pl: Gracze

en: Players Colors
pl: Kolory Graczy

en: Players are invincible
pl: Gracze nie otrzymują obrażeń

en: Players have complained about your behaviour on this game server.
pl: Gracze skarżyli się na Twoje zachowanie w czasie gry na tym serwerze.

en: Players left
pl: Pozostali gracze

en: Players playing on this server
pl: Gracze na tym serwerze

en: Players to validate :
pl: Gracze do weryfikacji:

en: Playing available
pl: W grze - dostępny

en: Playing busy
pl: W grze - zajęty

en: Playing online. Click to join!
pl: Gra online. Kliknij tutaj, aby dołączyć.

en: Playlist :
pl: Lista odtwarzania:

en: Playlists
pl: Listy odtwarzania

en: Please assign a difficulty to your map
     in the 'objective' window before uploading it.
pl: Przed wysłaniem mapy określ
    jej poziom trudności w oknie celów.

en: Please check the login of the player you want to give the tag to.
pl: Sprawdź login gracza, któremu chcesz przekazać tag.

en: Please check your TrackMania Forever password
pl: Sprawdź swoje hasło w grze Trackmania Forever

en: Please check your login and password.
pl: Sprawdź swój login oraz hasło.

en: Please check your validation code.
pl: Sprawdź swój kod weryfikacyjny.

en: Please close the game and launcher to proceed.
pl: Aby kontynuować, zamknij grę oraz program startowy.

en: Please enter a key or pay to gain access to this data.
pl: Aby uzyskać dostęp do tych danych, wprowadź klucz lub dokonaj płatności.

en: Please enter a key or pay to gain full access to this title.
pl: Prosimy podać klucz lub zapłacić ponownie, aby otrzymać pełny dostęp do tego tytułu.

en: Please enter a key to gain full access to this title.
pl: Prosimy wprowadzić klucz gry, aby uzyskać pełny dostęp do tego tytułu.

en: Please enter a login.
pl: Podaj login.

en: Please enter the password:
pl: Wprowadź hasło:

en: Please enter your player key below.
pl: Wprowadź swój klucz poniżej.

en: Please pay to gain access to this data.
pl: Aby uzyskać dostęp do tych danych, dokonaj płatności.

en: Please pay to gain full access to this title.
pl: Prosimy zapłacić, aby uzyskać pełny dostęp do tego tytułu.

en: Please read the following License Agreement.%nYou must accept the terms of this agreement before continuing with the installation.
pl: Prosimy o zapoznanie się z warunkami umowy licencyjnej.%nAby móc kontynuować instalację, należy zaakceptować warunki tej umowy.

en: Please read the following important information before continuing.
pl: Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami.

en: Please register your player key with the game launcher.
pl: Zarejestruj swój klucz gracza w programie startowym gry.

en: Please respect the good behaviour chart or you'll be banned from this server.
pl: Prosimy stosować się do reguł dobrego zachowania, w przeciwnym razie Twoje konto zostanie zablokowane.

en: Please save your map before uploading it.
pl: Zapisz mapę przed jej wysłaniem.

en: Please select a player.
pl: Wybierz gracza.

en: Please select a valid map type.
pl: Prosimy wybrać prawidłowy typ mapy.

en: Please select the car environment of your new skin.
pl: Wybierz samochód, dla którego tworzysz skin.

en: Please select the new location for game data.
pl: Wybierz nowe miejsce dla danych gry.

en: Please select the new location for the game data.
pl: Wybierz nowe miejsce dla danych gry.

en: Please select the new location for your personal data.
pl: Wybierz nowe miejsce dla swoich danych osobistych.

en: Please select your previous %1 installation path.
pl: Wybierz poprzednią ścieżkę instalacyjną: %1.

en: Please upgrade your application.
pl: Prosimy zaktualizować aplikację.

en: Please upgrade: your exe version does not match the server version.
pl: Prosimy o aktualizację: Twoja wersja pliku .exe nie zgadza się z wersją serwera.

en: Please upgrade: your title version does not match the server version.
pl: Prosimy o aktualizację: twoja wersja tytułu nie zgadza się z wersją serwera.

en: Please wait
pl: Proszę czekać

en: Please wait, creating pack...
pl: Tworzenie pakietu, proszę czekać...

en: Please wait, loading...
pl: Proszę czekać, wczytywanie...

en: Please wait, referees working ...
pl: Sędziowie pracują, proszę czekać...

en: Please wait, registering pack...
pl: Rejestracja pakietu, proszę czekać...

en: Please wait, shooting...
pl: Proszę czekać, wykonywanie zdjęć...

en: Please wait, updating subscribed workshop files...
pl: Proszę czekać, aktualizowanie subskrybowanych plików z warsztatu...

en: Please wait, we are updating your zone...
pl: Proszę czekać, uaktualnianie strefy...

en: Please wait...
pl: Proszę czekać...

en: Please, enter a password for the referee mode.
pl: Podaj hasło dla trybu sędziego.

en: Please, make sure that 'ladder limit max' is greater than 'ladder limit min'.
pl: Dopilnuj, aby maksymalna liczba punktów była większa od minimalnej.

en: Plugin deleted
pl: Wtyczka została usunięta

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Plugins Mode [P]
pl: Tryb wtyczki [P]

en: Podium lose pose
pl: Postura przegranego

en: Podium win pose
pl: Postura zwycięzcy

en: Point limit :
pl: Limit punktowy:

en: Point limit reached
pl: Osiągnięto limit punktowy.

en: Point limit:
pl: Limit punktowy:

en: Points
pl: Punktów

en: Points gap :
pl: Przewaga punktowa:

en: Points limit :
pl: Limit punktowy:

en: Points limit reached.
pl: Osiągnięto limit punktów.

en: Pole
pl: Maszt

en: Pole Capture Speed
pl: Prędkość zdobywania masztu

en: Pole captured
pl: Maszt został zdobyty.

en: Pole captured and tornado activated.
pl: Maszt zdobyty, tornado aktywowane.

en: Pole captured by $<%1$> !
pl: Maszt zdobyty przez $<%1$> !

en: Pole captured.
pl: Maszt został zdobyty.

en: Pole denied
pl: Maszt anulowany

en: Pole locked
pl: Maszt zablokowany

en: Pole protected
pl: Maszt chroniony

en: Poll !
pl: Ankieta!

en: Port broadcast length
pl: Długość portu transmisji

en: Position
pl: Pozycja

en: PostProcess FXs
pl: Obróbka efektów

en: Postpone
pl: Później

en: Preset
pl: Profil

en: Press $<$c33$oalt$> to assign skill points
pl: Naciśnij $<$c33$oalt$>, by przydzielić punkty umiejętności

en: Press $<$o$f00F1$> to close this window.
pl: Aby zamknąć to okno, naciśnij $<$o$f00F1$>.

en: Press %1 to respawn
    Press %2 to restart
pl: Naciśnij %1, by powrócić na trasę
    Naciśnij %2, by rozpocząć od nowa

en: Press %1 to respawn
    Press %2 to retire
pl: Naciśnij %1, by powrócić na trasę
    Naciśnij %2, by zrezygnować

en: Press '$<%1F1$>' to close this window.
pl: Naciśnij '$<%1F1$>', aby zamknąć to okno.

en: Press C to close the chat window.
pl: Naciśnij C, aby zamknąć okienko czatu.

en: Press F1 to show rules
pl: F1 - zasady rozgrywki

en: Press F6 once you're ready.
pl: Wciśnij F6, jeśli jesteś gotowy do gry!

en: Press OK to retry connection
pl: Naciśnij OK, aby ponownie się połączyć

en: Press a key to continue
pl: Naciśnij dowolny klawisz, aby kontynuować

en: Press any key to continue
pl: Naciśnij dowolny klawisz, aby kontynuować

en: Press the 'Control' key to drag your stations. Use the scroll wheel to change the station size.
pl: Trzymając 'Ctrl' przesuwaj myszką stacje. Użyj rolki myszy by zmienić jej rozmiar.

en: Press the key you want to unbind
    (or 'Escape' to cancel)
pl: Naciśnij klawisz, który chcesz uwolnić
    (lub 'Escape', aby zrezygnować)

en: Press the new key for <%1>
    (or 'Escape' to cancel)
pl: Wciśnij nowy klawisz dla: <%1>
    (lub 'Escape', aby zrezygnować)

en: Prev
pl: Wstecz

en: Prev score page
pl: Poprzednia strona wyników

en: Prevent entering this station with parental lock
pl: Zablokuj dostęp do tej stacji dzięki blokadzie rodzicielskiej.

en: Prevent your poles from being captured!
pl: Nie dopuść do zdobycia swoich masztów!

en: Preview
pl: Podgląd

en: Preview clipgroup
pl: Podgląd grupy klipów

en: Preview of screenshot HQ: press any key to save, Escape to cancel.
pl: Podgląd centrum zrzutów ekranu: Aby zapisać, naciśnij dowolny klawisz. Aby anulować, naciśnij Escape.

en: Previous camera
pl: Poprzednia kamera

en: Previous car
pl: Poprzedni samochód

en: Price :
pl: Cena:

en: Proceed ?
pl: Kontynuować?

en: Proceed?
pl: Kontynuować?

en: Profile
pl: Profil

en: Profile disconnected.
    Restart the game to reconnect your profile to another account.
pl: Profil został rozłączony.
    Uruchom ponownie grę, a następnie połącz swój profil z innym kontem.

en: Projectile
pl: Pocisk

en: Proportion of background over foreground
pl: Stosunek tła do pierwszego planu

en: Provider
pl: Dostawca

en: Proxy login
pl: Login do proxy

en: Proxy password
pl: Hasło do proxy

en: Put in selected (green) frame
pl: Wstaw w wybranej (zielonej) ramce

en: Put out of parent frame
pl: Wprowadź poza macierzystą ramkę

en: QUIT
pl: WYJŚCIE

en: Quality Preset
pl: Zestaw jakości

en: Quality of cars
pl: Jakość samochodów

en: Quick save object and return to map editor?
pl: Zapisać szybko obiekt i wrócić do edytora map?

en: Quick save object, import it in the Action Maker and edit action?
pl: Zapisać szybko objekt, zaimportować go do Edytora Akcji i edytować akcję?

en: Quit
pl: Wyjście

en: Quit Modeler
pl: Opuść Modelarza

en: Quit the game
pl: Wyjdź z gry

en: Quit the game (Update Now)
pl: Opuść grę (Aktualizuj teraz)

en: Quit to menu
pl: Powrót do menu

en: RAISE-LOWER BLOCK
pl: PODNIEŚ-OPUŚĆ SEGMENT

en: ROTATE BLOCK
pl: OBRÓĆ SEGMENT

en: Race
pl: Wyścig

en: Race in official mode
pl: Wyścig w trybie oficjalnym

en: Race menu
pl: Menu wyścigu

en: Race time
pl: Czas wyścigu

en: RaceTime <
pl: Czas wyścigu <

en: RaceTime >
pl: Czas wyścigu >

en: Racing Board Game
pl: Planszowa gra wyścigowa

en: Raise/lower block
pl: Podnieś/opuść segment

en: Random
pl: Losowo

en: Random once
pl: Wylosuj raz

en: Rank
pl: Pozycja

en: Rank :
pl: Ranking:

en: Ranking :
pl: Ranking:

en: Rankings
pl: Ranking

en: Ratio
pl: Współczynnik

en: RayCast reflects
pl: Odbicia RayCast

en: Really balance teams?
pl: Czy na pewno chcesz zrównoważyć zespoły?

en: Really destroy all keys?
pl: Naprawdę chcesz usunąć wszystkie znaczniki?

en: Really go to next race?
pl: Przejść do następnego wyścigu?

en: Really remove block?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć segment?

en: Really remove clip group?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć klip grupy?

en: Really remove clip?
pl: Usunąć klip?

en: Really remove track?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ścieżkę?

en: Really restart?
pl: Powtórzyć?

en: Really too easy
pl: O wiele za łatwa

en: Really too hard
pl: O wiele za trudna

en: Reason :
pl: Powód :

en: Rebirth
pl: Odrodzenie

en: Rebirth gets you back to $<$c00level 1$>
    with $<$0a0%1 extra point$> to assign.
pl: Przywrócenie do życia umożliwia powrót do $<$c00poziomu 1$>
    z $<$0a0%1 dodatkowym punktem$> do przydzielenia.

en: Receive mail about ManiaPlanet
pl: Chcę otrzymywać informacje o ManiaPlanet

en: Received requests
pl: Otrzymane zaproszenia

en: Record MediaTracker ghost
pl: Zarejestruj ducha MediaTracker

en: Record a ghost
pl: Zarejestruj ducha

en: Record a new Ghost
pl: Zarejestruj nowego ducha

en: Record a new ghost
pl: Zarejestruj nowego ducha

en: Recover back from Undo
pl: Przywróć cofniętą czynność

en: Red
pl: Czerwony

en: Redo
pl: Przywróć

en: Redo last undone modification [R]
pl: Przywróć cofniętą zmianę [R]

en: Reduce quality
pl: Zmniejsz jakość

en: Referee not responding.
pl: Sędzia nie odpowiada.

en: Referee status
pl: Status sędziego

en: Referees are not accepted on this server.
pl: Sędziowie nie są akceptowani na tym serwerze.

en: Reference ghost
pl: Referencyjny duch

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Refresh widgets
pl: Odśwież widżety

en: Register the Players
pl: Zarejestruj graczy

en: Register with ManiaCredits
pl: Zarejestruj za pomocą ManiaCredits

en: Reload
pl: Wczytaj ponownie

en: Reload all scripts
pl: Wczytaj ponownie wszystkie skrypty

en: Reload file
pl: Wczytaj ponownie plik

en: Reload speed of ammo for all weapons.
pl: Prędkość przeładowania amunicji dla wszystkich rodzajów broni.

en: Reload the skin previously saved
pl: Wczytaj poprzednio zapisany skin

en: Remaining players:
pl: Pozostali gracze:

en: Remember password
pl: Zapamiętaj hasło

en: Reminder: You need to compute the shadows of a map to play with it.
pl: Przypomnienie: Aby móc grać na tej mapie, musisz najpierw obliczyć parametry cieni.

en: Reminder: You need to validate a map and to compute its shadows to play with it.
pl: Przypomnienie: Aby móc grać na mapie, musisz najpierw ją zweryfikować i obliczyć parametry cieni.

en: Reminder: You need to validate a map to play with it.
pl: Przypomnienie: Aby móc grać na mapie, musisz ją najpierw zweryfikować.

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove All
pl: Usuń wszystkie

en: Remove All Blocks
pl: Usuń wszystkie segmenty

en: Remove All Objects
pl: Usuń wszystkie obiekty

en: Remove All Properties
pl: Usuń wszystkie właściwości

en: Remove All Skins
pl: Usuń wszystkie skiny

en: Remove All Terrain
pl: Usuń cały teren

en: Remove all keys
pl: Usuń wszystkie znaczniki

en: Remove block
pl: Usuń segment

en: Remove clip
pl: Usuń klip

en: Remove from Selection
pl: Usuń z zaznaczenia

en: Remove key
pl: Usuń znacznik

en: Remove server from favorites
pl: Usuń serwer z ulubionych

en: Remove track
pl: Usuń ścieżkę

en: Removing buddy
pl: Usuwanie znajomego

en: Removing server from favorites
pl: Usuwanie serwera z listy ulubionych

en: Rename spot model
pl: Zmienić nazwę modelu punktowego?

en: Rename track
pl: Zmień nazwę ścieżki

en: Rename trigger
pl: Zmień nazwę klipu

en: Replaced text
pl: Zamieniony tekst

en: Replacement
pl: Zamiana

en: Replay
pl: Powtórka

en: Replay :
pl: Powtórka:

en: Replay deleted
pl: Powtórka usunięta

en: Replay loaded
pl: Powtórka wczytana

en: Replay marked as favorite
pl: Powtórka oznaczona jako ulubiona

en: Replay operations
pl: Zarządzanie powtórką

en: Replay saved
pl: Zapisano powtórkę

en: Replay sequence
pl: Sekwencja powtórki

en: Replay version %1
    is not compatible with the current
    game version %2.
pl: Wersja powtórki %1
    jest niekompatybilna z aktualną
    wersją gry %2.

en: Replays
pl: Powtórki

en: Reply
pl: Odpowiedz

en: Report Abuse
pl: Zgłoś nadużycie

en: Report abuse
pl: Zgłoś nadużycie

en: Report abuse
    Reason:
pl: Zgłoś nadużycie
    Powód:

en: Request already received.
pl: Zaproszenie zostało już przyjęte.

en: Request error, unable to join server.
    Please try again later.
pl: Błąd żądania, nie można połączyć się z serwerem.
    Spróbuj ponownie później.

en: Request error:
pl: Błąd żądania:

en: Request not permitted
pl: Nie zezwolono na żądanie

en: Request timeout
pl: Limit czasu żądania przekroczony

en: Required
pl: Wymagane

en: Reset
pl: Zerowanie

en: Reset All
pl: Resetuj wszystko

en: Reset Selection
pl: Usuń zaznaczenie

en: Reset character
pl: Resetuj postać

en: Reset joint rotation
pl: Resetuj rotacje stawów

en: Reset roll
pl: Resetuj pochylenie kamery

en: Reset to defaults
pl: Ustaw domyślne

en: Reset yaw
pl: Resetuj obrót

en: Resolution
pl: Rozdzielczość

en: Restart in Official Mode
pl: Zrestartuj w trybie oficjalnym

en: Restart in Official Mode [%1]
pl: Restart trybu oficjalnego [%1]

en: Restart map
pl: Uruchom ponownie mapę

en: Restart the game
pl: Uruchom ponownie grę

en: Restore default controls
    and discard your current settings?
pl: Przywrócić sterowanie domyślne
    i zrezygnować z aktualnych ustawień?

en: Results
pl: Rezultaty

en: Resume
pl: Wznów

en: Resume playing
pl: Powróć do gry

en: Retry
pl: Powtórz

en: Retry an official time
pl: Powtórz próbę ustanowienia czasu oficjalnego

en: Retry official
pl: Restart trybu oficjalnego

en: Return
pl: Powrót

en: Return to Editor?
pl: Powrócić do edytora?

en: Return to editor
pl: Powrót do edytora

en: Return to map editor?
pl: Powrócić do edytora map?

en: Return to menu?
pl: Czy wrócić do menu?

en: Return to the Item Editor?
pl: Powrócić do Edytora Przedmiotów?

en: Revenge
pl: Rewanż

en: Right click: create path
    Left click: add point to selected path
       (drag and drop to move or insert a point)
    Ctrl key + click: select path
    X key + click: remove path or point
pl: Prawy przycisk myszy: utwórz ścieżkę
    Lewy przycisk myszy: dodaj punkt do wybranej ścieżki
       (przeciągnij i upuść, aby przenieść lub wstawić punkt)
    Ctrl + kliknięcie: wybierz ścieżkę
    X + kliknięcie: usuń punkt lub ścieżkę

en: Right mouse button
pl: Prawy przycisk myszy

en: Right tangent
pl: Prawa styczna

en: Rocket (Press 1)
pl: Rakieta (Naciśnij 1)

en: Rocket Ammo
pl: Amunicja rakietowa

en: Roll
pl: Wychylenie

en: Rotate
pl: Obrót

en: Rotate Left Image
pl: Obrót obrazu w lewo

en: Rotate Left by 90
pl: Obrót w lewo o 90 stopni

en: Rotate Right Image
pl: Obrót obrazu w prawo

en: Rotate Right by 90
pl: Obrót w prawo o 90 stopni

en: Rotate a block
pl: Obróć segment

en: Rotation
pl: Rotacja

en: Rotation Step (0 = no step)
pl: Krok obrotu (0 = brak kroku)

en: Round
pl: Runda

en: Round %1
pl: Runda %1

en: Round %1/%2
pl: Runda %1/%2

en: Round captures
pl: Maszty zdobyte w rundzie

en: Round skipped
pl: Runda pominięta

en: Rounds
pl: Rundy

en: Rounds Mode
pl: Rundy

en: Rounds per map :
pl: Rundy/mapa:

en: Royal Mode
pl: Tryb Royal

en: Rumble intensity
pl: Intensywność wibracji

en: Run
pl: Uruchom

en: Running speed and slide length.
pl: Prędkość biegu i długość ślizgu.

en: S / Shift + Mouse Wheel Down
pl: S / Shift + kółko myszki w dół

en: SCORES
pl: WYNIKI

en: SHOOT
pl: STRZAŁ

en: STAMINA
pl: WYTRZYMAŁOŚĆ

en: Safe Mode
pl: Tryb bezpieczny

en: Safe mode settings
pl: Ustawienia trybu bezpiecznego

en: Saturation
pl: Nasycenie

en: Save
pl: Zapisz

en: Save Action
pl: Zapisz Akcję

en: Save As
pl: Zapisz jako

en: Save Item
pl: Zapisz przedmiot

en: Save Macroblock
pl: Zapisz makrosegment

en: Save MatchSettings
pl: Zapisz ustawienia rozgrywki

en: Save Screenshot
pl: Zapisz zrzut ekranu

en: Save Selection as new Macroblock
pl: Zapisz zaznaczenie jako nowy makrosegment

en: Save Settings
pl: Zapisz ustawienia

en: Save action in the Item?
pl: Zapisać akcję w Przedmiocie?

en: Save and Test
pl: Zapisz i sprawdź

en: Save as
pl: Zapisz jako...

en: Save automatically all replays
pl: Zapisz automatycznie wszystkie powtórki

en: Save bounces
pl: Zapisz odbicia

en: Save changes and quit
pl: Zapisz zmiany i wyjdź

en: Save each round separately
pl: Zapisuj każdą rundę osobno

en: Save icon
pl: Zapisz ikonę

en: Save macroblock
pl: Zapisz makrosegment

en: Save map
pl: Zapisz mapę

en: Save network replay
pl: Zapisz powtórkę sieciową

en: Save previous race replay
pl: Zapisz poprzednią powtórkę wyścigu

en: Save previous replay
pl: Zapisz poprzednią powtórkę

en: Save replay
pl: Zapisz powtórkę

en: Save script to file
pl: Zapisz skrypt do pliku.

en: Save the replay
pl: Zapisz powtórkę

en: Save the track [S]
pl: Zapisz mapę [S]

en: Save this ghost
pl: Zapisz tego ducha

en: Save to file
pl: Zapisz do pliku

en: Save your map first to access details!
pl: Aby przejść do szczegółów, zapisz najpierw swoją mapę!

en: Save your work
pl: Zapisz swoją pracę

en: Save your work as...
pl: Zapisz swoją pracę jako...

en: Saved with identical ID.
pl: Zapisano z identycznym ID.

en: Scale
pl: Rozmiar

en: Scale Down Image
pl: Pomniejsz obraz

en: Scale Up Image
pl: Powiększ obraz

en: Score
pl: Wynik

en: Score :
pl: Wynik:

en: Score Attack
pl: Atak na punkty

en: Score Position:
pl: Pozycja wyniku:

en: Score Rankings
pl: Ranking

en: Screen Captures
pl: Zrzuty ekranu

en: Screen dist
pl: Odległość obrazu

en: ScreenShot
pl: Zrzut ekranu

en: Screens:
pl: Ekrany:

en: Script
pl: Skrypt

en: Script :
pl: Skrypt:

en: Script Parameters
pl: Parametry skryptu

en: Script compilation ended successfully.
pl: Kompilacja skryptu zakończyła się pomyślnie.

en: Script compilation ended with warnings.
pl: Kompilacja skryptu zakończyła się niepowodzeniem z ostrzeżeniami.

en: Script compilation failed.
pl: Nieudana kompilacja skryptu.

en: Search
pl: Szukaj

en: Search filter:
pl: Filtr przeszukiwania:

en: Search in your buddy list for...
pl: Wyszukaj na liście znajomych...

en: Search text
pl: Wyszukaj tekst

en: Searching for buddy %1...
pl: Poszukiwanie %1...

en: Second (Press 2)
pl: Drugi (Naciśnij 2)

en: Select
pl: Wybierz

en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

en: Select Common Data Directory
pl: Wybierz katalog dla plików wspólnych

en: Select Input
pl: Wybierz wejście

en: Select Opponents
pl: Wybierz przeciwników

en: Select Personal Data Directory
pl: Wybierz katalog dla plików osobistych

en: Select URL
pl: Wybierz URL

en: Select a Deck in the list to edit it.
pl: Wybierz talię z listy, aby ją edytować.

en: Select a Macroblock first
pl: Wybierz najpierw makrosegment

en: Select a Replay
pl: Wybierz powtórkę

en: Select a decoration
pl: Wybierz styl mapy

en: Select a file to publish on the Steam Workshop
pl: Wybierz plik do opublikowania w Warsztacie Steam

en: Select a file:
pl: Wybierz plik:

en: Select a font file :
pl: Wybierz plik czcionki:

en: Select a map
pl: Wybierz mapę

en: Select a map type
pl: Wybierz rodzaj mapy

en: Select a mesh
pl: Wybierz siatkę

en: Select a mode script
pl: Wybierz skrypt trybu

en: Select a model
pl: Wybierz model

en: Select a series
pl: Wybierz serię

en: Select a skin for %1
pl: Wybierz skin dla %1

en: Select a skin or a map to pack
pl: Wybierz skin lub mapę do spakowania

en: Select a sound
pl: Wybierz dźwięk

en: Select a video file :
pl: Wybierz plik wideo:

en: Select all keys
pl: Wybierz wszystkie klatki

en: Select an UI base file :
pl: Wybierz plik podstawy interfejsu:

en: Select an audio file :
pl: Wybierz plik audio:

en: Select an image file :
pl: Wybierz plik obrazu:

en: Select an object first.
pl: Najpierw wybierz obiekt.

en: Select another map
pl: Wybierz inną mapę

en: Select data you want to update:
pl: Wybierz dane do aktualizacji:

en: Select file
pl: Wybierz plik

en: Select folder
pl: Wybierz katalog

en: Select group
pl: Wybierz grupę

en: Select keys
pl: Wybierz klatki

en: Select map %1
pl: Wybierz mapę %1

en: Select maps
pl: Wybierz mapy

en: Select multiple controls
pl: Zaznaczanie wielu elementów

en: Select music
pl: Wybierz muzykę

en: Select next / previous frame
pl: Wybierz następną / poprzednią ramkę

en: Select next map
pl: Wybierz następną mapę

en: Select pack contents
pl: Wybierz elementy pakietu

en: Select profile
pl: Wybierz profil

en: Select skin
pl: Wybierz skin

en: Select the folder in which %1 should store common data files, and then click Next.
pl: Wybierz katalog, w którym gra %1 powinna przechowywać pliki z danymi wspólnymi, a następnie kliknij Dalej.

en: Select the folder in which %1 should store personal data files, and then click Next.
pl: Wybierz katalog, w którym gra %1 powinna przechowywać pliki z danymi osobistymi, a następnie kliknij Dalej.

en: Select the installation type below, and then click Next.
pl: Wybierz poniżej rodzaj instalacji, a następnie kliknij Dalej.

en: Select your crosshair
pl: Wybierz swój celownik.

en: Select your horn sound
pl: Wybierz dźwięk swojego klaksonu

en: Selected Plugin:
pl: Wybrana wtyczka:

en: Selected maps
pl: Wybrane mapy

en: Selected maps are incompatible.
pl: Wybrane mapy są niekompatybilne.

en: Selection of the type of installation
pl: Wybierz rodzaj instalacji

en: Selects foreground or background
pl: Wybór pierwszego planu lub tła

en: Self illum scale
pl: Skala własnego rozjaśnienia

en: Send
pl: Wyślij

en: Send All
pl: Wyślij wszystko

en: Send a mail to %1
pl: Wyślij maila do %1

en: Send error reports to Nadeo
pl: Wyślij raport o błędach do Nadeo

en: Send messages
pl: Wyślij wiadomości

en: Send my account info by email
pl: Wyślij informacje o moim koncie e-mailem

en: Send script commands
pl: Wyślij komendy skryptu

en: Send this game to a friend
pl: Wyślij grę znajomemu

en: Send your race by file
pl: Wyślij swój wyścig w pliku

en: Send your score by link
pl: Wyślij swój wynik w formie linka

en: Sending email...
pl: Wysyłanie wiadomości...

en: Sending your new record to the server...
pl: Wysyłanie nowego rekordu na serwer...

en: Sensitivity
pl: Czułość

en: Sent requests
pl: Wysłane zaproszenia

en: Separation
pl: Separacja

en: September
pl: Wrzesień

en: Series %1
pl: Seria %1

en: Series incomplete:
    some maps are missing.
pl: Seria niekompletna:
    brakuje kilku map.

en: Server
pl: Serwer

en: Server List Mode
pl: Tryb listy serwerów

en: Server Parameters
pl: Parametry serwera

en: Server is unreachable.
pl: Serwer jest niedostępny.

en: Server join
pl: Dołączenie do serwera

en: Server name :
pl: Nazwa serwera:

en: Server not ready.
pl: Serwer nie jest gotowy.

en: Server port
pl: Port serwera

en: Server unknown or not connected to the Internet
pl: Serwer nieznany lub brak połączenia z Internetem

en: Servers
pl: Serwery

en: Set
pl: Ustaw

en: Set %1 as ally
pl: Ustaw %1 jako sojusznika

en: Set Map Difficulty
pl: Ustaw trudność mapy

en: Set Map Parameters
pl: Ustaw parametry mapy

en: Set Medal Scores
pl: Ustanów wyniki medalowe

en: Set Player Controls
pl: Ustaw sterowanie gracza

en: Set Screens and Controls
pl: Ustaw ekrany i sterowanie

en: Set a password for editing
pl: Ustaw hasło dla funkcji edycji

en: Set an official time
pl: Ustanów czas oficjalny

en: Set as camera target
pl: Ustaw jako cel kamery

en: Set as default group
pl: Ustaw jako grupę domyślną

en: Set difficulty
pl: Ustaw poziom trudności

en: Set map objectives
pl: Ustaw cele mapy

en: Set map type
pl: Ustaw rodzaj mapy

en: Set next map
pl: Ustaw następną mapę

en: Set next map to $<%1$>
pl: Ustaw następną mapę: $<%1$>

en: Set script parameters
pl: Ustaw parametry skryptu

en: Set sound is looping
pl: Ustaw pętlę dźwięku

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Settings adapted to your graphic card
pl: Ustawienia dostosowane do karty graficznej

en: Seventh (Press 7)
pl: Siódmy (Naciśnij 7)

en: Shader quality
pl: Jakość cieniowania

en: Shadow computation disabled
pl: Obliczanie cieni wyłączone

en: Shadows
pl: Cienie

en: Shadows computed
pl: Obliczone cienie

en: Share files
pl: Dziel się plikami

en: Sharpen
pl: Wyostrz

en: Shield Scale
pl: Intensywność poświaty graczy

en: Shift + Click
pl: Shift + LPM

en: Shift + Drag
pl: Shift + Przeciągaj

en: Shift + Expand
pl: Shift + Roszerz

en: Shininess
pl: Połysk

en: Shoot
pl: Strzał

en: Shoot All icons
pl: Zestrzel wszystkie ikony

en: Shoot Name
pl: Nazwa ujęcia

en: Shoot image
pl: Zrób zdjęcie

en: Shoot the video to a file:
pl: Nagraj wideo do pliku:

en: Shoot the video to an avi file:
pl: Zarejestruj film w pliku avi:

en: Shoot video
pl: Nagraj film

en: Shooting audio,
    please wait...
pl: Rejestracja dźwięku,
    proszę czekać...

en: Show +1
pl: Wyświetl +1

en: Show HUD
pl: Pokaż HUD

en: Show Help
pl: Pokaż pomoc

en: Show advanced parameters
pl: Pokaż zaawansowane parametry

en: Show avatars
pl: Pokaż awatary

en: Show crosshair
pl: Wyświetl celownik

en: Show full time line
pl: Pokaż cały przejazd

en: Show helpers
pl: Pokaż narzędzia pomocnicze

en: Show interface
pl: Pokaż interfejs

en: Show later
pl: Pokaż później

en: Show opponents names
pl: Wyświetl imiona przeciwników

en: Show pings
pl: Wyświetl znaczniki

en: Show your ghost
pl: Wyświetl swojego ducha

en: Show/Hide interface
pl: Wyświetl/ukryj interfejs

en: Show/hide ghost
pl: Wyświetl/ukryj ducha

en: Show/hide names
pl: Wyświetl/ukryj nazwy

en: Show/hide opponents
pl: Wyświetl/ukryj przeciwników

en: Show/hide scores
pl: Wyświetl/ukryj wyniki

en: Sign in
pl: Zaloguj

en: Sign in ManiaPlanet.
pl: Zaloguj się w ManiaPlanet.

en: Sign up
pl: Zarejestruj

en: Silent
pl: Niewidoczny

en: Silver
pl: Srebrny

en: Silver Medal
pl: Srebrny medal

en: Simple
pl: Prosty

en: Simple Editor
pl: Prosty edytor

en: Simple editor map :
pl: Prosty edytor map :

en: Single Map
pl: Pojedyncza mapa

en: Sixth (Press 6)
pl: Szósty (Naciśnij 6)

en: Size
pl: Rozmiar

en: Size of the stamina gauge.
pl: Wielkość wskaźnika wytrzymałości.

en: Skillpoints on %1:
pl: Punkty umiejętności na %1:

en: Skinning Mode (F4)
pl: Tryb skinowania (F3)

en: Skinning Mode [F3]
pl: Tryb skinowania [F3]

en: Skins
pl: Skiny

en: Skip
pl: Pomiń

en: Skip rolling demo
pl: Pomiń demo

en: Sky Intensity
pl: Intensywność nieba

en: Slot %1
pl: Pozycja %1

en: Slot 1
pl: Pozycja 1

en: Slot 2
pl: Pozycja 2

en: Slot 3
pl: Pozycja 3

en: Slot 4
pl: Pozycja 4

en: Slot 5
pl: Pozycja 5

en: Slow forward
pl: Wolne przewijanie

en: Smooth camera speed
pl: Płynna prędkość kamery

en: Snap
pl: Wyrównaj

en: Solo
pl: Jeden gracz

en: Solo Play
pl: Jeden gracz

en: Solution saved.
pl: Rozwiązanie zostało zapisane.

en: Solution version (%1) is not compatible
    with the current game version (%2).
pl: Wersja rozwiązania (%1) nie jest kompatybilna
    z aktualną wersją gry (%2).

en: Some blocks in this Macroblock cannot be symmetrised.
pl: Niektórych segmentów w tym makrosegmencie nie można ustawić symetrycznie.

en: Sorry, an unknown error occurred.
pl: Przepraszamy, wystąpił nieznany błąd.

en: Sorry, but there are too many players connected at the moment. Please try again later.
    Nadeo Team
pl: Niestety w tym momencie jest zbyt dużo połączonych graczy. Spróbuj ponownie później.
    Ekipa Nadeo

en: Sound
pl: Dźwięk

en: Sound Blocks
pl: Bloki dźwięków

en: Sound volume
pl: Głośność dźwięków

en: Sounds pitch
pl: Tonacja dźwięku

en: Space left:
pl: Pozostało miejsca:

en: Spawning players...
pl: Rozmieszczanie graczy...

en: Special Type
pl: Specjalny rodzaj

en: Spectate
pl: Oglądaj

en: Spectator
pl: Obserwator

en: Spectator camera free: Save preset
pl: Swobodna kamera obserwatora: Zapisz profil

en: Spectator camera: Follow
pl: Kamera obserwatora: Podążaj

en: Spectator camera: Free
pl: Kamera obserwatora: Swobodna

en: Spectator camera: Replay
pl: Kamera obserwatora: Powtórka

en: Speed
pl: Szybkość

en: Speed <
pl: Szybkość <

en: Speed >
pl: Szybkość >

en: SpeedUp Coef
pl: Współczynnik przyspieszenia

en: SpeedUp duration
pl: Przyspiesz czas

en: Split Direction:
pl: Kierunek podziału:

en: Split Screen
pl: Podzielony ekran

en: Split Screen Inputs
pl: Sterowanie na podzielonym ekranie

en: Splitscreen Settings
pl: Ustawienia trybu podzielonego ekranu

en: Spot
pl: Miejsce

en: Stamina
pl: Wytrzymałość

en: Stamina Regen
pl: Regeneracja wytrzymałości

en: Start
pl: Rozpocznij

en: Start offset
pl: Różnica startowa

en: Station settings
pl: Ustawienia stacji

en: Statistics
pl: Statystyki

en: Stay near the pole to speed up the tornado
pl: Stój blisko masztu, aby zwiększyć prędkość tornada.

en: Stay offline
pl: Pozostań w trybie offline

en: Steam is in offline mode.
pl: Steam jest w trybie offline.

en: Steam settings
pl: Ustawienia Steam

en: Steer (analog)
pl: Kierowanie (analogowe)

en: Steer left
pl: Skręt w lewo

en: Steer right
pl: Skręt w prawo

en: Stereoscopy
pl: Stereoskopia

en: Sticker
pl: Naklejka

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Stop with clip
pl: Zakończ z klipem

en: Store
pl: Market

en: Strafe Left
pl: Ruch w lewo

en: Strafe Right
pl: Ruch w prawo

en: Straight Path
pl: Prosta ścieżka

en: Streaks attenuation
pl: Łagodzenie smug

en: Streaks intensity
pl: Intensywność smug

en: Strength
pl: Siła

en: Stunt Figures
pl: Ewolucje

en: Stunts
pl: Ewolucje

en: Stunts Mode
pl: Ewolucje

en: Style
pl: Styl

en: Sub
pl: Odejmij

en: Sub-sample reflects
pl: Odbicia (podpróbki)

en: Subject :
pl: Temat:

en: Subscribe
pl: Subskrybuj

en: Subscribe to a group
pl: Subskrybuj grupę

en: Succesfully removed %1 from your buddies
pl: Pomyślnie usunięto %1 z twojej listy znajomych.

en: Succesfully sent buddy request to %1
pl: Pomyślnie wysłano zaproszenie do %1

en: Suggested Servers
pl: Polecane serwery

en: Suggestion 1
pl: Podpowiedź 1

en: Suggestion 2
pl: Podpowiedź 2

en: Suggestion 3
pl: Podpowiedź 3

en: Suggestion 4
pl: Podpowiedź 4

en: Suggestion 5
pl: Podpowiedź 5

en: Suggestion 6
pl: Podpowiedź 6

en: Suggestion 7
pl: Podpowiedź 7

en: Suggestion 8
pl: Podpowiedź 8

en: Survival
pl: Przetrwanie

en: Switch to Air Mapping mode
pl: Zmień na tryb Air-mapping

en: Switch to Underground Display
pl: Przełącz na widok podziemny

en: Switch to clip camera
pl: Przełącz na kamerę zamocowaną

en: Switch to free camera
pl: Przełącz na kamerę swobodną

en: Symmetry not allowed by the block's volume or clips
pl: Na symetrię nie pozwala wielkość segmentu lub klipy.

en: Synchronizing profile...
pl: Synchronizacja profilu...

en: Synchronizing...
pl: Synchronizacja...

en: TALK
pl: ROZMOWA

en: TALK TO TEAM
pl: ROZMAWIAJ Z ZESPOŁEM

en: TYPE: Duel (1 vs 1)
    OBJECTIVE: Eliminate your opponent with limited ammunitions. You can only reload by touching the poles.
pl: TYP: Pojedynek (1 vs 1)
    CEL: Wyeliminuj swojego przeciwnika, używając ograniczonej ilości amunicji. Przeładowanie jest możliwe wyłącznie za pomocą dotknięcia masztu.

en: TYPE: Free for all
    OBJECTIVE: Capture the pole when you are the attacker. Defend the pole when you are a defender.
pl: TYP: Każdy na każdego
    CEL: Zdobądź maszt, gdy jesteś atakującym. Broń masztu, jeśli jesteś obrońcą.

en: TYPE: Free for all
    OBJECTIVE: Hit a maximum of players to win the game.
pl: TYP: Każdy na każdego
    CEL: Traf jak największą liczbę przeciwników, aby odnieść zwycięstwo.

en: TYPE: Individual
    OBJECTIVE: Survive as long as possible to score a maximum of points.
pl: TYP: Gra indywidualna
    CEL: Przetrwaj jak najdłużej, aby zdobyć jak najwięcej punktów.

en: TYPE: Team versus Team
    OBJECTIVE: Capture the poles when you're an attacker. Eliminate the attackers when you're a defender.
pl: TYP: Drużyna kontra Drużyna
    CEL: Gdy jesteś atakującym, zdobywaj maszty. Gdy jesteś obrońcą, wyeliminuj atakujących.

en: TYPE: Team versus Team
    OBJECTIVE: Your team must control the absolute majority of poles on the map for a fixed amount of time.
pl: TYP: Starcie drużynowe
    CEL: Twoja drużyna musi kontrolować przez ustalony okres czasu bezwzględną większość masztów.

en: TYPE: Team versus Team (1 vs 3)
    OBJECTIVE: Capture the pole when you are the attacker. Defend the pole when you are a defender.
pl: TYP: Drużyna kontra Drużyna (1 vs 3) 
    CEL: Zdobądź maszt, gdy jesteś atakującym. Broń masztu, jeśli jesteś obrońcą.

en: TYPE: Team versus Team (5 vs 5)
    OBJECTIVE: Capture the pole when you're the attacker. Defend the pole when you're a defender.
pl: TYP: Drużyna kontra Drużyna (5 vs 5)
    CEL: Zdobądź maszt, gdy jesteś atakującym. Broń masztu, kiedy jesteś obrońcą.

en: Tab
pl: Zakładka

en: Tag current round as favorite
pl: Oznacz aktualną rundę jako ulubioną

en: Tags
pl: Tagi

en: Take a screen shot:
pl: Wykonaj zrzut ekranu:

en: Tangent
pl: Styczna

en: Target
pl: Cel

en: Target Fps
pl: Docelowa wartość FPS

en: Target Respawn
pl: Docelowa liczba Respawnów

en: Target Score
pl: Wynik docelowy

en: Target Time
pl: Czas docelowy

en: Target Time (milliseconds)
pl: Czas docelowy (milisekundy)

en: Target position
pl: Pozycja docelowa

en: Target to look at
pl: Cel obserwowany

en: Team
pl: Zespół

en: Team Mode
pl: Tryb zespołowy

en: Team Name :
pl: Nazwa zespołu:

en: Team ranking
pl: Ranking zespołowy

en: Team versus Team
pl: Starcie drużynowe

en: Team vs Team: Capture all the poles of the opposing team.
pl: Drużyna vs Drużyna: Zdobądź wszystkie maszty przeciwnej drużyny.

en: TeamColor0
pl: Kolor zespołu 0

en: TeamColor1
pl: Kolor zespołu 1

en: Terraformation Mode [F1]
pl: Tryb Kształtowania Terenu [F1]

en: Terrain
pl: Teren

en: Terrific
pl: Wspaniała

en: Test Mode [Return]
pl: Tryb testowy [Powróć]

en: Test Report
pl: Wynik testu

en: Test the action with mode
pl: Testuj akcję w trybie

en: Test the map with mode
pl: Testuj mapę w trybie

en: Text rotation
pl: Obrót tekstu

en: Texture decals 2D
pl: Naklejki teksturowe 2D

en: Texture decals 3D
pl: Naklejki teksturowe 3D

en: Texture quality
pl: Jakość tekstur

en: Thank you for helping us learn more about ManiaPlanet players !
pl: Dziękujemy za pomoc w szerszym poznaniu graczy ManiaPlanet!

en: The %s could not be transferred.
pl: Nie można przenieść: %s.

en: The Nadeo Team
pl: Zespół Nadeo

en: The Youtube upload status of your video %1 is unknown. Check again later?
pl: Status przesyłania filmu %1 do YouTube jest nieznany. Sprawdź ponownie później.

en: The account '%1' is already used by the profile '%2'.
    You must select this profile or use another account.
pl: Konto '%1' jest już używane przez profil '%2'.
    Musisz wybrać ten profil albo użyć innego konta.

en: The activation key you supplied does not match any in the database.
pl: Podany klucz aktywacyjny nie pasuje do żadnego w naszej bazie danych.

en: The attack wins the turn!
pl: Atakujący wygrali turę!

en: The average player's level on the ladder is close to yours.
pl: Średni poziom gracza w rankingu jest zbliżony do twojego.

en: The average player's level on the ladder is higher than yours.
pl: Średni poziom gracza w rankingu jest wyższy od twojego.

en: The average player's level on the ladder is lower than yours.
pl: Średni poziom gracza w rankingu jest niższy od twojego.

en: The average player's level on the ladder is much higher than yours.
pl: Średni poziom gracza w rankingu jest o wiele wyższy od twojego.

en: The average player's level on the ladder is much lower than yours.
pl: Średni poziom gracza w rankingu jest o wiele niższy od twojego.

en: The average player's level on the ladder is unknown.
pl: Średni poziom gracza w rankingu jest nieznany.

en: The block cannot replace this variant of the block.
pl: Segment nie może zastąpić tej odmiany segmentu.

en: The block is out of the construction area.
pl: Ten segment pozostaje poza obszarem budowy.

en: The block would destroy other blocks.
pl: Ten segment zniszczyłby pozostałe segmenty.

en: The block's pillars cannot be placed.
pl: Nie można ustawić podpór segmentu.

en: The checkpoint can now be captured!
pl: Punkt kontrolny gotowy do zdobycia!

en: The code is now copied into the clipboard.
    Press Control+V in any text editor (email, forum) to paste your code.
pl: Kod został skopiowany do schowka.
    Naciśnij klawisz Ctrl+V w dowolnym edytorze tekstu (e-mailu, forum), aby go wkleić.

en: The common data folder must be different from the installation folder and the user data folder. Please select another folder.
pl: Katalog danych wspólnych musi różnić się do katalogu instalacyjnego i katalogu użytkownika danych. Wybierz inny katalog.

en: The cost is invalid.
pl: Nieprawidłowy koszt

en: The cost of the manialink is invalid. Maximum allowed is %s.
pl: Koszt Manialink jest nieprawidłowy. Dopuszczalne maksimum to %s.

en: The creator is unknown.
pl: Nieznany autor.

en: The data is incomplete:
pl: Dane niekompletne:

en: The default group is used alone to download the best replays of the members on the played map.
    Do you want to set this group (%1) as your default one?
pl: Domyślna grupa jest wykorzystywana tylko do pobierania najlepszych powtórek jej członków na rozgrywanej mapie.
    Czy chcesz ustawić tę grupę (%1) jako domyślną?

en: The default skin cannot be deleted.
pl: Domyślny skin nie może zostać usunięty.

en: The defense wins the turn!
pl: Obrońcy wygrali turę!

en: The demo will expire in a few moments.
    To fully enjoy this Title, buy the environment '%1'.
pl: Czas gry w wersji Demo niedługo dobiegnie końca.
    By w pełni cieszyć się tym tytułem, zakup środowisko '%1'.

en: The expected title pack for %1 was not found.
    Expected checksum: %2
    Found checksum: %3
    Title pack with expected checksum is not stored in the cloud and cannot be downloaded
pl: Nie odnaleziono pakietu tytułu %1.
    Wymagana suma kontrolna: %2
    Znaleziono sumę kontrolną: %3
    Pakiet tytułu z wymaganą sumą kontrolną nie jest przechowywany w chmurze i nie można go pobrać

en: The file "$<%1$>" already exists.
    Overwrite it?
pl: Plik "$<%1$>" już istnieje. 
    Zastąpić go?

en: The file has been successfully uploaded and published to the workshop.
pl: Plik został pomyślnie przesłany i opublikowany w warsztacie.

en: The folder's path must contain the '%1' word. Please select another folder.
pl: Ścieżka katalogu musi zawierać słowo '%1'. Wybierz inny katalog.

en: The game currently stores its data in %1.
    Do you want to change this folder?
pl: Gra aktualnie przechowuje dane w %1.
    Czy chcesz zmienić ten katalog na inny?

en: The game currently stores your personal data in %1.
    Do you want to change this folder?
pl: Gra aktualnie przechowuje dane osobiste w %1.
    Czy chcesz zmienić ten katalog na inny?

en: The game data folder
    (%1)
    cannot be a parent of the personal data folder
    (%2).
pl: Katalog danych gry
    (%1)
    nie może być nadrzędny wobec katalogu z danymi osobistymi
    (%2).

en: The game data folder
    (%1)
    cannot be the same as the game exe.
pl: Katalog danych gry
    (%1)
    nie może być taki sam, jak związany z plikiem wykonawczym.

en: The game data folder has changed. The launcher will now exit.
    Please re-execute it to apply the changes.
pl: Katalog danych gry uległ zmianie. Nastąpi wyjście z programu startowego.
    Uruchom go ponownie i zastosuj zmiany.

en: The game frame rate is low.
    Performance can be enhanced by reducing quality.
pl: Płynność gry jest niska.
    Wydajność może zostać zwiększona przez zmniejszenie jakości.

en: The game is no longer responding.
    Do you want to halt it, and send debug information?
pl: Gra nie odpowiada.
    Czy chcesz ją zatrzymać i wysłać dane do analizy błędów?

en: The game key is not valid. Please make sure you spelled it correctly.
pl: Nieprawidłowy klucz gry. Sprawdź, czy został poprawnie wpisany.

en: The goal can now be captured!
pl: Można teraz zdobyć maszt!

en: The goal can now be captured.
pl: Cel może zostać teraz osiągnięty.

en: The icon is invalid.
pl: Ikona jest nieprawidłowa.

en: The input <%1>
    is already assigned to <%2>.
    Do you really want to assign it to <%3>?
pl: Wejście <%1>
    jest już przypisane do <%2>.
    Czy chcesz przypisać je do <%3>?

en: The input <%1>
    is assigned to <%2>.
    Do you really want to unbind it?
pl: Wejście <%1>
    jest przypisane do <%2>.
    Czy chcesz usunąć to przypisanie?

en: The input <%1> is reserved.
     You cannot use it.
pl: Wejście <%1> jest zarezerwowane.
     Nie możesz z niego skorzystać.

en: The key is invalid.
pl: Klucz jest nieprawidłowy.

en: The ladder is disabled.
    You will not be able to play in official mode.
pl: Ranking jest zablokowany.
    Gra w trybie oficjalnym nie będzie możliwa.

en: The last SpawnDefense must be linked to the Goal and not a Gate.
pl: Ostatni Spawn obrońców musi być połączony z Celem, nie z Bramą.

en: The login $0f0exists$z
pl: Login $0f0istnieje$z

en: The login $f00does not exist$z
pl: Login $f00nie istnieje$z

en: The login must contain between %1 to %2 characters.
pl: Login musi mieć od %1 do %2 znaków.

en: The login must contain only valid characters: a-z, A-Z, 0-9 or ._- characters.
pl: Twój login może się składać tylko ze znaków: a-z, A-Z, 0-9 oraz ._-

en: The map contains too many blocks!
    Do not exceed the limit of the top right indicator.
pl: Mapa zawiera zbyt dużo bloków!
    Nie przekraczaj limitu w prawym górnym rogu ekranu.

en: The map contains too many blocks!
    You CANNOT SAVE the map while the top right indicator exceeds the limit.
pl: Mapa zawiera zbyt dużo bloków!
    Nie możesz zapisać mapy, gdy wskaźnik w prawym górnym rogu ekranu przekracza limit.

en: The map has been modified and is now unvalidated.
pl: Mapa została zmodyfikowana i nie jest zweryfikowana.

en: The map has been modified.
    Do you really want to quit?
pl: Mapa została zmodyfikowana. Czy naprawdę chcesz wyjść?

en: The map has been modified.
    Do you want to save the modifications?
pl: Mapa została zmodyfikowana.
    Czy chcesz zapisać zmiany?

en: The map has been successfully added to your campaign!
pl: Mapa została dodana do Twojej kampanii!

en: The match was interrupted.
    Returning to menus.
pl: Gra została przerwana.
    Powrót do menu.

en: The match was interrupted:
    %1
    Returning to menus.
pl: Gra została przerwana:
    %1
    Powrót do menu.

en: The number of laps required must be higher than 0!
pl: Liczba wymaganych okrążeń musi być większa od 0!

en: The parental lock is active. To install a title, you have to launch the game with the password.
pl: Blokada rodzicielska jest włączona. Aby zainstalować tytuł, musisz uruchomić grę z podaniem hasła.

en: The parental lock password has not been set yet. Until this is done, everyone can access every title, even ones installed with parental lock.
    To configure a parental lock password, run the Maniaplanet launcher and choose "Configure"
pl: Hasło blokady rodzicielskiej nie zostało jeszcze ustawione. Dopóki jest puste, wszyscy mają dostęp do każdego tytułu.
    By skonfigurować hasło blokady rodzicielskiej, uruchom launcher ManiaPlanet i przejdź do sekcji "Konfiguracja".

en: The personal data folder
    (%1)
    cannot be a parent of the game data folder
    (%2).
pl: Katalog danych osobistych 
    (%1)
    nie może być katalogiem nadrzędnym katalogu danych gry
    (%2).

en: The personal data folder
    (%1)
    cannot be the same as the game exe.
pl: Katalog danych osobistych
    (%1)
    nie może być taki sam, jak katalog pliku wykonawczego.

en: The pole can be captured again.
pl: Ten maszt może zostać ponownie zdobyty.

en: The pole can now be captured.
pl: Można teraz zdobyć maszt.

en: The provided login is invalid.
pl: Podany login jest nieprawidłowy.

en: The provided password is invalid.
pl: Podane hasło jest nieprawidłowe.

en: The registration of this key is pointless.
pl: Rejestracja tego klucza mija się z celem.

en: The replacement block is facing the wrong direction.
pl: Blok zastępczy jest ustawiony w nieprawidłowym kierunku.

en: The requested player is not online.
pl: Wybrany gracz jest niepodłączony.

en: The round time limit is approaching.
pl: Zbliża się czas zakończenia rundy.

en: The score of $<%1$> (%2) is not valid.
pl: Wynik gracza $<%1$> (%2) nie jest poprawny.

en: The score of $<%1$> (%2) is valid.
pl: Wynik gracza $<%1$> (%2) jest poprawny.

en: The server
pl: Serwer

en: The solution is not valid for this map.
pl: Rozwiązanie nie jest odpowiednie dla tej mapy.

en: The teams have changed, the match will be restarted.
pl: Drużyny zmieniły się, rozgrywka zostanie zrestartowana.

en: The title %1 is not installed into a station.
pl: %1 nie jest zainstalowany na twoim komputerze.

en: The title pack is not stored in the cloud.
    Do you want to upload it?
pl: Pakiet tytułu nie jest przechowywany w chmurze. 
    Czy chcesz go przesłać?

en: The title uid must contain between %d and %d characters.
pl: Identyfikator użytkownika tytułu musi zawierać od %d do %d znaków.

en: The token is invalid.
pl: Klucz sesji (token) jest nieprawidłowy.

en: The update of game system files failed. To update, administrator rights are required. Contact your system administrator and ask for the rights. Also, check the amount of remaining free space in your installation drive.
pl: Nie udało się zaktualizować systemu plików. Do tego celu wymagane są uprawnienia administratora. Skontaktuj się z administratorem systemu i poproś o nie. Sprawdź również ilość wolnego miejsca na dysku, na którym dokonywana jest instalacja.

en: The update of the game files failed. Please, try again.
pl: Aktualizacja plików gry nieudana. Spróbuj ponownie.

en: The user data folder must be different from the installation folder. Please select another folder.
pl: Katalog użytkownika danych musi różnić się do katalogu instalacyjnego. Wybierz inny katalog.

en: The validation code is not valid. Please make sure you spelled it correctly.
pl: Kod weryfikacyjny jest nieprawidłowy. Sprawdź, czy został poprawnie wpisany.

en: The validation code is not valid. Please make sure you spelled it right.
pl: Nieprawidłowy klucz weryfikacyjny. Sprawdź, czy został poprawnie wpisany.

en: The version %1 of %2 will be installed above version %3%n found in %4
pl: Wersja %1 gry %2 zostanie zainstalowana ponad wersją %3%n znalezioną w katalogu %4

en: Then hurry up! Playing TrackMania with friends is great!
pl: Pospiesz się! Gra w TrackManię ze znajomymi to doskonała zabawa!

en: There are too many players.
pl: Zbyt wielu graczy.

en: There are too many referees.
pl: Zbyt wielu sędziów.

en: There are too many spectators.
pl: Zbyt wielu obserwatorów.

en: There is a new bill due for payment :
    transaction #%1: %2 planets to %3
    Label: %4
    Would you like to pay?
pl: Masz do zapłacenia nowy rachunek:
    transakcja nr. %1: %2 Planet dla %3
    Tytułem: %4
    Czy chcesz zapłacić?

en: There is already a key here
pl: Tutaj już znajduje się znacznik

en: There is no ManiaPlanet account linked to your %1$s profile.
pl: Nie ma konta ManiaPlanet połączonego z twoim profilem %1$s.

en: There is no available map.
pl: Brak dostępnych map.

en: There is no mail in the account.
pl: Brak wiadomości na koncie.

en: There is no password in the account.
pl: Konto nie posiada hasła.

en: There is too many demo players playing this title.
    Please try again in a few minutes.
pl: W tym tytule jest za dużo graczy demo.
    Prosimy spróbować ponownie za kilka minut.

en: There's no goal
pl: Brakuje celu

en: There's no spawn for the attackers
pl: Brakuje spawnu dla atakujących

en: There's no spawn for the defenders
pl: Brakuje spawnu dla obrońców

en: There's too many Goal on the map. 
    Currently %1 Goals on a maximum of %2.
pl: Zbyt wiele celów na mapie.  
    Aktualnie jest %1 celów (maksymalnie %2).

en: There's too many SpawnDefense on the map.
pl: Na mapie znajduje się za dużo Spawnów obrońców.

en: Third (Press 3)
pl: Trzeci (Naciśnij 3)

en: This ManiaCode will perform the following actions:
pl: Skrypt ManiaCode wykona następujące działania:

en: This ManiaLink code is reserved
pl: Ten kod ManiaLink jest zarezerwowany

en: This Profile is not connected to an online account.
    Do you want to connect to it online?
pl: Ten profil nie jest połączony z kontem internetowym.
    Czy chcesz go połączyć?

en: This account does not have rights to perform this action.
pl: To konto nie ma uprawnień do wykonania tej operacji.

en: This account is not authorized to connect.
pl: To konto nie jest upoważnione do połączenia.

en: This account is online.
pl: To konto jest połączone.

en: This block cannot be placed here.
pl: Tego segmentu nie można umieścić w tym miejscu.

en: This block cannot be placed in the air.
pl: Ten segment nie może zostać umieszczony w powietrzu.

en: This block cannot be placed on the ground.
pl: Ten segment nie może zostać umieszczony na ziemi.

en: This block cannot be placed on this terrain.
pl: Ten segment nie może zostać umieszczony na tym terenie.

en: This block cannot replace the current block.
pl: Ten segment nie może zastąpić aktualnego segmentu.

en: This block must be placed in the air.
pl: Ten segment musi zostać umieszczony w powietrzu.

en: This block must be placed on the ground.
pl: Ten segment musi zostać umieszczony na ziemi.

en: This block must be placed underground.
pl: Ten segment musi zostać umieszczony pod ziemią.

en: This block must replace a classic block.
pl: Ten segment musi zastąpić segment klasyczny.

en: This data already exists as a game file :
    %1
    Do you want to replace it ?
pl: Te dane istnieją już jako plik:
    %1
    Czy chcesz go zastąpić?

en: This data already exists as a game file :
    %1
    This game file is read-only, and can not be replaced.
pl: Te dane już istnieją w pliku:
    %1
    Ten plik jest tylko do odczytu, nie można go zastąpić.

en: This dedicated is official, it cannot be deleted yet.
pl: To oficjalny dedykowany serwer. Na razie nie można go usunąć.

en: This e-mail is invalid.
pl: Ten adres e-mail jest nieprawidłowy.

en: This email address is not valid: %1
pl: Ten adres e-mail jest nieprawidłowy: %1

en: This file is not a map!
pl: To nie jest plik mapy!

en: This file is read-only. You can save it with another name to edit it.
pl: Ten plik jest tylko do odczytu. Możesz zapisać go pod inną nazwą i edytować.

en: This game allows you to customise much of its data.
    Here, you can find where they are located.
pl: Gra umożliwia modyfikację wielu swoich parametrów.
    W tym miejscu możesz sprawdzić, gdzie się znajdują.

en: This game key is already used.
pl: Ten klucz gry jest już wykorzystywany.

en: This game key is either unknown or already used or not activated. Please try another one.
pl: Ten klucz gry jest nieznany, już wykorzystywany lub nieaktywny. Użyj innego.

en: This game key is invalid.
pl: Klucz jest niepoprawny.

en: This game key is not activated.
pl: Ten klucz gry jest nieaktywny.

en: This game key is unknown.
pl: Ten klucz gry jest nieznany.

en: This game key requires Steam.
pl: Ten klucz gry wymaga Steam.

en: This group already exists. Choose another login.
pl: Ta grupa już istnieje. Wybierz inny login.

en: This information has now been copied to the clipboard.
    Press Control+V in any text editor to paste it.
pl: Te informacje zostały skopiowane do schowka.
    Naciśnij Ctrl+V w dowolnym edytorze tekstu, aby je wkleić.

en: This is a cracked version.
    Please buy the game $l[http://www.trackmania.com]here$l.
pl: Ta kopia gry nie jest oryginalna.
    Kup grę $l[http://www.trackmania.com]tutaj$l.

en: This is a server for:
pl: Jest to serwer do:

en: This is not a known country code.
pl: To nie jest znany kod kraju.

en: This is not a known zone.
pl: Nieznana strefa gry.

en: This is your default group
pl: To jest twoja domyślna grupa

en: This is your first connection in %1$d days. We gave you %2$s to make a new start in the game. Welcome back to Maniaplanet!
pl: To jest twoje pierwsze połączenie od %1$d dni. Z tej okazji otrzymujesz od nas %2$s na nowy początek. Witamy z powrotem w Maniaplanet!

en: This kind of block cannot be placed in Ghost block mode.
pl: Ten typ segmentu nie może być postawiony w trybie Ghost block.

en: This list will not be available later, please keep it somewhere safe.
pl: Ta lista nie będzie później dostępna, prosze zachować ją w bezpiecznym miejscu.

en: This login is already in use.
    Please choose another login.
pl: Ten login jest już wykorzystywany.
    Wybierz inny.

en: This login is already used in TrackMania Forever.
pl: Ten login jest już wykorzystywany w grze Trackmania Forever.

en: This login is already used in TrackMania Forever.
    Please check your TrackMania Forever password
    or use another login.
pl: Ten login jest już wykorzystywany w grze TrackMania Forever. 
    Sprawdź swoje hasło do gry TrackMania Forever 
    lub użyj innego loginu.

en: This login is already used. Please use another one.
pl: Ten login jest już wykorzystywany. Użyj innego.

en: This login is available.
pl: Ten login jest dostępny.

en: This maniacredited package can not be dependent on itself.
pl: Ten pakiet nie może byc zależny od samego siebie (maniacredited package).

en: This maniacredited package can not be dependent on other packages depending on it.
pl: Ten pakiet nie może być zależny od innego pakietu zależnego od niego (maniacredited package).

en: This maniacredited package has already been added.
pl: Ten pakiet został już dodany (maniacredited package).

en: This maniacredited package has already been uploaded.
pl: Ten pakiet został już przesłany (maniacredited package).

en: This maniacredited package impostor is not downloadable.
pl: Nie można pobrać elementów zastępczych pakietu (maniacredited package).

en: This maniacredited package is not downloadable.
pl: Nie można pobrać pakietu (maniacredited package).

en: This maniacredited package is unknown.
pl: Ten pakiet jest nieznany (maniacredited package).

en: This manialink already exists. Choose another code.
pl: Ten Manialink już istnieje. Wybierz inny kod.

en: This manialink code is invalid.
pl: Ten kod Manialink jest nieprawidłowy.

en: This manialink does not exist.
pl: Ten Manialink nie istnieje.

en: This map is a draw.
pl: Ta mapa została zremisowana.

en: This map is already in your campaigns.
pl: Ta mapa jest już w Twoich kampaniach.

en: This map is not valid
pl: Mapa nie jest zatwierdzona

en: This map is...
pl: Ta mapa jest...

en: This name is already in use. Choose another one.
pl: Ta nazwa jest już używana. Wybierz inną.

en: This operation will cost you %1 Planets.
pl: Ta operacja będzie Cię kosztować %1 Planet(y).

en: This operation will cost you %1$d %2$s.
pl: Ta operacja będzie kosztować: %1$d %2$s.

en: This operation will cost you 1 %s.
pl: Ta operacja będzie kosztować cię 1 %s.

en: This operation will cost you 1 Planet.
pl: Ta operacja będzie Cię kosztować 1 Planetę.

en: This organisation already exists.
pl: Ta instytucja już istnieje.

en: This organisation does not exist.
pl: Ta instytucja nie istnieje.

en: This parameter (%1$s) is not valid.
pl: Ten parametr (%1$s) jest nieprawidłowy.

en: This patch can only be installed on the (%1) versions of %2
pl: Tę poprawkę należy instalować tylko dla wersji (%1) %2

en: This player already has this tag.
pl: Gracz już posiada ten tag.

en: This player does not exist.
pl: Ten gracz nie istnieje.

en: This player has been successfully invited to join this group.
pl: Gracz otrzymał zaproszenie do tej grupy.

en: This player is already your buddy.
pl: Ten gracz jest już Twoim znajomym.

en: This player is not authorised to use the buddies system.
pl: Ten gracz nie ma zezwolenia, aby używać czatu.

en: This player is not connected via the Internet!
pl: Ten gracz nie jest połączony z Internetem!

en: This ranking does not exist.
pl: Ten ranking nie istnieje.

en: This replay is not valid.
pl: Nieprawidłowa powtórka.

en: This replay is valid.
pl: Prawidłowa powtórka.

en: This round is a draw.
pl: Ta runda zakończyła się remisem.

en: This score is not valid:
    %1
    Nickname, score or map name are incorrect.
pl: Niepoprawny wynik:
    %1
    Pseudonim, wynik lub nazwa mapy są nieprawidłowe.

en: This script is read-only. You cannot save it.
pl: Ten skrypt jest tylko do odczytu. Nie można go zapisać.

en: This section contains experimental tools to create data (items, interfaces, etc.) for your own title packs.
    
    Those data will be stored as files in your Maniaplanet folder and will be immediately accessible from editors (such as the map editor).
    
    BUT if you want to play with those data in Local play mode or Multiplayer mode, you need to create a title pack which includes them.
pl: Ta sekcja zawiera eksperymentalne narzędzia do tworzenia zawartości (przedmiotów, interfejsów, itp.) do twoich własnych tytułów.
    
    Te dane będą poukładane w twoim folderze ManiaPlanet oraz dostępne bezpośrednio w edytorach (takich jak edytor map).
    
    JEDNAK jeśli chcesz grać z utworzoną zawartością w sieci lokalnej lub grze wieloosobowej, musisz utworzyć tytuł, który będzie ją zawierać.

en: This server already is one of your favorites.
pl: Ten serwer już należy do Twoich ulubionych.

en: This server does not exist.
pl: Ten serwer nie istnieje.

en: This server has invalid information!
pl: Serwer zawiera niepoprawne informacje!

en: This server has not been upgraded to the current version.
pl: Serwer nie został uaktualniony do najnowszej wersji.

en: This server is a Lobby server
pl: Ten serwer to poczekalnia

en: This server is not one of your favorites.
pl: Ten serwer nie należy do Twoich ulubionych.

en: This server is private
pl: Ten serwer jest prywatny

en: This skin does not fit the requirements. You can use it locally, but it will not be seen by other players online.
pl: Ten skin nie spełnia wymogów. Możesz go używać lokalnie, ale nie będzie widziany przez innych graczy w sieci.

en: This station cannot be unloaded.
pl: Nie można usunąć zawartości tej stacji.

en: This tag does not exist.
pl: Ten tag nie istnieje.

en: This tag type does not exist.
pl: Ten rodzaj tagu nie istnieje.

en: This title already exists. Choose another name.
pl: Ten tytuł już istnieje. Wybierz inną nazwę.

en: This title can not be loaded due to parental lock.
pl: Ten tytuł nie może być załadowany z powodu blokady rodzicielskiej.

en: This title costs %1 Planets.
pl: Ten tytuł kosztuje %1 Planet.

en: This title has not been loaded in a station.
pl: Ten tytuł nie został wczytany do stacji.

en: This title is already loaded into a station
pl: Ten tytuł jest już załadowany w stacji.

en: This title is unknown.
pl: Nieznany tytuł.

en: This title isn't playable.
pl: Tego tytułu nie można rozgrywać.

en: This transaction is invalid.
pl: Nieprawidłowa transakcja.

en: This url does not points to a valid public ressource.
pl: Ten adres URL nie odnosi się do właściwego publicznego źródła danych.

en: This vote is disabled.
pl: To głosowanie jest wyłączone.

en: This will modify your nickname, but you only have $<$0f0%1$> online modifications remaining.
    Are you sure you want to update your nickname?
pl: To spowoduje zmianę pseudonimu, ale pamiętaj, że posiadasz tylko $<$0f0%1$> modyfikacji online.
    Czy na pewno chcesz zaktualizować swój pseudonim?

en: This will use your $<$f00LAST$> online nickname modification.
    Are you sure you want to update your nickname for the last time?
pl: Zostanie wykorzystana twoja $<$f00ostatnia$> zmiana pseudonimu online.
    Chcesz po raz ostatni zaktualizować swój pseudonim?

en: Tile X
pl: Pole X

en: Tile Y
pl: Pole Y

en: Tile split files
pl: Podzielone pliki pól

en: Time
pl: Czas

en: Time Attack
pl: Wyścig z czasem

en: Time Attack Mode
pl: Wyścig z czasem

en: Time Limit :
pl: Limit czasowy

en: Time Value
pl: Czas

en: Time limit
pl: Limit czasowy

en: Time limit :
pl: Limit czasowy:

en: Time limit :
pl: Limit czasowy:

en: Time limit reached!
pl: Czas minął!

en: Time limit reached.
pl: Osiągnięto limit czasu.

en: Time to regen 1 armor.
    Useful only if your armor is greater than 1.
pl: Czas na regenerację 1 pkt. pancerza.
    Przydatne jedynie w sytuacji, gdy masz więcej niż 1 punkt pancerza.

en: Time when the block ends
pl: Czas końca segmentu

en: Time when the block starts
pl: Czas początku segmentu

en: TimeLine Mode
pl: Tryb linii czasowej

en: Tips for the decals editor
pl: Wskazówki dla edytora naklejek

en: Title
pl: Tytuł

en: Title Tools
pl: Narzędzia tytułów

en: Title access
pl: Dostęp do tytułu

en: Title information
pl: Informacje o tytule

en: Title tools
pl: Narzędzia tytułów

en: To :
pl: Do:

en: To add a custom picture, use the data importer in the game launcher.
    (help / data importer / avatar)
    The picture must be less than 32Kb.
pl: Aby dodać własne zdjęcie, użyj importera danych w programie startowym.
    (pomoc / importer danych / awatar)
    Zdjęcie musi mieć mniej niż 32Kb.

en: To draw a road, move the mouse while holding the left mouse button.
pl: Aby narysować drogę, poruszaj myszką przytrzymując lewy przycisk myszy.

en: To fully enjoy this Title, buy the environment '%1'.
pl: By w pełni cieszyć się tym tytułem, zakup środowisko '%1'.

en: To fully enjoy this Title, use your planets to buy it on the store.
pl: By w pełni cieszyć się tytułem, użyj swoich planet w markecie by uzyskać pełny dostęp.

en: To generate a new password, please enter your login and email.
pl: By wygenerować nowe hasło, podaj swój login oraz e-mail.

en: To generate a new password, please enter your login and email.
    If you want more informations click $l[%1]here$l.
pl: By wygenerować nowe hasło, podaj swój login oraz e-mail.
    Jeśli chcesz więcej informacji na ten temat, kliknij $l[%1]tutaj$l.

en: To win a round, be the last man standing.
    To win a match, win points by surviving (Sv) hitting others (Hit) or being the one to activate the tornado at the pole (Pole).
pl: Żeby wygrać rundę, musisz przetrwać do końca.
    Żeby wygrać mecz, musisz zdobywać punkty przyznawane za przetrwanie (Sv), trafienia (Hit) albo za aktywowanie tornada za pomocą masztu (Maszt).

en: Toggle frames display
pl: Przełącz wyświetlanie ramek

en: Toggle preview mode
pl: Przełącz tryb podglądu

en: Toggle style chooser
pl: Przełącz wybór stylów

en: Toggle the grid
pl: Przełącz siatkę

en: Too easy
pl: Za łatwa

en: Too hard
pl: Za trudna

en: Too many buddies. Go to your player page to get more buddy slots.
pl: Masz zbyt wielu znajomych. Przejdź do swojej Strony Gracza aby uzyskać więcej slotów dla znajomych.

en: Too many connections: you cannot connect to different accounts simultaneously from the same machine.
pl: Za dużo połączeń: nie można połączyć się z wieloma kontami jednocześnie z tego samego komputera.

en: ToolBar
pl: Narzędzia

en: Top Hit
pl: Top: Trafienia

en: Top Pole
pl: Top: Maszt

en: Top Round
pl: Top: Runda

en: Top Survival
pl: Top: Przetrwanie

en: Tops
pl: Najlepsze wyniki

en: Tornado activated.
pl: Tornado aktywowane.

en: Tornado auto-activated.
pl: Tornado aktywowane automatycznie.

en: Tornado speed: %1%%
pl: Prędkość tornada: %1%%

en: Tossing
pl: Losowanie

en: Total
pl: Razem

en: Total :
pl: Razem:

en: Total armor points.
pl: Suma punktów pancerza

en: Total medal ranking
pl: Ogólny ranking medalowy

en: Total skillpoints ranking
pl: Ogólny ranking punktów umiejętności

en: TrackText
pl: Tekst trasy

en: Tracking
pl: Śledzenie

en: Traffic Mode
pl: Tryb ruchu

en: Trail color
pl: Kolor smug

en: Training
pl: Trening

en: Transaction already paid.
pl: Transakcja została już zrealizowana.

en: Transaction cannot be created : creator is not authenticated.
pl: Nie można stworzyć transakcji: twórca nie został zweryfikowany.

en: Transaction cannot be created : creator is not validated.
pl: Nie można stworzyć transakcji: twórca nie został potwierdzony.

en: Transaction cannot be created : payer and payee must be different.
pl: Nie można stworzyć transakcji: płatnik i odbiorca płatności muszą różnić się od siebie.

en: Transaction cannot be created : the payee is invalid.
pl: Nie można stworzyć transakcji: odbiornik płatności jest nieprawidłowy.

en: Transaction cannot be created : the payer is invalid.
pl: Nie można stworzyć transakcji: płatnik jest nieprawidłowy.

en: Transaction is unknown.
pl: Nieznana transakcja.

en: Transparency
pl: Przezroczystość

en: Tries
pl: Próby

en: Trim files
pl: Dostosuj pliki

en: Triple Buffer
pl: Potrójny bufor

en: Triple Buffering
pl: Potrójne buforowanie

en: Turbo duration
pl: Czas trwania Turbo

en: Turbo val
pl: Wartość Turbo

en: Two teams - 1 vs 3
pl: Dwie drużyny - 1 vs 3

en: Type
pl: Rodzaj

en: Typical automatic installation
pl: Typowa instalacja automatyczna

en: Unable to allocate memory for the screen shot.
pl: Nie można przydzielić pamięci dla tego zrzutu ekranu.

en: Unable to ban.
     Reason:
pl: Nie można zablokować.
     Przyczyna:

en: Unable to buy %1.
    %2
pl: Nie można kupić %1.
    %2

en: Unable to buy stations.
    %1
pl: Nie można wykupić stacji.
    %1

en: Unable to call for a vote.
     Reason:
pl: Nie można głosować.
     Przyczyna:

en: Unable to change.
pl: Nie można zmienić.

en: Unable to connect to this title.
    %1
pl: Nie można połączyć z tym tytułem.
    %1

en: Unable to contact the server.
    Your score could not be validated.
pl: Nie można połączyć się z serwerem.
    Twój wynik nie może zostać zweryfikowany.

en: Unable to determine the version of %1 currently installed.
pl: Nie można określić, jaka wersja gry %1 jest aktualnie zainstalowana.

en: Unable to download data:
pl: Nie można pobrać danych:

en: Unable to download the replay of %1 : %2
pl: Nie można pobrać replay %1 : %2

en: Unable to download the replays of the members of your active group: %1
pl: Nie można pobierać powtórek członków własnej aktywnej grupy: %1

en: Unable to generate keys.
pl: Nie można wygenerować kluczy.

en: Unable to get station infos.
    %1
pl: Nie można pobrać informacji o systemie.
    %1

en: Unable to insert block
pl: Nie można wstawić segmentu

en: Unable to kick.
     Reason:
pl: Nie można usunąć.
     Przyczyna:

en: Unable to load %1.
    Title pack not found and not stored in the cloud.
pl: Nie można wczytać %1.
    Nie odnaleziono pakietu tytułu, nie jest on przechowywany w chmurze.

en: Unable to load %1.
    You must be connected to the ManiaPlanet server to load this title.
pl: Nie można wczytać: %1.
    Aby wczytać ten tytuł, musisz być połączony z serwerem ManiaPlanet.

en: Unable to load %1.
    You must connect once to the ManiaPlanet server to activate, acquire or update this title.
pl: Nie można wczytać %1.
    Aby aktywować ten tytuł, pobrać go lub zaktualizować, musisz połączyć się z serwerem ManiaPlanet.

en: Unable to read music
pl: Nie można odczytać muzyki

en: Unable to read title package
pl: Nie mozna odczytać pakietu tytułu

en: Unable to register pack: %1
pl: Nie można zarejestrować pakietu: %1

en: Unable to retrieve validation data.
pl: Nie można uzyskać danych weryfikacyjnych.

en: Unable to save the replay
pl: Nie można zapisać powtórki

en: Unable to update data:
pl: Nie można zaktualizować danych:

en: Unable to upload title package:
    %1
pl: Nie można przesłać pakietu tytułu: 
    %1

en: Unbelievable!!!!!
pl: Niewiarygodne!!!!!

en: Unbind key
pl: Uwolnij klawisz

en: Unbound key : this key has never been used.
pl: Odłącz klawisz: ten klawisz nigdy nie był wykorzystywany.

en: Undo
pl: Cofnij

en: Undo & Redo
pl: Cofnij i przywróć

en: Undo last action
pl: Cofnij ostatnią czynność

en: Undo last modification [U]
pl: Cofnij ostatnią zmianę [U]

en: Uninstall %1
pl: Odinstaluj grę %1

en: Unknown Map
pl: Nieznana mapa

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: Unknown error.
pl: Nieznany błąd.

en: Unknown group
pl: Nieznana grupa

en: Unlock
pl: Odblokuj

en: Unlock experimental features
pl: Odblokuj eksperymentalne funkcje

en: Unlock once
pl: Odblokuj raz

en: Unset %1 as ally
pl: Wyrzuć %1 z sojuszników

en: Unsubscribe
pl: Zrezygnuj z subskrypcji

en: Up
pl: Do góry

en: Up to max
pl: Do maksimum

en: Update Later
pl: Aktualizuj później

en: Update Now
pl: Aktualizuj teraz

en: Update a pack
pl: Uaktualnij pakiet

en: Update mapping
pl: Aktualizuj mapowanie

en: Update subscribed workshop files
pl: Aktualizuj subskrybowane pliki warsztatu

en: Updating data...
pl: Aktualizacja danych...

en: Updating game files : %1%2
pl: Aktualizuję pliki gry : %1%2

en: Updating game files...
    You can now choose between:
      High Def. textures (download remaining: %3%4) or
      Low Def. textures (download remaining: %1%2).
    (note: You can switch this setting at any time in the Launcher.)
pl: Aktualizuję pliki gry…
    Proszę wybrać pomiędzy:
      Tekstury w wysokiej rozdzielczości (pobieranie około: %3%4) lub
      Tekstury w niskiej rozdzielczości (pobieranie około:  %1%2).
    (Uwaga: swój wybór możesz zmienić później w aplikacji startowej,)

en: Updating locators...
pl: Aktualizacja lokatorów...

en: Updating station...
pl: Aktualizacja stacji...

en: Updating thumbnails
pl: Aktualizacja miniatur

en: Updating your profile ...
pl: Aktualizacja profilu...

en: Updating your zone...
pl: Aktualizacja strefy...

en: Upload Map
pl: Wyślij mapę

en: Upload a map
pl: Wyślij mapę

en: Upload cancelled. Your map is still available.
pl: Przesyłanie zostało anulowane. Twoja mapa jest wciąż dostępna.

en: Upload error
pl: Błąd wysyłania

en: Upload error. Unable to join server.
    Please try again later.
pl: Błąd przesyłania. Nie można połączyć z serwerem.
    Spróbuj ponownie później.

en: Upload the map
pl: Wyślij mapę

en: Upload to YouTube
pl: Wrzuć na YouTube

en: Upload to peer (P2P)
pl: Prześlij (P2P)

en: Uploadable Maps
pl: Mapy do wysłania

en: Uploading and publishing onto the steam workshop...
pl: Przesyłanie i publikowanie w warsztacie steam...

en: Uploading data...
pl: Przesyłanie danych...

en: Use Action 1
pl: Użyj Akcji 1

en: Use Action 2
pl: Użyj Akcji 2

en: Use Action 3
pl: Użyj Akcji 3

en: Use Action 4
pl: Użyj Akcji 4

en: Use Consumable 1
pl: Szybkie użycie 1-wszej akcji

en: Use Consumable 2
pl: Szybkie użycie 2-giej akcji

en: Use Custom Color
pl: Użyj własnego koloru

en: Use Model for all Cars
pl: Użyj Modelu dla wszystkich aut

en: Use Own Data
pl: Użyj własnych danych

en: Use alternate rules :
pl: Stosuj alternatywne zasady:

en: Use anchor orientation
pl: Użyj orientacji kotwic

en: Use default
pl: Użyj domyślnych

en: Use ghost
pl: Użyj tego ducha

en: Use local address
pl: Użyj adresu lokalnego

en: Use login of this account
pl: Użyj loginu tego konta

en: Use proxy
pl: Użyj serwera proxy

en: Use the buddy system to play with your friends.
pl: Użyj komunikatora by grać ze znajomymi.

en: Use this Ghost
pl: Użyj tego ducha

en: Use this ghost
pl: Użyj tego ducha

en: Use this ghost (%1)?
pl: Użyć tego ducha (%1)?

en: Validate
pl: Weryfikuj

en: Validate the track
pl: Weryfikuj mapę

en: Validated
pl: Zweryfikowana

en: Validating $<%1$> (%2)...
pl: Weryfikacja $<%1$> (%2)...

en: Validating ...
pl: Weryfikacja...

en: Validation of replays recorded in mode
     %1
    not implemented.
pl: Weryfikacja powtórek zarejestrowanych w trybie
     %1
    nie jest możliwa.

en: Verifying data to update...
pl: Weryfikacja danych do aktualizacji...

en: Verifying password...
pl: Weryfikacja hasła...

en: Version
pl: Wersja

en: Versus Replay
pl: Graj przeciwko

en: Vertex processing
pl: Przetw. wierzch.

en: Vertical
pl: Pionowo

en: Vertical multiplier
pl: Współczynnik pionowy

en: Vertical position
pl: Pozycja pionowa

en: Vertical size
pl: Rozmiar pionowy

en: Victory by KO
pl: Zwycięstwo przez nokaut!

en: Victory by capture
pl: Zwycięstwo przez zdobycie celu

en: Victory by forfeit
pl: Zwycięstwo walkowerem

en: Victory by goal average: $<%1$> %2 - %3 $<%4$>
pl: Wygrane wg średniej celów: $<%1$> %2 - %3 $<%4$&gt;

en: Victory by points
pl: Zwycięstwo przez przewagę punktów

en: Video HQ
pl: Wideo wys. jakości

en: Video captured to
    "%1"
pl: Wideo zapisane w
    "%1"

en: Video memory is too low:
    %1Mb found, %2Mb required
pl: Brak pamięci graficznej: 
    Znaleziono %1Mb, wymaganych: %2Mb

en: Videoshoot cancelled
pl: Anulowano rejestrację wideo

en: View
pl: Odtwórz

en: View %1 boxshot
pl: Zdjęcie pudełka %1

en: View %1 manual
pl: Instrukcja %1

en: View Map rankings
pl: Zobacz rankingi Map

en: View map rankings [%1]
pl: Zobacz rankingi map [%1]

en: View players
pl: Pokaż graczy

en: Visible by other players
pl: Widoczny dla innych graczy

en: Volume
pl: Głośność

en: Volume Playback
pl: Głośność odtwarzania

en: Volume Recorder
pl: Głośność nagrywania

en: Vote
pl: Głosuj

en: Vote No
pl: Zagłosuj na Nie

en: Vote Yes
pl: Zagłosuj na Tak

en: Vote failed.
pl: Głosowanie nieudane.

en: Vote in progress.
pl: Głosowanie w toku.

en: Vote jump to map
pl: Głosuj nad przeskokiem do mapy

en: Vote passed.
pl: Głos oddany.

en: Vote set next map
pl: Głosuj nad ustawieniem kolejnej mapy

en: WARNING
    
    You have too many groups. You should not have more than %1 groups. If you do not manage them quickly, we will remove most recent ones automatically.
pl: UWAGA
    
    Masz zbyt wiele grup. Nie powinieneś mieć więcej niż %1. Jeśli szybko nie uporządkujesz listy, najnowsze wpisy zostaną automatycznie usunięte.

en: WARNING : You have too many buddies.
    
    You cannot have more than %1 buddies.
    If you do not manage them quickly, we will remove most recent ones.
    You can also buy an additional buddy slot for %2 planets.
pl: UWAGA : Masz zbyt dużo znajomych.
    
    Nie możesz mieć więcej niż %1 znajomych.
    Jeżeli szybko się tym nie zajmiesz, usuniemy ostatnio dodanych przez ciebie znajomych.
    Możesz również kupić dodatkowe miejsce dla znajomego za %2 Planet.

en: WARNING: Antialiasing has been forced by driver!!
pl: UWAGA: Wygładzanie krawędzi zostało wprowadzone przez gracza!!

en: WARNING: Texture filtering has been forced by driver!!
pl: UWAGA: Filtrowanie tekstur zostało wprowadzone przez gracza!!

en: Waiting for confirmation
pl: Oczekiwanie na potwierdzenie.

en: Waiting for next round to start...
pl: Oczekiwanie na rozpoczęcie następnej rundy...

en: Waiting for players
pl: Oczekiwanie na graczy

en: Waiting for players in each team...
pl: Oczekiwanie na graczy w każdej drużynie...

en: Waiting for players...
pl: Oczekiwanie na graczy...

en: Waiting for registration
pl: Oczekiwanie na rejestrację

en: Waiting for the players to toss
pl: Oczekiwanie na losowanie

en: Waiting for your match to start
pl: Oczekiwanie na rozpoczęcie rozgrywki.

en: Waiting the result...
pl: Oczekiwanie na wyniki...

en: Waiting: %1
pl: Oczekiwanie: %1

en: Warm up
pl: Rozgrzewka

en: Warm-up
pl: Rozgrzewka

en: Warm-up phase duration :
pl: Czas rozgrzewki:

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Warning ! No sound in webm videos
pl: Ostrzeżenie! Brak dźwięku w filmach webm

en: Warning!
    You are creating a new account without an email address.
    This address can be used to send you a new password if you lose it.
    
    Do you really want to create an account without an email address?
pl: Uwaga!
    Tworzysz nowe konto bez adresu e-mail.
    Te adres może zostać wykorzystany do wysłania nowego hasła, jeżeli utracisz dotychczasowe.
    
    Czy na pewno chcesz stworzyć konto bez adresu e-mail?

en: Warning! Could not write to disk.
    Your scores and profile will not be saved 
    if you continue playing!
pl: Uwaga! Nie udało się zapisać na dysku.
    Twoje wyniki oraz profile nie zostaną zachowane, 
    jeżeli będziesz kontynuować grę!

en: Warning! To enable network features you must agree with the end user license agreement.
pl: Uwaga: aby mieć możliwość korzystania z funkcji sieciowych, musisz zaakceptować licencję zgody użytkownika.

en: Warning! You will only be able to change your email address if you validate your online account.
    Please enter your $l[%1]validation code$l in order to validate your account:
pl: Uwaga! Możesz zmienić swój adres e-mail tylko po zweryfikowaniu konta. 
    Wpisz swój $l[%1]kod weryfikacyjny$l w celu weryfikacji konta:

en: Warning! You will only be able to spend Planets from your online account if you validate it.
    Please enter your $l[%1]validation code$l in order to validate your account:
pl: Uwaga! Aby móc wydawać Planety z konta online, musisz je zweryfikować.
    Podaj swój $l[%1]kod weryfikacyjny$l, by zweryfikować konto:

en: Warning, could not load the title description:
pl: Uwaga, nie można wczytać opisu tytułu:

en: Warning, the game data folder (%1) does not exist.
    
    Press OK to select/create another one.
    Press Cancel to fix the problem yourself.
pl: Uwaga, katalog z danymi gry (%1) nie istnieje.
    
    Naciśnij OK, aby wybrać/stworzyć inny.
    Aby rozwiązać problem samodzielnie, wybierz Anuluj.

en: Warning, the map will be permanently deleted.
    Continue?
pl: Uwaga, ta mapa zostanie nieodwracalnie usunięta.
    Kontynuować?

en: Warning, the map will be removed from the campaign.
    Continue?
pl: Uwaga, ta mapa zostanie usunięta z kampanii.
    Kontynuować?

en: Warning, the replay will be permanently deleted.
    Continue?
pl: Uwaga, powtórka zostanie usunięta na zawsze.
    Kontynuować?

en: Warning, you will lose your custom script if you click on Update Script
pl: Uwaga, utracisz swój niestandardowy skrypt, jeśli klikniesz na Aktualizuj Skrypt

en: Warning, your personal data folder (%1) does not exist.
    
    Press OK to select/create another one.
    Press Cancel to fix the problem yourself.
pl: Uwaga, katalog z danymi osobistymi (%1) nie istnieje.
    
    Naciśnij OK, aby wybrać/stworzyć inny.
    Aby rozwiązać problem samodzielnie, wybierz Anuluj.

en: Warning: No items will be embedded in this map.
    The map will become impossible to load for anyone who do not have its items installed on his disk.
pl: Uwaga: żadne przedmioty nie zostały zawarte w tej mapie.
    Mapa będzie niemożliwa do załadowania dla graczy, którzy nie posiadają tych przedmiotów zainstalowanych na dysku.

en: Warning: some keyboards do not handle well pressing too many keys at once. If you have key overlapping problems, you can try to plug a second keyboard or additional joypads.
pl: Uwaga: niektóre klawiatury nie radzą sobie dobrze w sytuacji, gdy naciskanych jest jednocześnie więcej klawiszy. Jeśli masz problemy z nakładającymi się na siebie klawiszami, możesz spróbować podłączyć drugą klawiaturę lub joypad.

en: Warning: the ghosts created will not be saved.
    Quit the Ghost Editor?
pl: Uwaga: utworzony duch nie zostanie zapisany.
    Wyjść z edytora duchów?

en: Warning: you are about to reach the maximum number of blocks you can place in the map!
    Pay attention to the top right indicator!
pl: Uwaga: niedługo przekroczysz maksymalną liczbę bloków, którą można umieścić na mapie!
    Zwracaj uwagę na wskaźnik w prawym górnym rogu ekranu!

en: Watch
pl: Oglądaj

en: Water reflections
pl: Odbicia w wodzie

en: Water reflects
pl: Odbicia w wodzie

en: Waves mode: Off
pl: Tryb fal: Wyłączony

en: Waves mode: On
pl: Tryb fal: Włączony

en: We can't validate the score of $<%1$> (%2).
pl: Nie można zweryfikować wyniku gracza $<%1$> (%2).

en: We could not check for an update now, because the internet connection is broken.
    Please check for an update later with the launcher or look in game forums.
pl: Sprawdzanie aktualizacji nie powiodło się z powodu problemów z połączeniem.
    Sprawdź aktualizacje później w programie startowym albo na forum gry.

en: We have sent you an email to "%1$s" with this list, for your convenience.
pl: Dla twojej wygody, wysłaliśmy ci email na adres "%1$s" z tą listą.

en: We have sent you an email with the information for your convenience.
pl: Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość e-mail z informacjami.

en: We recommend looking for an update now.
pl: Zalecamy sprawdzenie, czy są dostępne uaktualnienia.

en: We will update your online profile from your local profile that you have updated offline.
pl: Dokonamy aktualizacji Twojego profilu online z lokalnego profilu, który uaktualniłeś bez połączenia z Internetem.

en: Webm encoder is not supported.
pl: Enkoder Webm nie jest wspierany.

en: Weight
pl: Ważność

en: Welcome to %1!
pl: Witaj w %1!

en: Welcome to %1$s
    
    Thank you for registering.
    Your account information is as follows:
    
    Login=%2$s
    Validation Code=%3$s
    
    
    Store this information very safely!
    
    Note that if you need to download again Maniaplanet, you can go to your player page ( http://player.maniaplanet.com )
    
    Looking forward to seeing you online !
    
    Nadeo Team
pl: Witamy w %1$s
    
    Dziękujemy za rejestrację.
    Twoje dane konta są następujące:
    
    Login=%2$s
    Kod weryfikacyjny=%3$s
    
    
    Zachowaj te informacje w bezpiecznym miejscu!
    
    Pamiętaj, że jeżeli chcesz pobrać ponownie Maniaplanet, możesz przejść na swoją stronę gracza ( http://player.maniaplanet.com )
    
    Czekamy na Twoje ponowne odwiedziny!
    
    Ekipa Nadeo

en: Welcome to Battle!
pl: Witaj w na polu bitwy!

en: Welcome to ManiaPlanet
pl: Witaj w ManiaPlanet

en: Welcome to Royal!
pl: Witamy w trybie Royal!

en: Welcome!
pl: Witaj!

en: Welcome, %1 !
pl: Witaj, %1!

en: What type of installation would you like?
pl: Jaki rodzaj instalacji preferujesz?

en: Wheel sensitivity
pl: Czułość kierownicy

en: Where should common data files be stored?
pl: Gdzie mają być przechowywane pliki wspólne?

en: Where should personal data files be stored?
pl: Gdzie mają być przechowywane pliki z osobistymi danymi?

en: While waiting, try to become the King Of The Lobby!
pl: Podczas oczekiwania spróbuj zostać Królem Poczekalni!

en: While waiting, you can play 'King Of The Lobby'.
pl: Podczas czekania możesz grać w 'Króla poczekalni'.

en: White
pl: Biały

en: Width
pl: Szerokość

en: Win
pl: Wygrana

en: Win by forfeit.
pl: Wygrana walkowerem.

en: Window border
pl: Krawędź okna

en: Window height
pl: Wysokość okna

en: Window width
pl: Szerokość okna

en: Windowed resolution
pl: Rozdzielczość (w oknie)

en: Winner
pl: Zwycięzca

en: Winner!
pl: Zwycięzca!

en: Winner: $<%1$>
pl: Zwycięża: $<%1$>

en: Wins :
pl: Zwycięstwa:

en: World scale
pl: Skala świata

en: Write
pl: Napisz

en: Write a new message
pl: Napisz nową wiadomość

en: Write the text which willl compose the brush
pl: Wpisz tekst na obrazek

en: Wrong Password!
pl: Złe hasło!

en: Wrong mail. Please make sure you spelled your mail right.
pl: Nieprawidłowy adres e-mail. Upewnij się, czy adres został wpisany poprawnie.

en: Wrong password. Please make sure you spelled your password right
pl: Nieprawidłowe hasło. Upewnij się, że hasło zostało prawidłowo wpisane.

en: Wrong password. Please make sure you spelled your password right.
pl: Nieprawidłowe hasło. Upewnij się, że hasło zostało prawidłowo wpisane.

en: Wrong title.
pl: Zły tytuł.

en: Wrong validation code. Please make sure you spelled it right.
pl: Nieprawidłowy klucz weryfikacyjny. Sprawdź, czy został poprawnie wpisany.

en: X (Local) + Shift (Global)
pl: X (Lokalnie) + Shift (Globalnie)

en: X / Y axis snapping
pl: Wyrównywanie do osi X / Y

en: X axis position
pl: Pozycja osi X

en: X or C / Shift + Mouse Right Click
pl: X lub C / Shift + prawy przycisk myszy

en: Y axis position
pl: Pozycja osi Y

en: Yaw
pl: Obrót

en: Yes
pl: Tak

en: You $<$2B2own$> this title pack. When you create new data, do not forget to include them in your title pack.
pl: $<$2B2Posiadasz$> ten tytuł. Gdy utworzysz nową zawartość nie zapomnij dodać jej do swojego tytułu.

en: You $<$F00do not own$> this title pack. The data you will create here will not be available in Local play mode or Multiplayer mode unless you create your own title pack.
pl: $<$F00Nie posiadasz$> tego tytułu. Dane, które tutaj utworzysz nie będą dostępne w trybie lokalnym lub sieciowym, jeżeli nie stworzysz własnego pakietu tytułów.

en: You already asked this player to be your buddy.
pl: Już poprosiłeś tego gracza, aby był Twoim znajomym.

en: You already asked this player to join this group.
pl: Do tego gracza już wysłano zaproszenie do dołączenia do tej grupy.

en: You already have a default group set.
    The default group is used alone to download the best replays of the members on the played map.
    Do you want to replace the current default group (%1) with this one (%2)?
pl: Masz już ustawioną domyślną grupę.
    Domyślna grupa jest wykorzystywana wyłącznie do pobierania najlepszych powtórek jej członków na rozgrywanej mapie.
    Czy chcesz zastąpić swoją aktualną domyślną grupę (%1) na inną (%2)?

en: You are about to remove %1 from your buddies. Are you sure ?
pl: Chcesz usunąć %1 ze swoich znajomych. Jesteś pewien?

en: You are allowed to perform this operation.
pl: Możesz wykonać tę operację.

en: You are already connected (from a different computer).
    Please try again later.
pl: Jesteś już połączony (z innego komputera)
    Spróbuj ponownie później.

en: You are already connected to this server.
pl: Jesteś już połączony z tym serwerem.

en: You are currently a $<$0f0beginner$>.
pl: Aktualnie jesteś $<$0f0początkujący$>.

en: You are not allowed to perform this operation.
pl: Nie możesz wykonać tej operacji.

en: You are not connected to an online account.
pl: Nie jesteś połączony z kontem internetowym.

en: You are not connected to the Internet.
pl: Nie jesteś połączony z Internetem.

en: You are not connected.
pl: Nie jesteś połączony.

en: You are not online.
    
    You will not be able to connect to an account and use all of the game features.
    We recommend you connect to the Internet now.
pl: Nie jesteś połączony z Internetem.
    
    Nie będziesz mógł połączyć się z kontem i wykorzystać wszystkich funkcji gry.
    Zalecamy połączenie się z Internetem.

en: You are not permitted to add new ManiaPlanet Stations.
pl: Nie masz uprawnień do dodawania nowych stacji ManiaPlanet.

en: You are not permitted to load this data.
pl: Nie możesz wczytać tych danych.

en: You are not permitted to switch to player mode.
pl: Nie możesz przejść w tryb gracza.

en: You are not permitted to switch to referee mode.
pl: Nie możesz przejść w tryb sędziego.

en: You are not permitted to switch to spectator mode.
pl: Nie możesz przejść w tryb obserwatora.

en: You are not the owner of this maniacredited package.
pl: Nie jesteś właścicielem tego pakietu (maniacredited package).

en: You are not the owner of this title.
pl: Nie jesteś właścicielem tego tytułu.

en: You are not the right payer.
pl: Nie jesteś właściwym płatnikiem.

en: You are responsible for the images you choose.
    They will be transfered and seen by other players.
    Please don't use shocking or copyrighted pictures.
pl: Jesteś odpowiedzialny za wybór obrazków.
    Będą one przesyłane i oglądane przez innych graczy.
    Nie używaj grafik szokujących i chronionych prawem autorskim.

en: You are spectating the game
pl: Jesteś w trybie obserwatora

en: You are using these files for the first time.
     Do you accept responsibility for sharing them?
pl: Używasz tych plików po raz pierwszy.
     Czy przyjmujesz odpowiedzialność za ich udostępnianie?

en: You beat the %1!
pl: Zdobyłeś %1!

en: You beat the Bronze Medal time:
pl: Osiągnąłeś czas na Brązowy Medal:

en: You beat the Bronze medal!
pl: Zdobyłeś brązowy medal

en: You beat the Gold Medal time:
pl: Osiągnąłeś czas na Złoty Medal:

en: You beat the Silver Medal time:
pl: Osiągnąłeś czas na Srebrny Medal:

en: You beat the score of %1!
pl: Pobiłeś wynik gracza %1!

en: You can add %1 new ManiaPlanet stations.
    These new stations cost %2 Planets.
    
    Do you want to pay to add new ManiaPlanet stations?
pl: Możesz dodać %1 nowe stacje ManiaPlanet.
    Koszt nowych stacji wynosi %2 Planet(y).
    
    Czy chcesz odpłatnie dodać nowe stacje ManiaPlanet?

en: You can cancel 1 match.
pl: Możesz anulować 1 mecz.

en: You can choose a general horn for all your cars or keep the horns specific to each car skin.
pl: Możesz wybrać ogólny klakson dla wszystkich samochodów lub określone sygnały dla każdej skin samochodu.

en: You can do an official record attempt on this challenge every %d seconds.
pl: Możesz próbować ustanowić oficjalny rekord na tej mapie co %d sekund.

en: You can install %1 %2 only if %3 %4 is installed.
pl: Aby zainstalować produkt %1 %2, zainstaluj najpierw %3 %4.

en: You can not place more than %1 Bases !
pl: Nie możesz postawić więcej niż %1 Baz!

en: You can not place more than %1 Gates !
pl: Nie możesz umieścić więcej niż %1 Bram!

en: You can not place more than %1 Gauges !
pl: Nie możesz postawić więcej niż %1 Wskaźników!

en: You can not spend %s!
pl: Nie możesz wydać %s!

en: You can now select the Nadeo Ghost as an opponent.
pl: Możesz wybrać teraz na przeciwnika ducha Nadeo.

en: You can only place one start line.
pl: Możesz ustawić tylko jeden punkt startowy.

en: You can place only one Podium!
pl: Możesz postawić tylko jedno podium!

en: You can place only one starting point!
pl: Możesz ustawić tylko jeden punkt startowy!

en: You can't edit an embedded item.
pl: Nie możesz edytować zawartego przedmiotu.

en: You can't place more than %1 Gate #%2.
pl: Nie możesz umieścić więcej niż %1 Bramy #%2.

en: You can't place more than three Checkpoints.
pl: Nie możesz umieścić więcej niż trzy punkty kontrolne.

en: You cannot add yourself as favorite.
pl: Nie możesz dodać samego siebie do ulubionych.

en: You cannot be your own buddy.
pl: Nie możesz być własnym znajomym.

en: You cannot change your nickname online. We will accept this change while you are offline. Be aware that your nickname change will be canceled the next time you are online.
    Are you sure you want to change your nickname ?
pl: Nie możesz zmienić swojego pseudonimu online. Zmiana zostanie zaakceptowana, gdy będziesz rozłączony. Pamiętaj, że zmiana pseudonimu zostanie anulowana następnym razem, gdy będziesz online.
    Czy na pewno chcesz zmienić swój pseudonim?

en: You cannot change your nickname.
    We will revert nickname change and continue.
pl: Nie możesz zmienić pseudonimu.
    Nastąpi powrót do poprzedniego pseudonimu i gra będzie kontynuowana.

en: You cannot change your zone.
pl: Nie można zmienić strefy.

en: You cannot create more dedicated server accounts.
pl: Nie możesz stworzyć więcej kont serwerów dedykowanych.

en: You cannot edit a packed map.
pl: Nie możesz edytować spakowanej mapy.

en: You cannot import a file from the game directory.
pl: Nie można importować pliku z folderu gry.

en: You cannot invite yourself.
pl: Nie możesz zaprosić samego siebie.

en: You cannot place more than one Goal 'Engage'
pl: Nie możesz ustawić wiecej niż jeden Cel 'Rozpocznij'

en: You cannot reconnect a profile from here.
pl: Nie możesz ponownie połączyć stąd profilu.

en: You cannot record a MediaTracker ghost in puzzle mode.
pl: Nie można zarejestrować ducha MediaTracker w trybie puzzle.

en: You cannot remove a profile from here.
pl: Nie możesz usunąć stąd profilu.

en: You cannot replace pre-placed blocks.
pl: Nie można zamienić segmentów ustawionych wcześniej.

en: You cannot run the video shooter in fullscreen mode.
pl: Nie można uruchomić rejestracji wideo w trybie pełnoekranowym.

en: You cannot run the video shooter in fullscreen mode.
    Use ALT+ENTER to change to windowed mode.
    Retry?
pl: Nie można uruchomić rejestracji wideo w trybie pełnoekranowym.
    Naciśnij ALT+ENTER, by przejść do wyświetlania w oknie.
    Spróbować ponownie?

en: You cannot save to a pack.
pl: Nie można zapisać w pakiecie.

en: You cannot set the minimum number of players below 1.
pl: Nie możesz ustawić minimalnej liczby graczy mniejszej niż 1.

en: You cannot subscribe to more groups.
pl: Nie możesz zapisać się do większej liczby grup.

en: You cannot use this key to get a new validation code.
pl: Nie możesz użyć tego klucza aby wygenerować nowy kod weryfikacyjny.

en: You cannot vote.
pl: Nie możesz głosować.

en: You chose to enable both antialiasing and the fullscreen GDI support, in the advanced graphic pannel.
    These options aren't compatible: Fullscreen GDI support will be disabled.
pl: W panelu zaawansowanych opcji graficznych wybrano wygładzanie krawędzi i pełnoekranowy interfejs graficzny.
    Te opcje nie są kompatybilne: pełnoekranowy interfejs zostanie wyłączony.

en: You chose to force software TnL (vertex processing), in the advanced graphic pannel.
    This option can solve graphic driver or card issues, but it may also affect the game performance.
    Therefore, it is recommended to only use it to fix graphic glitches (like odd geometry deformation).
pl: W panelu zaawansowanych opcji graficznych wybrano programowe TnL (przetwarzanie wierzchołków).
    Opcja ta może rozwiązać problemy z wyświetlaniem grafiki, ale może też wpłynąć na płynność gry.
    Zalecamy więc jej stosowanie tylko do korygowania problemów graficznych (jak np. deformacji geometrii).

en: You do not have access to %1.
pl: Nie masz dostępu do %1.

en: You do not have enough %s to perform this action.
pl: Nie masz wystarczająco: %s, aby wykonać tę operację.

en: You do not have enough %s!
pl: Nie masz wystarczającej ilości %s!

en: You do not have enough Planets to play on this server.
pl: Nie masz wystarczająco dużo Planet, aby grać na tym serwerze.

en: You do not have enough Planets!
pl: Masz za mało Planet!

en: You do not have enough ladder points to connect to this server.
pl: Masz za mało punktów rankingowych, żeby połączyć się z tym serwerem.

en: You do not have enough ladder points to switch to player mode.
pl: Nie masz wystarczającej liczby punktów rankingowych, aby przełączyć się na tryb gracza.

en: You do not have the maps for this series.
pl: Nie posiadasz map dla tej serii.

en: You do not need to install this patch
pl: Nie musisz instalować tej poprawki

en: You don't have access to this data.
    Please enter a key to gain access to this data.
pl: Nie masz dostępu do tych danych.
    Aby uzyskać dostęp do tych danych, wprowadź klucz.

en: You don't have the collection:
    '%1'
pl: Nie posiadasz kolekcji (środowiska):
    '%1'

en: You don't have the model '%1'.
pl: Nie posiadasz modelu '%1'.

en: You don't have write permission on the game data folder
    (%1).
    
    Press OK to select/create another one.
    Press Cancel to fix the problem yourself.
pl: Nie masz uprawnień do zapisu w katalogu danych gry
    (%1).
    
    Naciśnij OK, aby wybrać/stworzyć inny.
    Aby rozwiązać problem samodzielnie, wybierz Anuluj.

en: You don't have write permission on this folder
    (%1).
pl: Nie masz uprawnień do zapisu w tym katalogu
    (%1).

en: You don't have write permission on your personal data folder
    (%1).
    
    Press OK to select/create another one.
    Press Cancel to fix the problem yourself.
pl: Nie masz uprawnień do zapisu w katalogu danych osobistych
    (%1).
    
    Naciśnij OK, aby wybrać/stworzyć inny.
    Aby rozwiązać problem samodzielnie, wybierz Anuluj.

en: You don't have write permission to this folder. Please select another folder.
pl: Nie masz uprawnień do zapisu w tym katalogu. Wybierz inny.

en: You eliminated yourself!
pl: Wyeliminowałeś sam siebie!

en: You forgot to give the receiver login.
pl: Nie podano loginu adresata.

en: You have already activated this key.
pl: Już aktywowałeś(-aś) ten klucz.

en: You have been added to this group successfully.
pl: Zostałeś dodany do tej grupy.

en: You have been banned.
pl: Zostałeś zablokowany.

en: You have been eliminated!
pl: Zostałeś wyeliminowany!

en: You have been hit!
pl: Zostałeś trafiony!

en: You have been successfully removed from this group.
pl: Zostałeś usunięty z tej grupy.

en: You have eliminated %1!
pl: Wyeliminowałeś %1!

en: You have hit %1!
pl: Trafiłeś %1!

en: You have modified this skin.
    Do you really want to exit without saving?
pl: Zmodyfikowano skin.
    Czy na pewno chcesz wyjść bez zapisywania?

en: You have more $<$0f0 Armor Points$>.
pl: Masz więcej $<$0f0 Armor Points$>.

en: You have reached %1$d Ladder Points in %2$s! We gave you %3$s.
pl: Osiągnięto %1$d punktów rankingowych w %2$s! Otrzymujesz %3$s.

en: You have to be a minimum of 14 years old to create a new account.
pl: Musisz mieć przynajmniej 14 lat, żeby stworzyć nowe konto.

en: You have to become moderator to perform this task.
pl: Aby wykonać tę czynność, musisz być moderatorem.

en: You have to record a MediaTracker ghost first.
pl: Musisz zarejestrować najpierw ducha MediaTracker.

en: You have too many favorites. Delete some before adding new ones.
pl: Masz zbyt wiele ulubionych. Usuń część z nich przed dodaniem nowych wpisów.

en: You have transfered too many %1$s this month.
    Maximum allowed amount of %2$s to be transfered by month: %3$d %4$s
pl: W tym miesiącu przesłano zbyt wiele: %1$s.
    Maksymalna dozwolona liczba: %2$s przesłanych w ciągu miesiąca: %3$d %4$s

en: You hit yourself!
pl: Trafiłeś siebie!

en: You just beat $<%1$>'s High Score!
pl: Pobiłeś rekord ustanowiony przez $<%1$>!

en: You might need your $ovalidation code$o later, so we recommend you keep it somewhere safe.
pl: Możesz potrzebować swojego $okodu weryfikacyjnego$o później, więc zalecamy zachowanie go w bezpiecznym miejscu.

en: You missed %1 checkpoint
pl: Pominięto %1 punkt kontrolny

en: You missed %1 checkpoints
pl: Pominięte punkty kontrolne: %1

en: You must agree with the terms and conditions below to continue.
pl: Aby kontynuować, musisz zgodzić się na poniższe zasady i warunki.

en: You must be connected to the Internet to play with this version of the game.
    If you have Internet access, please check your connection or your account.
pl: Aby grać w tę wersję gry, musisz być połączony z Internetem.
    Jeżeli posiadasz dostęp do Internetu, sprawdź swoje połączenie lub konto.

en: You must challenge another player by link or by file to unlock this map
pl: Aby odblokować tę mapę, musisz rzucić wyzwanie innemu graczowi za pomocą linku lub pliku

en: You must choose a name for your macroblock.
pl: Wybierz nazwę dla makrosegmentu.

en: You must create a playable map with the map editor to unlock this map.
pl: Aby odblokować tę mapę, musisz stworzyć grywalną mapę za pomocą edytora.

en: You must have a buddy in your buddy list to unlock this map.
pl: Aby odblokować tę mapę, musisz mieć znajomego na liście znajomych.

en: You must have a buddy invited by email in your buddy list to unlock this map.
pl: Aby odblokować tę mapę, na liście znajomych musisz mieć znajomego zaproszonego za pośrednictwem poczty e-mail.

en: You must invite a buddy in order to unlock this map.
pl: Aby odblokować tę mapę, musisz zaprosić znajomego.

en: You must place 1 Pole #%1
pl: Musisz postawić 1 maszt #%1

en: You must place 1 Spawn #%1
pl: Musisz postawić 1 Spawn #%1

en: You must place 1 SpawnStart #1
pl: Musisz postawić 1 SpawnStart #%1

en: You must place 1 SpawnStart #2
pl: Musisz postawić 1 SpawnStart #%2

en: You must place as many SpawnDefense as Goal. 
    Currently %1 SpawnDefense for %2 Goal.
pl: Musisz ustawić tyle samo Spawnów obrońców co Celów. 
    Aktualnie masz %1 Spawn(y) obrońców na %2 Cel(e).

en: You must place at least one Gate #%1.
pl: Musisz umieścić co najmniej jedną Bramę #%1.

en: You must place at least one Goal #%1
pl: Musisz umieścić przynajmniej jeden Cel #%1

en: You must place at least one Goal.
pl: Musisz umieścić przynajmniej jeden Cel.

en: You must place at least one Goal1.
pl: Musisz umieścić przynajmniej jeden Cel1.

en: You must place at least one Goal2.
pl: Musisz umieścić przynajmniej jeden Cel2.

en: You must place at least one Spawn
pl: Musisz umieścić przynajmniej jeden Spawn

en: You must place at least one Spawn of priority 1.
pl: Musisz ustawić przynajmniej jeden Spawn z priorytetem 1.

en: You must place at least one SpawnDefense and one Goal.
pl: Musisz umieścić przynajmniej jeden Spawn obrońców i jeden Cel.

en: You must place at least one SpawnDefense.
pl: Musisz postawić co najmniej jeden Spawn obrońców.

en: You must place at least one checkpoint!
pl: Musisz ustawić przynajmniej jeden punkt kontrolny!

en: You must place at least one finish line!
pl: Musisz ustawić przynajmniej jedną linię mety!

en: You must place exactly one Checkpoint.
pl: Musisz umieścić dokładnie jeden Punkt kontrolny

en: You must place exactly one Goal A.
pl: Musisz umieścić dokładnie jeden cel A.

en: You must place exactly one Goal B.
pl: Musisz umieścić dokładnie jeden cel B.

en: You must place exactly one Goal C.
pl: Musisz umieścić dokładnie jeden cel C.

en: You must place exactly one Goal.
pl: Musisz umieścić dokładnie jeden Cel.

en: You must place exactly one Spawn #%1
pl: Musisz umieścić dokładnie jeden Spawn #%1

en: You must place exactly one Spawn #%1.
pl: Musisz umieścić dokładnie jeden Spawn #%1.

en: You must place exactly one Spawn #1 and one Spawn #2.
    You must place the same number of Goal #1 and Goal #2 with at least one of each.
    
    You can place one Goal 'Engage' to determine which team will start attacking in Battle Waves mode.
pl: Musisz umieścić dokładnie jeden Spawn #1 oraz jeden Spawn #2.
    Musisz umieścić przynajmniej jeden Cel #1 oraz Cel #2. Liczba Celów musi być równa.
    
    Aby ustalić która drużyna rozpocznie atak w trybie Fal, można umieścić jeden Cel 'Rozpocznij'.

en: You must place exactly one Spawn, at least one Goal and as much Checkpoints as you want.
pl: Musisz umieścić dokładnie jeden Spawn, przynajmniej jeden Cel oraz dowolną liczbę punktów kontrolnych.

en: You must place exactly one Spawn.
pl: Musisz ustawić dokładnie jeden Spawn.

en: You must place exactly one Spawn.
    You must place the same number of Goal1 and Goal2 with at least one of each.
pl: Musisz umieścić dokładnie jeden Spawn.
    Należy umieścić tę samą liczbę Celów1 i Celów2 (przynajmniej po jednym).

en: You must place exactly one SpawnAttack.
pl: Musisz ustawić dokładnie jeden Spawn atakujących.

en: You must place exactly one SpawnDefense, one SpawnAttack and one Goal A. In addition you can place one Goal B and one Goal C.
pl: Musisz umieścić dokładnie: jeden Spawn obrońców, jeden Spawn atakujących i jeden Cel A. Dodatkowo możesz umieścić też Cel B i Cel C.

en: You must place exactly one SpawnDefense, one SpawnAttack and one Goal A. In addition you can place one Goal B, one Goal C and between one and three Checkpoints.
pl: Musisz umieścić dokładnie jeden Spawn obrońców, jeden Spawn atakujących oraz Cel A. Dodatkowo możesz umieścić jeden Cel B, jeden Cel C oraz od jednego do trzech punktów kontrolnych.

en: You must place exactly one SpawnDefense.
pl: Musisz ustawić dokładnie jeden Spawn obrońców.

en: You must place one Goal %1.
pl: Musisz umieścić jeden Cel %1

en: You must place one Goal and as much Spawns as possible. 
    You can give a priority order to the Spawns. 
    Players will start at Spawns with priority 1 first, then 2 and finally 3.
pl: Musisz umieścić jeden Cel i jak najwięcej Spawnów. 
    Możesz przypisać kolejność Spawnów. 
    Gracze rozpoczynają ze Spawnu o numerze 1, potem 2, a na końcu 3.

en: You must place one Goal.
pl: Musisz postawić jeden Cel.

en: You must place one SpawnAttack.
pl: Musisz umieścić jeden Spawn atakujących.

en: You must place one SpawnDefense %1.
pl: Musisz umieścić jeden Spawn obrońców %1.

en: You must place the same number of Goal #1 and Goal #2
pl: Należy umieścić taką samą liczbę Celi#1 i Celi #2.

en: You must place the same number of Goal1 and Goal2
pl: Musisz umieścić taką samą liczbę Celów1 i Celów2.

en: You must play a game on hotseat with a friend to unlock this map.
pl: Aby odblokować tę mapę, musisz rozegrać grę w trybie gorącego krzesła razem ze znajomym.

en: You must play a race online to unlock this map.
pl: Aby odblokować tę mapę, musisz rozegrać wyścig online.

en: You must recommend the game to a friend to unlock this map.
pl: Aby odblokować tę mapę, musisz polecić grę znajomemu.

en: You must select a map!
pl: Musisz wybrać mapę!

en: You must select a replay first!
pl: Musisz najpierw wybrać powtórkę!

en: You must select at least 1 map!
pl: Musisz wybrać przynajmniej 1 map!

en: You must select at least one replay!
pl: Musisz wybrać przynajmniej jedną powtórkę!

en: You must validate the map to be able to play with it.
pl: Aby móc grać na tej mapie, musisz ją najpierw zweryfikować.

en: You must validate your map to use the MediaTracker.
pl: Aby móc użyć narzędzia MediaTracker, musisz zweryfikować swoją mapę.

en: You need 100 ladder points online to unlock this map.
pl: Aby odblokować tę mapę, musisz zdobyć 100 punktów rankingowych.

en: You need 1000 ladder points online to unlock this map.
pl: Aby odblokować tę mapę, musisz zdobyć 1000 punktów rankingowych.

en: You need 120 medals to unlock this map.
pl: Aby odblokować tę mapę, musisz zdobyć 120 medali.

en: You need 150 medals to unlock this map.
pl: Aby odblokować tę mape, musisz zdobyć 150 medali.

en: You need 175 medals to unlock this map.
pl: Aby odblokować tę mapę, musisz zdobyć 175 medali.

en: You need 190 medals to unlock this map.
pl: Aby odblokować tę mapę, musisz zdobyć 190 medali.

en: You need 25 medals to unlock this map.
pl: Aby odblokować tę mapę, musisz zdobyć 25 medali.

en: You need 50 medals to unlock this map.
pl: Aby odblokować tę mapę, musisz zdobyć 50 medali.

en: You need 5000 ladder points online to unlock this map.
pl: Aby odblokować tę mapę, musisz zdobyć 5000 punktów rankingowych.

en: You need 80 medals to unlock this map.
pl: Aby odblokować tę mapę, musisz zdobyć 80 medali.

en: You need a bronze medal on the previous five maps to unlock this map.
pl: Aby odblokować tę mapę, musisz zdobyć brązowy medal na pięciu poprzednich mapach.

en: You need a bronze medal on the previous map to unlock this map.
pl: Aby odblokować tę mapę, musisz zdobyć brązowy medal na poprzedniej mapie.

en: You need a gold medal on all the previous %1 maps to unlock this map.
pl: Aby odblokować tę mapę, musisz zdobyć złoty medal na poprzednich %1 mapach.

en: You need a gold medal on all the previous maps to unlock this map.
pl: Aby odblokować tę mapę, musisz zdobyć złoty medal na wszystkich poprzednich mapach.

en: You need a gold medal on the previous five maps to unlock this map
pl: Aby odblokować tę mapę, musisz zdobyć złoty medal na pięciu poprzednich mapach

en: You need a gold medal on the previous map to unlock this map.
pl: Aby odblokować tę mapę, musisz zdobyć złoty medal na poprzedniej mapie.

en: You need a silver medal on the previous five maps to unlock this map.
pl: Aby odblokować tę mapę, musisz zdobyć srebrny medal na pięciu poprzednich mapach.

en: You need a silver medal on the previous map to unlock this map.
pl: Aby odblokować tę mapę, musisz zdobyć srebrny medal na poprzedniej mapie.

en: You need an account to play.
pl: Potrzebujesz konto by zagrać.

en: You need more medals to unlock this map.
pl: Aby odblokować tę mapę, musisz mieć więcej medali.

en: You need to activate the plugin before moving it.
pl: Zanim przemieścisz wtyczkę, musisz ją aktywować.

en: You need to choose a name for the pack.
pl: Musisz wybrać nazwę pakietu.

en: You need to enter your own email address in your profile first!
pl: Musisz najpierw wpisać swój adres e-mail w profilu!

en: You need to give an unique name to this Macroblock and create its icon to save it.
pl: Musisz nadać makrosegmentowi unikalną nazwę i stworzyć jego miniaturę, by go zapisać.

en: You need to have map %1 to execute this request.
pl: Aby wykonać tę operację, musisz posiadać mapę %1.

en: You need to place a starting point!
pl: Musisz ustawić punkt startowy!

en: You need to select a level of difficulty.
pl: Musisz wybrać poziom trudności.

en: You need to select a level of quality.
pl: Musisz wybrać poziom jakości.

en: You need to select at least two players!
pl: Musisz wybrać przynajmniej dwóch graczy!

en: You need to select blocks bound to your current selection.
pl: Musisz wybrać segmenty powiązane z aktualnym zaznaczeniem.

en: You need to select some data to include in the pack.
pl: Musisz wybrać dane do pakietu.

en: You need to wait a short while before subscribing again to this group.
pl: Musisz chwilę zaczekać przez ponownym zapisaniem się do tej grupy.

en: You need to wait a while before adding this buddy again.
pl: Musisz zaczekać jakiś czas, zanim zaprosisz ponownie tego znajomego.

en: You only have $<$0f0%1$> online nickname changes remaining.
    Are you sure you want to change your nickname?
pl: Masz jeszcze tylko $<$0f0%1$> zmian(y) pseudonimu online.
    Czy na pewno chcesz zmienić pseudonim?

en: You set a new personal record!
pl: Ustanowiłeś swój nowy rekord!

en: You still have some empty stations available.
    Are you sure you want to buy new stations now?
pl: Wciąż masz dostępnych kilka pustych stacji. 
    Czy na pewno chcesz kupić nowe stacje?

en: You unlocked a new campaign:
pl: Nowa kampania odblokowana:

en: You unlocked a new level of difficulty:
pl: Odblokowano nowy poziom trudności:

en: You unlocked new levels of difficulty:
pl: Odblokowano nowe poziomy trudności:

en: You voted for the attack.
pl: Decyzja: atak.

en: You voted for the defense.
pl: Decyzja: obrona.

en: You were banned from this server.
pl: Zostałeś zablokowany na tym serwerze.

en: You were banned.
pl: Zablokowano cię.

en: You were blacklisted from this server.
pl: Zostałeś zablokowany na tym serwerze.

en: You were kicked.
pl: Wyrzucono cię.

en: You will be redirected to a new master server.
pl: Nastąpi przekierowanie do nowego serwera głównego.

en: You will be suspended if you cancel your next match.
pl: Otrzymasz karę jeżeli anulujesz następny mecz.

en: You will lose all unsaved changes, continue ?
pl: Utracisz wszystkie niezapisane zmiany. Kontynuować?

en: You will soon be redirected to a match server.
pl: Za chwile zostaniesz przeniesiony(a) do właściwego serwera.

en: You won %1 medals!
pl: Wygrane medale: %1!

en: You won %1 skillpoints!
pl: Zdobyto %1 pkt. umiejętności!

en: You won 1 medal!
pl: Wygrałeś 1 medal!

en: You won 1 skillpoint!
pl: Zdobyto 1 pkt. umiejętności!

en: You won all the gold medals for this campaign!
pl: Zdobyłeś wszystkie złote medale w tej kampanii!

en: You won the Bronze Medal!
pl: Zdobyłeś brązowy medal

en: You won the Gold Medal!
pl: Zdobyłeś złoty medal

en: You won the Silver Medal!
pl: Zdobyłeś srebrny medal

en: You won!
pl: Wygrałeś!

en: You're not properly logged-in.
pl: Nie jesteś odpowiednio zalogowany.

en: You're using DEBUG DirectX runtime, the game performance will be low.
    Do you still want to continue ?
pl: Używasz wersji DEBUG bibliotek DirectX, gra może działać wolno.
    Czy mimo tego chcesz kontynuować?

en: YouTube Title
pl: Tytuł na Youtube

en: Your %1$s profile is already linked to a ManiaPlanet account.
pl: Twój profil %1$s jest już połączony z kontem ManiaPlanet.

en: Your %s game account
pl: Twoje konto gry %s

en: Your IP has already been used today by another demo account.
    You have not received planets to play the demo.
pl: Twoje IP zostało już użyte przez inne konto demo.
    Nie otrzymałeś planet, aby grać w demo.

en: Your IP was banned from this server.
pl: Twoje IP zostało zablokowane na tym serwerze.

en: Your Ladder World Ranking
pl: Ranking światowy

en: Your ManiaPlanet account is bound to an other Steam account.
pl: Twoje konto ManiaPlanet jest przypisane do innego konta Steam.

en: Your ManiaPlanet account password
pl: Twoje hasło do konta ManiaPlanet

en: Your ManiaPlanet account validation code
pl: Twój klucz weryfikacyjny do konta ManiaPlanet

en: Your Maniaplanet account information:
pl: Informacje o koncie ManiaPlanet:

en: Your Medals World Ranking
pl: Twój światowy ranking medalowy

en: Your Planets
pl: Twoja liczba Planet

en: Your Planets:
pl: Twoja liczba Planet:

en: Your Score
pl: Twój wynik

en: Your Score:
pl: Twój wynik:

en: Your SkillPoints World Ranking
pl: Twój światowy ranking punktów umiejętności

en: Your Steam account is bound to an other ManiaPlanet account.
pl: Twoje konto Steam jest przypisane do innego konta ManiaPlanet.

en: Your Time
pl: Twój czas

en: Your Zone information will be used to display regional scores
pl: Informacje o Twojej strefie zostaną użyte do wyświetlenia wyników regionalnych

en: Your access to %1 expires in %2.
pl: Twój dostęp do %1 kończy się w ciągu %2.

en: Your account has not been validated.
pl: Twoje konto nie zostało potwierdzone.

en: Your account is being deleted.
pl: Twoje konto jest usuwane.

en: Your account is limited.
pl: Twoje konto jest ograniczone.

en: Your account is unknown on this server.
    Please try another server.
pl: Twoje konto jest nierozpoznawane na tym serwerze. 
    Spróbuj na innym serwerze.

en: Your avatar has been successfully converted into game file :
    %1
pl: Twój awatar został pomyślnie skonwertowany do pliku gry:
    %1

en: Your block skin has been successfully converted into game file :
    %1
pl: Twój skin segmentu został pomyślnie skonwertowany do pliku gry:
    %1

en: Your cache is almost full.
    Do you want to increase the maximum size of your cache?
pl: Pamięć podręczna jest prawie pełna.
    Czy chcesz zwiększyć jej rozmiar?

en: Your combo falls back to 1 when you are eliminated.
pl: Twoje combo spadnie spowrotem do 1, gdy zostaniesz wyeliminowany.

en: Your email address will be used for recovering lost passwords
pl: Twój adres e-mail będzie potrzebny, aby odzyskać hasło

en: Your email address will not be shared or sold to third parties
pl: Twój adres e-mail nie zostanie sprzedany ani udostępniony podmiotom trzecim

en: Your email must be defined.
pl: Twój e-mail musi być zdefiniowany.

en: Your exe version does not match the server version.
pl: Twoja wersja pliku wykonawczego jest inna od wersji na serwerze.

en: Your friend will receive an invitation email with a link to download the game.
    If he creates an account with this email address, you will become his sponsor.
pl: Twój znajomy otrzyma zaproszenie za pośrednictwem poczty e-mail z łączem do pobrania gry.
    Jeżeli utworzy konto, korzystając z tego adresu e-mail, zostaniesz jego tzw. sponsorem.

en: Your game key:
pl: Twój klucz gry:

en: Your game version (%1$s) is no longer supported by master server, please update your game.
pl: Posiadana przez Ciebie wersja gry (%1$s) nie jest już obsługiwana przez główny serwer. Prosimy o dokonanie aktualizacji.

en: Your game version (%1$s) is not valid.
pl: Posiadana przez Ciebie wersja gry (%1$s) nie jest poprawna.

en: Your graphic adapter support only software (cpu) vertex shader.
    The game display performance will be low.
    Do you still want to continue ?
pl: Twoja karta graficzna obsługuje wyłącznie programowy (cpu) vertex shader.
    Płynność wyświetlania grafiki będzie dosyć niska.
    Czy wciąż chcesz kontynuować?

en: Your graphic card driver does not recognize ManiaPlanet as a supported CrossFire application.
    Click $l[%s]here$l for more information.
pl: Twoja karta graficzna nie rozpoznaje ManiaPlanet jako aplikacji obsługującej CrossFire.
    Kliknij $l[%s]tutaj$l, aby uzyskać więcej informacji.

en: Your graphic card driver does not recognize ManiaPlanet as a supported CrossFire application.
    Please follow the link for more information:
pl: Twoja karta graficzna nie rozpoznała ManiaPlanet jako aplikacji z obsługą CrossFire.
    Kliknij link, aby uzyskać więcej informacji:

en: Your graphic card has not enough memory to run the painter.
    Please try to launch the game in fullscreen, with a small resolution, no antialiasing and a 16b color buffer.
pl: Karta graficzna posiada zbyt mało pamięci, by uruchomić Painter.
    Spróbuj uruchomić grę w trybie pełnoekranowym, w mniejszej rozdzielczości, bez wygładzania i z 16-bitowym buforem kolorów.

en: Your group has been successfully created.
pl: Twoja grupa została utworzona.

en: Your login must contain between %1 to %2 characters.
pl: Login musi mieć od %1 do %2 znaków.

en: Your login must contain only valid characters: a-z, A-Z, 0-9 or ._- characters.
pl: Twój login może składać się z tylko z podanych znaków: a-z, A-Z, 0-9 lub ._-

en: Your login:
pl: Twój login:

en: Your map may cause performance issues when played with lower end computers.
    Pay attention to the top right indicator to help you increase the performance of your maps.
pl: Twoja mapa może powodowac spadki wydajności na słabszych komputerach.
    Zwróć uwagę na wskaźnik w prawym górnym rogu ekranu. Pomoże ci on w zwiększeniu wydajności map.

en: Your map was successfully uploaded.
    Other players in this group may now play it!
pl: Twoja mapa została wysłana.
    Inni gracze z tej grupy mogą teraz na niej grać!

en: Your map was successfully uploaded.
    Other players may now play it!
pl: Twoja mapa została wysłana.
    Inni gracze mogą teraz na niej grać!

en: Your message has been successfully sent.
pl: Wiadomość została wysłana.

en: Your music has been successfully converted to :
    %1
pl: Twoja muzyka została pomyślnie skonwertowana do:
    %1

en: Your new password has been activated. It will be sent to you by email.
pl: Nowe hasło zostało aktywowane. Zostanie one wysłane za pośrednictwem poczty e-mail.

en: Your new validation code has been activated.
pl: Nowy klucz weryfikacyjny został aktywowany.

en: Your nickname must be at least 3 characters long.
pl: Pseudonim musi mieć przynajmniej 3 znaki.

en: Your nickname must contain between %d and %d characters.
pl: Twój pseudonim musi zawierać od %d do %d znaków.

en: Your password must contain between %1 to %2 characters.
pl: Hasło musi mieć od %1 do %2 znaków.

en: Your password must contain only valid characters.
pl: Twoje hasło może zawierać tylko poprawne znaki.

en: Your password:
pl: Twoje hasło:

en: Your personal data folder has changed. The launcher will now exit.
    Please re-execute it to apply the changes.
pl: Katalog danych osobistych uległ zmianie. Nastąpi wyjście z programu startowego.
    Uruchom go ponownie i zastosuj zmiany.

en: Your play time has expired.
pl: Twój czas gry skończył się.

en: Your play time has expired.
    The map has been modified.
    Do you want to save the modifications?
pl: Twój czas gry skończył się.
    Mapa została zmodyfikowana.
    Czy chcesz zapisać zmiany?

en: Your play time on this title is over.
    You can buy the full game or wait tomorrow to play again to the demo.
pl: Twój czas gry w tym tytule dobiegł końca. 
    Możesz kupić pełną wersję lub czekać do jutra by zagrać ponownie w demo.

en: Your player page online
pl: Twoja strona gracza w Internecie

en: Your report was succesfully sent.
    It will be used to improve the quality
    of the downloadable maps.
    Thank you for your contribution!
pl: Twój raport został wysłany.
    Dzięki niemu będziemy mogli
    poprawić jakość map do pobrania.
    Dziękujemy za Twój wkład!

en: Your score could not be validated:
    %1
pl: Nie można zweryfikować Twojego wyniku:
    %1

en: Your subscription is not complete.
    Please choose your zone.
pl: Twoja subskrypcja jest niepełna.
    Wybierz swoją strefę.

en: Your temporary account has been blocked.
    You can now register your key with another account.
pl: Twoje tymczasowe konto zostało zablokowane.
    Teraz możesz powiązać swój klucz z innym kontem.

en: Your time:
pl: Twój czas:

en: Your title pack is not up-to-date. Please download a new version.
pl: Twój pakiet nie jest aktualny. Pobierz nową wersję.

en: Your validation code:
pl: Twój klucz weryfikacyjny:

en: Your version is currently up to date.
pl: Posiadasz aktualną wersję.

en: Your video %1 has not been completely uploaded to Youtube. Resume upload?
pl: Twój film %1 nie został w pełni przesłany do YouTube. Wznowić przesyłanie?

en: Your video adapter's (%1) driver is outdated (%2).
    This game works better with driver version %3 (or more recent).
    You can find the latest graphics drivers on the web site of your video card manufacturer:
    %4
    
    If you are using a laptop computer, the driver installation may not work, in that case check for an update on your laptop manufacturer web site.
pl: Sterowniki twojej karty (%1) są nieaktualne (%2).
    Ta gra działa lepiej z wersją sterowników %3 (lub nowszą).
    Najnowsze sterowniki możesz znaleźć na stonie internetowej producenta twojej karty graficznej.
    %4
    
    Jeśli używasz laptopa, instalacja sterowników może nie zadziałać, w tym wypadku szukaj uaktualnień na stonie producenta twojego laptopa.

en: Your video card performance has not been found.
    A quick bench will be performed.
pl: Nie odnaleziono danych dot. wydajności karty graficznej.
    Zostanie przeprowadzony krótki test sprzętowy.

en: Your zone has been deleted.
    Please choose a new one.
    This modification is free.
pl: Twoja strefa została usunięta.
    Wybierz nową.
    Ta zmiana jest bezpłatna.

en: Your zone has been subdivided.
    Please choose a subregion.
    This modification is free.
pl: Twoja strefa została podzielona.
    Wybierz podregion.
    Ta zmiana jest bezpłatna.

en: Your zone will be
    %1.
    Are you sure?
pl: Twoją strefą będzie
    %1.
    Jesteś pewien?

en: Z axis +
pl: oś Z +

en: Z axis -
pl: oś Z -

en: Z axis position
pl: Pozycja osi Z

en: Zones
pl: Strefy

en: Zoom In/Out
pl: Zbliżenie/oddalenie

en: Zoom camera in
pl: Przybliż kamerę

en: Zoom camera out
pl: Oddal kamerę

en: [Re]
pl: [Odp]

en: [Referee] the referee '%1' does not respond. It will be disconnected. Some scores haven't been validated.
pl: [Referee] sędzia '%1' nie odpowiada. Nastąpi jego rozłączenie. Część wyników nie została potwierdzona.

en: a little too easy
pl: nieco za łatwa

en: a little too hard
pl: nieco za trudna

en: average difficulty
pl: średni poziom trudności

en: average interest
pl: średnia jakość

en: bad map
pl: zła mapa

en: by
pl: przez

en: choose your opponent
pl: wybierz swojego przeciwnika

en: decent map
pl: przyzwoita mapa

en: easy
pl: łatwy

en: extreme
pl: ekstremalny

en: fine
pl: w sam raz

en: ghost
pl: duch

en: good map
pl: dobra mapa

en: great map
pl: świetna mapa

en: hard
pl: trudny

en: http error %1
pl: błąd http %1

en: hue
pl: Odcień

en: inch
pl: cale

en: less than one day
pl: mniej niż dzień

en: less than one hour
pl: mniej niż godzina

en: max dist
pl: Maks. odległość

en: max fov
pl: Maks. powiększenie

en: min dist
pl: Min. odległość

en: min fov
pl: Min. powiększenie

en: no report
pl: brak raportu

en: no score
pl: brak wyniku

en: normal
pl: normalny

en: one day
pl: jeden dzień

en: one hour
pl: 1 godzina

en: or use another login.
pl: lub użyj innego loginu.

en: point
pl: pkt

en: points
pl: pkt.

en: really too easy
pl: naprawdę zbyt łatwa

en: really too hard
pl: naprawdę za trudna

en: reports
pl: raporty

en: switch advanced mode
pl: przełącz na tryb zaawansowany

en: terrific map
pl: wspaniała mapa

en: too easy
pl: za łatwa

en: too hard
pl: za trudna

en: |%1 is the number of matches|You can cancel %1 matches.
pl: |%1 is the number of matches|Możesz anulować %1 mecze.

en: |12 hours left|%1hours left
pl: |12 hours left|%1godzin(y)

en: |12 minutes left|%1mn left
pl: |12 minutes left|%1minut(y)

en: |Action|Move
pl: Ruch

en: |Action|Static
pl: Statyczna

en: |AdvancedTab|Audio
pl: |AdvancedTab|Dźwięk

en: |AdvancedTab|Display
pl: |AdvancedTab|Wyświetlanie

en: |AdvancedTab|Game
pl: Gra

en: |AdvancedTab|Inputs
pl: Sterowanie

en: |AdvancedTab|Network
pl: |AdvancedTab|Sieć

en: |AdvancedTab|PeerToPeer
pl: P2P

en: |Advantage kept|Kept
pl: |Advantage kept|Utrzymana

en: |AnisoQ|16x
pl: 16x

en: |AnisoQ|2x
pl: 2x

en: |AnisoQ|4x
pl: 4x

en: |AnisoQ|8x
pl: 8x

en: |Antialiasing| 2 samples
pl: 2x

en: |Antialiasing| 4 samples
pl: 4x

en: |Antialiasing| 6 samples
pl: 6x

en: |Antialiasing| 8 samples
pl: 8x

en: |Antialiasing|16 samples
pl: 16x

en: |Antialiasing|None
pl: Wyłączone

en: |ArticleName|Day
pl: Dzień

en: |ArticleName|Land
pl: Ziemia

en: |ArticleName|Night
pl: Noc

en: |ArticleName|Sunrise
pl: Świt

en: |ArticleName|Sunset
pl: Zmierzch

en: |ArticleName|Water
pl: Woda

en: |AudioQuality|High
pl: Wysoka

en: |AudioQuality|Low
pl: Niska

en: |AudioQuality|Normal
pl: Średnia

en: |Audio|3d quality(soft)
pl: Jakość 3d (progr.)

en: |Audio|Acceleration
pl: Akceleracja

en: |Audio|Allow music to change while racing
pl: Dopuść zmianę muzyki podczas wyścigu

en: |Audio|Auto
pl: Automatyczna

en: |Audio|Dynamic mix
pl: Miks dynamiczny

en: |Audio|Enable EFX
pl: Włącz EFX

en: |Audio|Enable HRTF
pl: Włącz HRTF

en: |Audio|Enable doppler
pl: Włącz efekt Dopplera

en: |Audio|HardwareOnly
pl: Sprzętowa

en: |Audio|HrtfFull
pl: Wysoka

en: |Audio|HrtfLight
pl: Niska

en: |Audio|Max sounds
pl: Maks. dźwięków

en: |Audio|NoHrtf
pl: Bez 3D

en: |Audio|Quality
pl: Jakość

en: |Audio|SoftwareOnly
pl: Programowa

en: |Audio|Speakers
pl: Głośniki

en: |BackgroundQuality|High
pl: Wysoka

en: |BackgroundQuality|Low
pl: Niska

en: |BackgroundQuality|Medium
pl: Średnia

en: |BestRaceTime|Best
pl: Najlepszy

en: |BlockInfo|Checkpoint
pl: Punkt kontrolny

en: |BlockInfo|Finish
pl: Meta

en: |BlockInfo|Large
pl: Duży

en: |BlockInfo|Overlay
pl: |BlockInfo|Nakrycie

en: |BlockInfo|Rectangle
pl: Prostokąt

en: |BlockInfo|Road
pl: Droga

en: |BlockInfo|Start
pl: Start

en: |BlockInfo|Start/Finish
pl: Start/Meta

en: |BlockInfo|Turbo
pl: Turbo

en: |Broadcasting|Cancel
pl: |Broadcasting|Anuluj

en: |Broadcasting|Connecting...
pl: |Broadcasting|Łączenie...

en: |Broadcasting|Start
pl: |Broadcasting|Rozpocznij

en: |Broadcasting|Stop
pl: |Broadcasting|Zatrzymaj

en: |Broadcasting|Streaming
pl: |Broadcasting|Transmisja (streaming)

en: |Broadcast|Cannot use microphone
pl: |Broadcast|Nie możesz użyć mikrofonu

en: |Broadcast|No Twitch server found
pl: |Broadcast|Nie odnaleziono serwera Twitch

en: |Broadcast|Wrong login or password
pl: |Broadcast|Nieprawidłowy login lub hasło

en: |Browse|Avatars
pl: Awatary

en: |Browse|Car skins
pl: Skiny samochodów

en: |Browse|Maps
pl: Mapy

en: |Browse|Replays
pl: Powtórki

en: |CameraInterp|FixedTangent
pl: StałaStyczna

en: |CameraInterp|Hermite
pl: Hermite'a

en: |CameraInterp|Linear
pl: Liniowa

en: |CameraInterp|None
pl: Brak

en: |CameraTargetVehicle|LocalPlayer
pl: Gracz lokalny

en: |CameraTargetVehicle|None
pl: Brak

en: |Camera|CameraHelico
pl: KameraHeliko

en: |CarParticlesQuality|All High
pl: Wysoka wszystkich

en: |CarParticlesQuality|All Low
pl: Niska wszystkich

en: |CarParticlesQuality|All Medium
pl: Średnia wszystkich

en: |CarParticlesQuality|High,Medium Opponents
pl: Wysoka, Średnia przeciwników

en: |CarProjectors|All Cars
pl: Wszystkie samochody

en: |CarProjectors|My Car
pl: Mój samochód

en: |CarProjectors|None
pl: Brak

en: |CarQuality|All High
pl: Wysoka wszystkich

en: |CarQuality|All Low
pl: Niska wszystkich

en: |CarQuality|High, Medium Opponents
pl: Wysoka, Średnia przeciwników

en: |CarQuality|Medium, Low Opponents
pl: Średnia, Niska przeciwników

en: |CarSmoke|My Car
pl: Mój samochód

en: |CarSmoke|None
pl: Brak

en: |ColorDepth|16-bit
pl: 16-bitowe

en: |ColorDepth|32-bit
pl: 32-bitowe

en: |Config|Automatic
pl: Automatyczna

en: |Config|Current
pl: Aktualny

en: |DeferredAntialiasing| FXAA
pl: FXAA

en: |DeferredAntialiasing|None
pl: Brak

en: |Device|Default
pl: Domyślne

en: |DialogTitle|Benchmark
pl: Test sprzętowy

en: |DialogTitle|Display compatibility
pl: Kompatybilność wyświetlania

en: |DialogTitle|Peer to peer: advanced settings
pl: P2P: zaawansowane ustawienia

en: |DisplayCompatibility|Disable windowed anti-aliasing
pl: Wyłącz wygładzanie w oknie

en: |DisplayCompatibility|Light from map
pl: Oświetlenie z map

en: |DisplayCompatibility|Lightmap light index
pl: Wskaźnik map oświetlenia

en: |DisplayCompatibility|Lightmap quality
pl: Jakość map oświetlenia

en: |DisplayCompatibility|Lightmap quality ultra
pl: Jakość map oświetlenia (ultra)

en: |DisplayCompatibility|Lightmap size max
pl: Maks. rozmiar map oświetlenia

en: |DisplayMode|FullScreen
pl: Pełny ekran

en: |DisplayMode|Windowed
pl: Tryb okna

en: |DisplayMode|WindowedFull
pl: Tryb okna (pełny)

en: |DisplayPreset|Fast
pl: Szybko

en: |DisplayPreset|Nice
pl: Ładnie

en: |DisplayPreset|None
pl: Brak

en: |DisplayPreset|Very Fast
pl: Bardzo szybko

en: |DisplayPreset|Very Nice
pl: Bardzo ładnie

en: |DisplaySync|1 Interval
pl: 1 przerwa

en: |DisplaySync|2 Intervals
pl: 2 przerwy

en: |DisplaySync|3 Intervals
pl: 3 przerwy

en: |DisplaySync|None
pl: Brak

en: |Display|Compatibility
pl: Kompatybilność

en: |EncoderCpuUsage|High
pl: |EncoderCpuUsage|Wysokie

en: |EncoderCpuUsage|Low
pl: |EncoderCpuUsage|Niskie

en: |EncoderCpuUsage|Medium
pl: |EncoderCpuUsage|Średnie

en: |FxBloomHdr|High
pl: Wysoka

en: |FxBloomHdr|Medium
pl: Średnia

en: |FxBloomHdr|None
pl: Brak

en: |FxColors|Far
pl: Odległe

en: |FxColors|Near
pl: Bliskie

en: |FxMotionBlur|Off
pl: Wył.

en: |FxMotionBlur|On
pl: Wł.

en: |GameMode|All
pl: Wszystko

en: |GameMode|Cup
pl: Puchar

en: |GameMode|Laps
pl: Okrążenia

en: |GameMode|Rounds
pl: Rundy

en: |GameMode|Script
pl: Skrypt

en: |GameMode|Stunts
pl: Ewolucje

en: |GameMode|Team
pl: Zespół

en: |GameMode|Time Attack
pl: Wyścig z czasem

en: |GameProfile|Use multiple profiles
pl: Użyj wielu profili

en: |GameProfile|Use single profile
pl: Użyj pojedynczego profilu

en: |GeometryQuality|Fast
pl: |GeometryQuality|Szybko

en: |GeometryQuality|Nice
pl: |GeometryQuality|Ładnie

en: |GeometryQuality|Very Fast
pl: |GeometryQuality|Bardzo Szybko

en: |GeometryQuality|Very Nice
pl: |GeometryQuality|Bardzo Ładnie

en: |GfxAutoScale|Performance / Quality
pl: Wydajność / Jakość

en: |GfxAuto|Faster
pl: Szybciej

en: |GfxAuto|Nicer
pl: Ładniej

en: |GfxAuto|Normal
pl: Normalnie

en: |GpuSync|1 Frame
pl: 1 klatka

en: |GpuSync|2 Frames
pl: 2 klatki

en: |GpuSync|3 Frames
pl: 3 klatki

en: |GpuSync|Immediate
pl: Natychmiastowa

en: |GpuSync|None
pl: Brak

en: |Hit/Survival, 6 chars max|Hit/Sv
pl: Hit/Sv

en: |HotSeat|Attempts
pl: Próby

en: |HotSeat|Random
pl: Losowo

en: |HotSeat|Sorted
pl: Sortowanie

en: |HotSeat|Time
pl: Czas

en: |I18NInternal|Encoding
pl: utf8

en: |I18NInternal|English
pl: Polski

en: |Imperative|Attack
pl: |Imperative|Atak

en: |Imperative|Defend
pl: |Imperative|Obrona

en: |Import avatar|Invalid image file
pl: |Import awatara|Nieprawidłowy plik obrazu

en: |Import|Avatar
pl: Awatar

en: |Import|Block skin
pl: Skin segmentu

en: |Import|Car geometry
pl: Model samochodu

en: |Import|Convert music
pl: Konwertuj muzykę

en: |InputDevice|Unplugged
pl: |InputDevice|Odłączone

en: |Inputs|Bindings
pl: |Inputs|Przypisania

en: |Inputs|Keys
pl: Klawisze

en: |IsCycling|Start
pl: Początek

en: |Juridic|The full game includes a peer to peer system
    that transfers others players' custom data (avatars, skins, ...)
    In the demo, players are anonymous and their content is uncontrolled; therefore, this feature is disabled.
pl: Pełna wersja gry zawiera system wymiany plików p2p,
    umożliwiający przesyłanie danych innych graczy (awatarów, skinów, ...)
    W wersji demo gracze są anonimowi, a ich dane nie podlegają kontroli, dlatego ta opcja jest nieaktywna.

en: |Juridic|Warning: This game allows players to represent
    themselves in the game using pictures.
    
    Do you want to allow these images to be displayed ?
pl: |Juridic|Ostrzeżenie: ta gra pozwala graczom
    na przedstawianie siebie za pomocą obrazków.
    
    Czy chcesz pozwolić na wyświetlanie tych obrazków?

en: |Keyboard|Left Alt
pl: |Keyboard|Lewy Alt

en: |Keyboard|Left Control
pl: |Keyboard|Lewy Ctrl

en: |Keyboard|Right Alt
pl: |Keyboard|Prawy Alt

en: |Keyboard|Right Control
pl: |Keyboard|Prawy Ctrl

en: |Ladder|Not ranked
pl: Nieklasyfikowany

en: |Ladder|Rank:
pl: |Ladder|Ranking:

en: |Ladder|Unknown
pl: Nieznane

en: |Lang|System
pl: System

en: |LightFromMap|All Vehicles
pl: Wszystkie samochody

en: |LightFromMap|My Vehicle
pl: Mój samochód

en: |LightFromMap|None
pl: Brak

en: |LightMapQuality|Default
pl: Domyślna

en: |LightMapQuality|Fast
pl: Szybka

en: |LightMapQuality|High
pl: Wysoka

en: |LightMapQuality|None
pl: Brak

en: |LightMapQuality|Very Fast
pl: Bardzo szybko

en: |LightMapQuality|Very fast
pl: |LightMapQuality|Bardzo szybko

en: |LightMapSizeMax|1k^2
pl: 1k^2

en: |LightMapSizeMax|Auto
pl: Autom.

en: |LoadingProgress|(preload manialinks)
pl: (ładowanie manialinków)

en: |LoadingProgress|(scanning blocks)
pl: (skanowanie segmentów)

en: |LoadingProgress|(scanning campaigns)
pl: (skanowanie kampanii)

en: |LoadingProgress|(scanning lightmaps)
pl: (skanowanie map oświetlenia)

en: |LoadingProgress|(scanning maps)
pl: (skanowanie map)

en: |LoadingProgress|(scanning packs)
pl: (skanowanie pakietów)

en: |LoadingProgress|(scanning replays)
pl: (skanowanie powtórek)

en: |LoadingProgress|(scanning skins)
pl: (skanowanie skinów)

en: |LoadingProgress|(scanning titles)
pl: (skanowanie tytułów)

en: |MacroBlocksAndObjects|Custom
pl: |MacroBlocksAndObjects|Własne

en: |MacroBlocksAndObjects|Embedded
pl: Zawarte

en: |Map|Unnamed
pl: Bez nazwy

en: |Match|Draw
pl: Remis

en: |MaxFiltering|Aniso 16x everywhere
pl: Anizotropowe 16x (wszędzie)

en: |MaxFiltering|Anisotropic
pl: Anizotropowe

en: |MaxFiltering|Anisotropic  2x
pl: Anizotropowe  2x

en: |MaxFiltering|Anisotropic  4x
pl: Anizotropowe  4x

en: |MaxFiltering|Anisotropic  8x
pl: Anizotropowe  8x

en: |MaxFiltering|Anisotropic 16x
pl: Anizotropowe  16x

en: |MaxFiltering|Bilinear
pl: 2-liniowe

en: |MaxFiltering|Point
pl: Punktowe

en: |MaxFiltering|Trilinear
pl: 3-liniowe

en: |MediaBlock|BulletFx
pl: Pociski Fx

en: |MediaBlock|CharVis
pl: Wizualizacja postaci

en: |MediaBlock|Editing cut
pl: Edycja ujęcia

en: |MediaBlock|Time
pl: Czas

en: |MediaBlock|TimeSpeed
pl: Prędkość czasu

en: |MediaTrack|3dStereo
pl: Stereo 3D

en: |MediaTrack|BloomHdr
pl: Fx Poświata HDR

en: |MediaTrack|Bullets
pl: Pociski

en: |MediaTrack|CamFx inertial tracking
pl: Fx Bezwładne prowadzenie kamery

en: |MediaTrack|Camera
pl: Kamera

en: |MediaTrack|Camera custom
pl: Kamera własna

en: |MediaTrack|Camera effect script
pl: Skrypt efektów kamery

en: |MediaTrack|Camera effect shake
pl: Efekt wstrząsu kamery

en: |MediaTrack|Camera orbital
pl: Kamera orbitalna

en: |MediaTrack|Camera path
pl: Ścieżka kamery

en: |MediaTrack|Camera race
pl: Kamera wyścigu

en: |MediaTrack|ColorGrading
pl: Korekcja koloru

en: |MediaTrack|Coloring Base
pl: Podstawa kolorów

en: |MediaTrack|Coloring Pole
pl: Kolor masztu

en: |MediaTrack|Decal2d
pl: |MediaTrack|Naklejka 2D

en: |MediaTrack|Depth of field
pl: Głębia ostrości

en: |MediaTrack|Events
pl: Zdarzenia

en: |MediaTrack|Fog
pl: Mgła

en: |MediaTrack|Fx Blur depth
pl: Fx Głębia rozmycia

en: |MediaTrack|Fx Colors
pl: Fx Kolory

en: |MediaTrack|Fx DirtyLens
pl: Fx Zabrudzenie soczewek

en: |MediaTrack|Fx Motion blur
pl: Fx Rozmycie w ruchu

en: |MediaTrack|Fx bloom
pl: Fx Poświata

en: |MediaTrack|FxCameraBlend
pl: Fx Miks kamery

en: |MediaTrack|FxCameraMap
pl: Fx Mapa kamery

en: |MediaTrack|Ghost
pl: Duch

en: |MediaTrack|Image
pl: Obraz

en: |MediaTrack|Interface
pl: Interfejs

en: |MediaTrack|Manialink
pl: Manialink

en: |MediaTrack|Music volume
pl: Głośność muzyki

en: |MediaTrack|Objects
pl: Przedmioty

en: |MediaTrack|Players
pl: Gracze

en: |MediaTrack|ReplayFx
pl: PowtórzFx

en: |MediaTrack|Scenery
pl: |MediaTrack|Sceneria

en: |MediaTrack|Simple events display interface
pl: Interfejs wyświetlania prostych zdarzeń

en: |MediaTrack|Skeleton
pl: Szkielet

en: |MediaTrack|Sound
pl: Dźwięk

en: |MediaTrack|Text
pl: Tekst

en: |MediaTrack|Time
pl: Czas

en: |MediaTrack|ToneMapping
pl: Mapowanie tonalne

en: |MediaTrack|Trails
pl: Smugi

en: |MediaTrack|Transition fade
pl: Zanikanie przejścia

en: |MediaTrack|Triangles2D
pl: Trójkąty 2D

en: |MediaTrack|Triangles3D
pl: Trójkąty 3D

en: |MediaTrack|VehicleLight
pl: Oświetlenie pojazdu

en: |NetworkSpeed|Custom
pl: Własne

en: |Noun|Turn
pl: Tura

en: |Online support key|Online login
pl: Logowanie online

en: |Online support key|Support key
pl: Klucz wsparcia technicznego

en: |Opponents|Always Visible
pl: Zawsze widoczni

en: |Opponents|Hide Too Close
pl: Ukryj zbyt bliskich

en: |P2P|Advanced
pl: Zaawansowane

en: |P2P|Auto update at Internet connection
pl: Automatyczna aktualizacja przy połączeniu

en: |P2P|Auto update from locators
pl: Automatyczna aktualizacja z lokatorów

en: |P2P|Cache cleaned
pl: Pamięć podręczna wyczyszczona

en: |P2P|Clean cache
pl: Wyczyść pamięć podręczną

en: |P2P|Clean of cache failed
pl: Oczyszczanie nie powiodło się

en: |P2P|Enable download
pl: Włącz pobieranie

en: |P2P|Enable locators
pl: Włącz lokatory

en: |P2P|Enable upload
pl: Włącz wysyłanie

en: |P2P|Maximum cache size
pl: Maksymalny rozmiar pamięci podręcznej

en: |P2P|Peer-to-peer transfer
pl: Transfer P2P

en: |P2P|Update locators from URL
pl: Aktualizacja lokatorów z adresu URL

en: |Pillar|P
pl: F

en: |Player picked up item|$<%1$> picked up %2
pl: |Player picked up item|$<%1$> podniósł %2

en: |PlayerOcclusion|All
pl: Wszyscy

en: |PlayerOcclusion|Me
pl: Ja

en: |PlayerOcclusion|None
pl: Nikt

en: |PlayerShadow|All
pl: Wszyscy

en: |PlayerShadow|Me
pl: Ja

en: |PlayerShadow|None
pl: Nikt

en: |PreviousRaceTime|Prev
pl: Poprz.

en: |RefereeMode|All
pl: Wszyscy

en: |RefereeMode|Top3
pl: Top3

en: |Replacement|R
pl: Z

en: |ServerLevel|Amateurs place
pl: Amatorzy

en: |ServerLevel|Beginners
pl: Początkujący

en: |ServerLevel|Competitive racers
pl: Wprawieni kierowcy

en: |ServerLevel|Pro racing
pl: Profesjonaliści

en: |ServerLevel|Races of champions
pl: Wyścigi mistrzów (RoC)

en: |ServerLevel|Serious challengers
pl: Poważni rywale

en: |Settings|Graphic
pl: |Settings|Grafika

en: |Settings|Input
pl: |Settings|Sterowanie

en: |Settings|Interface
pl: |Settings|Interfejs

en: |Settings|Stereoscopy
pl: |Settings|Stereoskopia

en: |ShaderQuality|Fast
pl: Szybko

en: |ShaderQuality|Nice
pl: Ładnie

en: |ShaderQuality|Very Fast
pl: Bardzo szybko

en: |ShaderQuality|Very Nice
pl: Bardzo ładnie

en: |Shadows|High
pl: Zaawansowane

en: |Shadows|Medium
pl: Średnie

en: |Shadows|Minimum
pl: Proste

en: |Shadows|None
pl: Brak

en: |Shadows|Very High
pl: Bardzo wysokie

en: |SkinName|Default
pl: Domyślna

en: |Skin|Unnamed
pl: Bez nazwy

en: |Speaker|5.1
pl: 5.1

en: |Speaker|7.1
pl: 7.1

en: |Speaker|Headphone
pl: Słuchawki

en: |Speaker|Mono
pl: Mono

en: |Speaker|No speakers
pl: Brak głośników

en: |Speaker|Quad
pl: Kwadrofoniczne

en: |Speaker|Stereo max
pl: Stereo maksymalne

en: |Speaker|Stereo min
pl: Stereo

en: |Speaker|Stereo narrow
pl: Stereo bliskie

en: |Speaker|Stereo wide
pl: Stereo szerokie

en: |Speaker|Surround
pl: Surround

en: |Speaker|Use system config
pl: Użyj ustawień systemowych

en: |SpectatorCam|Auto
pl: Automatyczna

en: |SpectatorCam|Follow
pl: Śledząca

en: |SpectatorCam|Free
pl: Swobodna

en: |SpectatorCam|Manual
pl: Ręczna

en: |SpectatorCam|Replay
pl: Powtórka

en: |Stats|Editing time
pl: |Stats|Czas edycji

en: |Stats|Finish count
pl: |Stats|Ilość ukończeń

en: |Stats|Most Edited
pl: |Stats|Najczęściej edytowana

en: |Stats|Most played
pl: |Stats|Najczęściej rozgrywana

en: |Stats|Most played online
pl: |Stats|Najczęściej rozgrywana w sieci

en: |Stats|Most played solo
pl: |Stats|Najczęściej rozgrywana solo

en: |Stats|Online time
pl: |Stats|Czas gry w sieci

en: |Stats|Play time
pl: |Stats|Czas gry

en: |Stats|Reset count
pl: |Stats|Ilość powtórzeń

en: |Stats|Solo time
pl: |Stats|Czas gry solo

en: |Substantive|Attack
pl: |Substantive|Atak

en: |TeamName remaining armors : NbOfArmors|%1 remaining armors : %2
pl: Drużynie %1 zostało %2 pancerzy

en: |TexturesQuality|High
pl: Wysoka

en: |TexturesQuality|Low
pl: Niska

en: |TexturesQuality|Medium
pl: Średnia

en: |TexturesQuality|Very Low
pl: Bardzo niska

en: |TimelineUnit|Frames
pl: Klatki

en: |TimelineUnit|Time
pl: Czas

en: |Title|None
pl: Brak

en: |TripleBuffering|Off
pl: Wyłączone

en: |TripleBuffering|On
pl: Włączone

en: |Underground|U
pl: P

en: |Unit|Bytes
pl: B

en: |Unit|GB
pl: GB

en: |Unit|MB
pl: MB

en: |Unit|kB
pl: kB

en: |VehicleReflect|High
pl: Wysokie

en: |VehicleReflect|HighInReplay
pl: Wysokie w powtórce

en: |VehicleReflect|Low
pl: Niskie

en: |Verb|Create
pl: Utwórz

en: |Verb|Keep
pl: Zachowaj

en: |Verb|Unload
pl: |Verb|Odłącz

en: |Verb|Update
pl: Aktualizuj

en: |VertexProcess|Hardware
pl: Sprzętowe

en: |VertexProcess|Software
pl: Programowe

en: |VertexProcess|SoftwareVertexShader
pl: SoftwareVertexShader

en: |Warm up|Click to take the slot
pl: |Warm up|Kliknij, aby zająć miejsce

en: |WaterReflect|High
pl: Wysokie

en: |WaterReflect|Low
pl: Niskie

en: |WaterReflect|Medium
pl: Średnie

en: |WeaponName (Press keyname)|%1 (Press %2)
pl: %1 (Naciśnij %2)

en: |ZClipAuto|Far
pl: Odległa

en: |ZClipAuto|Medium
pl: Średnia

en: |ZClipAuto|Near
pl: Bliska

en: |ZClip|Auto
pl: Autom.

en: |ZClip|Disable
pl: Wyłączone

en: |ZClip|Fixed
pl: Stała

en: |Zone|Africa
pl: Afryka

en: |Zone|Asia
pl: Azja

en: |Zone|Europe
pl: Europa

en: |Zone|Medals
pl: Medale

en: |Zone|Middle East
pl: Bliski Wschód

en: |Zone|North America
pl: Ameryka Północna

en: |Zone|Oceania
pl: Australia i Oceania

en: |Zone|South America
pl: Ameryka Południowa

en: |Zone|World
pl: Świat

en: |long|Next
pl: Dalej
